Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 00:00   #1
Nuklearna apokalipsa na korejskom poluotoku vs. svjetsko gospodarstvo?

Recimo da u ovoj igri pokera...neka od strana na kraju ne blefira i desi se najgori scenarij...interesira me kakav ce to utjecaj imati na svjetsko gospodarstvo...pa cak i na nas?
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:14   #2
U tom slucaju nemoj papat tunjevinu.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:21   #3
Napokon bi ove crkotine od banaka izdahnule a sa vremenom i vjerovatno cijeli monetarni sustav(pod pretpostavkom da se Kina nakon početne katastrofe uključi direktno u rat).
Dobra je stvar da bi sva lova koja se umjetno cijelo vrijeme pumpala u svjetsko gospodarstvo(državne obveznice i dugovi) prikrivajući "depresiju"isparila-puknuo bi balon koji se puše već jako dugo vremena jer bi krenula lančana reakcija.

Loša strana jeste smanjenje robne razmjene,povezanosti a samim time otežano funkcioniranje sustava do te mjere da u krajnosti sve "stane".
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:53   #4
Zato se Kina nece ukljuciti u nukleani rat. Da ne ugrozi vanjsku trgovinu.
Sok u svijetu zbog atomske bombe ce iskorisriti centralne banke da obrisu bilance (obicna objava da su bilance ciste).

To znaci smanjenje duga u svijetu, a stednja ce svima ostati onolika kolika je bila. Kao i cijene.
Drugim rijecima jos brzi rast svijetskog BDP-a.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 01:11   #5
Zlato u nebo, dionice dolje.
Pgotovo Hyundai & Samsung.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:00   #6
Koreja je dimna zavjesa. Pravi show odigrava se drugdje - ako je u pitanju Azija, najvjerojatnije South China Sea.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:11   #7
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
U tom slucaju nemoj papat tunjevinu.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Tunjevini i ostalu ribu ne bi trebalo papati niti danas.

Naime oceanima i morima plove tone pvc smeća koje se raspada u vrlo sitne komadiće. Ribe gutaju i jedu sve, pa se ti mikroskopski komadići plastike talože u njihovim tijelima.

Dakle, kada jedete ribu, jedete plastiku.

Dobar tek.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:17   #8
Sigurno da bi sve stalo na jedno vrijeme a i prema razmjerima onoga što ostane nakon kataklizme, bi se i vodila nova politika. Možda i dugotrajni rat ili kriza neprijateljstava itd., tu se sve zamrzava i nema više globalističkih pravila igre. Stala bi trgovina.
Puno bi to koštalo, sanacija, a i globalna klima (došlo bi to i nama) bi se zagadila.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:19   #9
Što se tiče rata, u ratu se bogati vojna industrija (odnosno ono par mulitimilijardera koji su vlasnici vojne industrije) a ostalo stanovništvo postaje siromašnije.

Nestašice i poskupljenja prate svaki rat, a to će pogotovo pogoditi Hrvatsku koja ne može preživjeti bez uvoza hrane.

Dakle, biti ćete siromašniji, ono što imate (nekretnine i rad) vrijediti će manje, ono što vam treba za život bit će sve skuplje i skuplje.

A u slučaju da ratni događaji dođu na teritorij Hrvatske .... pa znate što vas čeka.

Najsigurnije bi bilo već danas svu imovinu pretoviriti u dijamante. Oni ne gube na vrijednosti a lako ih se nosi u slučaju da čovjek mora putovati daleko.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:24   #10
8mravac..
Nakon katastrofe najviše se traži voda, konzerve, gorivo, oružje, ne zagađen prostor. (nadopunite me ako sam što previdio)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:42   #11
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
8mravac..
Nakon katastrofe najviše se traži voda, konzerve, gorivo, oružje, ne zagađen prostor. (nadopunite me ako sam što previdio)
Tvoja *znanja* su utemeljena na holivudskim filomovima. Ukratko - to su gluposti.

Što se tiče ratova imamo iskustva, pa ako te zanima pročitaj što se događalo u tijeku i nakon Vijetnamskog rata, dobar su primjer i ovi ratovi sada koji traju na bliskom istoku, ako želiš znati kako svjetski rat utječe na gospodarstvo pročitati što se događalo sa ekonomijom u tijeku prvog i drugog svjetskog rata .......

