Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 12:38   #1
Nekoliko dilemica...

Pozdrav...
Nova sam ovdje, al jako često čitam vaše postove. Naime, trudna sam 13 tjedana i to mi je prva trudnoća. Zanima me kakva su vaša iskustva s liječnicima, obavljenjem pretraga po bolnicama i slično.
Da otvorim ovu temu me potakla činjenica da sam se za ultrazvuk u bolnici uspjela naručiti tek u osmom mjesecu, pod obješnjenjem da me šalje ginekolog koji ima i privatnu ordinaciju, te da to mogu i kod njega obaviti...
Druga je stvar da kad kod ginekologa obavim ultrazvuk i naravno za to platim, ne dobijem nikakvu potvrdu.
Sad jel to normalno, ili mene stvarno drže hormoni, kako kaže moj dragi, pa samo cjepidlačim?
nina_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:49   #2
odluka je na tebi...privat ili soc...oduvijek plačam privat,time sam zadovoljna i nemam se zašto buniti...za svoje novce uvijek znam što dobijem...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:03   #3
nina dobrodošla
Iskreno mislim da bi trebala voditi trudnoću i kod soc gina.
Moraš obaviti još dosta pretraga (krv, urin...) i da svaki put plaćaš ti se ne isplati.
13-ti tjedan trudnoće i još nisi imala ni jedan uzv? Jeli te poslao na ikakve pretrage?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:25   #4
Hvala...
Moj ginekolog ima i privatnu ordinaciju i ugovor s HZZO-om. Na pregled nisam išla privatno kod njega, već mi je samo ultrazvuk naplatio. Vadila sam krv, dala urin, odredila krvnu grupu i još neki test, čini mi se da je bilo za hepatitis...
Na sljedečoj kontroli ću opet na ultrazvuk i slat će me na testiranje koromosomskih bolesti.
nina_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:33   #5
Quote:
nina_83 kaže: Pogledaj post
Hvala...
Moj ginekolog ima i privatnu ordinaciju i ugovor s HZZO-om. Na pregled nisam išla privatno kod njega, već mi je samo ultrazvuk naplatio. Vadila sam krv, dala urin, odredila krvnu grupu i još neki test, čini mi se da je bilo za hepatitis...
Na sljedečoj kontroli ću opet na ultrazvuk i slat će me na testiranje koromosomskih bolesti.
Zar si imala nekih problema osobno ili u obitelji da će te slati na testiranje kromosomskih bolesti....?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:44   #6
ako ne tražiš račun nećeš ga ni dobit.....ja sam svaki put tražila..mora ti ga dat.

ja idem kod privatnika koji ima ugovor sa hzzo-om i isto mi je ko da idem i dz a punoooo je bolje opremljen i ima svoj uzv čak i 3d

