Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Gospodin Stipe Mesić u svoja 2 mandata Hrvatski narod je:
još više razjedinio 288 78.05%
radio je na ujedinjenju 81 21.95%
Glasovatelji: 369. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 23:09   #1
Argumentirani razlozi protiv Mesića?

zanima me zasto ljudi toliko pljuju po nasem predsjedniku??? zasto ga se toliko ne voli a po mom mišljenju on je pokrenuo hrv 2000. i on je bio jedina prava opozicija hdz devetesetih...tj jedini je imao muda sa jos par svojih kolega ukazivati na greske tuđmana i kompanije...
zato bi molio neka mi netko navede neke argumentirane razloge protiv njega.. znaci ne ono tipa izdao je domovinu prica viceve o tuđmanu... gospe sinska uzmi nam stipu vrati nam franju i te primitivne budalastine nego mi navedite razloge kojima se on vama zamjerijio tj njegove greske u politici
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:18   #2
znaci poslije pok.oca domovine, i bivsef sefa regionalne sile, treba u zemlji koja je izasla iz krvavog rata, opljackana, opustocena, bez perspektive, doci na celo drzave jedan primitivni cikusant , premazan svim politickim tracersskim mastima..
da li je to osoba koja u tom trenutku trebala hrvatskoj.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:19   #3
molim te da mi to argumentiras... po cemu je on primitivni cirkusant... kako je to premazan???
i to zasto je hrv opustosena i opljackana to je druga prica
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:40   #4
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
molim te da mi to argumentiras... po cemu je on primitivni cirkusant... kako je to premazan???
pa recimo tebi demokratu vjerujem da ce biti jasno , kad jedan predsjednik europske drzave dolazi u posjetu prijatelskoj drzavi i prica prigodom tog posjeta vic o predsjednicima kako jedan je pod zemljom a drugi nemoze vam iz zemlje, je vrhunski primitivizam .

ili, isti taj u zemlji u kojoj je gost kritizira svojeg predhodnika, i svoju zemlje, to moze napraviti samo jedan debilni kreten, ali nikako jedan predsjednik drzave, koja se zeli smatrati europska.

ili , recimo hrvatski demokratski birani predsjednik prilikom posjeta prijatelskoj zemlji koja je iznjela najveci teret rata i zbrinjavala izbjeglice i prognane, dodje balkanski cirkusant o odrzi sovni pljuvacki govor protiv svoje domovine i zemlje gdje je predsjednik, da od srama veleposlanik akreditiran u toj zemlji daje ostavku.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:44   #5
vidis ja se ne sjecam... kad je on to rekao, u kojoj zemlji? ako je to rekao nije u redu...
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:45   #6
Teško je nešto zamjeriti čovjeku koji ima ovlasti kao on.

U zadnje vrijeme sam zapamtio jednu stvar koja je možda sitna ,ali eto ja sam ju zapamtio.Pogotovo jer je slabo zapažena u medijima. Naime predstavlja se kao ljevičar ,kao predsjednik-građanin... a išao je na otvorenje tvornice duhana u Kanfanaru nakon cijele one situacije i gubitaka posla u Zagrebu.

Inače njegove teorije i svjedočenje u Haagu nikada nisu potvrđena ,ne postoji ni jedan dokaz ,logika ,nitko se nakon toliko vremena nije javio i potvrdio ono što je on pričao ,a danas nije nikakav problem reči nešto protiv Tuđmana. Nikako nevjerujem u stvari koje je pričao ,a sasuo je teške optužbe. Ja npr. nerazumim zašto ga netko smatra tolikim pozitivcem ,reformatorom... niti je išta napravio ,niti je u mogučnosti da išta posebno napravi ,tako da mi to ne ide u glavu
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:17   #7
Quote:
on je bio jedina prava opozicija hdz devetesetih...tj jedini je imao muda sa jos par svojih kolega ukazivati na greske tuđmana i kompanije...

Da, toliko se protivio ratu s Bošnjacima da je izašao iz HDZa tek nakon potpisivanja Washingtonskog sporazuma, a punih godinu i pol je trpio agresiju na BiH koju je provodila njegova stranka...

Prvu pobjedu na predsjedničkim izborima može zahvaliti dijelu glasača HDZa koji u drugom krugu radije daju glas Mesiću nego Budiši koji je išao s crvenima, jer Stipe je ipak bio naš.. kakav zaheb.

