Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2007., 16:41   #21
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Nesporazum, govorila sam o situaciji kad nešto pođe po zlu. Onda je bolje da nema potrebe za transportom, naravno.
..
naravno, ali recimo nesto o cemu sam bas razmisljala bi cak moglo staviti prevagu na taj asistirani porod doma,
ako imas jednu babicu koja je cijelo vrijeme 'tvoja' prije ce primjetiti neke nezgodne promjene, nego kad si u bolnici i jedna je babica na par rodilja i jos ti se promijeni smjena

a za neasistirani ne znam, mozda, ako je druga ili treca trudnoca i trudnica je zdrava i ima potporu

moje obje bake su radjale doma (ukupno 7 djece), a jedna je cak dvoje djece rodila potpuno sama tako da vjerujem da zene to mogu bez nekih vecih problema, samo treba znati neke stvari, ali bi svakako pomogla mogucnost dolaska babice i manja stigmatizacija zena koje se odluce za tako nesto
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 16:46   #22
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post

moje obje bake su radjale doma (ukupno 7 djece), a jedna je cak dvoje djece rodila potpuno sama tako da vjerujem da zene to mogu bez nekih vecih problema, samo treba znati neke stvari, ali bi svakako pomogla mogucnost dolaska babice i manja stigmatizacija zena koje se odluce za tako nesto

ok, ali to su bake... prije xy godina... kada se radjalo i bez epiduralnih i svasta nesto i s tim da se islo i na vise djece zbog vece smrtnosti i ...
a danas, kada u prosjeku budu 2 djeteta, kada su rodilje vec u startu puno starije, kada su djeca veca... ja se ne bih upustala u to...
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 16:50   #23
pa ja ni sad ne bi epiduralnu, a sto se tice velicine djece, jedno od to dvoje je imalo 6 kila, i zena je jos uvijek ziva, nije ju trebalo sivat poslije i nema inkontinenciju, a vec je u fajn godinama,

ma sta ja znam, ne bi htjela ispasti preopsjednuta, ali ne mogu si pomoci u cinjenici da mi se ideja svidja pogotovo kad imam takav uzor

ali ni je na bi samo tako neasistirano, bar za prvo dijete
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 16:51   #24
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
ali bi svakako pomogla mogucnost dolaska babice i manja stigmatizacija zena koje se odluce za tako nesto
Mislim da je babica potrebna iz puno praktičnijih razloga od onih koji se tiču smanjenja imaginarne stigmatizacije.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 16:55   #25
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Mislim da je babica potrebna iz puno praktičnijih razloga od onih koji se tiču smanjenja imaginarne stigmatizacije.
ma mislila sam te dvije stvari odvojeno,
da bi bilo dobro imati babicu
i da bi opcenito za otvaranje mogucnosti imanja babice pomoglo da se manje stigmatizira zene koje razmisljaju o porodu doma (bilo asistirano ili ne)

jer citala sam onu pricu s linka i zbilja je ispalo ko da pokusavaju ubit nekoga, a ne rodit dijete, a zbilja su se raspitali o svemu i imali plan koga zvati i kamo ici ako nesto ne stima
da su imali mogucnost normalno nazvati najblizeg doktora i da on normalno reagira sigurno bi im bilo lakse
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 17:04   #26
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
kako najmanje? Pa baš je opisano sve od a do ž.
i to predivno, predivno opisano. zavidim im na zajednistvu i hrabrosti
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 17:43   #27
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post

moje obje bake su radjale doma (ukupno 7 djece), a jedna je cak dvoje djece rodila potpuno sama tako da vjerujem da zene to mogu bez nekih vecih problema, samo treba znati neke stvari, ali bi svakako pomogla mogucnost dolaska babice i manja stigmatizacija zena koje se odluce za tako nesto


