Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 22:12   #41
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
skačeš sama sebi u usta. na prethodnim stranicama pišeš o kreditima, dugovima, kćeri koja radi i studira
e srećo moja...mi se ovdje i poznajemo i razumijemo tak da znamo kad je zeka a kad istina...a kćer radi ko manekenka...zamisli posla...zato se ne upleći i svađaj bezveze...ili još bolje soli nam pamet...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:19   #42
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
biti ograničen u mjeri da smatraš da lova odgaja djecu i čini obitelj nikako nije konstruktivna kritika, već notorna glupost!! besparica ili ne, uopće nije važno, važna je ljubav..
to nisam rekla.

kaj se tiče toga da je važna ljubav, sorry, ali ljubav ne hrani dijecu, ljubav ju ne oblači,i ljubav nemože priuštiti neke materijalne stvari koje su bitne. ne kažem da je materijalno najbitnije, al nemojmo biit licemjerni i reći da materijalno totalno irelevantno.
banalan primjer- dijete želi ić u kino s frendovima, ali će ih morat odbit jer ima 7-mero braće i sestara i nemaju para za hranu. misliš li da je ljubav dovoljna da to dijete bude sretno? neće li se ono zapitati zašto moji roditelji nisu bili razumni poput roditelja mojih prijatelja?
zašto ja moram gledat dal ću si kupit sladoled kad mi se jede ili ga neću jer sam ga jeo jučer?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:22   #43
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatila žena je napisala da nemože uštedjeti, a ne da ne može prehraniti svoju djecu......mislim da je to velika razlika!
treba samo pažljivije čitati....i tko u današnjem svijetu nema kredit ili minus na računu.....blago tome!
nisam prvotno napadala nju, al je ona napala mene, pa uzvraćam udarac.

moji nemaju nit kredit nit minus.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:26   #44
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
to nisam rekla.

kaj se tiče toga da je važna ljubav, sorry, ali ljubav ne hrani dijecu, ljubav ju ne oblači,i ljubav nemože priuštiti neke materijalne stvari koje su bitne. ne kažem da je materijalno najbitnije, al nemojmo biit licemjerni i reći da materijalno totalno irelevantno.
banalan primjer- dijete želi ić u kino s frendovima, ali će ih morat odbit jer ima 7-mero braće i sestara i nemaju para za hranu. misliš li da je ljubav dovoljna da to dijete bude sretno? neće li se ono zapitati zašto moji roditelji nisu bili razumni poput roditelja mojih prijatelja?
zašto ja moram gledat dal ću si kupit sladoled kad mi se jede ili ga neću jer sam ga jeo jučer?
nitko nije niti rekao da je irelevantno ali nije presudno pri odlučivanju o tome imati li djece ili ne... a mislim da je i prilično ekstreman primjer sa sedmero djece... baš da si (uza sve minuse i kredite) ne može priuštiti djetetu kino, ne bih sada u to ulazila...
zašli smo u pitanja materijalizma, konzumerizma te prije svega prioriteta...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:26   #45
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
nisam prvotno napadala nju, al je ona napala mene, pa uzvraćam udarac.

moji nemaju nit kredit nit minus.
vidiš,ja imam krediti...za stan od 150m2....i dva auta...i sve uredni otplačujemo,za stan još vrlo kratko....i imam minus na tekućem...i kaj sam sad zato jadna,luda...kaj....i imam u ladivi dva neplačena računa...ali klinci imaju i za izlaske i za obleku...al nismo todorići...ili je samo njima dozvoljeno imati djecu...nemoj nas,lijepo te molim,vrijeđati...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:27   #46
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
nisam prvotno napadala nju, al je ona napala mene, pa uzvraćam udarac.

moji nemaju nit kredit nit minus.
nemaju niti moji, i šta sada to znači, da sam ja sretnije i ispunjenije dijete od susedovoga koji ima kredit za auto, kuću i ostalo... preapstraktno
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:35   #47
evo sad ću ja uletit ovako ko promatrač sa strane...paspa se malo prikazala kao "siroče" iako to nije, zbunila je splendu, splenda je dala svoje mišljenje na koje svi imamo pravo, a i neke stvari je dobro rekla i na kraju ste izašle iz bitnog i počele se hvatat za detalje...neki ne kuže da je ok reći svoje mišljenje, a nije ok napadat nekog ili branit se od nekog ko te uopće ne napada...e pa sad se vi same nađite u ovom...

