Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2003., 14:15   #61
internet bankarstvo

ja koristim e-zabu i to mi je jako praktično. nisam bila u banci od kad imam e-zabu. međutim, pročitala sam na threadu o internet kupovini da je to koliko toliko sigurno pa me zanimaju vaša iskustva. koliko je to stvarno sigurno?
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 23:34   #62
jako sigurno
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 07:42   #63
čak i više
__________________
..:: svijet staje u stranu da propusti onoga koji zna kuda ide ::..
Terkeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 20:51   #64
Izvinjavam se što podižem tako stari tipic ali nešto sam načuo da se računi HEP-a više neće moći plaćati karticama i putem Internet bankarstva. Ajde, još bi nekako mogao prihvatit kartice, ali plaćanje preko interneta da im nije prihvatljivo nikako ne mogu razumjeti. Pa to je skidanje love direktno sa mog tekućeg računa ! Sad kao nude plaćanje na šalterima FINE bez provizije. Ja radije plaćam 1 kn provizije nego da hodam sa uplatnicom u drugi dio grada da bi podmirio račun na njihovom šalteru. Nadalje, to znači da bi trebao i ispisivati svaki mjesec novu uplatnicu jer plaćam već više od godine dana stvarnu potrošenu struju koju sam na kraju mjeseca očitavam i obračunam.
Na njihovom sajtu o gornjem ne piše ništa nego lijepo stoji sljedeća obavijest :
'Vaše račune za utrošenu električnu energiju možete plaćati različitim sredstvima plaćanja, ovisno o vašim željama te mogućnostima koje postoje u vašoj Elektri.'
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 07:15   #65
Quote:
acid high kaže:
Izvinjavam se što podižem tako stari tipic ali nešto sam načuo da se računi HEP-a više neće moći plaćati karticama i putem Internet bankarstva. Ajde, još bi nekako mogao prihvatit kartice, ali plaćanje preko interneta da im nije prihvatljivo nikako ne mogu razumjeti. Pa to je skidanje love direktno sa mog tekućeg računa ! Sad kao nude plaćanje na šalterima FINE bez provizije. Ja radije plaćam 1 kn provizije nego da hodam sa uplatnicom u drugi dio grada da bi podmirio račun na njihovom šalteru. Nadalje, to znači da bi trebao i ispisivati svaki mjesec novu uplatnicu jer plaćam već više od godine dana stvarnu potrošenu struju koju sam na kraju mjeseca očitavam i obračunam.
Na njihovom sajtu o gornjem ne piše ništa nego lijepo stoji sljedeća obavijest :
'Vaše račune za utrošenu električnu energiju možete plaćati različitim sredstvima plaćanja, ovisno o vašim željama te mogućnostima koje postoje u vašoj Elektri.'
Krivo si načuo Neće se moći plaćati karticama, to je istina, HEPu se ne da plaćati proviziju kartičarima.

A plaćanje računa preko Interneta je kao i bilo koje drugo plaćanje u nekoj banci ili pošti, HEP ili bilo koja druga firma niti ne zna kako si ti platio, njima novac sjedne na račun i to je to. Platio sam neki dan preko Erste Netbankinga, ide kao i dosad

A ovo HEP-FINA, to se ide u smjeru laganog ukidanja plaćanja na HEPovim blagajnama...
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 09:31   #66
Dobro sam čuo, i ne samo ja, jučer na Dnevniku HTV-a. Druga stvar je što se novinarka koja je to prezentirala ne razumije u plaćanje preko interneta pa je mislila da će lupetanjem fascinirati gledateljstvo. A i ja sam nasjeo toj besmislici...
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 10:04   #67
cekaj malo, upravo jucer sam platio dva racuna HEPu preko ZABE internet bankarstva. kako glasi tocno ta vijest (koju naravno nisam cuo prije) o nemogucnostima placanja HEPu alternativnim nacinima?
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 10:05   #68
Quote:
bankei_ri kaže:
A ovo HEP-FINA, to se ide u smjeru laganog ukidanja plaćanja na HEPovim blagajnama...
To je sasvim O.K. - trend suvremenog poslovanja je da sve što ti nije osnovna djelatnost prebaciš drugima...

Ja sam samo načuo prilog na HTV - ali baš je bilo spomenuto internet-bankarstvo.

