Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 17:18   #21
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Uznapredovao alkoholizam, zamračenje uma.
E moj lega stari , ne mora bit da je alkoholičar. Desi se to i pri prvim pijanstvima.

Quote:
koks67 kaže: Pogledaj post
Znači li to da oni koji su počinili zločin ili nasilje u tom stanju se ipak mogu sjećati tog čina? Čitao sam slučaj di je muž upucao ženu u glavu ( mrtav pijan) pa zvao 911. razgovor između njega i 911 je trajao skoro 40 minuta. Kada se ubojica otrijeznio kaže da je bio u blackoutu. Mislim da mu je to bio izgovor da si smanji kaznu. kaže da se sjeća da je sjedio doma na stolcu i pitao se zašto mu je pištolj napunjen.
moje je mišljenje da koliko god si pijan ipak se možeš sjećati nekog velikog događaja ili tragedije. osim ako si u nesvijesti i ležiš
A može biti i da se sjeća i da se ne sjeća. To dokazati ne može nitko. Vjerojatno mu je odvjetnik sugerirao blackout kao; zločin je počinio u neubrojivom stanju

Quote:
koks67 kaže: Pogledaj post
ili recimo jel bi čovjek mogao fukati uopće u tom stanju?
Jebeš tako fukanje kad se ničega ne sjećaš

Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Blackout je posljedica visoke razine alkohola u krvi do kojeg ne dolazi pri treznjenju..tad smo jos jako daleko od toga.

"Studije pokazuju da je glavni krivac za gubitak pamćenja naglo povećanje razine alkohola u krvi. Obično se pojavljuju oko 1.5 promila alkohola u krvi. Pravi problem je ako se ta razina dosegne naglo i u kratkom periodu. Također, čini se da postoji tendencija da ljudi češće gube pamćenje nakon što to jednom prožive. Dakle, bolje je malo odmoriti od alkohola nakon "veselice" koje se baš i ne sjećate. U svakom slučaju, najbolji način za izbjeći gubitak pamćenja je ili ne piti do te razine ili barem piti što je sporije moguće.

Postoje dvije vrste gubitka pamćenja uzrokovanog pretjeranom konzumacijom alkohola. Djelomično i potpuno.

"Pijanstvo" (1.5-2.5 promila) je stanje alkoholiziranosti kod kojeg je razum već ozbiljno i jako "isključen."
Ma zajebi ti te "studije". "Pravi" alkoholičar potpuno normalno funkcionira pri 1.5 promila alc. u krvi. To je promilaža za početnički blackout.
Pravom "majstoru" kapljice treba kojih 3.5 promila da bi pao u blackout.

Mene je policija zaustavila s 2.2 promila, ja potpuno svjestan, normalno komuniciram, bio sam pristojan, što više, ispričao sam se policiji što sam popio i tretirali su me s poštovanjem iiiiiii?? nisu mi ni ključeve auta uzeli, niti su me vodili na triježnjenje.
Uzeli mi dozvolu i ja lijepo prošetao do kuće (prije 7-8 godina)
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:07   #22
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
zbog lažnog osjećaja sigurnosti, hrabrosti i ne razmišljanja o mogućim posljedicama. svi znamo kako su završile mnoge takve priče...
a što je s onima koji sporije voze kad popiju ? ispada kako su prvi više psiho slučaj (samopouzdanje) od drugih, ili nema veze..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:33   #23
Quote:
normall kaže: Pogledaj post

Ma zajebi ti te "studije". "Pravi" alkoholičar potpuno normalno funkcionira pri 1.5 promila alc. u krvi. To je promilaža za početnički blackout.
Pravom "majstoru" kapljice treba kojih 3.5 promila da bi pao u blackout.

Mene je policija zaustavila s 2.2 promila, ja potpuno svjestan, normalno komuniciram, bio sam pristojan, što više, ispričao sam se policiji što sam popio i tretirali su me s poštovanjem iiiiiii?? nisu mi ni ključeve auta uzeli, niti su me vodili na triježnjenje.
Uzeli mi dozvolu i ja lijepo prošetao do kuće (prije 7-8 godina)
Ma bravo za tebe. :klap:
Ovdje se ne radi o alkoholicaru, vec osobi koja povremeno popije.

