Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2015., 19:01   #21
Quote:
Pasamaha Ahab kaže: Pogledaj post
Dajući svoje primjere,pronalazimo dvije pomoći;za sebe i za njega..
:klap: U pravu si. Pa ne baš da sam fasciniran i ostajem u transu zbog toga nego onako mi bilo čudno da tip koji je odrastao u nekoj ruralnoj sredini sa jedva završenih 4 razreda škole (ne omalovažavam nikog baš naprotiv) ima jako zanimljiv pristup ljudima tipa shvata ih jako dobro i vješto barata riječima i ima samopouzdanje i stav dok se ja brzo spetljam a kao mnogo sam načitaniji od njega. Ali eto dugogodišnje iskustvo biće da je do toga i životna škola daje najbolje lekcije. Bilo je dosta korisnih savjeta Hvala vam

A i ovo gore što je napisao/la The_End ja sam često ukočen u društvu i to debelo igra ulogu.
fuke24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 11:29   #22
Quote:
tetky kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da pričamo o problemu dečka koji je postavio temu tj. o njegovu osjećaju inferiornosti u odnosu na takve...i da želimo pomoći postavljaču teme?
iskreno, nisam dobila dojam da autor ima problem, već samo da je iskomentirao i to na pozitivan način kako ga fascinira taj prijatelj koji nema neko obrazovanje a u društvu je zanimljiv i plijeni pažnju drugih pa i njega.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:32   #23
baš mi je pričao bratić kako lik koji je osmislio Erasmus program razmjene studenata nije ni pismen i nema neko obrazovanje, ali bio je neki miting gdje je predstavljao uspješnost tog programa i skužilo se da, ono. čovjek je takve energije da mu jednostavno vjeruješ i zrači tom nekom pozitivnom energijom. drži pažnju i kao da zna pogoditi tren kad nekaj izreći...

tak je s bilokim ko ima dovoljno samopoouzdanja a psihologija mu je intuitivna ili na neki drugi način urođena.

tak i biloko ko se bavi ekonomijom u praksi (a nema ekonomsko obrazovanje) ti može spikom prodat nekaj kaj ti ne treba...

obrazovanje bi u suštini trebalo ti dati te vještine, samo kaj je sve kod nas sustavno poredano na malo drugačiji način. tak da ti ljudi koji znaju komunicirati na taj način im je prirođeno puno prije nego dano kroz neki obrazovni sustav. osim ako i životnu školu ne zoveš obrazovnim sustavom, al jbg, ne snađu se svi ni tamo...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:33   #24
Možda se problem nalazi u tekstu,a odnosi se na autorovo primjećivanje kako to da netko tko nema škole bude zamijetniji u verbalno-gestikularnom obredu suprotno od školovane osobe...

Možda se pronalazi kolektivni odgovor u zemlji gdje mnogi nepismeni jesu uspješni političari...
Pasamaha Ahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 21:16   #25
ima ljudi koji znaju animirati.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.