Vic o tome kako ni Franjo ni Slobo ne mogu iz zemlje, ispričan ni par mjeseci nakon Tuđmanove smrti govori kakav je nivo drugog hrvatskog predsjednika.

Prepucavanje s provokatorima u vojarni 4. gardijske kad je na "Mesiću cigane" odgovarao "ne roditelje spominjat" je još jedna ilustracija ovog lika koji u politički uređenoj zemlji ne bi bio više od načelnika općine.

Da li je Chirac ili Kohl kad bi ga napali jajima uzvraćao trulim rajčicama?

A njegova oba mandata nisu išla dalje od tog nivoa, ni na unutarnjem ni na vanjskom planu.
To što je popularniji u BiH nego u HR također puno govori.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:25   #8
iz hdz izlazi pocetkom 94... a budisu je pobijedio upravo zato sto je budisa narod previse podsjecao na tuđmana.. a tuđmana je svima bilo dosta i nije vise imao skoro nikakvu potporu u narodu...
a ovo u vojarni smatram legendarnim potezom... jel je time utisao provokatore...svaka mu cast
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:45   #9
Što mu zamjeram?

Nedavne bisere poput onog o devalvaciji kune,prevrtiljivost jer je u 10-11 godina promijenio nekoliko političkih uvjerenja i stranaka, već spomenuti vic o Tuđmanu, odnos prema Haagu, muljanje sa lovom (Našice Cement i Nexe grupa), izjave o Domovinskom ratu poput one da nikad nismo ratovali sa Crnom Gorom itd. Ima sasvim dovoljno materijala.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:46   #10
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
iz hdz izlazi pocetkom 94... a budisu je pobijedio upravo zato sto je budisa narod previse podsjecao na tuđmana.. a tuđmana je svima bilo dosta i nije vise imao skoro nikakvu potporu u narodu...
a ovo u vojarni smatram legendarnim potezom... jel je time utisao provokatore...svaka mu cast
Tuđman je tad već bio mrtav.
Budiša kandidat koalicije koja je pobijedila HDZ, a Stipe outsider.
Kad je Mate Granić ispao u prvom krugu, dobar dio glasača HDZa je radije glasao za svog otpadnika nego za Budišu kojem su zamjerili koaliranje s crvenima.

Stipe je tu kampanju dobio pričajući viceve i optužujući Pašalića za ono što mu nikad nije mogao dokazati.

A ovo u vojarni - opet:
Da li je Chirac ili Kohl kad bi ga napali jajima uzvraćao trulim rajčicama?

To je bilo spuštanje na nivo na koji se predsjednik jedne zemlje nikad ne bi smio spustiti. Kao ni pričati viceve o pokojnim prethodnicima na funkciji.

Je li Carter pričao viceve o prisluškivaču Nixonu?
Je li Bush pričao viceve o senilnom Reaganu kojeg je naslijedio?
Je li Bush jr. pričao viceve o Clintonu i Monici?

E, taj nivo Stipe nikad neće dosegnuti jer je provincijski političar.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:53   #11
mislim da ti je bush skroz krivi primjer o ponasanju politicara... opet ti ponavljam građani nakon sto je granic ispao su birali između opestenog mesica... koji je imao sarm a i ideje za buducnost te je govorio kako ce se borit protiv kriminala(pasalic) dok je budisa previse potsjecao na tuđmana(drzanjem i nekim stavovima) i zato mesic pobjeđuje jer je građanima bilo dosta tuđmana pa i onih koji podsjecaju na njega...nego su izabrali suprotnost
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:53   #12
Argumentirani razlozi protiv Mesića???

Pa jednostavno - postavili su ga stranci kao svoju marionetu da bi u Hrvatskoj vodio njihovu politiku i tako lakše i jeftinije dobili od Hrvatske što god požele.
Od transkripata pa nadalje.

Pijun.
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:58   #13
Quote:
Argumentirani razlozi protiv Mesića???

Pa jednostavno - postavili su ga stranci kao svoju marionetu da bi u Hrvatskoj vodio njihovu politiku i tako lakše i jeftinije dobili od Hrvatske što god požele.
Od transkripata pa nadalje.

