Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 11:17   #5241
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
jel hoćeš da kažeš da sam ja kao musliman fašista?
A ono...
Kak se zeme, ne?
Ti možda nisi, možda si draga i humanija osoba nego pokojni Schweitzer, ali religija u kojoj su te odgojili se baš ne uklapa u europski tip moderne civilizacije. Malo ste zaostali, Kršćanstvo je prošlo svoje prosvjetiteljstvo a Islam još uvijek nije. Tu su još i nekakve "sitnice" s kojima se nikad neće složiti nemuslimani poput džihada itd.
Što se tiče žena abrahamske religije jesu malo zaostale po tom pogledu. Nisu žene tako bespomoćne, glupave i nesposobne kakvima ih se smatra. Istina, toga ima i u nekim religijama s potpuno drugim počecima. No dok se ti drugi, skupa s kršćanstvom, polako prilagođavaju vremenu Islam ostaje čvrsti bastion (prikrivenog) mizoginizma.

Jel bi ti dozvolio da se tvoja kći muslimanka uda za mojeg sina rimokatolika?
Ili (još gore) jel bi dozvolio da se ta ista kći uda za mojeg sina ateista?
Ja se ne bi niti miješao da je obrnuto.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:26   #5242
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A ono...
Kak se zeme, ne?
kak ga god zemeš nije tak ne?

Quote:
Ti možda nisi, možda si draga i humanija osoba nego pokojni Schweitzer, ali religija u kojoj su te odgojili se baš ne uklapa u europski tip moderne civilizacije.
ne znam zbog čega bi on bio uopće relevantan za ovo, ali lijepo je da si ga spomenuo. ko god je na hizmet čovječanstvu- dobar je!
što se tiče uklapanje moje vjere ili ne uklapanja u istu, znaš da mi Bošnjaci nikad nismo htjeli tuđe onako kako nam se servira.
Quote:
Malo ste zaostali, Kršćanstvo je prošlo svoje prosvjetiteljstvo a Islam još uvijek nije.

kako vidim ti fašizam smatraš nečim zaostalim, ali treba da znaš da je on u Evropi itekako aktuelan i da je prije svega evropski proizvod.
inače hvala Bogu na tome da islam nije kao kršćanstvo
Quote:
Tu su još i nekakve "sitnice" s kojima se nikad neće složiti nemuslimani poput džihada itd.
opet ne znaš šta pričaš!
ti se čak ne bi mogao razumjeti koliko je isitinita moja tvrdnja da je Evropa upravo primjer džihada.
Quote:
Što se tiče žena abrahamske religije jesu malo zaostale po tom pogledu.
ne bih baš generalizirao.
Quote:
Nisu žene tako bespomoćne, glupave i nesposobne kakvima ih se smatra.
ne valjta to nimao onim ko ih takve smatra.
Quote:
Istina, toga ima i u nekim religijama s potpuno drugim počecima. No dok se ti drugi, skupa s kršćanstvom, polako prilagođavaju vremenu Islam ostaje čvrsti bastion (prikrivenog) mizoginizma.


Quote:
Jel bi ti dozvolio da se tvoja kći muslimanka uda za mojeg sina rimokatolika?
Ili (još gore) jel bi dozvolio da se ta ista kći uda za mojeg sina ateista?
e moj drug misliš li da bi nas pitali?
Ne priliči nam govoriti o tome šta bi bilo kad bi bilo.
Ljudi koji se vole traže slične sebi, svoju srodnu dušu, ako su svjesni svojih sličnosti koje ih zbližavaju i razlika koje ih ujedinjuju, oni će se upeti da budu i ostanu zajedno taman da se cijeli svemir uroti protiv njih.
meni moj babo nije tražio žene pa neću ni ja svojoj djeci tražiti supružnika.
Quote:
Ja se ne bi niti miješao da je obrnuto.
Kao što rekoh neće te ni pitati miješao se ti ne miješao.
žalosno je to! sad se ja kao tebi trebam pravdati a nisi svjetan toga da si nas oboje ponizio ovim pitanjima koja si postavio.
Sad Bosna ispade k'o Svazilend.
i šta više da ti kažem?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:06   #5243
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
meni moj babo nije tražio žene pa neću ni ja
svojoj djeci tražiti supružnika.


