Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 14:07   #1
MasterCard PrePaid Refresh kartica

Ima li ko kakvih iskustva sa ovom karticom?

MasterCard PrePaid Refresh karticu.

Ako na put ne želite nositi gotovinu ili ne želite potrošiti iznad Vaših mogućnosti, ako biste rado obavili kupnju iz naslonjača ili ne želite razmišljati o tome ima li Vaš teenager ili student dovoljno novaca za sendviče, karte za kino ili za autobus, predlažemo da razmotrite pogodnosti koje nudi ova jedinstvena kartica na našem tržištu.
Zašto je ova kartica drugačija od drugih ? Ovo je jedina „prepaid“ kartica koju možete osvježiti novom uplatom i koja je ponovno spremna za korištenje .
Kartica je namijenjena osobama starijima od 14 godina. Osnovne pogodnosti su sljedeće:

- jednostavnija i brža kupovina,
- veća fleksibilnost,
- kontrola potrošnje,
- dostupnost Vašeg novca 24h na dan, 365 dana u godini,
- kupovina putem Interneta,
- bezbrižno putovanje,
- ponovna uplata na karticu se ne naplaćuje,
- mogućnost nadoplate u bilo kojoj podružnici ili putem HYPOneta.
ajoooj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:51   #2
laaaame
Rookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 22:18   #3
ta kartica je bezveze
ja sam to uzela cisto iz fore..
normalno placas u ducanima itd.
danas sam isla to zatvoriti i brdo problema oko zatvaranja
mora na racunu biti iznos ispod 100 kn da bi se zatvorio i uzimaju nekakvu proviziju mislim 10 kn za isplatu preostalog salda sa racuna itd.
ali dok ti otvoris racun, one na salteru nista neznaju ni o cemu, neznaju kolike su naknade, skoro nista, mora ici pitati kolegicu kolike su naknade, pa onda nije sigurna kako otvoriti taj racun, morala joj je kolegica pomoc
uzas
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 17:00   #4
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
ta kartica je bezveze
ja sam to uzela cisto iz fore..
normalno placas u ducanima itd.
danas sam isla to zatvoriti i brdo problema oko zatvaranja
mora na racunu biti iznos ispod 100 kn da bi se zatvorio i uzimaju nekakvu proviziju mislim 10 kn za isplatu preostalog salda sa racuna itd.
ali dok ti otvoris racun, one na salteru nista neznaju ni o cemu, neznaju kolike su naknade, skoro nista, mora ici pitati kolegicu kolike su naknade, pa onda nije sigurna kako otvoriti taj racun, morala joj je kolegica pomoc
uzas
Ne kužim zašto bi išla u banku otkazivati prepaid karticu. Više ne nadoplaćuješ i to je to. A ta sića što je ostala na njoj se već potroši.

To mi zvuči kao da idem u t-mobile ili vip i tražim ih da mi ugase prepaid broj i isplate lovu koju sam nadoplatio, a nisam potrošio.
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:56   #5
Pitao je za MasterCard PrePaid Refresh karticu, a ne za MasterCard PrePaid poklon karticu
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 09:00   #6
Čija je to kartica? Tj, koje banke?
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 11:06   #7
Hypo Alpe Adria
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 12:16   #8
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Hypo Alpe Adria
Thx!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 18:32   #9
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Pitao je za MasterCard PrePaid Refresh karticu, a ne za MasterCard PrePaid poklon karticu
Pa da, ali i jedna i druga je prepaid. Ne vidim smisao otkazivanja nečega što je prepaid. Više ne nadoplaćuješ i to je to. Ne vjerujem da hypo naplaćuje nekakvu mjesečnu naknadu za prepaid karticu?
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:38   #10
MasterCard PrePaid Refresh se obnavlja, a PrePaid poklon kartica je za jednokratnu uplatu
Meni su u banci rekli za Refresh karticu ako više ne mislim koristiti karticu da moram zatvoriti račun jer Refresh kartica nije prenosiva i glasi na ime
A za poklon karticu uplatiš npr. 500 kn i odmah dobiješ karticu koja je prenosiva i ne glasi na ime i svotu na kartici moraš potrošiti u roku od 6 mj. jer ti se ukida račun nakon 6 mj.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:58   #11
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
MasterCard PrePaid Refresh se obnavlja, a PrePaid poklon kartica je za jednokratnu uplatu
Meni su u banci rekli za Refresh karticu ako više ne mislim koristiti karticu da moram zatvoriti račun jer Refresh kartica nije prenosiva i glasi na ime
A ako ju ne odjavim, već ju jednostavno prerežem i bacim? To me ne bi trebalo ništa koštati, a jednostavnije je od procedure koju si navela
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:29   #12
Napravio sam i ja Mastercard Prepaid karticu s obzirom na to da dosta putujem i plaćam preko neta i već pri prvih nekoliko pokušaja korištenja se grdno razočarao...uredno prebacio lovu na račun, pokušao nešto kupiti, ali jednostavno ne prolazi nigdje (vidio sam da je ne mogu registrirati na paypal, a pokušao sam još neke stvari kupiti uz pomoć iste, ali ćorak)...