Pijun.
cak i najveci ljubitelji teorija zavjere bi se na ovo nasmijali
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:04   #14
Transkriptodiler, svjedočio protiv interesa vlastite države samo zbog povrijeđene taštine, što govori koliko je sitna duša.
Bit će zapamćen po tome što je bio zadnji predsjednik SFRJ, samo se nadam da neće biti zadnji predsjednik HR. Kako je krenuo ne bi me čudilo.
Hrvati ga neće pamtiti kao važnu povijesnu osobu, svakako ne kao pozitivnu osobu.
Nakon detuđmanizacije dolazi na red i demesićizacija.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:04   #15
Quote:
mislim da ti je bush skroz krivi primjer o ponasanju politicara...
Bush se u dva mandata dokazao kao profinjeni političar s visokim IQ
ali čak ni takav Bush nije stranim državnicima u Oval Officeu javno pričao "Viš tu je Lewinski cuclala malog Billa".

Građani su 2000. izabrali Mesića jer je govorio ono što su htjeli čut, a znao je da to nikad neće moći napraviti.

Quote:
cak i najveci ljubitelji teorija zavjere bi se na ovo nasmijali
Tko je glavni promotor suradnje s Rusijom u HR?
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:07   #16
Quote:
Transkriptodiler, svjedočio protiv interesa vlastite države samo zbog povrijeđene taštine, što govori koliko je sitna duša.
Bit će zapamćen po tome što je bio zadnji predsjednik SFRJ, samo se nadam da neće biti zadnji predsjednik HR. Kako je krenuo ne bi me čudilo.
Hrvati ga neće pamtiti kao važnu povijesnu osobu, svakako ne kao pozitivnu osobu.
Nakon detuđmanizacije dolazi na red i demesićizacija.
niti jedan argument...
i bas mislim da ce ga pamtit ko pozitivnu osobu
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:23   #17
I Pervan će ga pamtiti

http://www.youtube.com/watch?v=JgUW65bdesk
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:24   #18
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
niti jedan argument...
i bas mislim da ce ga pamtit ko pozitivnu osobu
Nemaš nijedan argument za takvu tvrdnju, neće ga uopće pamtiti, ni kao pozitivnu ni kao negativnu jer je nevažan predsjednik. Njegovo predsjednikovanje je bez značaja. Ne mora donositi sudbinski važne odluke, došao je na gotovo. Od njega više štete nego koristi.
Kad ode bit će kao da ga nikad nije ni bilo.
Možda će ga povijesna znanost zapamtiti kao kuriozitet jer je bio zadnji predsjednik SFRJ, a daleko najpoznatiji je po haškom svjedočenju protiv interesa HR i po dilanju transkripata što je također protiv interesa HR.

Jer da je interes država da im predsjednik dila transkripte dilali bi ih i predsjednici Francuske, Britanije, USA, itd. A oni to ne rade, dakle, predsjednicima to nije u opisu radnog mjesta. To se ne radi, osim ako ne radiš za tuđe interese.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:24   #19
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Bush se u dva mandata dokazao kao profinjeni političar s visokim IQ
ali čak ni takav Bush nije stranim državnicima u Oval Officeu javno pričao "Viš tu je Lewinski cuclala malog Billa".


Stipe Mesić, sukreator vanjske politike i vrhovni zapovjednik OS. Diplomatski.
Osobno mislim da je relikt prošlosti, jer nema pojma o ekonomiji, diplomaciji, ne zna nijedan svjetski jezik, osobne netrpeljivosti diže na institucionalnu razinu, promijenio stavova, stranačkih dresova i ideologija, kao rijetko tko u Hrvatskoj, premda je u Hrvatskoj česta pojava. Ista činjenica nas upućuje da dotični nema vlastitog stava osim podilaženja političkom trenutku i masama.
Mislim da je iskompleksiran došao iz razdoblja devedestih i da je sve radio na predsjedničkom mjestu suprotno od svog prethodnika. Kompleksaški.
Osobno mi je bio i simpatičan prvu godinu/dvije dana, ali kasnije.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:27   #20
Quote:
Osobno mislim da je relikt prošlosti, jer nema pojma o ekonomiji, diplomaciji, ne zna nijedan svjetski jezik, osobne netrpeljivosti diže na institucionalnu razinu, promijenio stavova, stranačkih dresova i ideologija, kao rijetko tko u Hrvatskoj, premda je u Hrvatskoj česta pojava. Isto moe govoriti da nema vlastitog stava osim podilaženja političkom trenutku i masama.
Mislim da je iskompleksiran doišao iz razdoblja devedestih i da je sve radio na predsjedničkom mjestu suprotno od svog prethodnika.
Potpis. To je ukratko presjek Stipinih 8 godina.

A na simpatiju je dobio prve izbore te zahvaljujući antipatiji druge.
Antipatiji koju je gđa Kosor uživala i uživa u Hrvata.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.