Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 09:15   #1
Post Neptun - opisi

Evo da se i o njemu nesto napise.
Ja ga bas ne kuzim...negdje ga spominju kao izvor inspiracije, negdje kao ono sto ne vidimo, negdje kao ono sto idealiziramo, negdje kao ono gdje se susrecemo sa bozanskim, nego kao izvor obmana...

Meni je u 3. negdje sam naletjela da to znaci rastresen um,a negdje da su to ljudi koji jednostavno "vide" stvari bez razmisljanja.

Jedino sto sam ja kod sebe primjetila je taj neki osjecaj kao da dijelom sebe lebdim, recimo u nekom sam razgovoru koji mi je skroz zanimljiv i slusam, ali uvijek dio mene kao da lebdi negdje oktavu iznad tog razgovora i znam djelovati odsutno i nepribrano.
A da ne govorim o nezanimljivim situacijama i razgovorima. Nekad me strah da cu zapaliti samu sebe ili neku slicnu glupost napraviti, jer se mahom osjecam neprisutnom u svakodnevici. U zadnjih pola mjeseca izgorila su mi dva lonca, jer sam zaboravila da sam stavila kuhati.

uglavnom, eto... sto mudrija ekipa kaze o neptunu..a sto o ovom u 3.?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:33   #2
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
uglavnom, eto... sto mudrija ekipa kaze o neptunu..a sto o ovom u 3.?
Nešto smo već i pisali o Neptunu u 3. polju pa zirni.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 21:55   #3
Neptun

Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Evo da se i o njemu nesto napise.
Ja ga bas ne kuzim...negdje ga spominju kao izvor inspiracije, negdje kao ono sto ne vidimo, negdje kao ono sto idealiziramo, negdje kao ono gdje se susrecemo sa bozanskim, nego kao izvor obmana...
Sve je to na neki nacin Neptun. Pokusala sam u nekoliko navrata, na nekoliko tema opisati Neptun i njegov znacaj, na sto se on odnosi:

A sto je Neptun? Neptun su nasi snovi, ideali, sve ono sto postoji, sto samo mi znamo i osjecamo da postoji, ali sto ne mozemo ni opipati, ni vidjet, ni pomirisati ni izreci, prenijeti u potpunosti nekome drugome.......ono sto nikada ne susrece stvarni materijalni svijet, uvijek ostaje nekako skriveno (zato je 12. polje kojim vlada Neptun polje skrivenih namjera i sl.).

Neptun su nase fanazije, nasa duhovnost, nesto mutno i nebulozno, nemoguce da podlegne definicijama jezika ili bilo kakvih objasnjenja. Cak i kada pokusamo iznijeti "to" u vanjski, stvarni svijet, nikada ne izlazi u potpunosti (najvise se priblizava kroz muziku). Djeluje nekako nepotpuno i besmisleno (jer jednostavno ne pripada toj realnosti) ili cak lazno. Stoga Neptun predstavlja iluzije. Jer onda kada ga pozelimo jasno izraziti i objelodaniti nailazimo na nemogucnost i razocarenje.

Rekla sam jednom i reci cu jos mnogo puta: Neptun nije nuzno iluzija. Ne znaci da nije stvaran ako ne postoji u "vanjskom" svijetu. U onom "unutarnjem" je itekako stvaran. I tamo nema potrebe za objasnjenjima. U svijetu snova.....on zapravo jeste taj svijet snova.


Neptun je prirodni vladar 12. kuce. On je sve samo ne agresivan. Simbolizira upravo one energije koje plove podrucjem 12. kuce. Zavrsetak, krajnji cilj, ultimativno (ra)stapanje, sklapanje ociju i utonuce u san. On je ona teznja u covjeku da dosegne to stanje neizrecivog blazenstva, sanjar koji sniva o rastocavanju u beskraju, jedinstvu s apsolutom. Brise sve granice, zaobljuje ostrine, osjeca najfinije vibracije, neuhvatljiv je umu i rijecima. Ne predstavlja niti nas um niti nase emocije, niti religiju niti filozofiju niti zivotnu mudrost. Predstavlja nase snove, istovremeno nestvarne i neupitne, nase sjecanje na ono prvotno stanje ciste svijesti. Gdje god da se Neptun nadje, on uvijek nadilazi realnost. On je nasa vjecna patnja, patnja materijalnog covjeka.