Elem, imate li iskustva s tim karticama, da li da ja to njima lijepo vratim pa nek oni meni to precvikaju i što bi mi predložili kao alternativu...

Razmišljao sam o klasičnom Masteru sa recimo nekim limitom od 3-4.000,00 kn, pa da onda s tim plaćam to što mi treba (npr. hoteli u inozemstvu, ovo što se kupi preko neta i sl.) ili imate neki drugi prijedlog...hvala unaprijed...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:45   #13
Otvori devizni u PBZ-u ili Ersteu uz koji dobiješ Visu Electron koju primaju svugdje, a radi i na PayPalu. Trošiš onoliko koliko imaš na računu i nema straha od da ti netko mazne lovu. Za nju ne plaćaš nikakve članarine dok za MC da.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 11:55   #14
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Otvori devizni u PBZ-u ili Ersteu uz koji dobiješ Visu Electron koju primaju svugdje, a radi i na PayPalu. Trošiš onoliko koliko imaš na računu i nema straha od da ti netko mazne lovu. Za nju ne plaćaš nikakve članarine dok za MC da.
Da li to mogu napraviti bez obzira na to što mi PBZ nije poslovna banka...

Možeš li mi samo potvrditi kako to funkcionira...dakle, pretpostavljam da uplaćujem lovu na račun (eure ili kn pa oni prebacuju u eure s obzirom na to da je devizni račun u pitanju...)...da li funkcionira po vani (možda glupo pitanje jer je devizni račun, ali čisto provjeravam...)...znači bankomati i to...pitam jer dosta putujem pa me zanima da li bi to prolazilo vani u npr. hotelima i sl...

Hvala na odgovoru...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:03   #15
Nema ti veze što to nije tvoja banka. Dođeš, otvoriš devizni i za cca. 2 tjedna ti je kartica gotova. Na račun uplaćuješ onu valutu u kojoj ti je devizni (sam biraš želiš li eure, dolare, funte...) ili u banci daš kune pa ti ih oni odmah pretvore u odgovarajuću valutu. Kartica ti radi na netu, u inozemstvu na svim bankomatima i prodajnim mjestima koja primaju običnu Visu... To ti je debitna kartica kao i Maestro samo što ova ima mogućnost online kupovine.
Koliko znam u PBZ-u se plaća vođenje deviznog dok je u Erste ono besplatno.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:20   #16
Hvala još jednom, sad sam se informirao, ali mi tetka u PBZ-u reče da ne mogu plaćati preko neta s tom karticom...

Zato je majstor u ERSTE-u bio superuslužan i objasnio sve u detalje (funkcionira net, ne treba mi tekući kod njih, predložio i kunski žirac da onda preko neta mogu sam uplaćivati lovu, itd.) pa mislim da ću se zaletjeti do njih da to složim...

Hvala još jednom na pomoći...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:44   #17
Nema na čemu. A teta iz PBZ-a je glupa.
Inače, net bankarstvo u Ersteu ti je 5kn mjesečno.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:56   #18
joj ti na šalterima nemaju niš pojima
uskoro prelazim u erste jer su me već izludili u pbz
a na netu im radi devizna,al bolje ih je ne zamarati s time
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 14:53   #19
Question Prepaid MasterCard

Prije par minuta mi tata donosi 2 koverte sa adresom iz Londona, na njegovo ime, kaže šta je ovo, on ne zna engleski, pa da mu prevedem. Kad unutra prepaid Mastercard kartica koja kaže - Thank you for applying for PFS Prepaid MasterCard. In order to use your PFS Prepaid Mastercard you must first activate it... itd. U drugoj koverti pin. Pitam tatu jel se prijavljivao igdje za karticu - nije. Nemamo ni jednu kreditnu karticu i ne znam ni kako to sve funkcionira. Nije se ni na netu mogao prijaviti jer kompjuter ne zna upaliti.
Probala sam proguglati, ništa ne izbacuje korisno, jedino sam našla tu stranicu, al ni na njoj ništa ne vidim od pomoći - https://www.prepaidfinancialservices.com/index.aspx
E,sad meni više ništa nije jasno, pa otvaram temu ovdje. Jel to neka navlakuša ili šta (ne znam dal uopće postoji tako nešto u svijetu kreditnih kartica, doduše...)? Jer nitko se nije prijavljivao za ništa... Dal da im šaljem mail i perem ruke od svega? Ili da jednostavno ignoriram to sve (ne znam šta se desi kada ne aktiviraš karticu)? Uopće ne znam kako da reagiram i trebam li uopće reagirati?
Dakle, help.

Unaprijed se ispričavam ako prostoji ovakva neka tema, pokušala sam naći, nisam uspjela, a i ovaj podforum mi nije poznato tlo. Isto tako se ispričavam ako moja laička pitanja nekome stručnijem zvuče smiješno, ali ja zbilja ništa ne znam o ovim temama.
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 17:57   #20
Možda vam je netko poslao novac putem te kartice, a ako nije nemoj ništa aktivirati dok se dobro ne informiraš, pošalji im mail sa upitom i vidi što će ti odgovoriti.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.