Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2010., 09:18   #81
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Rekoh ti da će sve biti ok.

Ali kako ti nitko nije rekao da možeš očekivati reakciju na cjepivo i koji su načini za to umiriti?
Ako je stvarno tako mijenjaj pedijatra.
žena me u ordinaciji pita jel imam doma paracetamola. kažem da imam. i objasni ona meni kako se dozira, a ja ju pitam da jel trebam očekivati nekakvu reakciju na cjepivo kad mi to već sve govori. a ona kaže ma neee..
ALI, ak vam bude neutješno plakala 5-10 minuta dajte joj pol žličice paracetamola i kasnije opet ak bude temperature
jbg, ja očekivala onda da su to neke extremne i rijetke situacije, jel rekla je " ma neee"..

jbg sad.. ova je na glasu kao jedba od najboljih, moja sestra je prezadovoljna s njom i to mi je bio glavni motiv da i ja tamo stavim svoju malu.
seka mi poslije govori da je ta reakcija njima ko dobar dan, da se nitko ne uzbuđuje previše oko toga, al jebemu, mogli su mi malo više o tome reći..
moguće oteknuće nije ni spomenula..

jbt, da se ne farbam, prilično sam sigurna da bih jučer uočila prve sijede vlasi na glavi..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:19   #82
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
to je i nama pedijatrica rekla, uz dodatak, da ona cijepi dijete kada dosegne 4,5-5kg, sto sam ja tada, luda pod hormonima, protumacila kao odustanite od dojenja, dajte AD, pa cemo ju cijepiti...i nes se natezala sa njom, al sam u medjuvremenu dosla do informacija, da se nis nece dogodit ak se odgodi cjepljenje, a da beba treba imat malo mesa prije nego se upikne da se ne pogodi zivac, a kak moja nije imala nis sala niti na nogama niti na guzi sa 2 mjeseca, zapravo mi je odluka pedijatrice sada, iz ove perspektive, okej
moja je cjepljena sa 4, 6 i 9 mjeseci

ja sam cak odlucila ne cjepiti rotu, bas zbog toga da ju ne bodu bezveze
brijem da malo proljeva se lakse prezivi nego da ju pogode u zivac i da ne hoda
zar se rota ne uzima oralno?
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:19   #83
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ali kako ti nitko nije rekao da možeš očekivati reakciju na cjepivo i koji su načini za to umiriti?
Ako je stvarno tako mijenjaj pedijatra.
da, meni je ovo isto prošlo kroz glavu.

meni su valjda 3 put sve objasnili i ponovili.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:22   #84
nama su svaki put rekli staviti oblogiće na nogice, i dati po pola čepića lupoceta preventivno za temp i bolove kad dođemo doma i navečer prije spavanja. i nikad nismo imali reakciju...osim crvenila i oteknuća na mjestu uboda koje bi prošlo za dan-dva.
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:27   #85
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
...
Kod koje si pedijatrice?
Mi smo kod dr. Jurković.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:49   #86
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
da, meni je ovo isto prošlo kroz glavu.

meni su valjda 3 put sve objasnili i ponovili.
nemam pojma...
je ona spominjala paracetamol,jel ga znam dozirati ako zatreba, al to me pitala i na pregledu sa mjesec dana kad se nije cijepila. tako da sam stekla dojam da žena pita samo za svaki slučaj..
još ju pitam jel od tog cjepiva budu kakve reakcije, ona kaže da ne
nemam pojma- možda ona i ja imamo različitu percepciju toga što je točno "reakcija".
na izlasku je samo spomenula da ako bude neutješno plakala da joj dam paracetamol. i čuj, kad ti to netko onak usputno spomene, zaista ne očekuješ neki problem, kontaš da bi te netko ozbiljno upozorio (kao tebe) da je to nešto što se događa redovito..
mislim jebemu, to mi je prvo dijete, mogu se ja informirat koliko hoću i visit na forumu i iščitavat sve teme, al ne mogu na svaku reakciju biti spremna i znati šta očekivati..