Majka moje svekrve je umrla na porodu. Dijete je preživjelo, rodila je sveukupno sedmoro djece od njih je preživjelo njih četiri.
Nikada se ne zna što može poći krivo. Moja mama je noseći moju mlađu sestru imala potpuno urednu trudnoću, sve pet , imala je i potpuno uredan porod, a onda je ipak nešto pošlo krivo. Da nije bilo respiratora, inkubatora i doktora moja seka sada ne bi bila živa.
Moja prijateljica je isto imala urednu trudnoću, rađala je drugo dijete, a opet je porod završio hitnim carskim rezom.
Prekrasan je porod kod kuće ako je sve u redu, ali ako nešto krene krivo i kada svaka minuta nešto znači važno je da je u blizini i doktor i instrumenti.
A ni bolnica nije uvijek blizu. Meni do bolnice treba po ure, a kada sam ja išla rađati bilo je negdje oko sedam sati, morali smo u gužvi čekati 20 min od Novog lista do bolnice. Inače je pristup riječkom rodilištu strava.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:05   #28
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Moja mama je noseći moju mlađu sestru imala potpuno urednu trudnoću, sve pet , imala je i potpuno uredan porod, a onda je ipak nešto pošlo krivo. Da nije bilo respiratora, inkubatora i doktora moja seka sada ne bi bila živa.
najezila sam se na ovo
isti slucaj kao i kod mene.
da nije doktora, sad bih razmisljala o skoku kroz prozor, a ne sto mi moje kmeckavo dijete oce rec
isto sam razmisljala o porodu doma i svasta, ne volim doktore... al me moje iskustvo poucilo.
i da se moze radjat doma, u bolnici bih.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:10   #29
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
jer citala sam onu pricu s linka i zbilja je ispalo ko da pokusavaju ubit nekoga, a ne rodit dijete, a zbilja su se raspitali o svemu i imali plan koga zvati i kamo ici ako nesto ne stima
Istina, ali imaj u vidu da je to samo autoričina strana priče. Koliko je objektivna, ne znamo. Ja znam samo da je pogrešno protumačila neke postupke doktora vezano npr. za porod njene posteljice kad je došla u bolnicu.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:20   #30
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
najezila sam se na ovo
isti slucaj kao i kod mene.
da nije doktora, sad bih razmisljala o skoku kroz prozor, a ne sto mi moje kmeckavo dijete oce rec
isto sam razmisljala o porodu doma i svasta, ne volim doktore... al me moje iskustvo poucilo.
i da se moze radjat doma, u bolnici bih.

Zmijice
i za bebca jedan
To je ono najbitnije pitanje. Sve je to lijepo, prirodni porođaj, sigurnost doma, sve je to lijepo ako prođe kako treba, ali ako ne prođe što onda, skočiti kroz prozor.I ja ne volim bolnice, naježim se kad prođem kraj njih i znam da neki put nisu ni ljubazni ni fini, ali iskreno ako nešto pođe po krivu nije me briga ni za ljubaznost ni za ambijent, već samo da s bebom bude sve ok .
Ova moja prijateljica što je završila na carskom (mada su oni do zadnjega mislili da će izgurati prirodno)imala je carski u lokalnoj, a ne u općoj anesteziji i kaže da ju je presjeklo kada je vidjela stol za reanimiranje bebe u istoj sobi da joj je to bilo prestrašno, ali kada razmisliš hvala Bogu da je bio tamo. Nije trebao na sreću, ali bolje da je sve spremno i za ono najgore pa da sve prođe dobro.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 20:29   #31
Ja da sad idem ponovo nebi vjerojatno ni imala carski a ni rupturu maternice i iskljucivo krivim doktore zbog toga. Sad sam pametnija ali sta mi to vrijedi kad su me s....li tak da sad vise ni nemrem imat djece. A ne da sam zdrava, super trudnoce, super djeca, super oporavci ma idealan materijal za bar 5ro djece. Imala sma samo ludu srecu i jaku maternicu da je izdrazala dovoljno dugo da mi se djete rodi zdravo ,poslje kad sam proucila sta su mi sve dali i u kojim kolicinama i procitala price s poroda di su i mame i djeca umrle(u naj super bolnicama pod stalnom kontrolom) ili djeca zavrsila sa teskim ostecenjima iskljucivo zbog uplitanja u prirodu od strane doktora, ne bi me ni bog vise njima u ruke.
Sad me ispljujte ali ja bi radije doma ko u NL tam zene sve doma radjaju a jedino ak je neka komplikacija u trudnoci ili znaju da bi moglo biti problema ide se u bolnicu i naravno babice su u funkciji.
BTW radili su istrazivanje tu u USA i u zadnjih x godina naj vise beba je rodjeno opd pon-pet. pitam se zasto a stopa carskih je porasla isto neku nevjerojatnu cifru.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:26   #32
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
nije nelegalan opcenito nego za babice nije dopusteno da rade i privatno i u bolnicama, pa tako ne postoje privatne babice i zbog toga se ne moze dobiti asistirani porod doma
a što ako kod trudnjače prijateljica dojilja pije čaj i baš tad ova dobije trudove, ili žena rađa doma i pozove susjedu primalju?

