Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2004., 09:25   #41
ja sam u udzbeniku fiziologije pronasla podatak da je ocekivano povecanje mase za vrijeme trudnoce (od cega samo dio ide u salo) od 11 do 16 kg.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 11:24   #42
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ja sam u udzbeniku fiziologije pronasla podatak da je ocekivano povecanje mase za vrijeme trudnoce (od cega samo dio ide u salo) od 11 do 16 kg.
By the book....
Tako bi onda trebala opisati i moju kilazu.

Naime, ostala sam trudna sa 56 kg, a rodila sa 67 kg....

Smrsavila, ali jos uvjek imam tri cetri kg viska, barem ja mislim da su viska, muz se na zali...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 11:53   #43
Quote:
lucija kaže:
Ne znam ušta idu kalorije koje jedem - al idu u nešto. Poklanjam jednu jabuku i jedan jogurt svakome tko misli da mu je to sasvim dovoljno u trudnoći. Meni to niš ne znači ionako.
Možda i sam don Baković ima prste u tom istraživanju.

Ono - Hrvatice, rađajte male Hrvate, nema veze što nemate kaj za jesti - nije vam ni potrebno
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 15:03   #44
Što sam ja bila gladna u trudnoći. Non-stop.
Pa iz nekog mi je razloga tijelo davalo signale, valjda je to priroda tako uredila. Ali sam uvela jedno pravilo u prehranu: jedi samo ono što je korisno i za bebu. Zato nisam uopće pila gazirana pića, nisam jela čips, izbjegavala sam slatkiše (osim čokolade), jela sam puno voća i grickala lješnjake, bademe, orahe, suho voće...
Inače, dobila sam 12 kg, 10 otišlo na porodu. Veći su mi problem bile 4 kile koje sam natukla prije trudnoće. Iako se to sve istopi ako znaš reći: sada je dosta prežderavanja. Malo trčiš za bebom, ne spavaš noćima, pa ako se još beba razboli - to ti sve potroši.
Zato treba imati koju kilicu zaliha.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 11:51   #45
evo ja sam u 5.mjesecu(19.tj) i dosad sam se udebljala 4 i po kila...čini mi se malo puno ali nekako nisam dobila ni grama na krivim mjestima...a stomačić mi je veeeeeeeliki...i cice ...tako da nisam previše zabrinuta...ma,nisam uopće...glavno da malecki skakuće pa makar imala 30 kila viška!!!!!!
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 13:57   #46
Quote:
injanja kaže:
evo ja sam u 5.mjesecu(19.tj) i dosad sam se udebljala 4 i po kila...čini mi se malo puno ali nekako nisam dobila ni grama na krivim mjestima...a stomačić mi je veeeeeeeliki...i cice ...tako da nisam previše zabrinuta...ma,nisam uopće...glavno da malecki skakuće pa makar imala 30 kila viška!!!!!!
jos jedan pimponije
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 15:12   #47
Quote:
plavva kaže:
jos jedan pimponije
tako kaže barba doktor ali psssssssst
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 22:36   #48
a joj nista to nema veze

ja sam imam rekord u svemu tome:

visoka sam 177 cm
prije trudnoce 65kg
Na dan poroda 97 kg (+32 ! ! !)
dosla iz bolnice 89 kg
nakon 9 mjeseci 70
nakon 1 godinu 65


Jeste da sam jela ko luda, ali ja sam non-stop bila gladna ...
i obozavalacokolade. Pojela bih po 2 milke u pola sata. Muz se ljutio, al jebi ga, meni bilo super.

Beba se rodila sa 4 kg i 100 grama ...
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 06:30   #49
A koliko je obicno "pod normalno" kad se nose blizanci?

Dvojica pisonja
Caissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 15:21   #50
Jucer sam srela zensku koja je 3 tjedna pred porod i +11 kila
Tak sam ja izgledala u 5 mjesecu trudnoce
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.