Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2007., 16:49   #41
ja volim proljeće, ja sam bila proljetna bebai čekam pravog proljetana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 18:52   #42
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja volim proljeće, ja sam bila proljetna bebai čekam pravog proljetana
i ja sam proljetna beba.......meni je rođkas 20.5. a termin mi je 25.5.
i baš mi je drago što ću tada roditi......zima je bila ok, a mislim da mi je laše podnositi zimu nego ljeto. Ako je hladno ostaneš doma i utopliš se, a ljeti ......
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 23:02   #43
ja sam si za božić kada smo se zaručili, fino pripremila plan:
1. ženimo se u sedmom mjesecu (07.07.2007.), dakle ja se pržim na suncu cijeli lipanj i na mrkvi i vodi sam ne bi li bila zanosna i zategnuta mlada
2. nakon vjenčanja kreće moj zdravi život: tijelo pripremam na trudnoću, zdravo jedem i puno vježbam cijelo ljeto radi kondicije
3. na jesen radimo bebu ne bi li beba bila blizanac kao i mi po horoskopu

dakle od svega toga osta pusti san:
jer u vjenčanje je u lipnju, ja ću biti barem ako pola kita, o mojoj kondiciji bolje je ne trošiti riječi, a beba dolazi u rujnu


suma sumarum: čovjek snuje, Bog određuje i neka je tako


al opet svi sretni (photoshop radi čuda , bit ću iskvarcana)
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:51   #44
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
pa je. i meni se to cini razumno. i bilo bi dobro da prva tri mjeseca ne budu zimi, u sezoni gripe.

nego, zanima me, sto se tice odjece, je li bolje biti trudan zimi ili ljeti?
zimi, jasno. pokriju se i drobčina i natečene noge i sve, pa na ljeto taman možeš -avati.
areveola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:52   #45
Quote:
areveola kaže: Pogledaj post
zimi, jasno. pokriju se i drobčina i natečene noge i sve.
ma molim te. ne pitam za estetski dojam.
pitam kako se zena osjeca.
a netko je dobro rekao da je grozno kad nabijes 10 kila robe na sebe pa te neko pikne s prstom i padnes na ledja ko kornjaca
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:55   #46
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ma molim te. ne pitam za estetski dojam.
pitam kako se zena osjeca.
a netko je dobro rekao da je grozno kad nabijes 10 kila robe na sebe pa te neko pikne s prstom i padnes na ledja ko kornjaca
pa ne znam, al rekla bih da je zimi općenito bolje. čujem ima onih kao mučnina i znojenja i svega, pa pretpostavljam da je bolje da je 'ladnije nego vruć(j?)e.


nisam stručnjak na tom polju, al zamalo i da jesam.
areveola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:31   #47
Quote:
areveola kaže: Pogledaj post
najbolje zatrudnit početkom/sredinom ljeta, lipanj/srpanj npr., i roditi ovako cca u 4.-5 misecu. čini mi se taman.
Tako mi planiramo. Oboje smo bili proljetne bebe - on kraj ozujka, ja kraj svibnja.
Nadam se da ce plan uspjeti iako nas jos hvata trema oko toga... Tko zna, mozda sve produzima na jos godinu dana...

Ja ne bi da se dijete rodi po ljeti. Ne znam kakvo ce biti, i mozda ovo zvuci grozno, ali obicno u srpnju i kolovzu tesko moze slaviti rodjendan sa svojim prijateljima, sto obicno djeca zele.
I objasnila ja to MM a on sad zeza. Dok slucajno jednom moja draga kuma kojoj je rodjendan pocetkom kolovoza nije rekla da ce ona i jos jedna frendica (koju znamo) sloziti zajednicki tulum i proslaviti sve propustene rodendane. he he
I od onda vise ne zeza
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:40   #48
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Tako mi planiramo. Oboje smo bili proljetne bebe - on kraj ozujka, ja kraj svibnja.
Nadam se da ce plan uspjeti iako nas jos hvata trema oko toga... Tko zna, mozda sve produzima na jos godinu dana...

Ja ne bi da se dijete rodi po ljeti. Ne znam kakvo ce biti, i mozda ovo zvuci grozno, ali obicno u srpnju i kolovzu tesko moze slaviti rodjendan sa svojim prijateljima, sto obicno djeca zele.
I objasnila ja to MM a on sad zeza. Dok slucajno jednom moja draga kuma kojoj je rodjendan pocetkom kolovoza nije rekla da ce ona i jos jedna frendica (koju znamo) sloziti zajednicki tulum i proslaviti sve propustene rodendane. he he
I od onda vise ne zeza
:klap: sritno
areveola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:45   #49
E sad pitanje su bile zelje. To je moja.
A kako bude bit ce... Ostalo je u Bozjim rukama. Recimo htjeli bi curicu al kako dragi Bog odluci...