meni se porod doma čini kao baš super varijanta, samo kad bi u susjednoj prostoriji bili vrlo stručni liječnici i sva potrebna im oprema, za svaki slučaj.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 08:36   #33
jebali vas porođaji a bome i onaj blog kojeg sam cijelog pročitala
Noćas sam sanjala da rađam u svojoj kući
Al to nije sve! Babica mi je bio muž a putnica je slikala! Alo, slikala!
I kud bas putnica? Šta ona ima sa mnom i mojim porodom?
Putnice imaš li šta s mojim mužem? Nije ovaj san doša bezveze
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 16:29   #34
ja cu krepat

jesam slikala kao ono-fotografirala ili onak romanticno ko slava raskaj ili mane, mone, votever

mozda ti to oces rec da ti se petljam u kucu?

btw. jesam imala frizuru?


inace...

onaj dio bloga koji sam procitala o porodu kod kuce mi je najjaci radi tog njihovog zajednistva prozvanog ludilom.

ja sam papak, ne bih se to nikad usudila. ili bi ovako kao sto alexxx kaze-nek su u drugoj sobi doktori i babice i aparati i sve.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 21:40   #35
,,, mom starijem sinu je 10 godina, zivi i zdravi bili svakom svaciji pa i meni moji i da nije bilo bolnice i hitnog carsko reza i dan danas bih bila trudna. bio mi prosao temin nekoliko dana, ja se super osjecam, nista me ne bol, samo se tesko krecem . odem doktoru (isla sam pred kraj svaki drugi dan), on me pregleda i kaze mi da moram HITNO u bolnicu. meni niesta jasno, a on meni da mi prijeti pre-eklampsija (Bog me ubio ako i danas znam sta je to). samo znam da se od toga moze umrijeti tlak mi bio 150/130 (valjda je to pre-eklampsija, kada su tlakovi blizu. ako netko zna neka mi objasni, pliiiiiz). i odem u bolnicu i cekam tri dana na jakim trudovima i nikako da se porodim. i onda dodje jedan doktor (sirijac, Bog ga blagoslovio) nikad ga necu zaboraviti. skratio mi muke. pregledao me i kaze hitno carski rez. nakon 72 sata trudova, ja sam bila otvorena samo 4 cm, a nakon poroda, moj sin je bio 5 kg tezak i 56 cm dugacak , ljubi ga majka
ovo_malo_duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 13:46   #36
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ja sam papak, ne bih se to nikad usudila. ili bi ovako kao sto alexxx kaze-nek su u drugoj sobi doktori i babice i aparati i sve.
pusti ti to, mene strah pirsat nos i to kod profesionalca, moš mislit što bih se usudila rađat doma. papak, baš tako.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 13:51   #37
bolnica je bolnica i stvarno nije za igrat se s porodom doma. jel ima negdje statistika o smrtnosti beba i majki kod poroda doma i koliko ih ipak hitno završi u rodilištu?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 23:54   #38
Moja frendica koja zivi u Pragu rodila je doma uz pomoc babice i kaze da joj je bilo super.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:58   #39
Da je sigurno lijepse rodit doma jer si okruzena ugodnim ambijentom, draga osoba je uz tebe, dobijes vode ili soka kad pozelis to definitivno stoji ali i da si i nemocan u trenucima ako nesto podje po zlu .
Osobno se nikada nebi usudila porodit doma bas iz razloga sto uvijek postoji mogucnost komplikacija koje se nemogu uklonit bez strucne osobe, hitne operacije tj. carskog reza i /ili pomocnih aparata jer bi tako ugrozila i svoj zivot i zivot djeteta koje to nije nimalo zasluzilo.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:45   #40
ja bih najradije kad bi postojala mogućnost da si unajmim doktora koji bi bio samnom i dragim kod kuće kad budem rađala. nažalost, koliko sam čula to je neizvedivo.

mogućnost je da ti dođe babica koja je u mirovini.

kako sam čitala na rodi smiješ roditi kod kuće i sve to, jedino poslije poroda trebaš zvati pedijatra da pregleda je li sve u redu s djetetom, znači ne moraš ni primirisati bolnici.
pa ne može biti zakonom zabranjeno, znate da ima ona vjera što odbija bilo kakve bolničke zahvate?

eto, sad za neki intimniji porod gdje će te "pustiti na miru" i pitati kako, kad i što želiš se jedino može otići u sloveniju ili austriju.
zapravo o alternativama razmišljam zbog svega što se dogodilo mojoj sestri i prijateljicama iz srednje koje su rodile klasično u bolnicama.

kad bi mi pustili da dragi bude samnom, kad me ne bi zarezali i kad bi mi dali da šetam i namještam se u pozu u kojoj je meni lakše roditi ne bih imala ništa protiv poroda u bilo kojoj bolnici u hrvatskoj (pa čak i u požeškoj )
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.