Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2014., 01:33   #221
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
što se dogodi ako u kontenjeru recimo za papir završi neka plastična ambalaža?
Ako se slučajno dogodili, to se u sortirnici razvrsta i ukloni, u nekim reciklažnim postrojenjima postoji nekoliko faza za uklanjanje svega ono što nije plastika. Samo nekako ne vjerujem da bi ljudi baš u kontejner za papir bacili plastiku.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 11:24   #222
pitam jer... meni se dogodilo
žurilo mi se a išal sam bacit neki plastični spremnik, hitim ga u kontenjer a kasnije na povratku skužim da sam bacil u krivog..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 02:19   #223
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
pitam jer... meni se dogodilo
žurilo mi se a išal sam bacit neki plastični spremnik, hitim ga u kontenjer a kasnije na povratku skužim da sam bacil u krivog..
A jbg, dogodi se
No nemaš brige, meni je znalo ostati folije u kartonima od pizze, pa se ne brinem toliko, u sortirnici barem nekog posla imaju oko toga. :zubo;
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 10:35   #224
Što je sa recikliranjem kutija sokova gdje sok ima plastični otvor na vrhu?
To vjerojatno ne bi trebalo u papir jel?
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 11:42   #225
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
Što je sa recikliranjem kutija sokova gdje sok ima plastični otvor na vrhu?
To vjerojatno ne bi trebalo u papir jel?
Kutije od sokova u tetrapaku se smiju bacati u kontejner s papirom takve kakve jesu, no pozeljno bi bilo skidati svu plastiku s njih i sortirati to posebno s plastikom. Tak da samo skini ili strgaj tak plasticni dio, a tetrapak bacis u papir.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 21:28   #226
he probal sam al nisam uspjel, barem ne ručno.
A niš, treba takve sokove izbjegavat, ima i sokova bez tog
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 01:35   #227
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
he probal sam al nisam uspjel, barem ne ručno.
A niš, treba takve sokove izbjegavat, ima i sokova bez tog
A gle, možeš ih ti i tako bacati, samo što će oni tamo to sve morati ispregledati i ukloniti ono što tamo ne spada, to je sve.
A sad, dal ćeš ti to htjeti raditi doma, pa sve zasebno bacati, to ovisi samo o tebi.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 21:50   #228
Podizem malo temu...

papir,plastiku,tetrapak,staklenke= bacam u odvojene kontenjere..
zahvaljujuci informaciji s ove teme saznala sam za platnene uloske za mjesečnicu i presla sam na njih

baterije= planiram kupit punjač za baterije i prijeć na punjive baterije
(ove koje za sad imam njih planiram vratiti u spremnike- u splitu ima i vjerujem sire u T Com prodavaonici spremnik za baterije)

lijekove= vraćam u ljekarnu ambalazu koju prime nazad
plastične čepove boca i staklenki odvajam i ne bi vjerovalo kako brzo skupljam te čepove!! iako ne kupujem često plastične sokove.. npr s tetrapaka od mlijeka ili s boce ulja se skupe čepovi-- to cu odnijet izviđačima koji dalje šalju udruzi koja od prikupljenih čepova u zamjenu dobije kolica/lijekove!!! proguglajte malo o tome

planiram počet kompostirat..

muče me aluminijski poklopci s ambalaže neznam di bi s njima
šteta jer aluminij i alu konzerve od pasteti i tune- aluminij se moze vise puta reciklirat i koristii ali nema spremnika..

takodjer ja san sama pocela u kucanstvu sa 12 godina odvajat papir i svi su me sprdali..
i eto.. doslo do toga da sad mama i ja sve zivo odvajamo i ona je stvorila naviku iako se u pocetku bunila.. hh

jos jedan doprinos okolisu- ne vozim auto, idem biciklom a i kad budem imala djete nabavit cu sjedalo djecje za bicikl i dalje vozit ga u biciklu.. i koristit cemo platnene pelene ..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 22:56   #229
U mom kvartu postoje tri kontejnera: papir, staklo i plastika.

Kud da bacam ove različite ambalaže od hrane za mačke?



Naime negdje sam nailazila na informacije da se u žuti kontejner za plastiku može odlagati i metal.. iako mi to nema nikakvog smisla... dosta su zbunjujuće informacije.
A za recimo ovu vrećicu hrane ne znam da li bi spadala u metal ili plastiku, ako se to uopće odvaja...
chajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 23:16   #230
I da li zaboga, tetrapak ide u plastiku ili u papir?

Ovdje piše plastika:
http://www.stavipravustvar.hr/default.aspx?id=62

A ovdje piše papir:
http://www.fsb.unizg.hr/otpad/otpad_papir.php

chajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:10   #231
Prije bih vjerovao drugom linku, nego prvom. Opet, tetrapak je višeslojna tvorevina i nisam siguran koliko njega baš recikliraju. Možda je trošak recikliranja veći od koristi.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:55   #232
Quote:
chajna kaže: Pogledaj post
U mom kvartu postoje tri kontejnera: papir, staklo i plastika.