mislim da se i u bolnici plati uzv...ja nisam u bolnicu išla na uzv al sam vidjela cjenik dok sam išla na preglede u trudničku ambulantu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:59   #7
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Zar si imala nekih problema osobno ili u obitelji da će te slati na testiranje kromosomskih bolesti....?
Mama od mog dragog je prije nekoliko godina oboljela od multiple skleroze...
mene je isprva uhvatila panika, iako me ona uvjeravala u suprotno, reko je ginekolog da će me poslati da to obavim, da ne paničarim...
nina_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 14:58   #8
sta ce ti ta pretraga ako je tvoja sveki oboljela tek sada u kasnim godinama? Cini mi se da je ta pretraga skupa i da ti nece dati odgovor koji mozes uzet u obzir...ja sam do tvog tjedna vec imala 4-5 uzv kod socijalne, zasto ne vodis trudnocu i tamo kad j vec besplatno , odnosno, da se ispravim...kad si vec iz svoje place godinama izdvajala za to soc.zdravstveno osiguranje, pa i oni su doktori ko i ovi drugi..... sretno ti za sve!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:19   #9
ja sam kod soc. ginekologa i super je, ne bi ga minjala ni za sta, a znate koliko je star kad je mojoj materi vodio trudnocu s nas cetvero
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:27   #10
Možda sam se ja krivo izrazila, trudnoću vodim preko socijalnog kod ginekologa koji ima i privatnu ordinaciju, ali plačam ultrazvuk.
A što se ovog testa, utvrđivanja kromosomskih bolesti, jel mi može netko reći na koji način se radi taj test?
Hvala na vašim komentarima.
nina_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:42   #11
Quote:
nina_83 kaže: Pogledaj post
Možda sam se ja krivo izrazila, trudnoću vodim preko socijalnog kod ginekologa koji ima i privatnu ordinaciju, ali plačam ultrazvuk.
A što se ovog testa, utvrđivanja kromosomskih bolesti, jel mi može netko reći na koji način se radi taj test?
Hvala na vašim komentarima.
moj bivši ginekolog je imao ultrazvuk koji se plaćao.. iako je on radio u domu zdravlja.. ali veli on je taj uzv nabavio a ne dom zdravlja i to je ta neka kombinacija tih ugovornih doktora.. isto sam kod njega za sve ostalo isla preko zdravstvenog osim uzv.. cijen je bila 50 kn, a sad doktorica ima uzv koji je vlasništvo doma zdravlja i možeš koliko hoćeš.. a uzv u bolnici opet zavisi od grada do grada..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:45   #12
Quote:
nina_83 kaže: Pogledaj post
Možda sam se ja krivo izrazila, trudnoću vodim preko socijalnog kod ginekologa koji ima i privatnu ordinaciju, ali plačam ultrazvuk.
A što se ovog testa, utvrđivanja kromosomskih bolesti, jel mi može netko reći na koji način se radi taj test?
Hvala na vašim komentarima.
Vađenjem krvi a ako bude potrebno i vađenjem plodne vode što ti nikako ne bih preporučila s obzirom da tvoj razlog nisu poodmakle godine niti greške koje se vide na ultrazvuku već zabrinutost zbog svekrvine dijagnoze.
Previše brineš a tek si na početku.Moraš se opustiti makar na silu jer je to formula uspjeha trudnoće.
Ja imam u obitelji downića,a nisam išla na amniocentezu.
I oba puta je ispalo dobro.
Nemojte me krivo shvatiti,opreza treba,ali ne i pretj erivanja.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:46   #13
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Vađenjem krvi a ako bude potrebno i vađenjem plodne vode što ti nikako ne bih preporučila s obzirom da tvoj razlog nisu poodmakle godine niti greške koje se vide na ultrazvuku već zabrinutost zbog svekrvine dijagnoze.
Previše brineš a tek si na početku.Moraš se opustiti makar na silu jer je to formula uspjeha trudnoće.
Ja imam u obitelji downića,a nisam išla na amniocentezu.
I oba puta je ispalo dobro.
Nemojte me krivo shvatiti,opreza treba,ali ne i pretj erivanja.
...meni je odmah,kad sam mu rekla za planove, rekao da moram na amnio...i ja slušam...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:51   #14
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...meni je odmah,kad sam mu rekla za planove, rekao da moram na amnio...i ja slušam...
No dobro,s obzirom na naše godinice,treći put bum i ja.
Prije 9 i 6 godina bila sam mlada i na uzv se nije pokazala potreba.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:51   #15
Quote:
nina_83 kaže: Pogledaj post
Možda sam se ja krivo izrazila, trudnoću vodim preko socijalnog kod ginekologa koji ima i privatnu ordinaciju, ali plačam ultrazvuk.
A što se ovog testa, utvrđivanja kromosomskih bolesti, jel mi može netko reći na koji način se radi taj test?
Hvala na vašim komentarima.
Tako sam i ja platila kod socialnog ginekologa za ultrazvuk 100 kn i ne dobijem račun (iz razloga što on to stavi sebi u đep)
od sada pravim ultrazvuk kod privatnika i plaćam 150 kn jer ima najnoviji ultrazvuk i ne kao socialni ginić iz neznam koje godine ...
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:54   #16
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
No dobro,s obzirom na naše godinice,treći put bum i ja.
Prije 9 i 6 godina bila sam mlada i na uzv se nije pokazala potreba.
9 i 6..... pa ti si još curicaaaa....
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:56   #17
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja platila kod socialnog ginekologa za ultrazvuk 100 kn i ne dobijem račun (iz razloga što on to stavi sebi u đep)
od sada pravim ultrazvuk kod privatnika i plaćam 150 kn jer ima najnoviji ultrazvuk i ne kao socialni ginić iz neznam koje godine ...
Valjda sam neosviještena ali ja se nekak ne sekiram ak mi doktor ne da račun...sretna ak je sve uredu izađem van,skoro da izljubim i medicinsku sestru...
ALi zato ak mi nadrkani konobar ne donese račun,onda grizem.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:57   #18
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
9 i 6..... pa ti si još curicaaaa....
Nisam paspa...ne,ne...makar mi je to drago čuti(plaćam kavu)...ali samo sam 3 godine mladja od tebe....
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:58   #19
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Valjda sam neosviještena ali ja se nekak ne sekiram ak mi doktor ne da račun...sretna ak je sve uredu izađem van,skoro da izljubim i medicinsku sestru...
ALi zato ak mi nadrkani konobar ne donese račun,onda grizem.
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.