trebala mi je žena jasno i glasno reći šta da očekujem..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:59   #87
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nemam pojma...
je ona spominjala paracetamol,jel ga znam dozirati ako zatreba, al to me pitala i na pregledu sa mjesec dana kad se nije cijepila. tako da sam stekla dojam da žena pita samo za svaki slučaj..
još ju pitam jel od tog cjepiva budu kakve reakcije, ona kaže da ne
nemam pojma- možda ona i ja imamo različitu percepciju toga što je točno "reakcija".
na izlasku je samo spomenula da ako bude neutješno plakala da joj dam paracetamol. i čuj, kad ti to netko onak usputno spomene, zaista ne očekuješ neki problem, kontaš da bi te netko ozbiljno upozorio (kao tebe) da je to nešto što se događa redovito..
mislim jebemu, to mi je prvo dijete, mogu se ja informirat koliko hoću i visit na forumu i iščitavat sve teme, al ne mogu na svaku reakciju biti spremna i znati šta očekivati..

trebala mi je žena jasno i glasno reći šta da očekujem..
Čuj, ne znaju ni oni točno što možeš očekivati. Kod svakog djeteta je drugačije. Ovo što je bilo s tvojom malenom je još ništa, nekoj dječici skoči i temperatura, otekne im za duplo nogica, svašta nešto.
Vjerojatno te nisu željeli bezrazložno plašiti.
I bili su u pravu, sve je prošlo ok, osim što je plakala, ali to je stvarno samo blaga reakcija.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:00   #88
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Čuj, ne znaju ni oni točno što možeš očekivati. Kod svakog djeteta je drugačije. Ovo što je bilo s tvojom malenom je još ništa, nekoj dječici skoči i temperatura, otekne im za duplo nogica, svašta nešto.
Vjerojatno te nisu željeli bezrazložno plašiti.
I bili su u pravu, sve je prošlo ok, osim što je plakala, ali to je stvarno samo blaga reakcija.
sad sam i ja svjesna da je to bila blaga reakcija, al čovječe, skratila sam si život za 5 godina od onog stresa
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 10:21   #89
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
zar se rota ne uzima oralno?
Uzima
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:54   #90
i moja je nakon prvog cijepljenja spavala i 3h kasnije probudila se s urlikom i vristala pol h dok sam ja jurila po cepice u apoteku. a samo su mi rekli da bi moglo crvenjeti i nateci, nisam ocekivala da ce bolno vristati.
e pa s 4 mj sam bila pametnija pa sam joj odmah po povratku kuci uvalila pol zlicice lupoceta, a onda 4h kasnije opet. i nije urlala. malo joj je bio batkic natecen ali nije ju boljelo.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:56   #91
Pa sad vidim da vam je svima barem malo nateklo Kaj mislite, je li moguće da to ovisi o osobi koja daje inekciju, odnosno kako ju daje? Evo, i gore sam rekla i stvarno je tako bilo...mi smo doma tražili točkice i jedva ih našli
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:06   #92
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Pa sad vidim da vam je svima barem malo nateklo Kaj mislite, je li moguće da to ovisi o osobi koja daje inekciju, odnosno kako ju daje? Evo, i gore sam rekla i stvarno je tako bilo...mi smo doma tražili točkice i jedva ih našli
Ovako je bilo i kod nas prvi put,jedva se vidla tockica...
Mi smo i prvi i drugi put dobili u guzu,i oba puta su nam napomenuli hladne obloge mijenjati svakih pola sata do navecer,pratiti temperaturu i ako se povici pola cepica staviti... Srecom,nikad nista nije bilo,sad prije par dana nije niti suzu pustio dok ga je pikala,fino lezao na trbuhu i poderao joj cijelu podlogu onu jednokratnu papirnatu
Nakon drugog puta mu je sljedeci dan bilo malo crveno ali nista strasno,do kraja dana je nestalo.
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:46   #93
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Pa sad vidim da vam je svima barem malo nateklo Kaj mislite, je li moguće da to ovisi o osobi koja daje inekciju, odnosno kako ju daje? Evo, i gore sam rekla i stvarno je tako bilo...mi smo doma tražili točkice i jedva ih našli
kod mog malog također nije uopće nateklo, ne znam o čemu ovisi.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:55   #94
Je li možda netko bio nedavno na cijepljenju sa Priorixom? Kakve su reakcije na cjepivo i kad ih se može očekivati?
unije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:59   #95
Quote:
unije kaže: Pogledaj post
Je li možda netko bio nedavno na cijepljenju sa Priorixom? Kakve su reakcije na cjepivo i kad ih se može očekivati?
joj, mi cemo to odgadjati sto je duze moguce. moja bi trebala sad 28. na to pikanje ali necemo otici
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 13:56   #96
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
kod mog malog također nije uopće nateklo, ne znam o čemu ovisi.
d. je prvi put prosla bez otekline, a s 4mj je nateklo.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:06   #97
Quote:
unije kaže: Pogledaj post
Je li možda netko bio nedavno na cijepljenju sa Priorixom? Kakve su reakcije na cjepivo i kad ih se može očekivati?
ako je to ono cjepivo koje ide sa godinu dana onda smo mi cjepljeni sa time u utorak i nikakvih nuspojava nije bilo (bas sma nemajka a jos mi je teta dr dala kutiju od cjepiva da si proucim)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:17   #98
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ako je to ono cjepivo koje ide sa godinu dana onda smo mi cjepljeni sa time u utorak i nikakvih nuspojava nije bilo (bas sma nemajka a jos mi je teta dr dala kutiju od cjepiva da si proucim)
Da, to je baš to cjepivo. Navodno se reakcija može očekivati nakon cca 5-6 dana i nakon 14 dana. Javi kako će se stanje razvijati
unije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:21   #99
dada, javi obavezno. i mene bas zanima dal ce se ista pojaviti. ne daj boze, naravno.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 14:24   #100
moj je prije 2 tjedna dobio drugi put pikicu pediacela u nogicu, sa 4 mjeseca starosti.
u ordinaciji su nam rekli da ne postoji reakcija na to cjepivo.