Vodila sam nedavno razgovor s jednom kolegicom Astrologicom bas o Neptunu, i pritom je ona izjavila kako zapravo od njega nema nista. Nista konkretno. Upravo to i zelim reci. Neptun je uvijek unutar nas, nikada njegove manifestacije nema na konkretnoj razini. On je jedna drugacija realnost. Zato za njega i kazu da je iluzija, da donosi zanosenje, sanjarenje, obmanjivanje i razocaranje. Zasto razocaranje i iluziju? Zato sto su njegove dubine toliko dalekosezne da je razocaranje pri pokusaju ostvarivanja tih dubina u ovoj stvarnosti naprosto neizbjezno. Ili mozda....? Mislim da oni s istaknutim Neptun jako jako vjeruju u taj "mozda". Mozda se taj "mozda" ostvaruje kad se posteno zavaramo?

Meni je Neptun u konjunkciji s Mjesecom, u 7. polju natalne karte te u sekstilu s Plutonom i Venerom. Iznimno mi je drago da je bas tu gdje jeste, s Mjesecom u 7. polju, jer upravo ono sto simbolizira Neptun (a i Mjesec) jest ono sto ocekujem u partnerstvu, sto zelim da obiljezi onaj THE odnos. I ne odustajem ni pod koju cijenu, niti pristajem na ista manje od toga (Mjesec u Jarcu ), bez obzira na sve poraze, neuspjehe, razocarenja itd. Ipak, tu je i Pluton kao vladar mog Sunca koji je zasluzan za ono "sve ili nista" i ponovno ustajanje iz pepela kad su sve kule srusene. Uvjeravaju me mnogi (skoro svi koji me znaju ) da nikada necu pronaci taj ideal, ne u obicnom covjeku - smrtniku, ali ja to ne da ne zelim, nego ne mogu shvatiti. I nije mi zao, niti mi je tlaka. Ja imam svoje snove i oni su moje najvece blago. (osim toga i Jupiter mi je istaknut)

Isto tako dozivljavam ljude prema osjecaju, prema tome kako ih na osjecajnom planu upijam, sto daju iz sebe kroz te nevidljive niti......i prema tome da li hvataju moje.

Volim biti okruzena ljudima koji imaju isto tako bogat unutarnji svijet, u kojima prepoznajem tako neku blagost i dubinu, emotivno darezljive, sto bi se reklo na jarcevskom jeziku.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:38   #4
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Vodila sam nedavno razgovor s jednom kolegicom Astrologicom bas o Neptunu, i pritom je ona izjavila kako zapravo od njega nema nista. Nista konkretno.
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
tvoja kolegica ga možda nema istaknutog pa zato.





kako uopće djeluje tranzitni neptun?mislim s obzirom na to da je spor.. a da, ima tema čini mi se o tome

ja mislim da neptun jako dobro dođe nekome tko ima mnogo vatrenih elemenata u karti jer ga na taj način "zadavi". inače kod vodenih pripadnika jako loše prolazi jer ih još dodatno pomuti.isto vrijedi i za zračne pripadnike-njih pak strpa u ludnicu.šala a naravno sve ovisi kako je položen u karti.
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:12   #5
ma shvatio sam sada što je htjela napisati.

Neptun se može i materijalizirati, nije uvijek tako neosoban. Samo sam to htio reći.

Tranzitni Neptun donosi pomutnju života ovisno u koje polje uđe. I to pomutnju napravi na način kako je natalno postavljen u samom polju. Međutim, pod ovim periodom dolazi do velikih odluka, teških zaljubljenosti itd. Kad tranzit Neptuna prođe slijedi triježnjenje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 15:35   #6
Jašta...ne samo da se materijalizira već je sveprisutan. Manifestira se kroz suptilnije nivoe percepcije na individue....pa individue koje imaju težište natalne karte na osobnim tijelima tj. ograničenu percepciju Neptun ili uspavljuje ili uznemiruje....svojom sveobuhvatnošću.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 13:39   #7
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Isto tako dozivljavam ljude prema osjecaju, prema tome kako ih na osjecajnom planu upijam, sto daju iz sebe kroz te nevidljive niti......i prema tome da li hvataju moje.
Ne je pored Mo i Ve "emotivna " planeta, pa na neki način donosi "ovisnost" o filingu na onom segmentu života gdje se zatekne u natalu. Stoga i jest takav osjećaj s obzirom Ne u 7


Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Volim biti okruzena ljudima koji imaju isto tako bogat unutarnji svijet, u kojima prepoznajem tako neku blagost i dubinu, emotivno darezljive, sto bi se reklo na jarcevskom jeziku.
Ovo zna biti karakteristika ljudi s Ne u 1 ili na Asc ( bogat unutarnji život osobe )
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 12:56   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nešto smo već i pisali o Neptunu u 3. polju pa zirni.
Ovo je sve tocno,osim da mi logika nije jaca strana
Zapravo mi je logika kao znanstvena disciplina skroz ok...mada kad se radi o onoj nekoj svakodnevnoj logici - tu sam totalno kako je opisano - izgubljena u slikama i impresijama i sa minimumom ljudi koji me mogu shvatiti.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 01:31   #9
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ne je pored Mo i Ve "emotivna " planeta, pa na neki način donosi "ovisnost" o filingu na onom segmentu života gdje se zatekne u natalu. Stoga i jest takav osjećaj s obzirom Ne u 7
Da, upravo zato sam to i napisala.


Quote:
Ovo zna biti karakteristika ljudi s Ne u 1 ili na Asc ( bogat unutarnji život osobe )
Bilo kako istaknuti Neptun i Mjesec....voda.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 16:27   #10
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Neptun


Neptun je prirodni vladar 12. kuce. On je sve samo ne agresivan. Simbolizira upravo one energije koje plove podrucjem 12. kuce. Zavrsetak, krajnji cilj, ultimativno (ra)stapanje, sklapanje ociju i utonuce u san. On je ona teznja u covjeku da dosegne to stanje neizrecivog blazenstva, sanjar koji sniva o rastocavanju u beskraju, jedinstvu s apsolutom. Brise sve granice, zaobljuje ostrine, osjeca najfinije vibracije, neuhvatljiv je umu i rijecima. Ne predstavlja niti nas um niti nase emocije, niti religiju niti filozofiju niti zivotnu mudrost. Predstavlja nase snove, istovremeno nestvarne i neupitne, nase sjecanje na ono prvotno stanje ciste svijesti. Gdje god da se Neptun nadje, on uvijek nadilazi realnost. On je nasa vjecna patnja, patnja materijalnog covjeka.
Lijepo napisao... posebno ovaj boldani dio (bar ga tako ja dozivljavam sa svojim Ne u 3., ako je do toga) .
Mislim da mi je taj Ne u 3. i razlog zasto volim poeziju...i ne to samo onu pisanu, nego neku poeziju misli, pa cak i 'poeziju logike' u svojoj suptilnijoj formi, tamo iza granice svakidasnjeg i primjenjivog.
Neka ceznja duha za apsolutom


Quote:
Zasto razocaranje i iluziju? Zato sto su njegove dubine toliko dalekosezne da je razocaranje pri pokusaju ostvarivanja tih dubina u ovoj stvarnosti naprosto neizbjezno. Ili mozda....? Mislim da oni s istaknutim Neptun jako jako vjeruju u taj "mozda".
Moraju vjerovati
Meni se cini (moj skromni neastroloski dojam) da Neptun postaje razocaranje i iluzija onog trena kad covjek nastoji ovladati njime i iskoristiti ga za neki svoj uzitak...umjesto nekog 'poboznog stava'.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 16:30   #11
Kad sam se vec raspisala... Evo Milekicev tekst...