moje mišljenje o djeci i financijama je takvo da živimo u materijalnom svijetu (možda na žalost al je tako) i da nofčeki trebaju ... naravno da su ljubav, zdravlje i sl. najbitniji, ali trebamo imati i novce...ne kažem da ih treba imati previše, težiti tome i razbacivati se s njima, al da se zatrpaš kreditima i sl. i onda odeš s djetetom ili četvero,petoro, osmero njih u dućan i razmišljaš svaki put kaj ak mu/im kupim čokoladu da li ću imati za kruh, e to je u banani ...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:56   #48
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
banalan primjer- dijete želi ić u kino s frendovima, ali će ih morat odbit jer ima 7-mero braće i sestara i nemaju para za hranu. misliš li da je ljubav dovoljna da to dijete bude sretno? neće li se ono zapitati zašto moji roditelji nisu bili razumni poput roditelja mojih prijatelja?
zašto ja moram gledat dal ću si kupit sladoled kad mi se jede ili ga neću jer sam ga jeo jučer?
draga,nije to primjer.to je socijalni slučaj.a koliko znam paspa ne prima pomoc od drzave.
e tu je razlika izmedu obicnih ljudi koji imaju četvero djece pa se trude,rade,zarađuju i uče isto to svoju djecu i onih koji štancaju djecu pa kukaju na televiziji kako nemaju za kruh a mama ima uredno pofarbanu kosu i pusi cigaretu dok to govori.

ovi prvi,nemaju za dizajnersku odjecu nit ce kupiti kceri auto kad diplomira al za zivotne potrebe imaju.
sladoled ti je jako glup primjer jer niti ja ciji roditelji imaju poprilicno dosta novaca ne kupujem sladoled grandissimo od 32 kune svaki dan i zahvaljujem svojim roditeljima koji su me od malena naucili sto je vazno a sto nije.svaki dan jesti sladoled sigurno nije stvar oko koje bi se trebala brinuti.

gle,ako si ti kcer jedinica a zelis si,kaj ja znam,bmw,10 tisuca kuna mjesecno samo za obleku i jos toliko džeparca a roditelji ti to ne mogu dati,iako oboje imaju primanja od npr.7 tisuca kuna mjesecno svaki- ti ces smatrati da nemas novaca. zar ne? (ne govorim sto ti zelis a sto ne vec koliko je izraz "nemati novce" rastezljiv)
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:02   #49
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
draga,nije to primjer.to je socijalni slučaj.a koliko znam paspa ne prima pomoc od drzave.
e tu je razlika izmedu obicnih ljudi koji imaju četvero djece pa se trude,rade,zarađuju i uče isto to svoju djecu i onih koji štancaju djecu pa kukaju na televiziji kako nemaju za kruh a mama ima uredno pofarbanu kosu i pusi cigaretu dok to govori.

ovi prvi,nemaju za dizajnersku odjecu nit ce kupiti kceri auto kad diplomira al za zivotne potrebe imaju.
sladoled ti je jako glup primjer jer niti ja ciji roditelji imaju poprilicno dosta novaca ne kupujem sladoled grandissimo od 32 kune svaki dan i zahvaljujem svojim roditeljima koji su me od malena naucili sto je vazno a sto nije.svaki dan jesti sladoled sigurno nije stvar oko koje bi se trebala brinuti.

