Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 11:10   #3181
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kak je s potrosnjom?
Tko je tu dupli?

onaj ko ima veću plaću logično više plaća jer nebi bilo fer
špeceraj ne moram, za grijanje jedan mali dio u zimskim mjesecima
no ja imam i svoj stan ,a on s tim režijama nema niš pa..mislim da sam fer i korektna
s time da ja kuham,pa je i logično da on pokriva špeceraj.
ako on nauči ja ću rado pokriti i fino samo sjedati za stol na gotovo
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:03   #3182
Treba poći od toga da je naš partner osoba koja se ne može uvijek ponašati razumno i racionalno. To ne znači da opravdavam pasivu i ugnjetavanje, ali je dobar start za pokušaj kreativnog rješavanja problema. Biti spreman odustati od vlastitog gnjeva. To je najteži dio, a bez njega nemaš šanse.

I još jedno. Ljudi, kad dožive ovako nekakvo urušavanje života, koliko god si mislili da se sve dogodilo odjednom i iznenada, obično već godinama žive otuđeno. A to treba sam sebi priznati.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:19   #3183
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
i meni. jgb u braku je sve zajedničko nema više tvoje moje, samo naše znači njegova gotovo duplo veća plaća je i moja
Bravo, oderi ga. Tak bi i ja, priznajem.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:01   #3184
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
jesi li ti prva spremna prijeći preko toga i nikad mu više ne predbaciti niti spominjati? otvorena srca i s povjerenjem ponovno graditi odnos bez da se vraćate na to? ako jesi, možda bi stvar i mogla šljakati. naravno, pod uvjetom da je njemu stvarno stalo do tebe i tog braka.
Ja bih mozda i presla preko toga da sam sigurna da on to nece ponoviti i tu je najveci problem. Kako opet imati povjerenje u partnera nakon sto je bio s drugom?
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:03   #3185
nikako
razbijenu vazu možeš zalijepiti, i bit će opet u jednom komadu, ali nikad potpuno cijela.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:47   #3186
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Ja bih mozda i presla preko toga da sam sigurna da on to nece ponoviti i tu je najveci problem. Kako opet imati povjerenje u partnera nakon sto je bio s drugom?
Kako biti siguran da se neće ponoviti? Kako biti u išta siguran?
Kako zaboraviti da je bio s nekom drugom kada s tobom leži u krevetu? Itd., itd.

Boriti se s takvim pitanjima iz dana u dan bi bila velika muka. Po meni ne isplati se.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:36   #3187
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Ja bih mozda i presla preko toga da sam sigurna da on to nece ponoviti i tu je najveci problem. Kako opet imati povjerenje u partnera nakon sto je bio s drugom?
S vremenom vise ne vidis u svemu iste probleme kao na pocetku.
S vremenom pocinjes na drugaciji nacin gledati svijet i prihvacati stvari. Iz jednostavnog razloga zato sto ti je nakon xx godina prioritet nesto sasvim deseto. Osim toga, vjerojatno vise nisi zaljubljen kao prvih godina, do tada si vec izranjavan sa vise strana u zivotu i jednostavno prevara vise i nije toliki bauk. Tolerancija se popne prema vrhu ljestvice.
Shvatis da ima puno gorih stvari od prevare.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:39   #3188
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
S vremenom vise ne vidis u svemu iste probleme kao na pocetku.
S vremenom pocinjes na drugaciji nacin gledati svijet i prihvacati stvari. Iz jednostavnog razloga zato sto ti je nakon xx godina prioritet nesto sasvim deseto. Osim toga, vjerojatno vise nisi zaljubljen kao prvih godina, do tada si vec izranjavan sa vise strana u zivotu i jednostavno prevara vise i nije toliki bauk. Tolerancija se popne prema vrhu ljestvice.
Shvatis da ima puno gorih stvari od prevare.
Prevara je izdaja od strane osobe u koju bi trebao imati najvece povjerenje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:19   #3189
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Prevara je izdaja od strane osobe u koju bi trebao imati najvece povjerenje.
To stoji. I to je najgori dio prevare.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:45   #3190
Nažalost prevariti nekoga ne znači samo "trenutno pogriješiti". Prevara razbija dubinu i čvrstinu veze povjerenja i poštovanja koja se godinama gradila. Prevarom se razbija čvrsta veza i nekako sumnjam da se poslije može opet zakrpati. Možda se može polovično, ipak crv sumnje i nezadovoljstvo osjećajem duboke izdaje od strane partnera kljuca negdje u dubini pa kad tad ispliva ako ne u direktnom, u onom indirektnom vidu.
Sjećam se jednog tipa s kojim sam bila, nakon godinu i par mjeseci veze me prevario i odmah mi je to priznao i pokajao se, oprostila sam mu ali sam uvijek bila nesretna kad bi otišao negdje sam vani, bila sam u strahu (bila sam mlađa i naivna). S druge strane, par godina nakon toga kad smo prekinuli, nakon nekih par mjeseci ja sam bila s drugim dečkom neko vrijeme. Taj bivši mi to nikad nije oprostio. Kao da sam ja zgriješila više od njega. U svakom slučaju, osjećaj izdaje izjeda.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:55   #3191
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Kako biti siguran da se neće ponoviti? Kako biti u išta siguran?
Kako zaboraviti da je bio s nekom drugom kada s tobom leži u krevetu? Itd., itd.

Boriti se s takvim pitanjima iz dana u dan bi bila velika muka. Po meni ne isplati se.
naravno da sto posto nisi siguran u partnera i da te nije prevario tj da ne znas jeli te prevario..............ali kad vec znas da je jednom to ucinio to nije isto kao i da nije.......jer pitas se zasto je to ucinio, da li te voli, da li si mu ti dovoljna cim trazi nesto sa strane....najjaci su mi oni koji se zakunu da to vise nece nikad uciniti....a onda se pitas zasto je to uopce i ucinio prvi put? mora biti neki razlog ..............i uz to nije isto da te prevario samo jednom ili da je to cinio neko vrijeme s jednom osobom....i tako ima tu milion pitanja, potpitanja, sumnji i cim se to jednom probudi nema tu više previse srece
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.