"Ta neutoljiva čežnja i potraga za savršenstvom, ta glad za idealnim, žudnja duboko skrivena da se ostvari san i ta neumoljiva čovekova mašta, koja poznaje i u kojoj živi perfektno i to što je dato čoveku da vidi, razume i oseti apsolutno, bar za jedan tren, što će negde skriveno živeti u njemu do smrti, Neptunov dar ili proletstvo je i onaj čas u kome čovek, opčinjen i slepo zaljubljen u jednu ženu, što ju je sa mukom dobio, izgorevši u žudnji sav očaran, da čak i tad mu za tren kroz glavu proleti misao kako negde postoji još veća, uzvišenija, raskošnija lepota, ili dok kakav majstor stvara remek delo, a poslednji potez četke mu govori da bi ono, što će biti slavno vekovima moglo biti još bolje, što ga čini očajnim - plod je Neptunovog uticaja.
Neptun je glad za apsolutinim, za nedostižnim, za snom. Neptun - planeta laži i obmane, kako ga astrolozi zovu.
Ali samo Neptun može doneti čoveku viziju savršenstva.
Možda bi traganje za apsolutonom ljubavlju, istinom, dobrotom, bilo zabluda, vreme u kome bi čovek mogao možda radostnije živeti. Ali kakav bi čovekov život imao smisao, kad bi odustao od potrage za snom, za Neptunom, za apsolutnim, uslov je evolucije čovekovog duga i njegovog usavršavanja.
Neptun je san i nada, što može biti izgubljena, besciljno lutanje kroz noć što čoveka može dovesti do dna, ali dovoljan je samo jedan čas vizije i prosvetlenja, koji su od Neptuna napravljeni i koje samo on može dati, da se čoveku rodi vera u Boga, koji ako ništa drugo, mora biti apsolutno. Bio istina ili obmana, kako to astrolozi misle, upravo je Neptun najegzistencijalnija od svih planeta, od čijeg je uticaja stvorena presudna, najvitalnija, najbitnija osobina čovekovog duha - vera.
Neptun je istina, ja kažem. Jer vera je istina. A zašto je istina duboko skrivena i tajna i zašto živi na dnu okeana čovekovog duha, to samo Posejdon zna."
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:11   #12
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Meni se cini (moj skromni neastroloski dojam) da Neptun postaje razocaranje i iluzija onog trena kad covjek nastoji ovladati njime i iskoristiti ga za neki svoj uzitak...umjesto nekog 'poboznog stava'.
Pobožnost je odlika Saturna, Neptunova domena je poriv za transcedentiranjem.

Istina je da Neptunove vibracije u natalnoj karti nisu naklonjene materijalnom svijetu jer su visokog stupnja senzitivnosti i čulnosti. Ali ima jedna dobra izreka stričeka Stephen-a o tome kako živjeti Neptunovu čulnost u materijalnom svijetu, pa da nema frke. Treba samo biti...."Mudar kao zmija, ali nježan kao golubica".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 20:51   #13
Dobar je Milekicev tekst o Neptunu....dala bih mu 4+.



Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ma shvatio sam sada što je htjela napisati.

Neptun se može i materijalizirati, nije uvijek tako neosoban. Samo sam to htio reći.
A mislim da me ti nisi shvatio. Na neki se nacin Neptun moze manifestirati, ali bas materijalizirati......tesko.

Kao sto sam rekla, po meni se Neptun priblizava kroz muziku. Jer je muzika isto tako nesto posebno. I tesko je o njoj govoriti. O poeziji vec mozes, ali o muzici, o onim lijepim i carobnim notama......jako tesko. Jeste li kada culi opce onu: Talking about music is like dancing about the architecture.

Isto tako, ne mozes ni o Neptunu pricati tako kako mislis da mozes. Muzika se manifestira, mi je cujemo, to su zvukovi, ali nista se nije materijaliziralo. Nema se sto materijalizirati, to onda vise ne bi bila muzika. Pored toga, ono sto je bitnije je dozivljaj koji ona stvara, onaj svijet unutar nje u koji mi ulazimo, ono sto ona zeli reci, a uopce ne govori. To se samo osjeca cak i bez razmisljanja i analiziranja. Stapamo se s njom. Takav je i Neptun. On je zapravo ta muzika unutar nas, ti divni tonovi koje proizvodimo i koje svako uho koje zeli slusati moze cuti. Sami sebi pak uopce ne moramo obrazlagati i objasnjavati tu muziku jer smo to mi.....u nekom predivnom obliku.