Što se tiče upotrebe nuklearnog oružja imaš Hirošimu i Nagasaki, to su jedini primjeri upotrebe nuklearnog oružja.

Nadajmo se da nećemo imati drugih iskustava, ali mislim da tu pomaže samo jedno - pobjeći što dalje.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:49   #12
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
.......

Što se tiče upotrebe nuklearnog oružja imaš Hirošimu i Nagasaki, to su jedini primjeri upotrebe nuklearnog oružja.

Nadajmo se da nećemo imati drugih iskustava, ali mislim da tu pomaže samo jedno - pobjeći što dalje.
Što se tiče....

To ti ja i kažem, radi se o nuklearnom ratu a ne konvencionalnom (koreja, vijetnam ili novije blisk istok i sjev. africa - to je konvencionalno oružje)
Držim stoga da su filmski prikazi blizu onoga što se zaista događa 'dole' među masama ili narodom, druga stvar su ovi koji imaju mogućnost sići u bunkere.
Bi ti je nekidan dokument film (o hirošimi i nagasaki), malo sam ulovio nešto...dakle bio je kaos neimaštine, kriminal, jakuze itd..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:07   #13
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Što se tiče....

To ti ja i kažem, radi se o nuklearnom ratu a ne konvencionalnom (koreja, vijetnam ili novije blisk istok i sjev. africa - to je konvencionalno oružje)
Držim stoga da su filmski prikazi blizu onoga što se zaista događa 'dole' među masama ili narodom, druga stvar su ovi koji imaju mogućnost sići u bunkere.
Bi ti je nekidan dokument film (o hirošimi i nagasaki), malo sam ulovio nešto...dakle bio je kaos neimaštine, kriminal, jakuze itd..
Filmski prikazi nikad nisu ni blizu.

Daj, molim te, pogledaj bilo koji film i onda to usporedi sa pravim događajima. Nema blage veze jedno s drugim.

I kao što filmovi ne opisuju realno ono što se već dogodilo pogotovo ne opisuju realno ono što se još nije dogodilo.

Ne da mi se gubiti vrijeme na dokazivanje da rat na filmu i stvarni rat nemaju veze jedno s drugim, ali evo ukratko - što misliš kako je izgledao život vojnika u rovovima za vrijeme prvog svjetskog rata? Jesi li ikad u filmu vidio realni prikaz hodanja po ljudskim crijevima koja su raznijele granate?

Pa filmski junaci, svi lijepi, dotjerani ....... nakon sedam dana boravka na frontu u pravilu si prljav kao prasac i smrdiš.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:14   #14
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Što se tiče rata, u ratu se bogati vojna industrija (odnosno ono par mulitimilijardera koji su vlasnici vojne industrije) a ostalo stanovništvo postaje siromašnije.

Nestašice i poskupljenja prate svaki rat, a to će pogotovo pogoditi Hrvatsku koja ne može preživjeti bez uvoza hrane.

Dakle, biti ćete siromašniji, ono što imate (nekretnine i rad) vrijediti će manje, ono što vam treba za život bit će sve skuplje i skuplje.

A u slučaju da ratni događaji dođu na teritorij Hrvatske .... pa znate što vas čeka.

Najsigurnije bi bilo već danas svu imovinu pretoviriti u dijamante. Oni ne gube na vrijednosti a lako ih se nosi u slučaju da čovjek mora putovati daleko.
Ne samo da gube na vrijednosti nego im je vrijednost većinom fiktivna, a likvidnost je puno manja nego zlatu ili određenim esencijalnim artiklima.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:28   #15
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ne samo da gube na vrijednosti nego im je vrijednost većinom fiktivna, a likvidnost je puno manja nego zlatu ili određenim esencijalnim artiklima.
U što bi ti pretvorio svoju imovinu u slučaju ratne opasnosti?

