Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2010., 01:00   #1
... strc brc misao ...

... Dosta cesto razmisjam o tome kako duhovnost uskladiti sa stilom zivota. Posao, obitelj, prijatelji, ljubavnici... sve su ljudi koji su se nasli u mom zivotu i sa kojima moram biti i moram ih prihvatiti takve kakvi jesu. Zivim u maloj sredini 20k stanovnika, punom ljudi uskog gledišta koji svojom limitiranom svijescu truju ostale. Dok sam sam u tisini bez šumova zatrovane okoline veoma brzo mi se otvori um, ali cim dodjem na posao, u drustvo vecine prijatelja svjesnost se pocne zatvarat, padam nekoliko nivoa prema dolje i pritvaram se u zombia. Pucam od srece kad u komunikaciji sa nekim ljudima primjetim da imaju malu dozu otvorenog uma, ali to je vrlo rijetko i u tako malim kolicinama. Od svih svojih prijatelja imam jedva 2 s kojima mogu razgovarati "normalno" ali obojica su van moje sredine. Sat vremena razgovora sa jednim od ta dva prijatelja me moze vratiti iz naj gore depresije. Veoma je tesko kad kuci za stolom, na poslu, u drustvu i sa djevojkom moras imati komunikaciju na razini 15-18 godina, razmisljam dali su ljudi u vecim gradovima otovrenijeg uma, ili ako ne bar je veci postotak u vecoj sredini i lakse je upoznati nekoga. Opet gledam te velike gradove, kad stanem u sred evropskih metropola i promatram tu masu ljudi kako teće niz ulice, osjeca se ogromna kolektivna svijest, sve sama šablona, filmovi ... stado. Tako velika sredina toliko zaokupljen um da nebi imao vremena za sebe nikad pa ni tad. Jedino mjesto na kojem cesto mogu vidjeti visi nivo svijesti je internet. I evo menu tu malo, cisto onako da se izlajem, trenutno stanje uma bez neke cvrste osnove, it's all just a ride ...
Lipo je vidit na okupu grupicu open-mind peoplesa, di ste u svoj ovoj dzungli ^^ ... eto ... sve vas volim poz

bassam štrc brc ^^
cdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 01:15   #2
nie ovo štrc brc misao

divno!!

imaš pravo........gdje su ljudi, tu je i ta pokora......... i nie onda problem što ti se zatvara um, nego upravo obratno.....
još više ti ga otvore....... rješenja nema.....
otvaranje dok ne pukneš, pa opet i opet
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:10   #3
cdm ..
U vezi "otvorenih" i "zatvorenih" umova je stvar samo u tome da je zatvoreni um zapravo lakši put...kroz život...i zato ga većina ljudi (i u malim i u velikim sredinama) odabire...Zašto ne??Koliko puta mi je svega bilo dosta i samo sam se željela "uljuljati" u to zatvoreno, stanje ne- svijesti, pa neka teče....i biti sretna jer u tom zatvorenom stanju mi je sve jasno, ništa ne propitujem, u ništa ne sumnjam...Ali ne ide...Takvi se valjda rodimo..
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 18:05   #4
Ti pokusaj biti otvorenog uma medju svim ljudima, na bilo kojem mjestu. Istina, mozda ces izgubiti neke prijatelje, ali svaki gubitak ces nadoknaditi nekim drugim dobitkom. Jer Bog nikada ne ostavlja nesto neuzvraceno.
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.