Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2015., 18:11   #2901
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči oooodliiično!!!

Mene samo muči jedna stvar - jedina priča koju znam o obitavanju na Šri Lanki uključuje puno zmija pod kolibama pa me to muči. Bojim ih se ko vrag tamjana. Jeste nailazili na njih?

(Možda smješno zvuči, ali šta ćeš, bojim se )
Nismo naišli ni na jednu zmiju.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 13:53   #2902
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Za Šri Lanku, Bali, Tajland i Dominikansku možeš povremeno naći akcijske cijene karata za 3000-3500 kn iz Ljubljane ili Budimpešte.
Kad platiš kartu ostaje ti cca 3500 kn što bi trebalo biti dovoljno za Šri Lanku.
Nije dovoljno za Dominikansku republiku.
Na ostale navedene destinacije nisam bio pa ne znam
Da nadopunim post
Upravo smo se vratili iz Dominikanske republike pa evo feedback iz prve ruke tj. malo "upozorenje" na što treba paziti.

Uglavnom se nude akcijske cijene karata za Puerto Platu - aerodrom na sjevero-istoku zemlje blizu granice s Haitijem.
Tamo ima puno resorata ali plaže nisu baš nešto. Pijesak nije bijeli kakav se obično nalazi na razglednicama i promotivnim materijalima već žuti, valovi su veliki i zamute more pa se ekipa uglavnom kupa u bazenu.

Za bijeli pijesak i tirkizno more treba ići dosta južnije u npr. La Romanu, Punta Canu ili možda poluotok Samana. Ako pak sletite u Puerto Platu i želite ići južnije lokalni letovi su dosta skupi i ne tako česti pa vam preostaje taksi (jako skup - cca 600 dolara za relaciju Puerto Plata - Puna Cana i nazad) ili autobus (karta oko 100 kn po osobi ali je put jako dug - oko 8 sati za relaciju Puerto Plata - Punta Cana. Samana i La Romana su bliže.).

Ako ne želite u allinclusive resorte može se iznajmiti soba u hotelu ili apartman ali treba voditi računa da su cijene po restoranima relativno skupe (npr. pečena piletina s krumpirima i jedno piće oko 100 kn, jedna palačinka košta oko 50 kuna).

Ponesite kreme za sunčanje (>100 kn), gel za tuširanje (80kn), Nutellu i sve što bi vam moglo zatrebati jer je tamo sve skuuuuupo

Ako se pak odlučite za Puerto Platu isplati se otići do Playa Grande. Može se doći lokalnim prijevozom za cca 50 kn povratno (taksi je oko 100-130 dolara). Plaža je duga cca 2 kilometra i često nikad nema nikog na njoj. More je tirkizno ali često ima i valova pa se treba otplivati malo dalje od zone gdje se lome valovi. Na početku plaže (u šumi) postoje restorani koji vam odnesu stol na plažu te se može povoljno pojesti pečena riba (cca 70 kn).

Ako planirate ići na razno razne izlete (kanjoning, spuštanje niz slapove, voznja biciklom i sl.) cijena je cca 90 dolara po osobi.

Sve u svemu nama je Sri Lanka bila draža jer nudi jednaku kvalitetu plaža ali je sve 2-3 puta jeftinije. Jedino što je bilo bolje u Dominikanskoj republici su hoteli - tu stvarno nema zamjerke.

I za kraj.. u tijeku je akcija za 6. mjesec za Cape Verde (povratna karta iz Beča - 330 eura) pa možda nije ni to loša opcija za sve koji planiraju medeni mjesec

http://www.putoholicari.com/cape-ver...od-526e-21940/
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 11:39   #2903
Hvala za info
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 12:41   #2904
Što bi preporučili do 1000€ po osobi? Nemam neke ideje... al znam da bi negdje di je toplo i sunčano haha
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 13:22   #2905
Quote:
MissKuki kaže: Pogledaj post
Što bi preporučili do 1000€ po osobi? Nemam neke ideje... al znam da bi negdje di je toplo i sunčano haha
Mi smo išli na Santorini, bilo je toplo (vruće ) i sunčano. I putovanje nas ispalo nešto manje od 9 000 kn a išli smo u špici sezone, kraj 7. mjeseca.
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 20:05   #2906
Quote:
MissKuki kaže: Pogledaj post
Što bi preporučili do 1000€ po osobi? Nemam neke ideje... al znam da bi negdje di je toplo i sunčano haha
Kad planirate medeni?