Music expresses that which cannot be said, on which it is impossible to be silent. (Victor Hugo)

A painter paints pictures on canvas, but musicians paint their pictures on silence. (Leopold Stokowski)

Music can name the unnameable and communicate the unknowable. (Leonard Barnstein)

Music is well said to be the speech of angels; in fact, nothing among the utterances allowed to man is felt to be so divine. It brings us near to the INFINITE. (Thomas Carlyle)



....bas kao Neptun.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 22:50   #14
Od svih tekstova o Neptunu, ovaj Imsiragicev (iz Tocka sudbine) bih posebno izdvojila :



Neptun, kao Bog mora, svoje prebivaliste na dnu oceana u covjeku je pronasao u njegovoj masti. On je visa oktava Venere i uzvisena ljubav, koju cemo samo na Nebu naci. To je ljubav prema Bogu, a mozemo je osjetiti i prema drugom bicu, ako u njemu vidimo Boga. Nosi u sebi potrebu da vidi najfiniju vrijednost u svemu oko sebe.

U kombinaciji sa Venerom daje jednu vanvremensku i uzvisenu ljubav, cesto tajnu ili platonsku. Taj odnos moze vuci i u iluzije, irealne ljubavi, pa samo ako je Jupiter dobro postavljen osoba nalazi ljubav daleko od kuce, u inozemstvu ili napustenim mjestima, otocima i slicno. U protivnom moze donijeti zaljubljenost u apstraktne likove, kao iz filma ili romana, ili cak redovnike i monahe, sa kojima je tesko ljubav ostvariti.

Povoljno postavljen, donosi visok nivo spiritualnosti, svijesti i inspiracije. Uvijek je naglasen kod umjetnika. On je duhovna moc i Bog, pa zato sve religije pripadaju Neptunu. Svi snovi su Neptun. On je prica o Nebu i svim mitovima, bajkama i tajnama.

Ljudi koji su idealisti te stoga skloni iluzijama i zabludama - takodjer su predstavljeni Neptunom, kao i svi oni koji su okrenuti religiji, molitvama, meditaciji i svemu sto tezi uzvisenom emotivno - duhovnom iskustvu. Ovo iskustvo se razlikuje od Jupiterovog, koje moze biti samo potpuno intelektualno - duhovno iskustvo.

U losem aspektu imat cemo praznovjerje, pa cak i magiju (sto bi donio los odnos Marsa s Neptunom), zatim kradljivca, lazova, ali i covjeka koji je zrtva takvih stvari (obicno u losem aspektu s Merkurom). Neptun koji je u dobrom aspektu mozemo takodjer iskoristiti za neku losu stvar, jer on sam po sebi nije moral, vec je nevidljivo - pa tako i dobar aspekt Neptuna i Merkura moze dati kradju, koja se nikada nece otkriti, dok se u losem aspektu kradja, laz i prevara koju osoba pocini gotovo uvijek otkrivaju.

Nikako ne treba zaboraviti jos nesto: Neptun je svemir i predstavlja sve sto je beskonacno - u smislu beskonacno dalekog i velikog (Raj).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 23:55   #15
Glazba kažeš?

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Music expresses that which cannot be said, on which it is impossible to be silent. (Victor Hugo)
A painter paints pictures on canvas, but musicians paint their pictures on silence. (Leopold Stokowski)
Music can name the unnameable and communicate the unknowable. (Leonard Barnstein)
Music is well said to be the speech of angels; in fact, nothing among the utterances allowed to man is felt to be so divine. It brings us near to the INFINITE. (Thomas Carlyle)


....bas kao Neptun.
Baš kao Elvis Presley.Sunce trigon neptun, asc kvadrat neptun...
Sinonim za odličnu glazbu, eto što neptun od čovjeka učini.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 04:24   #16
Da, glazba i umjetnost opcenito.

Ali ne ona cudna umjetnost, danas se svasta pod tim nazivom nudi , Neptun je "umjetnost duse". Ljubav sa velikim Lj. Vibracije unutar individue koje ju tjeraju da ih donekle "preslika" u materijalni svijet sto se cesto na neki lijepi nacin izrazava. Pa odmah se primijeti kad netko posebno "vibrira".