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
a što je s onima koji sporije voze kad popiju ? ispada kako su prvi više psiho slučaj (samopouzdanje) od drugih, ili nema veze..
To mozda mislis na napusene

A sto bi bilo s onima koji sporije voze? Svaka pijana osoba koja na rubu blackout-a sjeda za volan je opasna za sebe i druge.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:58   #24
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Ma bravo za tebe. :klap:
Ovdje se ne radi o alkoholicaru, vec osobi koja povremeno popije.



To mozda mislis na napusene

A sto bi bilo s onima koji sporije voze? Svaka pijana osoba koja na rubu blackout-a sjeda za volan je opasna za sebe i druge.
eto ja kada sam nekoć popio vozio sam polako, a ako mi se gubila slika i ton, spavao bih u autu...znači moralna komponenta (neka odgovornost) prisutna i u tom stanju, doduše vozio sam se i s luđacima i sva sreća preživio...to su ti koji kad popiju s ehoće dokazivati i luduju.

dakle moje pitanje je bilo što pijan misli trijezan goivori, pardon, obrnuto (no shvaćaš poantu)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:16   #25
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Ma bravo za tebe. :klap:
Ovdje se ne radi o alkoholicaru, vec osobi koja povremeno popije.
Samo se ti sprdaj.
Iskopirala si podatke s Weba a ja ti objasnio činjeničnu realnost

Koliko to "povremeno" ?!
Tko je opasniji u automobilu za volanom; alkoholičar koji svaki dan drmne 10 konjaka a mlad je još mu se đigerica nije raspala ili dipsomanski odn povremeni pijanac koji jednom mjesečno drmne 10 konjaka ?!

Aj bona odgovori.
Nema odgovora na internetu.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:37   #26
Na ovoj temi se podržava i opravdava vožnja u pijanom stanju.
Ja vozim jako dugo, ali s 0 promila alkohola u krvi. Ne prolazi ni ono: pa možeš popit jednu pivu..ne! mogu, ali neću.Možda ispadam najveći luzer na partijima, ali ako vozim ne pijem ništa osim vode ili kave i na suvozačkom mjestu nikada nemam alkoholiziranu osobu...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 15:19   #27
kako ovo ovjasniti?
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...lkohola-u-krvi

mislim koliko god iskusan šofer i pijanac bio mislim da mu je motorika bila u kurcu
koks67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 16:20   #28
kroner je, mozak se prilagodio, gleda na jedno oko.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:00   #29
Jel blackout funkcionira po istom principu kao i hipnoza?
koks67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:03   #30
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
kroner je, mozak se prilagodio, gleda na jedno oko.
Taj čovjek ne smije upravljati vozilom ispod 2.5 promila jer je onda opasan za okolinu. Ako je trijezan ruke se tresu, cijeli neurovegetativni sustav mu je u cojonesima. Ja bih njemu odobrio da; "ne smije" upravljati vozilom ispod dva promila, jer je isto tako opasan za okolinu.

Quote:
koks67 kaže: Pogledaj post
Jel blackout funkcionira po istom principu kao i hipnoza?
NE
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:19   #31
da li alkohol može kompletno promijeniti čovjeka? da od normalne osobe se pretvori u barabu? mislim samo na epizode u kojoj je osoba intoksicirana
koks67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 15:59   #32
http://www.seattletimes.com/seattle-...tor-testifies/

http://connection.ebscohost.com/c/bi...-case-paul-cox

navodno se ničeg ne sjećaju
gamerps3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 00:54   #33
Oprostite na mom neznanju ali ja kad se napijem do kraja padnem u nesvesticu tj. zaspem.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:15   #34
ja kada se jako napijem svega se sjećam osim kad sam došao doma
književnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 19:49   #35
ja sam jedanput cugao kod kuće imali smo tulum. probudio sam se sa lubenicom u krevetu. ničeg se ne sjećam. ali kažu svi da je sve bilo ok.
hehe
gamerps3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.