iako mu kod prvog cijepljenja pediacelom ništa nije bilo, tu večer, nakon cjepljenja, nije mogao zaspati do 10 na večer, a inače zaspi uvijek do 8 i nemamo problema sa spavanjem.
plakao je i morala sam ga puno nosati da se smiri i tako je na kraju umoran i iscrpljen i zaspao.

tražila sam na internetu i pronašla pdatke od hrv. zavoda za javno zdravstvo da je sve više slučajeva nuspojava i na pediacel, za koji se mislilo da nema nuspojave, od otečene nogice, čak i do temperature. moj nije imao ni temperaturu, ni otečenost, jednostavno je bio plačljiv.

na idućem pregledu ću to obavezno spomenuti doktorici, a preporučam i vama da to napravite i tražite da se taj vaš slučaj zabilježi kao nuspojava. naime, kod novijih cjepiva, kao što je pediacel, nuspojave "ne postoje" samo zato što roditelji i doktori ne prijavljuju slučajeve, pa ne postoji sustavno praćenje.

"zaključeno je da je do neočekivano visokog broja prijava nuspojava na Pediacel došlo zbog interveniranja u sustav praćenja nuspojava – zahtjevom da se izvijesti o broju nuspojava u odnosu na broj cijepljene djece, radi kojega su epidemiolozi aktivno anketirali sve cjepitelje, te zbog povećane pažnje cjepitelja usmjerene otkrivanju i prijavljivanju nuspojava."

evo link, koga zanima više: http://www.hzjz.hr/epidemiologija/nuspojave2008.pdf
my baby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.