Moram ja jos o Neptunu, inspirirao me Imsiragic. Ma ne mogu vjerovati da se vec prije nisam dokopala te knjigice.

Prije svega, Neptun je visa oktava Venere. Kao sto je Uran visa oktava Merkura, a Pluton Marsa. Pa i sama Venera je egzaltirana u Ribama.

Naime, osim sto imam konjunkciju Neptuna s Mjesecom, imam i sekstil Neptuna i Venere. Inspirirao me jer sam ovdje po prvi puta procitala nesto sto se jasno odnosi na mene, osobito glede tog sekstila Venere s Neptunom. Sekstil je ionako aspekt Venerine prirode i samoj Veneri je najugodnije upravo u takvom aspektu. Eto, pritom je ona vezana za Neptuna.

Moje idealizacije nemaju kraja i to je dosta izrazeno. Osobito glede partnerskih odnosa s obzirom da je taj Neptun/Mjesec u 7. kuci. Svi mi sanjamo o nekoj idealnoj ljubavi, vise manje. S Neptun/Venera aspektima, to je snazno izrazeno.

Tako da cu se zapravo osvrnuti na odnos energija Venera/Neptun.....ili barem pokusati.



Gdje je ono pisalo, vise se ne sjecam: Venera voli zato jer zeli ljubav nazad. Voli da bi bila voljena. Dijeli pravedno, spaja dvoje, cini odnos. Zeli biti voljena, naravno. No, Neptun je taj koji voli bezuvjetno, njegova ljubav nije uvjetovana "povratnom" ljubavlju. On voli zato sto nesto zasluzuje biti voljeno samim time sto postoji. Nema razlog, stovise, kada bi ga i zelio imati, ne bi ga mogao naci. On idealizira i uzvisuje, zivi dok sanja.

Neptun vise masta nego sto realizira, pa se cesto za njega, odnosno Veneru vezanu za njega (u Ribama, aspektu s Neptunom, 12. kuci) kaze da donosi prije neku vrstu platonske i zamisljene ljubavi nego one konkretne, realne. Stoga je za umjetnike to neiscrpan izvor inspiracije , a bas za aspekt Venere i Neptuna cesto se naglasava ta izrazena umjetnicka tendencija. Neptun ovdje profinjuje cula i daje izuzetan osjecaj za muziku....i sl.

Takodjer, tako polozen Neptun, dakle vezan za osjecaje, ljubav i odnose kao da govori osobi da mora voljeti bozanski, bezuvjetno, pa cak i ako dragi/draga nadje drugu ljubav, treba ga ispratiti poljupcem i pozeljeti svu srecu svijeta. Jer Neptun je sretan ako je voljena osoba sretna.

U svakom slucaju vrlo uzvisen ideal s kojim nije uvijek lako zivjeti. Donosi li patnju, bol, razocaranje, inspiraciju, oslobodnjenje......?

Kako kaze Imsiragic: Ispuniti simboliku Neptuna nije jednostavno, jer taj ideal mora biti bozanski savrsen, a ta ljubav savrsena je ili negdje neizmjerno duboko u snu ili mitu nekom, ili je negdje vrlo daleko.......

Osobe s istaknutim Neptunom sanjive su i poznaju unutar sebe odredjene ideale koje ne mogu uvijek objasniti (niti imaju potrebu), ali koje vjerno slijede. Ne svojom svjesnom voljom, nego nesvjesnim dijelovima duse. To je ono sto ih iznutra cini "zivima".

No sve ovo treba naravno prilagoditi tumacenju preko dodatnih faktora, kao sto bi npr. bio Mjesec u patetici nesklonom Jarcu ili Venera u intenzivoj konjunkciji s Plutonom u Skorpionu.......tako da se ne mora nuzno raditi o tome da se voljena osoba otpusta sa suzom u oku i da joj se pozeli sve najbolje.

Moj Neptun s Venerom poklonio mi je ideju o savrsenoj Ljubavi koja nema tuzan kraj, ni rastanak. To je ideja o Ljubavi koja je iznad svega, gdje nema jacih "faktora" koji bi ju ogranicili. U suprotnome, to vise nije ta Ljubav i nema se za cime zaliti.