Quote:
Kao što rekoh neće te ni pitati miješao se ti ne miješao.
A što da ti kćerka poželi ženu za svoju bračnu partnericu? Bi li ih podržao?

Quote:
Sad Bosna ispade k'o Svazilend.
Ipak je Bosna Europa!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:49   #5244
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A što da ti kćerka poželi ženu za svoju bračnu partnericu? Bi li ih podržao?
a ti? ja je ne bih podržao. ali ne bih joj ni sudio ako je punoljetna.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:52   #5245
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post




A što da ti kćerka poželi ženu za svoju bračnu partnericu? Bi li ih podržao?
opet pričamo o hipotetskim stvarima meni se ne sviđa ni kao čovjeku ni kao muslimanu govoriti o tome.
čak štaviše Poslanik nas je savjetovao da ne raspravljamo o hipotetskim stvarima na ovakav način.
sad se ne bavim time jer su mi djeca još mala, ali na primjeru svojih roditelja i drugi vidim da je roditelj -roditelj dok je živ.
Uz božiju pomoć, nastojat ću biti dobar roditelj.

Quote:
Ipak je Bosna Europa!
al hajd' ti to onom objasni!?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:49   #5246
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
a ti? ja je ne bih podržao. ali ne bih joj ni sudio ako je punoljetna.
To je to, svatko sam izabire svoj životni put.

A to što se nama sviđa ili ne, neće spriječiti osobu da učini štogod da mu/joj na um padne.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:55   #5247
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
To je to, svatko sam izabire svoj životni put. A to što se nama sviđa ili ne, neće spriječiti osobu da učini štogod da mu/joj na um padne.
baš tako. eventualno bi mi bio žao što neće imati muža, dobiti djecu sa njim, itd.. a
li to bih krio u sebi i sigurno ne bih povrijedio njena osjećanja.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:10   #5248
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
baš tako. eventualno bi mi bio žao što neće imati muža, dobiti djecu sa njim, itd.. a
li to bih krio u sebi i sigurno ne bih povrijedio njena osjećanja.
Naravno nije u praksi tako lako prijeći preko toga da vlastita krv neće živjeti onako kako smo bar okvirno zamišljali. Ali već u startu je dobro da moto bude "živi i pusti druge da žive".
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:31   #5249
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A ono...
Kak se zeme, ne?
Ti možda nisi, možda si draga i humanija osoba nego pokojni Schweitzer, ali religija u kojoj su te odgojili se baš ne uklapa u europski tip moderne civilizacije. Malo ste zaostali, Kršćanstvo je prošlo svoje prosvjetiteljstvo a Islam još uvijek nije. Tu su još i nekakve "sitnice" s kojima se nikad neće složiti nemuslimani poput džihada itd.
Što se tiče žena abrahamske religije jesu malo zaostale po tom pogledu. Nisu žene tako bespomoćne, glupave i nesposobne kakvima ih se smatra. Istina, toga ima i u nekim religijama s potpuno drugim počecima. No dok se ti drugi, skupa s kršćanstvom, polako prilagođavaju vremenu Islam ostaje čvrsti bastion (prikrivenog) mizoginizma.
Zato zapad izumire, a islam je vitalan.

Ja sam apsolutni pobornik sloboda i neka svatko odlučuje o svojoj sudbini dok ne škodi drugima, ali zapad je razvratan, sodoma i gomora i osuđen je na propast ako se ne promijeni
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 20:17   #5250
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zato zapad izumire, a islam je vitalan.

Ja sam apsolutni pobornik sloboda i neka svatko odlučuje o svojoj sudbini dok ne škodi drugima, ali zapad je razvratan, sodoma i gomora i osuđen je na propast ako se ne promijeni
Ne može društvo kojoj je temeljna vrijednost komformizam opstati na dulji rok. Zato već duže vrijeme moraju "pumpati" radnu snagu sa istoka, uza sve ostalo. Demografija u negativi, ili jedva na "pozitivnoj nuli".