Dakle, još jedna od kvalitetnih novinarki...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 10:45   #69
Placanje internetom isto kao i placanje u posti, ali je provizija manja
Sto se tice sigurnosti, nije mi poznat nijedan slucaj zloporabe internet bankarstva. Mozda nekad bilo, dok je jos E-banking bio u povojima, ali danas je to najnormalnija stvar u cijelom svijetu.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 10:56   #70
ma tko to još troši svoje vrijeme plaćanjem putem internet bankarstva?
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 11:22   #71
Quote:
gogo kaže:
ma tko to još troši svoje vrijeme plaćanjem putem internet bankarstva?
standing order rules
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 11:35   #72
Thumbs up

gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 20:58   #73
Quote:
Vojky kaže:
T...

Ja sam samo načuo prilog na HTV - ali baš je bilo spomenuto internet-bankarstvo.

Dakle, još jedna od kvalitetnih novinarki...
Jeste li je čuli večeras na kraju Dnevnika i ispravku za jučerašnju izjavu o internet bankarstvu ? Ajde dobro, makar su se ispričali.
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 14:38   #74
Quote:
sailor kaže:
standing order rules
aaaa trajni nalog, je li? pa to dobro zvuči, samo ne znam kakva je provizija...
 
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 14:40   #75
Quote:
Bari Kent kaže:
aaaa trajni nalog, je li? pa to dobro zvuči, samo ne znam kakva je provizija...
meni nikakva
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 14:43   #76
Quote:
gogo kaže:
meni nikakva
ni meni
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 14:43   #77
Quote:
gogo kaže:
meni nikakva
ne smiju se iznositi privatni podaci forumasa - Banderas
MEne zanima za nas 'obične smrtnike'...
Inače ZaBa IB je daleko superiorno nad ostalima - ne kužim kak ostale banke nisu skužile da bi ljude puno viiše privukla fiksna provizija od 0,50/1,00 Kn nego onaj usrani postotak...

Zadnje uređivanje banderas : 20.07.2004. at 16:34.
 
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 14:49   #78
Quote:
Bari Kent kaže:
MEne zanima za nas 'obične smrtnike'...
Inače ZaBa IB je daleko superiorno nad ostalima - ne kužim kak ostale banke nisu skužile da bi ljude puno viiše privukla fiksna provizija od 0,50/1,00 Kn nego onaj usrani postotak...
Ja imam IB u Erste i više sam nego zadovoljan. Kolega za stolom do je u ZAbi i svako malo psuje zbog sporosti. Jednom je izmjerio 17 minuta do uspješnog logina (zainatio se ).

U Erste je provizija 0.0025%, najmanje 1 kunu, u prijevodu do 400 kuna je provizija 1 kunu, a to su manje-više svi moji računi. Svejedno su gadovi, naplaćuju proviziju čak i ako platim firmi koja kod njih ima račun .

Zadnje uređivanje banderas : 20.07.2004. at 16:34.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 14:52   #79
Međimurska banka uopće ne računa proviziju za plaćanja preko tekućih računa građana. Plaća se jedino fiksno naknada od 4 kn mjesečno i 12 kn svakih 6 mjeseci (znači preračunato svaki mjesec 6 kn) za uslugu Internet bankarstva.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 15:02   #80
Quote:
bankei_ri kaže:
Ja imam IB u Erste i više sam nego zadovoljan. Kolega za stolom do je u ZAbi i svako malo psuje zbog sporosti. Jednom je izmjerio 17 minuta do uspješnog logina (zainatio se ).

U Erste je provizija 0.0025%, najmanje 1 kunu, u prijevodu do 400 kuna je provizija 1 kunu, a to su manje-više svi moji računi. Svejedno su gadovi, naplaćuju proviziju čak i ako platim firmi koja kod njih ima račun .
Da, ali ako želim prebaciti npr. 10,000 Kn na neki drugi račun onda bum platil 25 Kn provizije. Jako puno, obzirom na ZaBa, ali i jako malo obzirom na FINA proviziju od 1%...
E-ZaBa koristim od kad je nastao i NIKAD nisam imao problema sa logiranjem...(iako znam ljude koji jesu, a oni su kasnije od mene aktivirali uslugu... ne smiju se iznositi privatni podaci forumasa - Banderas

Zadnje uređivanje banderas : 20.07.2004. at 16:33.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.