A i Jarac je tu imao svoje prste. Osim skorpionskog poriva da se prozme u stapanju.

Ljubav prema covjeku kao ljubav prema Bogu. Ali je to ljubav prema Bogu u covjeku.

Kako je on napisao: To je ljubav prema Bogu, a mozemo je osjetiti i prema drugom bicu, ako u njemu vidimo Boga. Nosi u sebi potrebu da vidi najfiniju vrijednost u svemu oko sebe.

No, pogodio je u sridu sljedecim:

U svakom slucaju, simbolizira idealnu, bezuvjetnu, a u krajnjoj liniji i bozansku ljubav, pa nije sasvim jasno da li se kroz taj aspekt ljudi vole ili su to ipak bogovi koji se preko covjeka ljube.


I ja volim tako razmisljati.

__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 11:57   #17
Ma materijalizirati u ovom smislu: kemičari, boje, more, to je materijalizacija astro simbolike. nije to samo muzika , osama itd.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 15:33   #18
Ima li ko iskustva sa Neptunom u 10..polju?!

Meni je donio debeli sloj magle na poslovnom planu.

@Fish : Jesi mozda pisalala nesta na tu temu?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:19   #19
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva sa Neptunom u 10..polju?!

Meni je donio debeli sloj magle na poslovnom planu.
Zato je za političare in Neptun/ribe na 10. polju.
Quote:
@Fish : Jesi mozda pisalala nesta na tu temu?
Nisam još...ali budem nakon ovog.

To je zanimljiv položaj Neptuna, baš si me sjetio....nedavno gledah jedan malo "opušteniji" interview s Lady Di (koja inače ima Neptuna u 10. polju).

Neću ženu analizirati (nju sirotu i onako su novinari redom interview-rali, odnekuda izronili pusti butleri koji o njoj pišu biografije, a i astrolozi su je zdušno analizirali)... nego jedan njen odgovor. U tom interview-u je pričala o svom životu u periodu kada se napokon rastala od škorpe i obznanila to svijetu. Trebala je početi samostalan život i društvenu karijeru (10. polje), te je u tu svrhu svakodnevno vježbala dikciju i uzimala sate izražavanja (govora) u kojoj je striček logoped skretao pažnju na to da jasnije i glasnije govori kada govori javnosti...a kada ju je novinar na kraju pitao zašto je odabrala dobrotvorni rad, ona je rekla: "Zato jer ne znam što bih drugo radila" (mislim…trebalo je vidjeti njen izraz lica kada je to rekla pa bi sve bilo "jasno").

Zanimljiva je i slika u društvu koju je ostavila Di jer lijepo opisuje Neptun u 10. polju. Znala je doprijeti do ljudi na jedan ajmo reć’ neverbalan način (identifikacija), pa to "društveno sažaljenje", ta "tajnovitost" i ta slika žene i princeze (bajkoviti svijet-Neptun), ali i žrtve čiji pečat je u društvu ostavila.

Neptuna u 10. polju imao je i Lee Jun Fan alias Bruce Lee, kultni majstor kung fu-a i borilačkih vještina & plesač cha cha-a koji je u svom eseju na temu profesije napisao:"Zapravo sam oduvijek bio majstor borilačkih vještina po vlastitom izboru i glumac po profesiji. Ali, iznad svega, nadam se da ću se usput ostvariti i kao umjetnik života."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 15:41   #20
Ne mogu da se ne nadovežem na ovo tumačenje.
Meni je MC u Ribama, Neptun u 06. polju. Znate što ja radim na svom radnom mjestu u sredini u kojoj sve funkcionira po principu radit ću samo onoliko koliko me platiš i nimalo više? Jedva čekam da nekomu nešto treba pomoći, riješiti, uskočiti, utješiti i sl. Ljudi mi govore da sam dobra, a ja se u sebi svaki put nanovo čudim zašto oni ono što smatram sasvim normalnim gledaju kako nešto posebno.
Mislim da ne treba dodatno napomnjati kako se tamo osjećam...
I sasvim mi je jasno ispunjenje koje je žena osjećala baveći se dobrotovornim radom.
Znam, ljudi to naveliko iskorištavaju ali to je njihov problem...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.