gle,ako si ti kcer jedinica a zelis si,kaj ja znam,bmw,10 tisuca kuna mjesecno samo za obleku i jos toliko džeparca a roditelji ti to ne mogu dati,iako oboje imaju primanja od npr.7 tisuca kuna mjesecno svaki- ti ces smatrati da nemas novaca. zar ne? (ne govorim sto ti zelis a sto ne vec koliko je izraz "nemati novce" rastezljiv)
mi svoje četvrto dijete želimo...i dugo već planiramo...i dooobrooo pazimo da niti jednom ne nedostaje ništa...prosječna smo obitelj koja se probija kroz život i s ljubavlju odgaja djecu...istina,možda im možemo priuštiti malo više od drugih,ali nismo todorići...prvorođena studira i vrlo je vrijedna,kao i ovi osnovno školci...i zato popizdim kad netko ulijeće sa totalno glupim komentarima...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:10   #50
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
draga,nije to primjer.to je socijalni slučaj.a koliko znam paspa ne prima pomoc od drzave.
e tu je razlika izmedu obicnih ljudi koji imaju četvero djece pa se trude,rade,zarađuju i uče isto to svoju djecu i onih koji štancaju djecu pa kukaju na televiziji kako nemaju za kruh a mama ima uredno pofarbanu kosu i pusi cigaretu dok to govori.

ovi prvi,nemaju za dizajnersku odjecu nit ce kupiti kceri auto kad diplomira al za zivotne potrebe imaju.
sladoled ti je jako glup primjer jer niti ja ciji roditelji imaju poprilicno dosta novaca ne kupujem sladoled grandissimo od 32 kune svaki dan i zahvaljujem svojim roditeljima koji su me od malena naucili sto je vazno a sto nije.svaki dan jesti sladoled sigurno nije stvar oko koje bi se trebala brinuti.

gle,ako si ti kcer jedinica a zelis si,kaj ja znam,bmw,10 tisuca kuna mjesecno samo za obleku i jos toliko džeparca a roditelji ti to ne mogu dati,iako oboje imaju primanja od npr.7 tisuca kuna mjesecno svaki- ti ces smatrati da nemas novaca. zar ne? (ne govorim sto ti zelis a sto ne vec koliko je izraz "nemati novce" rastezljiv)
po meni "nemati novce" znaći previše se brinuti, znaći da ti već lupa to sve na živce, a živčeke moram čuvati za neke druge stvari (za strpljenje prema djetetu i njegovim prirodnim potrebama, pažnjom...), e a to ne bi htjela...ne trebaju mi milijoni jer i to mi je prevelika briga, kam ću sve to potrošiti i jel bu me netko pokrao , znaći da imaš komotno za neke normalne redovne prirodne potrebe i eventualno jednom godišnje na more ili tak neku stvar (da ne moraš razmišljet ajme ovi imaju krstitke , ovi svadbu kak bumo mi to)i to je to
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:14   #51
Paspa nemoj se ljutiti
Ovo je forum... otvoren za sve. Razumijem tvoju ljutnju, ali razumijem što je Splenda htjela reći i priznajem da ima u određenim stvarima pravo.
Ona (kao i 99% forumaša ovdje), ne pozna cijelu povjest drugih forumaša, pa i nezna da ste vi dobrostojeća obitelj.
Ali mi se i nije činilo iz njenog posta da je mislila isključivo na tebe.

Potpisujem hany, a i ovaj dio posta:

Quote:
draga,nije to primjer.to je socijalni slučaj.a koliko znam paspa ne prima pomoc od drzave.
e tu je razlika izmedu obicnih ljudi koji imaju četvero djece pa se trude,rade,zarađuju i uče isto to svoju djecu i onih koji štancaju djecu pa kukaju na televiziji kako nemaju za kruh a mama ima uredno pofarbanu kosu i pusi cigaretu dok to govori.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:19   #52
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
nikad mi nisu bili jasni ljudi koje muči besparica i naštancaju si 3-4 djece.
e stvarno nisam ziher da ovo nije išlo mene....ne ljutim se zbog sebe....imam preveć godina i iskustva....ali gluposti me nerviraju...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:21   #53
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
..moja su djeca planirana...i da nemam uvjeta ostala bih na jednome...ali uvjeta imam bar za njih 10...QUOTE]
Evo, tako i ja razmišljam
Daklem, nofci ipak igraju neku ulogu
__________________
NG 2012

Zadnje uređivanje putnica : 24.05.2007. at 16:42.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:24   #54
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Evo, tako i ja razmišljam
Daklem, nofci ipak igraju neku ulogu
zato što ja smatram da im nije dovoljno dati jesti...ne u današnje doba...i bez obzira što danas imamo kolko imamo,priznajem da me malo strah budućnosti...kad u našoj državi ni u šta više nemreš biti siguran...ali da tak svi razmišljamo i zbog toga nemamo djecu...e to bi bilo prestrašno...