Ako vam je sad nekad onda imate akciju za Tajland (iz Budimpeste cca 360 eura):

http://www.putoholicari.com/povratne...od-364e-35892/

ili Dominikanska Republika u 9. mjesecu za cca 380 Eura iz Venecije:

http://www.putoholicari.com/povratne...od-378e-26840/

Preostalih 600 Eura bi trebalo biti dosta za hranu, smjestaj i put do Budimpešte/Venecije
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 23:47   #2907
Quote:
rose90 kaže: Pogledaj post
Mi smo išli na Santorini, bilo je toplo (vruće ) i sunčano. I putovanje nas ispalo nešto manje od 9 000 kn a išli smo u špici sezone, kraj 7. mjeseca.
odlično zvuči

preko agencije ili u svom aranžmanu?

i kakav vam je raspored bio? samo kupanje i odmaranje ili ste mogli i razgledavati nešto?
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:02   #2908
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
odlično zvuči

preko agencije ili u svom aranžmanu?

i kakav vam je raspored bio? samo kupanje i odmaranje ili ste mogli i razgledavati nešto?
Išli smo preko agencije, polazak iz Ljubljane, tamo smo došli svojim autom (imali plaćen parking na aerodromu) i onda avionom do Santorinija.

Bili smo 7 dana, puno smo se kupali, puno smo razgledavali, tamo smo si uplatili izlete. Išli smo na dva izleta gdje je sve obuhvaćeno, to smo platili nekih 100 eura za oboje.

Hotel je blizu plaže tako da smo stalno išli na kupanje, imali smo i bazen u sklopu hotela pa smo se i tamo mogli okupati. Doručak je bio uključen, a svaki dan smo išli na večeru vani (cijene dosta povoljne, kao kod nas, čak neke stvari i jeftinije).
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:50   #2909
Kako nam je vjencanje u 11.mj, planiramo Bozic, Nova godina i pocetak 1.og mjeseca u Ameriku. Plan nam je NYC i obilazak Californije autom od San Fran. - Yosemite do L.A. (+ Disneyland) i mozda 2,3 dana Las Vegas, Grand Canyon i Death Valley. Skupo je sigurno, ali sve ovisi o tome koliko cemo ustediti i koliko cemo novaca dobiti na svadbi pa cemo prema tome planirati broj lokacija/dana itd.
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 18:04   #2910
Evo jos jedna dobra akcija: Zagreb - Cape Verde plus smještaj u trajanju od 8 dana za 560 Eura

http://www.putoholicari.com/zelenort...om-558e-35948/
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 15:23   #2911
Pozdrav!

Nakon svadbe, muž i ja imamo "slatki" problemčić pa bih molila nekog s više iskustva u putovanjima, agencijama itd. za neki savjet

Pa o čemu se radi...

Bračno putovanje nismo htjeli planirati prije nego svadba i sva ludnica oko nje ne bude gotova (sad se to pokazalo greškom jer ispada da smo prekasno krenuli s planovima ).

Razdoblje koje zbog godišnjeg imamo na raspolaganju je: 25.7. - 20.8.

Budžet: do 20 000 kn za nas dvoje s uključenim smještajem i prijevozom

Trajanje putovanja: Da smo na lokaciji barem tjedan dana. Znači s prijevozom to može ići i do 10 i više dana putovanja.

Bili smo u dvije agencije za koje smo prije odlaska dobili preporuku i raspitivali se za lokacije koje su nam interesantne da nam kažu koja bi se od njih uklopila u naš budžet. Pa po nekom redu interesa smo im spomenuli: Kubu, Dominikansku Republiku, Maroko, Šri Lanku, Maldive, Bali, Kanarske otoke.

Prvo, svi su nam rekli da je jako kasno i da ćemo zbog toga morati puno više platiti avionsku kartu što nam naravno smanjuje mogućnosti od ovih gore spomenutih lokacija. Ok, to nam je sad jasno Ali s druge strane, nije mi jasno, zašto nitko nije ponudio neko last minute putovanje? Koja je praksa s tim? Da li to samo određene agencije nude ili?
Jer smo mi mislili da je to neka uobičajena praksa ako tipa neki par koji je prije 3-6.mj unaprijed rezervirao neko putovanje, odustane. Zar ne bismo mi mogli onda upasti na to mjesto i platiti to putovanje po cijeni po kojoj su oni rezervirali?

Mislim, ispričavam se, ako pitam gluposti, ali zbilja nemamo iskustva s putovanjima na daleke destinacije pa bi zato baš voljeli za bračno putovanje odabrati nešto takvo. I hvala na svakom savjetu i preporuci!

