Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 19:16   #121
Znam samo za poštu i kod njih možeš isključivo kune dobiti, ne znam kako je kod drugih. Tečaj ne možeš izbjeći jer je to tečaj Western Uniona i oni tako zarađuju. Sad sam baš škicnuo neke uplate koje sam imao zadnjih mjeseci i uglavnom je bilo 7.25-7.28 za euro, sad je zadnja prije 10-ak dana bila i dobio sam 7.31. Po meni jako nepovoljno.
Lowryder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:57   #122
Quote:
Lowryder kaže: Pogledaj post
Znam samo za poštu i kod njih možeš isključivo kune dobiti, ne znam kako je kod drugih. Tečaj ne možeš izbjeći jer je to tečaj Western Uniona i oni tako zarađuju. Sad sam baš škicnuo neke uplate koje sam imao zadnjih mjeseci i uglavnom je bilo 7.25-7.28 za euro, sad je zadnja prije 10-ak dana bila i dobio sam 7.31. Po meni jako nepovoljno.
ne vjerujem da ijedna banka daje u eurima splitsa ne daje, a sto se tice tecaja ispada da je bolje u poslovnici onda dobit novce jer oni uzimaju meni 900 kuna a kad zbrojim njegov trosak i svoj tecaj ispadne 800kuna razlike na kraju dođe na isto , sumnjam da iko u HR isplacuje u eurima

Zadnje uređivanje S0nic : 15.01.2017. at 22:14.
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:31   #123
Ja sad ništa ne razumijem, jel ti primaš ili šalješ? Budući da spominješ tih 900 kn koje bi ti platio.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 00:14   #124
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ja sad ništa ne razumijem, jel ti primaš ili šalješ? Budući da spominješ tih 900 kn koje bi ti platio.
ja primam, ali kažem ti da kad sam slao u srbiju u poslovnici WU pitali su me dali želim da momak primi u dinarima ili eurima pa mi nije jasno kako je on mogao primit u eurima a ja mogu samo u kunama? ako dizem u poslovnici mozda tamo moze u eurima ? a u banci i posti samo u kunama?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 07:33   #125
Ne pitam za to, nego mi nije jasno o ovih 900 kn koje bi kao ti platio. Koliko znam, uvijek plaća pošiljatelj, pa mi nije jasno zašto se to spominje.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:17   #126
ja primam uplate iz inozemstva preko WU i gdje god da sam podizala novce isplata je bila u kunama, tražila sam da bude u valuti koja je uplaćena ali su mi svaki put rekli da to nije moguće - a obišla sam i poštu i banke

WU ima lopovski tečaj na kojem ti gubiš
pitala sam zašto je takav, odgovor je da moraju i oni zaraditi
pa zarađuju pri naplati transakcije

dakle osoba koja uplaćuje snosi troškove prijenosa, ali i ti plaćaš kroz nepovoljan tečaj
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:32   #127
Pozdrav svima, nov sam u temi.

Pitanje je kratko i jasno;
Novi formulari od WUa imaju OIB, što bi značilo da porezna lako dođe do primatelja novca.

Ja moram nekako prebaciti 15.000e iz inozemstva, bez da platim na to porez...
Molim unaprijed sve ljude da me ne optužuju za ne plaćanje, već da mi pomognu ako mogu.

Preko ugovora o radu trebao bih platiti 8600e poreza, što je suludo.

Do koliko novca je preko WUa porezna ne gleda ništa?
Mogu li dignuti novce bez osobne i izmislit neki OIB?
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 07:20   #128
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nov sam u temi.

Pitanje je kratko i jasno;
Novi formulari od WUa imaju OIB, što bi značilo da porezna lako dođe do primatelja novca.

Ja moram nekako prebaciti 15.000e iz inozemstva, bez da platim na to porez...
Molim unaprijed sve ljude da me ne optužuju za ne plaćanje, već da mi pomognu ako mogu.

Preko ugovora o radu trebao bih platiti 8600e poreza, što je suludo.