Na stranu sve krive stvari u današnjim muslimanskim društvima, ali barem se poentira na neki veći/viši cilj mimo vlastitog užitka.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:02   #5251
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Ne može društvo kojoj je temeljna vrijednost komformizam opstati na dulji rok.
Problem je kad se smatra da je svatko u pravu i da nema objektivne istine.

Onda se gubi ono što povezuje društvo (a društvo povezuje opći moral)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:52   #5252
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Problem je kad se smatra da je svatko u pravu i da nema objektivne istine.

Onda se gubi ono što povezuje društvo (a društvo povezuje opći moral)
Hrabra rečenica, svaka čast. Naravno nije super ni kad ti netko pošto-poto nameće svoju "istinu" -no ako nema baš nikakve želje za nekakvom kohezijom, kad je kolektiv nauštrb individualizma potpuno izguran u stranu, onda se društvo raspadne takoreć samo od sebe.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 06:35   #5253
Quote:
Nepoznati kaže:
A što da ti kćerka poželi ženu za svoju bračnu partnericu? Bi li ih podržao?
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
a ti? ja je ne bih podržao. ali ne bih joj ni sudio ako je punoljetna.
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
To je to, svatko sam izabire svoj životni put.
A to što se nama sviđa ili ne, neće spriječiti osobu da učini štogod da mu/joj na um padne.
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
sad se ne bavim time jer su mi djeca još mala, ali na primjeru svojih roditelja i drugi vidim da je roditelj -roditelj dok je živ.
Uz božiju pomoć, nastojat ću biti dobar roditelj.

Baš "lijepo" od vas dvojice/trojice muslimana.
Pravi predstavnici svih muslimana na svijetu. Ako im se kćerka poželi udati za ženu koju voli, ne biste pravili baš nikakve probleme i neka se vole ako žele i vjenčavaju. Koja naprednost, koja tolerancija, islam je stvarno najtolerantnija religija na svijetu!

__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:27   #5254
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Baš "lijepo" od vas dvojice/trojice muslimana.
Pravi predstavnici svih muslimana na svijetu. Ako im se kćerka poželi udati za ženu koju voli, ne biste pravili baš nikakve probleme i neka se vole ako žele i vjenčavaju. Koja naprednost, koja tolerancija, islam je stvarno najtolerantnija religija na svijetu!

to je rekao bih malo primitivan pristup.
jasno mi je da aludiraš na to kako je tobože "po islamu" da brak mora biti ugovoren i da se na griješnike mora bacati anatema, onako kako je to radio papa u srednjem vijeku.
e pa to nema veze sa islamom- to ima veze da tradicijom.
ti si sad upravo obezvrijedio sve one one pojedince koji žive u skladu sa vrijednostima koje postoje u Evropi, Americi a pri tom su bijelci i muslimani.

a mislim da ti nisi baš tako krasan kao što se predstavljaš.
ti bi vjerovatno prihvatio istospolni brak u svojoj porodici ali ne bi prihvatio brak svoje djece sa muslimanom/kom.
Mada statistički veća je vjerovatnoća u Evropi za brak između nemuslimana/ke i muslimana/ke nego za istospolni brak.
pa ti vidi i dobro odvagaj šta ćeš reći, da ne poslije morao lizati ono što si pljun'o.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:18   #5255
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
A ono...
Kak se zeme, ne?
Ti možda nisi, možda si draga i humanija osoba nego pokojni Schweitzer, ali religija u kojoj su te odgojili se baš ne uklapa u europski tip moderne civilizacije. Malo ste zaostali, Kršćanstvo je prošlo svoje prosvjetiteljstvo a Islam još uvijek nije. Tu su još i nekakve "sitnice" s kojima se nikad neće složiti nemuslimani poput džihada itd.
Što se tiče žena abrahamske religije jesu malo zaostale po tom pogledu. Nisu žene tako bespomoćne, glupave i nesposobne kakvima ih se smatra. Istina, toga ima i u nekim religijama s potpuno drugim počecima. No dok se ti drugi, skupa s kršćanstvom, polako prilagođavaju vremenu Islam ostaje čvrsti bastion (prikrivenog) mizoginizma.