Najviše me zanima ako netko ima preporuku za neku agenciju s dobrim last minute ponudama (jer nama očito baš takva treba).
Za sad sam pronašla u Gajevoj kompas.hr i Hit turizam koji nude last minute ponude pa nam je sljedeća stavka otići kod njih, pogledati što se nudi i odustati od planiranja "redovnog" putovanja.
__________________
Living the last note of freedom...
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:00   #2912
Quote:
Rattlesnake kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Nakon svadbe, muž i ja imamo "slatki" problemčić pa bih molila nekog s više iskustva u putovanjima, agencijama itd. za neki savjet

Pa o čemu se radi...

Bračno putovanje nismo htjeli planirati prije nego svadba i sva ludnica oko nje ne bude gotova (sad se to pokazalo greškom jer ispada da smo prekasno krenuli s planovima ).

Razdoblje koje zbog godišnjeg imamo na raspolaganju je: 25.7. - 20.8.

Budžet: do 20 000 kn za nas dvoje s uključenim smještajem i prijevozom

Trajanje putovanja: Da smo na lokaciji barem tjedan dana. Znači s prijevozom to može ići i do 10 i više dana putovanja.

Bili smo u dvije agencije za koje smo prije odlaska dobili preporuku i raspitivali se za lokacije koje su nam interesantne da nam kažu koja bi se od njih uklopila u naš budžet. Pa po nekom redu interesa smo im spomenuli: Kubu, Dominikansku Republiku, Maroko, Šri Lanku, Maldive, Bali, Kanarske otoke.

Prvo, svi su nam rekli da je jako kasno i da ćemo zbog toga morati puno više platiti avionsku kartu što nam naravno smanjuje mogućnosti od ovih gore spomenutih lokacija. Ok, to nam je sad jasno Ali s druge strane, nije mi jasno, zašto nitko nije ponudio neko last minute putovanje? Koja je praksa s tim? Da li to samo određene agencije nude ili?
Jer smo mi mislili da je to neka uobičajena praksa ako tipa neki par koji je prije 3-6.mj unaprijed rezervirao neko putovanje, odustane. Zar ne bismo mi mogli onda upasti na to mjesto i platiti to putovanje po cijeni po kojoj su oni rezervirali?

Mislim, ispričavam se, ako pitam gluposti, ali zbilja nemamo iskustva s putovanjima na daleke destinacije pa bi zato baš voljeli za bračno putovanje odabrati nešto takvo. I hvala na svakom savjetu i preporuci!

Najviše me zanima ako netko ima preporuku za neku agenciju s dobrim last minute ponudama (jer nama očito baš takva treba).
Za sad sam pronašla u Gajevoj kompas.hr i Hit turizam koji nude last minute ponude pa nam je sljedeća stavka otići kod njih, pogledati što se nudi i odustati od planiranja "redovnog" putovanja.

Problem kod ovih "last min" ponuda je što ti karte nisu u toj kategoriji, a one su najskuplja stavka.

Recimo, trenutno je avionska karta ZG-Denpasar (Bali) za tvoje datume cca 7500kn, što ostavlja tipa 5000kn za hotel i njihovu proviziju pa je vjerojatno to i razlog. Možda da si probate sami neš izorganizirat?
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 01:23   #2913
Prvo smo planirali New York, pa onda letit za San F., obic Yosemite, do Las Vegasa, Grand Canyon i L.A. i od tamo doma. Ali s obzirom da nam je medeni mjesec za sada najskuplje i jedino do sada putovanje izvan Europe decko me nagovarao i za neke druge opcije. I onda smo se dogovorili New York za Bozic (zimska romantika), a potom let za Peru (Lima, Cusco, Sacred Valley - Machu Picchu) koji mu je na bucket listu :-) Naravno prvo trebamo dobiti americku vizu, to cemo ovih dana sredjivati, a onda viditi koliko novaca cemo imati od svadbe i posla sezonskog, i koliko mozemo odvojiti za put
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:13   #2914
Quote:
Rattlesnake kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Razdoblje koje zbog godišnjeg imamo na raspolaganju je: 25.7. - 20.8.