Zadnje uređivanje putnica : 24.05.2007. at 16:42.
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:25   #55
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
e stvarno nisam ziher da ovo nije išlo mene....ne ljutim se zbog sebe....imam preveć godina i iskustva....ali gluposti me nerviraju...
ali ljubičice tebe ne muči besparica kak je ona navela...imaš svega dovoljno i baš te briga za tuđa mišljenja...naj se nervirati, čuvaj živčeke za sve a najviše za četvrto koje bu još malo na putu...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:27   #56
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
ali ljubičice tebe ne muči besparica kak je ona navela...imaš svega dovoljno i baš te briga za tuđa mišljenja...
ali ima žena koje i možda nemaju...a jednako vole svoju djecu...i tko im može zamjeriti...i zbog drugih mi je to ružno...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:29   #57
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
e stvarno nisam ziher da ovo nije išlo mene....ne ljutim se zbog sebe....imam preveć godina i iskustva....ali gluposti me nerviraju...
Možda imaš pravo, ali ja ovako gledajuć sa strane nisam tako skužila.... možda jer znam dio tvoje "povjesti".
... i sama si potvrdila njene određene tvrdnje koji post niže.
Slažem se da nikakav novac nemože zamjeniti ljubav, ali mene bi srce boljelo da nemogu priuštiti svom djetetu osnove za normalan život.
Međutim, kao što studentica kaže - to bi već bio socijalni slučaj.
Mi imamo dva kredita, kronični minus u banci - od mene bi bilo neodgovorno imati (s mojeg gledišta) više od dvoje djece.
Da, voljela bi ih imati, ali neću svjesno ugrožavati njihovu egzistenciju.
Mene srce zaboli kada se sjetim zašto nemogu imati četvero djece... osjećam se onda kao robot, kao proračunata osoba...i stvarno mi je teško ali drugog načina ne vidim.
Eto... sad sam pala u depru
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:31   #58
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ali ima žena koje i možda nemaju...a jednako vole svoju djecu...i tko im može zamjeriti...i zbog drugih mi je to ružno...
to ti vjerujem...a je..ga treba promislit koliko se može, kad je sve u biti relativno..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:34   #59
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Možda imaš pravo, ali ja ovako gledajuć sa strane nisam tako skužila.... možda jer znam dio tvoje "povjesti".
... i sama si potvrdila njene određene tvrdnje koji post niže.
Slažem se da nikakav novac nemože zamjeniti ljubav, ali mene bi srce boljelo da nemogu priuštiti svom djetetu osnove za normalan život.
Međutim, kao što studentica kaže - to bi već bio socijalni slučaj.
Mi imamo dva kredita, kronični minus u banci - od mene bi bilo neodgovorno imati (s mojeg gledišta) više od dvoje djece.
Da, voljela bi ih imati, ali neću svjesno ugrožavati njihovu egzistenciju.
Mene srce zaboli kada se sjetim zašto nemogu imati četvero djece... osjećam se onda kao robot, kao proračunata osoba...i stvarno mi je teško ali drugog načina ne vidim.
Eto... sad sam pala u depru
..ne se ubijati u glavu s parama, samo da je cerekanja što više...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:35   #60
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
zato što ja smatram da im nije dovoljno dati jesti...ne u današnje doba...i bez obzira što danas imamo kolko imamo,priznajem da me malo strah budućnosti...kad u našoj državi ni u šta više nemreš biti siguran...ali da tak svi razmišljamo i zbog toga nemamo djecu...e to bi bilo prestrašno...
Slažem se. I ja sam istog mišljenja... nije dovoljno nahraniti djete..
Prestrašno ili ne, ali ja nebih mogla gledati svoje djete boso, razumiješ? Srce bi me trefilo!
Vjerujem da nebi ni ti mogla. I sama kažeš da nemaš mogućnosti, nebi išla na četvrto... znači da ipak ne zadovoljavaš samo svoju potrebu za još jednom bebom- jednostavno si odgovorna.
__________________
NG 2012

Zadnje uređivanje putnica : 24.05.2007. at 16:31.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.