Jel bi ti dozvolio da se tvoja kći muslimanka uda za mojeg sina rimokatolika?
Ili (još gore) jel bi dozvolio da se ta ista kći uda za mojeg sina ateista?
Ja se ne bi niti miješao da je obrnuto.
Naši muslimani su prosvijećeni, građanskog i civiliziranog pogleda na život i koji ne traže u Kuranu upute kako prijeći preko ceste.

Problem su oni kratkih hlača i bradonje. Koje je, istina, Islamska zajednica pustila ući iz neobjašnjivih razloga.

A kako svatko treba poći od sebe, najbolje da se ateist zapita bi li stupio u brak s vjernicom.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:49   #5256
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Naši muslimani su prosvijećeni, građanskog i civiliziranog pogleda na život i koji ne traže u Kuranu upute kako prijeći preko ceste.
uh kako teške optužbe! musliman i ne može biti ništa drugo nego prosvijećen i civilizovan, a ova referenca na Kur'an ti je stvarno neumjesna.

Quote:
Problem su oni kratkih hlača i bradonje. Koje je, istina, Islamska zajednica pustila ući iz neobjašnjivih razloga.
sad već izmišljaš, barem kada je Islamska zajednica u BiH( u čijem sastavu je IZH).
ti u ustanovama koje ulaze u sastav IZ nećeš naći da bilo kakva predavanja drže neovlaštene osobe.
dalje nisam vehabija niti ih smatram poželjnom pojavom u bilo kojem društvu, ali to je veoma ružno od tebe što na ovakav način etiketiraš jednu ovakvu grupu.
većina nas koji smo životnim aktivnostima vezani uz džamiju, kojim je džamija dio svakodnevnice imamo veoma različt pogled na to kako treba riješavati ove pojave i kako su uzrokovane.
Primjer svih zemalja EU osim Hr i Slo govori nam o tome da nepostojanje jasne državne politike prema dovodi do pojave radikalizacije iz jednostavnog razloga što svaka budala koja ima para može da se popne na minber i drži vaz. Jasno ti je da je Evropa puna zajednica koje se nazivaju muslimanima a u koje ja ne mogu ni prismrdit, jasno ti je da su zajednice muslimana organizovane po etničkom ključu, da se turci ne miješaju sa albancima, alžirci sa tunižanima itd i to je pravda očuvanjem njihovih tradicijskih vrijednosti.
IZ kojoj ja pripadam ima jaku organizacionu strukturu, ima statut ima ustav ima mehanizme svoga rada i očuvanja i što je jako važno visok nivo transparentnosti
evo pročitaj Ustav IZ
Quote:
A kako svatko treba poći od sebe, najbolje da se ateist zapita bi li stupio u brak s vjernicom.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:00   #5257
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Hrabra rečenica, svaka čast. Naravno nije super ni kad ti netko pošto-poto nameće svoju "istinu" -no ako nema baš nikakve želje za nekakvom kohezijom, kad je kolektiv nauštrb individualizma potpuno izguran u stranu, onda se društvo raspadne takoreć samo od sebe.
Srebrni je dobro rekao kako je kohezivnost društva poželjna.

Sad, kako do te kohezivnosti doći i na kojoj "istini" bi se trebala temeljiti ?

Svi ovi novi ili "novi" društveni koncepti i vrijednosti koji se nude (nekad se "nude" kao "cigle"... moraš kupiti oćeš-nećeš, ), podsjećaju me na prodaju "na neviđeno", čak i na eBay-u mi to izgleda bolje za kupca.

Prodaju se gljive na placu, izgledaju prekrasno, jestivo, a zapravo mogu biti jako otrovne... a otrov djeluje sa odgodom.
Kada počne djelovati, više nisi siguran zbog čega ti je loše, prodavač je daleko...

Ključna je riječ povjerenje... ako ga je moguće ostvariti, ako posljedice uspjeha i neuspjeha "ideje ili koncepta" dijele i kupac i prodavač, trebalo bi biti puno manje problema za zajednicu (lokalna zajednica, nacija, regija, svijet).

