Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2012., 15:17   #61
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Skupio mi se određeni, ne preveliki, ali niti za baciti (oko 10000 kuna), iznos novaca "pod jastukom", "za nek se nađe". Računam si da će se, ako ovaj ludi narod odbaci referendum u nedjelju, kuna značajno strovaliti. Sad si kontam:

- promijeniti u dolar (predviđaju njegov rast prema € u ovoj godini), ali me muči što je trenutno na dosta visokoj razini.
- promijeniti u CHF, ista dilema, s time da ne znam kako će se kretati u odnosu na € (da li je još uvijek fiksiran tečaj?)
- u €, ah....

Šta vi mislite?
http://www.nacional.hr/clanak/49289/...-ulazu-u-zlato
http://www.srebrozlato.com/cijena-zl...0-godina.shtml

Zlato je dakle najbolja/najstabilnija "valuta".

Zadnje uređivanje data_ : 19.01.2012. at 15:33.
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 08:25   #62
dakle, dobivam uskoro određenu svotu Eura. Ne želim ih oročiti jer ih namjeravam povremeno trošiti. ako može savjet koju banku preporučate da se taj novac stavi i drugo u kojoj valuti/valutama da ga držim? i koliko ću izgubiti na konverziji ako donesem 20 000 EUra i kažem banci prebacite mi to u CHF,$ ili SEK?
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 14:18   #63
Na konverziji gubiš oko 5-6% ako konverziju radiš u banci, u mjenjačnicama je nešto manji spread (razlika između kupovnog i prodajnog tečaja).
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 17:20   #64
američki dolar je nešto pao na današjoj tečajnici.zanima me hoće li nastaviti padati i ako hoće kada ga je najbolje kupiti?naravno pod uvijetom da će opet u budućnosti krenuti gore.molim savjete.
google croata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:07   #65
Quote:
google croata kaže: Pogledaj post
američki dolar je nešto pao na današjoj tečajnici.zanima me hoće li nastaviti padati i ako hoće kada ga je najbolje kupiti?naravno pod uvijetom da će opet u budućnosti krenuti gore.molim savjete.
Tu ti sve piše !
S obzirom na Fed-ov stav, jak dolar čini se malo vjerojatan. Ipak, unatoč akcijama, mogao bi dolar imati iznimnu snagu u 2012.

http://www.benzinga.com/news/12/01/2...may-strengthen

http://www.fxstreet.com/news/forex-n...b-0cec3124f356
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:07   #66
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Na konverziji gubiš oko 5-6% ako konverziju radiš u banci, u mjenjačnicama je nešto manji spread (razlika između kupovnog i prodajnog tečaja).
puno se gubi. previše. nema neki bolji način za zamjenit EUre?

i koju banku izabrati
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 01:36   #67
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
puno se gubi. previše. nema neki bolji način za zamjenit EUre?

i koju banku izabrati
U eurozoni? Tamo radiš direktnu konverziju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 06:39   #68
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
U eurozoni? Tamo radiš direktnu konverziju.
znaqči cash nositi u Sloveniju jer 5% je fakat puno na 20 000 eura i ne dam im toliko za konverziju a ne bih htio sve držati ovdje u Eurima u slučaju kolapsa.


i koju "domaću"banku preporučate?
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 06:41   #69
Možeš tako, samo pazi - na više puta, inače si u prekršaju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 08:28   #70
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Možeš tako, samo pazi - na više puta, inače si u prekršaju.
koji je limit?onda moram i nazad nositi cash koji sam promjenio