Kud da bacam ove različite ambalaže od hrane za mačke?



Naime negdje sam nailazila na informacije da se u žuti kontejner za plastiku može odlagati i metal.. iako mi to nema nikakvog smisla... dosta su zbunjujuće informacije.
A za recimo ovu vrećicu hrane ne znam da li bi spadala u metal ili plastiku, ako se to uopće odvaja...
da tak je i u Zg-u, kao u žuti ide i metal pa ja takve stvari tamo i odlažam... Volim se nadati da kasnije to ide negdje na razvrstavanje, ali sve se bojim, tu ništa ne radi se ako pojedinac neki nema od tog zaradu...a izgleda da su ti kod nas vrlo neinteligentni pošto ne vide zaradu u tome... sve mi to zgleda više ko neka šminka za EU nego da se nešto razvrstava, nije mi opće jasno gdje ide ako nemamo ni reciklažna postrojenja za njihovu obradu... nadam se da ide na pravo mjesto, ja napravim svoje no na njihovoj duši je kaj rade dalje s tim..
Leonardodavinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:02   #233
Jesi ziher?

Jer, u međuvremenu sam na kontejneru vidla da piše ovako:




ne piše niš o metalu...
chajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 13:18   #234
Quote:
chajna kaže: Pogledaj post
Jesi ziher?

Jer, u međuvremenu sam na kontejneru vidla da piše ovako:




ne piše niš o metalu...

al na samom kontenjeru priše PET - MET na crnom dijelu... bar kod mene ta da zato mi nije jasno.... piše i na ovoj stranici tak http://stavipravustvar.hr/default.aspx?id=62 .... dole kad otvoriš kaj se može reciklirat kao konzerve bla bla bla.. e sad kaj oni s tim rade , to niko ne zna... bar ja ne znam nikog ko zna kam to ide... znam da u reciklažnim dvorištima su strojevi koji izdvajaju sve kam šta ide i ljudi, pa ima smisla ak ide i metal u plastiku da uštede na kantama te kasnije razdvoje... al pošto oni žele spalionicu, sve se bojim da i ovo ide na Jakšu :/
Leonardodavinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:36   #235
Nego di nosite biootpad? kod nas su nam maknuli kante?? a za par paprika il ne znam čega mi se nejde baš svaki dan u reciklazno dvorište? nisam pri parama al brijem si kupit neku kantu i stavit ispred vrata pa tam raditi kompost ili nositi u reciklazno... u stanu sam bez balkona pa je mali problem...
Leonardodavinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:27   #236
Ja bacam u kompost u vrtu... heh, ali nisam nigdje vidjela kontejner za bio otpad po gradu.
chajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 23:11   #237
Imam brdo CD/DVD-a. Jel to sve spada u elektronički otpad i to se onda može u reciklažnim dvorištima odložiti jel? Pretpostavljam da to ne ide u plastika/metal kantu zbog sastava
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 18:19   #238
Quote:
Leonardodavinci kaže: Pogledaj post
Nego di nosite biootpad? kod nas su nam maknuli kante?? a za par paprika il ne znam čega mi se nejde baš svaki dan u reciklazno dvorište? nisam pri parama al brijem si kupit neku kantu i stavit ispred vrata pa tam raditi kompost ili nositi u reciklazno... u stanu sam bez balkona pa je mali problem...
Napravi si mali komposter. Imaš na you tube-u tutorijal Zelene akcije kako to napravit u stanu. (ispravno napravljen kompost ne smrdi, tak da tu nećeš imat problem). Takav kompost možeš koristit u vrtu, za sobno bilje, nekom pokloniti ....
Možeš i bio enzim napravit ( i za to imaš upute na netu) , jasno ako znaš za što ćeš ga upotrijebit.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 16:54   #239
A gdje da bacim koznu jaknu koja vise ne vrijedi jer je dosta ostecena?
monique18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 17:15   #240
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Imam brdo CD/DVD-a. Jel to sve spada u elektronički otpad i to se onda može u reciklažnim dvorištima odložiti jel? Pretpostavljam da to ne ide u plastika/metal kantu zbog sastava
Pa sastav CD/DVD-a je plastika, a tanki sloj kaj se premazuje na njih, ne utječe na daljnju reciklažu. Ionako se sve melje ili eventualno topi.
Quote:
monique18 kaže: Pogledaj post
A gdje da bacim koznu jaknu koja vise ne vrijedi jer je dosta ostecena?
Kožare? Specifično nema mjesto gdje ćeš moći baciti kožnu jaknu, ali možeš probati vidjeti u nekoj od kožara i ako im treba nekakva oštećena jakna za recimo zakrpe i sl.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.