Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 21:35   #2441
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Zašto ne?
Lijepo ove godine provedite za Božić par dana u Zg, već je drugu godinu zaredom proglašen najljepšim adventom u Europi, iskoristite priliku što imate gdje biti.
Ne mislim to na zločesti način kao nekakvu osvetu rođacima , nego, jednostavno, ako ste pozvani kod ljudi koje redovno ugošćujete, zašto im ne biste uzvratili posjetu? Pa sigurno bi im bilo drago.
Virujen da im ne bi smetalo čak su i moji planirali za Advent na vikend prošle godine pa je nešto iskrsnilo
Na baš blagdane nema šanse da igdi odu ne virujen da je samo vjerska strana to je više tradicija tipa za Božić/Uskrs si u svojoj kući

Al baš to šta san napisala niko ne bi otiša na tjedan dana a kamoli duže u Zg a ni cila obitelj samo mama i tata

Meni je lito s puno gostiju najteže zbog vrućina; stalna nakuhavanja i konkretni obroci kad se ima goste pa tuširanja i količine robe posteljine šugamana za prati.. a zimi je manje vanjskih aktivnosti i više vrimena za druženje
Ovako nakraju da se mama stigne odmorit i okupat na godišnjem ja rintan duplo po doma
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:44   #2442
Mene bi zanimalo u situaciji gdje paraziti sami sebe pozivaju na ljetovanje k vama - da li je ok da vi sami sebe pozovete k nekome od njihovih? Jasno, na prvu se čini - ne. Jer ti "njihovi" nemaju veze s tim što ti "vaši" dolaze nepozvani. No, radi o situaciji u kojoj ja imam brata koji ima curu i njih dvoje stalno vise u mojih par kvadrata (nije da nemaju love, za razliku od mene, ali njima je baš zgodno tako vikednom radiit izlet, još se cijela familija uvrijedila kad sam rekla da ne može to tako više, da trebam mir i odmor i svoj prostor, a kad dođu nemam ništa od toga - da ne kažem da jedva spajam kraj s krajem, oni mi još dodatno nabiju režije itd.). Ona pak ima sestru Irskoj, i, neću lagati, ja bi rado išla tamo tražiti posao. Jel ok da joj to natuknem nekako? Trebala bi neko vrijeme (ne mogu dugo ionako, jer radim tu u Hrvatskoj, dakle to bi bilo za vrijeme GO) biti kod te sestre da mogu tražiti posao. Jel ok očekivati da mi pomogne oko toga?

Pretpostavljam da ćete reći da nije, jer nema sestra veze sa mnom, što je istina, ali eto - da čujem.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:11   #2443
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Mene bi zanimalo u situaciji gdje paraziti sami sebe pozivaju na ljetovanje k vama - da li je ok da vi sami sebe pozovete k nekome od njihovih? Jasno, na prvu se čini - ne. Jer ti "njihovi" nemaju veze s tim što ti "vaši" dolaze nepozvani. No, radi o situaciji u kojoj ja imam brata koji ima curu i njih dvoje stalno vise u mojih par kvadrata (nije da nemaju love, za razliku od mene, ali njima je baš zgodno tako vikednom radiit izlet, još se cijela familija uvrijedila kad sam rekla da ne može to tako više, da trebam mir i odmor i svoj prostor, a kad dođu nemam ništa od toga - da ne kažem da jedva spajam kraj s krajem, oni mi još dodatno nabiju režije itd.). Ona pak ima sestru Irskoj, i, neću lagati, ja bi rado išla tamo tražiti posao. Jel ok da joj to natuknem nekako? Trebala bi neko vrijeme (ne mogu dugo ionako, jer radim tu u Hrvatskoj, dakle to bi bilo za vrijeme GO) biti kod te sestre da mogu tražiti posao. Jel ok očekivati da mi pomogne oko toga?

Pretpostavljam da ćete reći da nije, jer nema sestra veze sa mnom, što je istina, ali eto - da čujem.
Prvo treba pitati sestru sta ona misli o tome? Uzmi u obzir da bi ti tamo dosla na vise od vikend izleta, druga stvar pitanje je gdje ona zivi, ako zivi sa vise cimera u stanu racunaj da mora i druge pitati da li moze nekog pozvat u goste na par dana i s tim da bi vi onda spavale u istoj sobi. Meni ove dvije situacije nisu iste, pogotovo ako si ti sama u stanu. Kao sto ti imas pravo reci svom bratu da hoces svoj mir, tako i ona ima pravo tebe otpilit i ne imat obavezu te primit kod sebe zato sto njezina sestra kod tebe dolazi vikendom.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:40   #2444
Jasno.