i još uvijek nisam siguran u koju valutu da promjenim. jednostavno me je strah držati sva jaja u istoj košari.vidim dolar pada. SEK,CHF ili NOK pitanje je sad
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 08:36   #71
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
jer 5% je fakat puno na 20 000 eura i ne dam im toliko za konverziju a ne bih htio sve držati ovdje u Eurima u slučaju kolapsa.
Konverzija će te svuda nešto koštati. Najviše kod casha, bitno manje ako to radiš bez gotovine.
Dakle, možeš u (neku) banku uložiti sve EURe, a onda (pod pretpostavkom da imaš internet bankarstvo te banke) konvertirati koliko i kada hoćeš, izgubit ćeš samo na razlici između kupovnog i prodajnog tečaja (to je cca 1.5%)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 08:43   #72
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Konverzija će te svuda nešto koštati. Najviše kod casha, bitno manje ako to radiš bez gotovine.
Dakle, možeš u (neku) banku uložiti sve EURe, a onda (pod pretpostavkom da imaš internet bankarstvo te banke) konvertirati koliko i kada hoćeš, izgubit ćeš samo na razlici između kupovnog i prodajnog tečaja (to je cca 1.5%)
hmm da uplata je u "našoj"banci. u Eurima. 1.5% zvuči prihvatljivije od 5%. kaj je sad istina? nemam internet bankarstvo ali to nije teško uzet. ne znam što ću. što bi vi da dobijete 30k eura? a treba vam svaki mjesec nešto "čupkati" iz toga- moj strah je jednostavno da Euro ne kolabira
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 08:48   #73
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
što bi vi da dobijete 30k eura?
Žene, piće, putovanja oko svijeta

Gdje ovaj svijet ide kad ljudi ne znaju šta bi s parama, nije ni čudo da je kriza
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 13:52   #74
kakve su pognoze za CAD?on ima dosta oscilacija.krene dosta gore,pa padne.čini mi se kao nepouzdana valuta.negdje sam čitao da ovisi o potražnji nafte.ima li kakvih procijena,hoće li možda krenuti dolje?kada je najbolje kupiti ga?za vikend su gotovo sve valute išle gore.
google croata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:05   #75
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Žene, piće, putovanja oko svijeta

Gdje ovaj svijet ide kad ljudi ne znaju šta bi s parama, nije ni čudo da je kriza
ma ok je to, samo ja želim to malo rastegnuti.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:32   #76
Quote:
google croata kaže: Pogledaj post
kakve su pognoze za CAD?on ima dosta oscilacija.krene dosta gore,pa padne.čini mi se kao nepouzdana valuta.negdje sam čitao da ovisi o potražnji nafte.ima li kakvih procijena,hoće li možda krenuti dolje?kada je najbolje kupiti ga?za vikend su gotovo sve valute išle gore.
Ne vjeruj nikakvim prognozama, da netko zna kako će se neka valuta kretati SAMO NA PET MINUTA osigurao bi i unuke, a kamoli nekakve prognoze na par mjeseci unaprijed, jalov je to posao. Ako će ti te pare brzo trebati, nemoj ih ni mijenjati u druge valute, ako ti ne trebaju na par godina onda uzmi od svega pomalo, pa šta ti Bog da, tako će ti biti i ako poslušaš prognozere

Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ma ok je to, samo ja želim to malo rastegnuti.
Ma znam, zezam se, i ja sam u sličnim "problemima".
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 16:04   #77
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
koji je limit?onda moram i nazad nositi cash koji sam promjenio
Mislim da je 3000 eura.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 23:10   #78
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
hmm da uplata je u "našoj"banci. u Eurima. 1.5% zvuči prihvatljivije od 5%. kaj je sad istina? nemam internet bankarstvo ali to nije teško uzet. ne znam što ću. što bi vi da dobijete 30k eura? a treba vam svaki mjesec nešto "čupkati" iz toga- moj strah je jednostavno da Euro ne kolabira
Ja to i radim. Nešto su manji iznosi, pa mi se zbog lijenosti ne da nositi devize u mjenjačnicu mijenjati, nego ih promijenim na internet bankarstvu. Mjenjačnica daje bolji tečaj. Trenutno je na EUR "gubitak" u banci 1.4%, ali na CHF skoro 5%.

Ja da dobijem 30t €, sve ono što mi neće trebati u kraćem roku bih oročio (recimo 20t €) na godinu dana ili čak manje, ostalo držao u određenoj valuti i to je to.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:09   #79
malo proucavajuci povijest nekad si za 1 euro moga dobit 0.8 dolara, a nekad 1.599, znaci dvostruka oscilacija u vrijednosti (unutar zadnjih 10ak godina šta i nije neki veliki period)

šta kažete na omjer stednih iznosa 60-40 % u korist eura / dolar? (nebitno jel 50-50 ili malo više manje, naglasak je na isključivo te dvi valute)

molim mišljenje i drugih forumaša
unseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 20:16   #80
jel prati ko australski dolar ? u zadnjih par tjedana je narastao dosta prema kuni.jel netko zna koji je razlog takvom rastu i kad bi mogao doseć vrh ?
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.