Do povjerenja se dolazi sudjelovanjem u upravljanju pitanjima od općeg interesa za zajednicu, primjenom koncepta supsidijarnosti, istinskom demokracijom... ne ovom prostituiranom verzijom iste koja se pokušava uvaljivati širom svijeta.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:51   #5258
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
uh kako teške optužbe! musliman i ne može biti ništa drugo nego prosvijećen i civilizovan, a ova referenca na Kur'an ti je stvarno neumjesna.


sad već izmišljaš, barem kada je Islamska zajednica u BiH( u čijem sastavu je IZH).
ti u ustanovama koje ulaze u sastav IZ nećeš naći da bilo kakva predavanja drže neovlaštene osobe.
dalje nisam vehabija niti ih smatram poželjnom pojavom u bilo kojem društvu, ali to je veoma ružno od tebe što na ovakav način etiketiraš jednu ovakvu grupu.
većina nas koji smo životnim aktivnostima vezani uz džamiju, kojim je džamija dio svakodnevnice imamo veoma različt pogled na to kako treba riješavati ove pojave i kako su uzrokovane.
Primjer svih zemalja EU osim Hr i Slo govori nam o tome da nepostojanje jasne državne politike prema dovodi do pojave radikalizacije iz jednostavnog razloga što svaka budala koja ima para može da se popne na minber i drži vaz. Jasno ti je da je Evropa puna zajednica koje se nazivaju muslimanima a u koje ja ne mogu ni prismrdit, jasno ti je da su zajednice muslimana organizovane po etničkom ključu, da se turci ne miješaju sa albancima, alžirci sa tunižanima itd i to je pravda očuvanjem njihovih tradicijskih vrijednosti.
IZ kojoj ja pripadam ima jaku organizacionu strukturu, ima statut ima ustav ima mehanizme svoga rada i očuvanja i što je jako važno visok nivo transparentnosti
evo pročitaj Ustav IZ

Pa nisam bila zajedljiva, popij kavu.
A da islamska zajednica može one uvezene izopćiti, može.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:11   #5259
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa nisam bila zajedljiva, popij kavu.
evo ja popio, bujrum na kahvu i cigaretu.
ako si raspoložena kontam pojesti jednu mandarinu pa bujrum i na mandarinu
Quote:
A da islamska zajednica može one uvezene izopćiti, može.
e ne ide to tako.

Temeljni principi islama nas zapravo potiču da zaziremo od izopćavanja pojedinaca jer nam je POslanik skrenuo pažnju na to da ako za nekog kažemo da je kafir odnosno murted jedan od te dvojice je sigurno to!

Džamija kao centrlano mjesto života muslimana bi trebala da je otvorena od sabaha do jacije za svakog, pa čak i preko noći, ali postoji kućni red koji je ustanovljen.

drago mi je što mogu reći da se u naprednim zemljama EU, pa čak i USA, model ustroja IZ već prepoznaje i često nam dolaze u goste tražeći načina kako da primjene taj model kod njih.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:20   #5260
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
evo ja popio, bujrum na kahvu i cigaretu.
ako si raspoložena kontam pojesti jednu mandarinu pa bujrum i na mandarinu
Hvala kao da jesam, samo bez te cigarete jer sam bacila.

Quote:
e ne ide to tako.

Temeljni principi islama nas zapravo potiču da zaziremo od izopćavanja pojedinaca jer nam je POslanik skrenuo pažnju na to da ako za nekog kažemo da je kafir odnosno murted jedan od te dvojice je sigurno to!

Džamija kao centrlano mjesto života muslimana bi trebala da je otvorena od sabaha do jacije za svakog, pa čak i preko noći, ali postoji kućni red koji je ustanovljen.

drago mi je što mogu reći da se u naprednim zemljama EU, pa čak i USA, model ustroja IZ već prepoznaje i često nam dolaze u goste tražeći načina kako da primjene taj model kod njih.
Ne pričam o pojedinačnim ulascima u džamiju, nego na svoju ruku ustanovljenim centrima gdje su se sa crnim zastavama izolirali kojekakvi selefije proizvedeni na Bliskom Istoku i koji novače mlade ljude u pogibelj za Saudi novac.
Da je njima Gorčine do molitve ušli bi u džamiju i sagnuli glavu.

Jesi čitao onu stranicu Ummet koja svako malo mijenja server da ih se ne uhvati. Gadarije.
Zato kažem da vi nemate veze s tim šljamom i nemoj ih braniti.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.