Do koliko novca je preko WUa porezna ne gleda ništa?
Mogu li dignuti novce bez osobne i izmislit neki OIB?
mene svaki put traže osobnu a na njoj piše i OIB
jednom sam ostavila osobnu u drugom novčaniku i nisu mi htjeli isplatiti novce
jedino sam u Splitskoj banci digla frku kad je činovnica išla fotokopirat moju osobnu - kaj će joj to? sve podatke je ona osobno iz dokumenta utipkala u kompjuter. nisam dala da ju fotokopira, bilo je malo navlačenja ali na kraju je popustila

na ostala pitanja ti ne znam odgovor
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 01:03   #129
napravio sam wu online profil, zatrazio pismo da verifikujem account i kad to uradim moci cu poslati 5000eura godisnje, dali mogu dati sifru prijatelju u drugoj drzavi da sa mog profila posalje lovu nekom drugom preko svoje visa debt kartice?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 01:05   #130
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nov sam u temi.

Pitanje je kratko i jasno;
Novi formulari od WUa imaju OIB, što bi značilo da porezna lako dođe do primatelja novca.

Ja moram nekako prebaciti 15.000e iz inozemstva, bez da platim na to porez...
Molim unaprijed sve ljude da me ne optužuju za ne plaćanje, već da mi pomognu ako mogu.

Preko ugovora o radu trebao bih platiti 8600e poreza, što je suludo.

Do koliko novca je preko WUa porezna ne gleda ništa?
Mogu li dignuti novce bez osobne i izmislit neki OIB?
otvori 3 online računa, na tri imena, posalji wu osobnu karticu od sve tri osobe iz obitelji i sva tri digneš na 5000 eura godišnje jer ti je bez verifikovanja limit 1000 i onda sa svakog posaljes po 5000 eura i provizija ti je manja jedino ce ti racunat u kunama 1000 eura 7290kn
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:43   #131
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
napravio sam wu online profil, zatrazio pismo da verifikujem account i kad to uradim moci cu poslati 5000eura godisnje, dali mogu dati sifru prijatelju u drugoj drzavi da sa mog profila posalje lovu nekom drugom preko svoje visa debt kartice?

netko?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:27   #132
slanje WU online na 2000 eura , uzimaju 5 eu provizije, sve i sa 7,25 tečajokm za 1 euro bolji su od ovdašnjih WU poslovnica
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 08:41   #133
molim za pomoć. šaljem 1. puta preko WU online u BiH.
Da li je stvarno na 600 eura provizija samo 3 eura?
Izbacuje mi cifru u KM na kraju. Da li je to stvarna svota u KM koju primatelj dobiva u kešu u poslovnici u BiH ? ili oni još uzmu nešto sebi?

Hvala!
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:28   #134
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
molim za pomoć. šaljem 1. puta preko WU online u BiH.
Da li je stvarno na 600 eura provizija samo 3 eura?
Izbacuje mi cifru u KM na kraju. Da li je to stvarna svota u KM koju primatelj dobiva u kešu u poslovnici u BiH ? ili oni još uzmu nešto sebi?

Hvala!
nemoguće, prošle godine je na 400€ bila provizija oko 200 kn.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:16   #135
nekoliko puta sam preko linka dolje isprobala i uvijek javlja fee 3 eura

Zanima me da li je to stvarno tako malo i da li je svota u BAD koja se isplaćuje stvarno tolika ili ima još kakva naknada koju uzimaju ? Uplatila bih online preko VISA debitne kartice.

https://www.westernunion.com/hr/en/home.html
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:31   #136
Piše ti u napomeni da ti banka mogla naplatiti "cash advance fee" ("podizanje gotovine na POS uređaju").
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:24   #137
Zvala banku, kažu da ne naplaćuju nikakvu naknadu za on line plaćanje.

Jel stvarno naknada od WU samo 3 eura i da li je taj iznos u KM stvarno iznos koji se dobije na ruke u BiH ??
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:22   #138
Online WU - iskustvo

Eto obavljena transakcija preko online WU. Plaćeno Visa Electron. Naknada WU je stvarno samo 3 eura. Nema drugih naknada. Gubi se nešto na tečaju, ali ništa značajno. Treba biti uz telefon nakon transakcije jer zovu zbog sigurnosne provjere, par pitanja i to je to. Dobije se mail kada je transakcija provedena i kada se novac podigne.

Jeftino i praktično.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:25   #139
Jesi provjerila na računu od kartice da je stvarno samo to skinuto?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:15   #140
Provjerila - skinut točan iznos koji je pisao.

Znači poslani iznos + 3 eura naknade WU. Preračunato u KM (BiH) i točno toliko isplaćeno u BiH. Malo se gubi na konverziji EUR-KM.
Plaćeno Visa Electron (EUR).
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.