Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2015., 06:13   #1
Budna po noci i panika!!!

Bog svima.. Znam rano je da pišem, ali ja nisam cijelu noć spavala pa sam se odlučila dici jer nisam imala vise živaca. Evo ovako: Prije 3 godine dobila sam napadaje panike( koji su se manifestirali na takav način da nisam mogla disati kako treba. To traje i dalje, ali sad me muci ovo: Pokušavam zaspati i nemam zraka. Uhvati me na trenutak, i kazem sama sebi to je panika pa me popusti. I tako par puta tokom noci. Ja sam jucer popodne odspavala jedan sat, pa neznam dali moze to smetati. Prvo je grmilo nenormalno gdje sam se ja uplašila, pa mi je bilo vruće i onda to sa zrakom.I tako cijelu noć. E sad, posto sam nezaposlena, vjerovatno nisam ni toliko iscrpljena da spavam kao mala beba. Napominjem da sam bila kod doktora za pluća koji je radio snimku, i spirometriju i poseban test na astmu i kaze da je sve ok i da su pluća zdrava. Međutim. ja sam trudna nekih 6 tjedana pa me zanima dali moze to da se događa i od promjene hormona.? U te 3 godine kako je to sa panikom krenulo obišla sam doktora i doktora. Od pulmologa do stitnjace, od ultrazvuka trbuha pa do neurologa koji je rekao da je EKG glave normalan i da je to u mojoj glavi. Kao sto rekoh trudna sam, pa sam vjerovatno i Uzbuđena i sad to izlazi van. Ima li netko iskustva i kako si pomoći? Hvala svima
plasljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 14:53   #2
plasljiva, žao mi je što nisam prije vidjela ovu tvoju temu, no, imaš na RiD-u, točnije na Trudnicamaa temu na kojoj se pričaju, tješe i savjetuju trudnice koje imaju sličnih problema.
vjerujem da ti je teško s tim paničnima, a trudnoća je jedno sasvi novo stanje koje može probuditi i neke nove strahove (makar, znam dosta žena koje su prije trudnoće bile u potpunoj komi od depre, anksioznosti i paničnih, a trudnoća ih je preporodila).
također, da, moguće je da pod utjecajem hormona dolazi do nekih senzacija koje navodiš. hormon su čudo, a za trudnoću se ne kaže bezveze da je to "drugo stanje". to je u svakom slučaju drugo stanje - fizički, emocionalno, psihički.

što se samih paničnih tiče, nevezano sad za trudnoću, ovdje ti ima više tema koje pokrivaju tu problematiku, uključujući i hipohondriju, razne strahove...ima i tema o autogenom treningu, malo pogledaj, možda ti nešto od toga bude od koristi. naravno, tu je uvijek i mogućnost odlaska psihoterapeutu, popričati se o svojim strahovima, te naučiti kako se nositi s tim u teškim trenutcima. sretno trudnice
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 11:47   #3
Pa jesi li bila kod psihijatra da ti dadne nesto za napade panike,sada možda nije sigurno da piješ lijekove radi bebe,sigurno si zdrava što se tiče pluća to je sve u glavi.
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 05:15   #4
Quote:
zelj kaže: Pogledaj post
Pa jesi li bila kod psihijatra da ti dadne nesto za napade panike,sada možda nije sigurno da piješ lijekove radi bebe,sigurno si zdrava što se tiče pluća to je sve u glavi.
Imaju lijekove koji se smiji piti u trudnoći , tako da otidji psihijatar I rijesila taj problem . Naravno da je sve u glavi .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.