Budžet: do 20 000 kn za nas dvoje s uključenim smještajem i prijevozom

Bili smo u dvije agencije za koje smo prije odlaska dobili preporuku i raspitivali se za lokacije koje su nam interesantne da nam kažu koja bi se od njih uklopila u naš budžet. Pa po nekom redu interesa smo im spomenuli: Kubu, Dominikansku Republiku, Maroko, Šri Lanku, Maldive, Bali, Kanarske otoke.
Najviše me zanima ako netko ima preporuku za neku agenciju s dobrim last minute ponudama (jer nama očito baš takva treba).
Za sad sam pronašla u Gajevoj kompas.hr i Hit turizam koji nude last minute ponude pa nam je sljedeća stavka otići kod njih, pogledati što se nudi i odustati od planiranja "redovnog" putovanja.
Znam da ima ljudi koji ne vole sami planirati svoja putovanja ali ako se malo potrudite vjerujem da za te novce možete obaći bilo koju od tih destinacija. 20 000 kn nije mali budžet pogotovo za 7 dana.

Postoje brojne stranice preko kojih možete pretraživati last minute ponude npr:
http://www.lastminutecentar.com/

Postoji i jako puno hrvatskih portala koji objavljuju ponude jeftinih avio karata i cijelih paketa:
http://tripologia.com/
http://www.putoholicari.com/

I stranice za pretraživanje letova npr.:
http://www.megabon.eu/hr/letovi (odličan grafički prikaz cijena letova za pojedine destinacije ali cijene nisu najjeftinije moguće)
https://www.skyscanner.net/

Nemojte se ograničiti na polaske iz Hrvatske. Iz Ljubljane, Venecije, Milana ili Budimpešte možete naći znatno povoljne letove za Dominikansku, Kanare, Sri Lanku,…

Smještaj možete naći preko AirBnB, Booking.com, TripAdvisor,...

Nešto sam na brzinu gledao pa ako iz sjeverne Hrvatske mislim da u tom periodu možete naći karte iz Budimpešte za Kanare za cca 1900 kn po osobi.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:49   #2915
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Znam da ima ljudi koji ne vole sami planirati svoja putovanja ali ako se malo potrudite vjerujem da za te novce možete obaći bilo koju od tih destinacija. 20 000 kn nije mali budžet pogotovo za 7 dana.
....
Ovo. Potpis.
Preko agencija je lakše jer ti je sve na pladnju, ali gledaj to iz drugog kuta:
sami ćete imati priliku iskreirati svaku sitnicu oko puta po vašoj želji, za manje novaca.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 13:36   #2916
Samo da se još nadovežem

Ako imate volje otići do Minhena ili Beča pojmovi lastminute i jeftini aranžmani poprimaju skroz jedno novo svijetlo
Baš gledam u razdoblju 25.7.-20.8.:
  • 7 dana Kanara (let+hotel 3/4*) = 3500 kn
  • 7 dana Cap Verde (let+hotel 4*) = 6500 kn
itd.

Do Minhena i Beča se lako dođe autom, autobusom, GoOpti,... i ostane vam poprilično para za trošit na koktele i fensi večere
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:19   #2917
Imaju 20 000 kn na raspolaganju za medeni mjesec..pa zašto bi ih potrošili na Minhen i Beč? Za Minhen i Beč razgledat je dosta 2-3 dana i 1000kn/osobi/lokaciji, to mogu otić bilo kad u godini za vikend
Put pod noge!!!
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:21   #2918
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Imaju 20 000 kn na raspolaganju za medeni mjesec..pa zašto bi ih potrošili na Minhen i Beč? Za Minhen i Beč razgledat je dosta 2-3 dana i 1000kn/osobi/lokaciji, to mogu otić bilo kad u godini za vikend
Put pod noge!!!
Trolaš, jelda?

Pa jer se iz Beča ili Minhena može letiti puno jefitinije, eto zašto
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:23   #2919
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Imaju 20 000 kn na raspolaganju za medeni mjesec..pa zašto bi ih potrošili na Minhen i Beč? Za Minhen i Beč razgledat je dosta 2-3 dana i 1000kn/osobi/lokaciji, to mogu otić bilo kad u godini za vikend
Put pod noge!!!
Mislim da me nisi skužio/la
Iz Minhena i Beča postoje jako povoljni aranžmani i letovi a ovo je samo jedan od primjera:

7 dana Kanara (let iz Beča + smještaj u hotelu 3/4*) = 3500 kn po osobi
7 dana Cap Verde (let iz Minhena + smještaj u hotelu 4*) = 6500 kn po osobi
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:26   #2920
Nisam ga skužila, sorry
Mislila sam da predlaže da potroše malo para na put na bližu lokaciju, pa tamo troše pare na koktele
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.