Uostalom beba ce doci kad ona to bude htjela...

Areveola nadam se da ce nam se zelje ispuniti
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:58   #50
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Areveola nadam se da ce nam se zelje ispuniti
neee, ja držim fige da vama uspije.
ja ne planiram bebu.
kako bilo,
areveola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:38   #51
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ok je i po ljeti, posebno ako imaju air condition u rodilistu
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:41   #52
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ja ne volim zimu. sto se tice horoskopskih znakova, trebao bi biti neki vodeni ili zemljani znak. mozda najbolje rak, ili skorpija.
Hellloooouuu? Wtf?!?

Pitaj one žene koje ne mogu zatrudniti, ili su teško zatrudnile... boli ih briga za godišnje doba ili horoskopski znak...!
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:52   #53
Quote:
areveola kaže: Pogledaj post
neee, ja držim fige da vama uspije.
ja ne planiram bebu.
kako bilo,
Ma kako ne...

bar jednog dana

a nama kad uspije javim ( e ak nama ne uspije onda stvarno: 2 biologa, moj ciklus na datum + planovi = )-ima da bude cura zaceta na ljeto
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 21:13   #54
Mogu samo reći iz svog iskustva da nije jednostavno podnositi vrućine u visokoj trudnoći.
Ja sam tek u 21. tjednu trudnoće a već i sada teško podnosim ovih par toplih dana. Šta me tek još čeka kad dođe pravo ljeto a ja budem još deblja
Termin mi je krajem kolovoza tako da moram cijelo ljeto preživjeti
Uvijek sam bila više zimski tip (rođena u studenom) i nisam baš nikad dobro podnosila velike trućine tako da će sada biti veselo

Ali bebi će vjerujem biti dobro jer prvih par mjeseći će biti jesen kad se rodi- što je mislim o.k za podnositi.

Za odjeću je sigurno lakse ljeti biti trudnica jer se mogu nositi suknje i haljininice koje su lijepe i lagane.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 00:27   #55
Quote:
Satya kaže: Pogledaj post
OK, to ovisi kaj hoćeš...kaj te brine?
kako će se s djetetom slagati s obzirom na horoskop..
(ja bih rodila vodenjaka )
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 00:39   #56
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
zanimaju me vasa iskustva. znam za zene koje su rodile pocetkom jeseni i strasno se napatile po ljetnim vrucinama. je li bolje onda zatrudnit na proljece pa roditi na zimu ili je dijete tada osjetljivije?
zapravo, pitanje je, u koje doba godine je po vama najbolje zatrudniti i u skladu s tim, koje je godisnje doba idealno za radjanje?

naravno, treba voditi racuna i o djecoj robici. da li se vise isplati da se bebac rodi ljeti ili zimi?
neč, jebemu, to ti nije bitno. moraš vodit računa da se slažete po horoskopu. ccc.

edit: alexx, jebi se
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 10:46   #57
meni je termin u 7 i već sad umirem od vrućine,ali pretpostavljam da ćete sve koje imate termin u ljeti kao i ja zadnjih par mjeseci prestat radit, i onda se sve što se može obavi ujutro i navečer, na vrućinu ne mora se ni izlazit osim bućnut se u more i sl. A domeka zivjela klima!!!
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 12:43   #58
Quote:
Satya kaže: Pogledaj post
Iz moje perspektive, ovo je pitanje potpuno nadrealno...mislim, halo? Kako isplanirati u mjesec kada ćeš zatrudnjeti? Vjerujem da neke stvari u životu možemo planirati, neke ne, a ova - kada zatrudnjeti, roditi jedna je od onih nemogućih za isplanirati. To bi baš trebala imati suludu sreću....aha...početak ljeta (npr.) super dragi, oplodi me - sad!!! A, ti se beba čopi - sad!! (jer mi je tako najpraktičnije)

E, ne ide to tako.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 12:45   #59
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Hellloooouuu? Wtf?!?

Pitaj one žene koje ne mogu zatrudniti, ili su teško zatrudnile... boli ih briga za godišnje doba ili horoskopski znak...!
Pitaj mene... meni se godina i pol dana rada na bebi činila kao vječnost... A sad jhoš da razmišljam o horoskopskom znaku djeteta ili o robici ili klimi u rodilištu..
o čemu ovdje pričamo....
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 12:47   #60
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
naravno, treba voditi racuna i o djecoj robici. da li se vise isplati da se bebac rodi ljeti ili zimi?
Da li se više isplati ???!!!
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.