Ima ta sestra cijelu kuću na raspolaganju. A živi sama, muž joj je umro.

Ok, odmaknimo se od moje glupe ideje da je ok da se ja njoj uvalim (nisam ustvari nikad ni mislila da je ok, samo eto, kad si ljut, mozak radi svašta)...što kažete na uvredu mojih kad sam rekla da NITKO ne može dolaziti k meni na spavanje, jer ja nemam gdje spavati onda, stan je PREMALI za nas? Ma, što pitam uopće, ja se nikad ne bi uvalila nekome tko živi kao ja. Pa taman da me i zove! - a kamoli kad to nije tako.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:12   #2445
Imaš svako pravo ne dozvoliti bratu i curi da odsjedaju kod tebe. Što se tvojih tiče, rekla bih da im objasniš, ali vjerojatno je to sklop u glavi koji je nemoguće ispraviti (žensko je tu da služi brata, brat je glavni i sl.), tako da samo ignoriraj njihovo njurganje, oni nisu u pravu.

Možeš uvijek ljubazno pitati bratovu curu da pita sestru je li moguće i pod kojim uvjetima da provedeš kod njene sestre u Irskoj tjedan ili dva. Tko pita, ne skita, a pogotovo ako se uzme u obzir koliko ta gotovanka iskorištava tebe. Dakako, nemoj im baš netom prije nego je to pitaš zabraniti da odsjedaju kod tebe
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 17:42   #2446
Hhahahah, dobra si .

Ma sve ja to znam u svojoj glavi, i ovo za odsjedanje kod mene i to za odlazak nekome drugome - nikome se nije u redu uvaljivati. I gotovo. A pitati se uvijek može, ali ne kao moji. Moji su manipulatori, jednostavno. Nema veze sa služenjem bratu nego: "pa negdje ćete se stisnuti", "ti si nezahvalnica", "što će ljudi reći", "kako možeš biti takva" i slično. Još kad dođu, jedni su od onih nezahvalnih gostiju - ja perem, kuham, čistim za njima, tu i tamo mi nešto i nepovratno unište, još slušam sprdnje kao "bože, kako ti živiš, užas" (to na račun toga što ne živim raskošno, nego...tu gdje živim, jel)...radim u smjenama i onda njima smeta što ih budim, a ja kad dođem s posla još pospremam za njima, a nakon toga imam zadovoljstvo spavanja u vreći za spavanje. Odlično. za mene samu. Kad ovo čitam tek vidim koje sranje si radim.

p.s. Ipak ću ih morati odjebati prije nego uspijem pitati za sestru i Irsku - u suprotnom ću ih ugošćivati još dva mjeseca. E jebiga...
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:23   #2447
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Hhahahah, dobra si .

Ma sve ja to znam u svojoj glavi, i ovo za odsjedanje kod mene i to za odlazak nekome drugome - nikome se nije u redu uvaljivati. I gotovo. A pitati se uvijek može, ali ne kao moji. Moji su manipulatori, jednostavno. Nema veze sa služenjem bratu nego: "pa negdje ćete se stisnuti", "ti si nezahvalnica", "što će ljudi reći", "kako možeš biti takva" i slično. Još kad dođu, jedni su od onih nezahvalnih gostiju - ja perem, kuham, čistim za njima, tu i tamo mi nešto i nepovratno unište, još slušam sprdnje kao "bože, kako ti živiš, užas" (to na račun toga što ne živim raskošno, nego...tu gdje živim, jel)...radim u smjenama i onda njima smeta što ih budim, a ja kad dođem s posla još pospremam za njima, a nakon toga imam zadovoljstvo spavanja u vreći za spavanje. Odlično. za mene samu. Kad ovo čitam tek vidim koje sranje si radim.

p.s. Ipak ću ih morati odjebati prije nego uspijem pitati za sestru i Irsku - u suprotnom ću ih ugošćivati još dva mjeseca. E jebiga...
Znaci brat i cura zive svak sa svojim roditeljima, a tvoj stan vikendom koriste ko jebodrom i ti spavas u vreci, a oni na krevetu(il kaucu)
moras stat tome na kraj, iskoristavaju tvoju dobrotu, zasto vikend ne bi ti imala za sebe i napravila tulum ili dovela nekog decka i sl?
U Irsku ako ces doc trajno preseli, ne trazi uslugu nikakvu od njene sestre jer TEL TADA CE ti nabijat na nos i ocekivat od tebe da onda i ti dalje nekoj Marici, Barici pomazes oki dolaska u Irsku.
podvuci crtu i zauzmi se za sebe i ciljaj visoko.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:29   #2448
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Hhahahah, dobra si .

