Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2009., 03:02   #1
"misao" njeno "seciranje"

Dakle, moze li mi netko preporuciti neku literaturu koja se bavi "seciranjem" ljudske "misli", njenih komponenata: primjecivanje, shvacanje, memorija..., te razmatranjem na tu temu.

Meditacija je u mom slucaju neko odvajanje od "misli" i na taj nacin odvajanje od problema, te kad se "misao" vrati vrati se i problem. Htio bih bas razumjeti misao i rjesiti probleme u njihovim "mjerilima", "domenama".

Nek preporuka literature, web stranice ili bilo cega bi dobro dosla, kao i savjet.

pusa
svemir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 05:02   #2
Jel ti i kuhaš isključivoi po kuharici pa sad tražiš takva rješenja i za tvoje unutarnje probleme?

Sorry, nema ti toga. Kao što ponekad jelo ispadne puno bolje uz malo improvizacije, tako ni um nije baš podložan nekim receptima.

Lijepo uzmi misao i seciraj ju, nije nužno imati specijalizaciju iz patologije.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:36   #3
Quote:
svemir66 kaže: Pogledaj post
Dakle, moze li mi netko preporuciti neku literaturu koja se bavi "seciranjem" ljudske "misli", njenih komponenata: primjecivanje, shvacanje, memorija..., te razmatranjem na tu temu.

Meditacija je u mom slucaju neko odvajanje od "misli" i na taj nacin odvajanje od problema, te kad se "misao" vrati vrati se i problem. Htio bih bas razumjeti misao i rjesiti probleme u njihovim "mjerilima", "domenama".

Nek preporuka literature, web stranice ili bilo cega bi dobro dosla, kao i savjet.

pusa
ae
K. G. Jung Pshiholoski tipovi
Margery Daw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 12:15   #4
Stišavanje uma je ono što je potrebno da bi se problemi mogli početi rješavati. Ono na što polažeš pažnju jača i razvija se. Ako se budeš bavio mislima i još temeljito tako da ti treba kuharica, uplesti ćeš se u mrežu misli. Da li je to ono što želiš? Potrebno je krenuti od osjećaja a osjećaji će te dovesti upravo tamo gdje treba. Osjećaji su sredstvo komunikacije.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 21:49   #5
NLP Uvod u neurolingvističko programiranje (Joseph O' Conor & John Seymour)
Psihonaut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.