Nekretnine ne možeš ponijeti sa sobom ako moraš bježati, osim toga one će stradati od oružja, veće količine zlata također ne možeš nositi sa sobom, vrijednost papirnatog novca i dionica vrlo je nesigurna ...... ja bi kupila nešto što je malo, lako se nosi i lako se skriva ........
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:51   #16
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Recimo da u ovoj igri pokera...neka od strana na kraju ne blefira i desi se najgori scenarij...interesira me kakav ce to utjecaj imati na svjetsko gospodarstvo...pa cak i na nas?
Sve ovisi kako bi se situacija odigrala i tko bi prvi prestao blefirati. Ako bi Koreja napala Ameriku to možda ne bi imalo jako veliki utjecaj na nas, ali ako Amerika napadne Koreju to je već druga priča. Kina je rekla da će biti neutralna ako Koreja napadne, ali ne i ako Amerika napadne. Znači, Amerika napadne prva, Kina kaže da mora štititi svoj teritorij i gospodarstvo, te zarati sa Amerikom. Amerika napada Kinu, pa Putin kaže da je to direktna ugroza Ruskog teritorija, pa i on napadne Ameriku. Do tu samo gospodarstvo tone, ali se to ne odražava previše jako na nas jer mi smo ionako na dnu već duže vremena, ali! Naša pametna Vlada da bi se uvukla više u guzicu moćnicima svijeta kaže: "Mi smo u Nato-u, moramo pomoći našom jakom vojnom silom i moćnim avionima!", te šalju šačicu ljudi u rat, što se Srbiji čini kao napad na Rusiju, pa oni to nađu svrsishodnim za ponovni napad na Hrvatsku kako bi se uvukli u guzicu Rusiji, a to onda ima ogroman utjecaj na gospodarstvo i sve ostalo.
Malko grub scenarij, ali realno moguć.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:21   #17
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
... što se Srbiji čini kao napad na Rusiju, pa oni to nađu svrsishodnim za ponovni napad na Hrvatsku kako bi se uvukli u guzicu Rusiji, a to onda ima ogroman utjecaj na gospodarstvo i sve ostalo.
U tom slučaju vrijedilo bi uložiti u dionice IMT-a
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:44   #18
Nije li temi mjesto ovdje? Ipak se tamo godinama raspravlja o WW3 i "evo, samo sto nije", pa je rasprava prigodna za ovu temu.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:45   #19
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Zato se Kina nece ukljuciti u nukleani rat. Da ne ugrozi vanjsku trgovinu.
Sok u svijetu zbog atomske bombe ce iskorisriti centralne banke da obrisu bilance (obicna objava da su bilance ciste).

To znaci smanjenje duga u svijetu, a stednja ce svima ostati onolika kolika je bila. Kao i cijene.
Drugim rijecima jos brzi rast svijetskog BDP-a.
Kina debeljku ujedno diktira pravac djelovanja i neutralna je dokle se ne pokrene bešto konkretnije.Rat između Koreja bi nedvojbeno Kinu vrlo brzo uključio i plasirao na stranu sjevera radi izbjegavanja velike humanitarne katastrofe(velikog broja izbjeglica).

Zanimljivo mi je nešto drugo,trend spominjanja upotrebe nuklearnoga naoružanja u javnosti i medijima.Nije pitanje hoće li se udar desiti već kada,jer javnost(globalno gledajući)samo što psihološki nije spremna.

i ja ne vidim moguće udare kao moguću apokalipsu već kontrolirane udare kako bi se uveo taj novi trend nuklearnog ratovanja jel.Zanimljivo će biti pratiti ekonomiju u periodu od prve nekonvencionalno ispaljene rakete do moguće potpune apokalipse(ako ikada do nje dođe).

Pitanje jeste ima li Trump muda za preventivan napad ili mu je među nogama jajovod.
Sudeći po svemu u interesu je maknuti debeljka sa diktature na sjevernoj strani a samim time zaigrati se Kini u dvorištu.

Ekonomski gledajući zaboravite na korištenje samsung uređaja(LG)i hyunday automobila a tu bi i sony bio pod upitnikom.Tehnički bi dosta toga stalo na neko vrijeme.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 06:12   #20
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Ekonomski gledajući zaboravite na korištenje samsung uređaja(LG)i hyunday automobila a tu bi i sony bio pod upitnikom.Tehnički bi dosta toga stalo na neko vrijeme.
Bez Samsung čipova nema 1-2 godine nikakve elektronike,jedino ako se ne vratimo 2-3 koraka unazad.A ako se Kina umiješa nema nikakve elektronike,apsolutno nikakve osim vojne naravno di se čipovi zbog male serije proizvode u labovima a ne u fabovima.
E da pripremite se na cijenu i nestašicu luka od 500-600 kn kg.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.