Ma sve ja to znam u svojoj glavi, i ovo za odsjedanje kod mene i to za odlazak nekome drugome - nikome se nije u redu uvaljivati. I gotovo. A pitati se uvijek može, ali ne kao moji. Moji su manipulatori, jednostavno. Nema veze sa služenjem bratu nego: "pa negdje ćete se stisnuti", "ti si nezahvalnica", "što će ljudi reći", "kako možeš biti takva" i slično. Još kad dođu, jedni su od onih nezahvalnih gostiju - ja perem, kuham, čistim za njima, tu i tamo mi nešto i nepovratno unište, još slušam sprdnje kao "bože, kako ti živiš, užas" (to na račun toga što ne živim raskošno, nego...tu gdje živim, jel)...radim u smjenama i onda njima smeta što ih budim, a ja kad dođem s posla još pospremam za njima, a nakon toga imam zadovoljstvo spavanja u vreći za spavanje. Odlično. za mene samu. Kad ovo čitam tek vidim koje sranje si radim.

p.s. Ipak ću ih morati odjebati prije nego uspijem pitati za sestru i Irsku - u suprotnom ću ih ugošćivati još dva mjeseca. E jebiga...
Jel imaš kontakt bratove cure, jel se možeš s njom čuti preko nekog messengera?

Zašto ju ne bi što prije kontaktirala i rekla da je situacija takva i takva, da bi voljela probati naći poslić u Irskoj i što misli imaš li šanse proboraviti kraće vrijeme s njenom sestrom, dok se ne snađeš; ako kaže da ne misli da bi te sestra odbila, nek ti da njen kontakt (ili fejs, štogod) i dalje se čuj sa sestrom.
A ako ti i tu sitnicu odbije, onda znaš što ti je činiti.

Po meni je ok očekivati uslugu za uslugu, nije da im baš doniraš svoj stan, trud i vrijeme, već si to oni sami prisvoje. Ali naravno, njena sestra nema veze s cijelom situacijom, pa je najviše što možeš očekivati od bratove cure da te spoji s njom ako misli da imaš šanse. Mislim, ako je ta nihova veza ozbiljna onda ste si praktički obitelj.

Katastrofa mi je da spavaš u vreći u vlastitom domu. Nikad ne bih nekog istjerala iz njegovog kreveta niti dopustila da me na taj način "ugosti", u najgorem slučaju da nemamo izbora ja bih spavala na podu.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:38   #2449
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
U Irsku ako ces doc trajno preseli, ne trazi uslugu nikakvu od njene sestre jer TEL TADA CE ti nabijat na nos i ocekivat od tebe da onda i ti dalje nekoj Marici, Barici pomazes oki dolaska u Irsku.
podvuci crtu i zauzmi se za sebe i ciljaj visoko.
Zašto? Možda je sestra te cure normalna draga žena koja bi rado pomogla. I dobro joj je imati nekog poznatog na koga bi se mogla osloniti kad ode u drugu državu. Ipak bi u tih par tjedana upoznala ženu, mogla bi joj puno pomoći savjetima i iskustvom, i sigurno ne bi bilo isto kao da ide direktno u hostel i na ulicu. Možda bi joj čak mogla pomoći naći posao ako ima poznanstva. Možda bi se mogle i solidno sprijateljiti. Po meni, vrijedi probati, a u hostel uvijek može.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:23   #2450
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Po meni je ok očekivati uslugu za uslugu
Ona nije napravila uslugu njezinoj sestri već njoj i svom bratu, ova sestra u Irskoj nije dužna vraćati tuđe usluge.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:31   #2451
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ona nije napravila uslugu njezinoj sestri već njoj i svom bratu, ova sestra u Irskoj nije dužna vraćati tuđe usluge.
naravno da nije dužna, ali mozda ima sobu za goste.
ima dosta ljudi vani takvu sobu i u tom slucaju nije grijeh pitati
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:34   #2452
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Znaci brat i cura zive svak sa svojim roditeljima, a tvoj stan vikendom koriste ko jebodrom i ti spavas u vreci, a oni na krevetu(il kaucu)
moras stat tome na kraj, iskoristavaju tvoju dobrotu, zasto vikend ne bi ti imala za sebe i napravila tulum ili dovela nekog decka i sl?
U Irsku ako ces doc trajno preseli, ne trazi uslugu nikakvu od njene sestre jer TEL TADA CE ti nabijat na nos i ocekivat od tebe da onda i ti dalje nekoj Marici, Barici pomazes oki dolaska u Irsku.
podvuci crtu i zauzmi se za sebe i ciljaj visoko.
Tesko mi je nekako zamislit da netko tko dopusta da ga se gazi, iskoristava, omalovazava i ponizava moze cijati visoko u zivotu...
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:44   #2453
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Mene bi zanimalo u situaciji gdje paraziti sami sebe pozivaju na ljetovanje k vama - da li je ok da vi sami sebe pozovete k nekome od njihovih?
Primjeti kolika je tebi tlaka primati njih u goste za vikende, a on je tvoj brat. Zamisli kolika bi tlaka bila njezinoj sestri kojoj si ti nitko i ništa. Sve ako je i ona također beskičmenjak i ne zna se zauzeti za sebe, želiš li joj to, bi se osjećala dobro u svojoj koži uvaljujući se nepoznatoj osobi? I bi li zaista živjela u uvjerenju kako je to vraćanje usluge tebi, a ne da ti stvaraš nove dugove prema trećoj osobi? Ti imaš problem sa svojim bratom i njegovom curom, nije rješenje tako da otežaš život nekom trećem ni krivom ni dužnom. Ne poznaješ curu, niste prijateljice, ne znam gdje bi našla obraza pitati je da te primi kod sebe sve i ako bi joj platila. A sumnjam da bi jer bi u slučaju da možeš platiti valjda radije bila sama i neovisna, odnosno našla cimere koji iznajmljuju sobu.

Ne, nije ok sam se pozvati nepoznatoj osobi ni na kavu od posla sata, kamoli dugotrajni boravak.
Razgovaraj s bratom, promijeni bravu ako ima ključ, ne otvaraj im vrata, odi nekamo za vikend. Ne znam čime se baviš, ali reci da si umorna i treba ti mir. Ako nisu u stanju to poštivati, ne trebaju ti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:46   #2454
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
naravno da nije dužna, ali mozda ima sobu za goste.
ima dosta ljudi vani takvu sobu i u tom slucaju nije grijeh pitati
Onda neka se ponudi i da tu sobu kao i sve ostale troškove koje će stvoriti pošteno plati, bilo što osim toga je bezobrazluk.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:59   #2455
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Onda neka se ponudi i da tu sobu kao i sve ostale troškove koje će stvoriti pošteno plati, bilo što osim toga je bezobrazluk.
ima i drugih načina za "platiti" smještaj: očistiti kuću, kuhati ručak (pogotovo ako domacin dolazi kasno kuci), kupnja namirnica. ne mora sve biti u eurima
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:02   #2456
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ona nije napravila uslugu njezinoj sestri već njoj i svom bratu, ova sestra u Irskoj nije dužna vraćati tuđe usluge.
Mislila sam da je u redu da od bratove cure očekuje uslugu da ju spoji sa svojom sestrom ako smatra da ima šanse da ju primi.

Naravno da ne može ništa očekivati od nepoznate žene.

I naravno da bi bilo u redu ponuditi plaćanje, mogu se dogovoriti da možda prođe povoljnije i da obje budu zadovoljne.

Kao što rekoh, ako joj je bratova veza s curom ozbiljna, praktički će si biti daljnja obitelj.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:07   #2457
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
ima i drugih načina za "platiti" smještaj: očistiti kuću, kuhati ručak (pogotovo ako domacin dolazi kasno kuci), kupnja namirnica. ne mora sve biti u eurima
Ima i način gdje se nikome ne namećeš.

Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Mislila sam da je u redu da od bratove cure očekuje uslugu da ju spoji sa svojom sestrom ako smatra da ima šanse da ju primi.
Jedino ako je ta cura u Irskoj rekla svojoj sestri da iznajmljuje sobu i ako zna nekog kome treba smještaj neka joj se javi. Naravno da ova može pitati i naravno da cura u Irskoj može odbiti. Ali može i ona reći bratu i njegovoj curi da je malo puste na miru. Svašta se može i bez da se opterećuje treća strana.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:19   #2458
Ja nikako da skuzim zasto tocno tvoj brat i cura dolaze svaki vikend kod tebe? To je bas tvoj stan ili si podstanar?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:24   #2459
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Jedino ako je ta cura u Irskoj rekla svojoj sestri da iznajmljuje sobu i ako zna nekog kome treba smještaj neka joj se javi. Naravno da ova može pitati i naravno da cura u Irskoj može odbiti. Ali može i ona reći bratu i njegovoj curi da je malo puste na miru. Svašta se može i bez da se opterećuje treća strana.
Može, al sad kad ih je već toliko puta ugostila bi joj bilo ok da pita tu curu bi li tako nešto došlo u obzir s njenom sestrom. Vjerojatno ne bi (koje su šanse?), ali što škodi pitati? A kasnije im lako kaže da ju puste na miru.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:24   #2460
Spominjala je ljetovanje i da im je to ko izlet.
Valjda živi u nekom atraktivnom mjestu, na moru ili di već
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.