Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 15:22   #81
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Zafrina moja draga, ne smijem ništa pitati,a kamoli ako osjete da im se nešto pametuje
Nisi jedina kojoj nije jasno, i drugi su mi to komentirali.
Sada samo ne znam šta me dalje čeka nakon ovog postupka.

Na 1. konzultacijama sam bila pitala da čemu AIH ako nam je spermio loš, ali se dr. izderala na mene da valjda ona zna šta radi.
ajme.. žao mi je..

a gledaj... tješi se činjenicom da nam je svima tako, ako ti to išta znači. to je neka procedura koju trebamo zadovoljiti.

pitaš što te dalje čeka?
ako bude izglasan ovaj prekrasni novi MPO zakon , onda te čekaju još 3 takve inseminacije koje vrlo vjerojatno neće rezultirati trudnoćom a onda tek možeš iskoristiti 4 IVFa stimulirana i 2 u prirodnom ciklusu.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:28   #82
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Rijeka.
Ja sam bila danas na 2. folikulometriji i imam folikul od 16 mm na lijevom jajniku, a nisu mi sigurni u prohodnost lijevog jajovoda
Inače, danas mi je tek 11 DC, najranije ikad je bila O na 15 DC i to davno, davno.
U zadnje vrijeme mi je tek tamo od 21 DC pa na dalje
Rosalin kod koje/g si mpo dr u Ri? da nije mozda Dr S.? Ja sam isto u KBC Ri.bila sam prvo kod prof.S.pa sam se prebacila kod dr V.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:41   #83
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
Rosalin kod koje/g si mpo dr u Ri? da nije mozda Dr S.? Ja sam isto u KBC Ri.bila sam prvo kod prof.S.pa sam se prebacila kod dr V.
Dr. S. Znam da si se prebacila
Samo što ćeš je ponovno susretat kada je dežurna.

Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
ajme.. žao mi je..

a gledaj... tješi se činjenicom da nam je svima tako, ako ti to išta znači. to je neka procedura koju trebamo zadovoljiti.

pitaš što te dalje čeka?
ako bude izglasan ovaj prekrasni novi MPO zakon , onda te čekaju još 3 takve inseminacije koje vrlo vjerojatno neće rezultirati trudnoćom a onda tek možeš iskoristiti 4 IVFa stimulirana i 2 u prirodnom ciklusu.
Ali ne može svatko najprije na inseminacije, pa ovisi valjda o dijagnozama

Zadnje uređivanje Sashica : 26.04.2012. at 23:37. Reason: spajanje postova
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 20:37   #84
Cum grano salis Rosalin
Prati svoju putanju...meni je trebalo dugo da shvatim da je to jedini nacin!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 09:33   #85
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Dr. S. Znam da si se prebacila
Samo što ćeš je ponovno susretat kada je dežurna.



Ali ne može svatko najprije na inseminacije, pa ovisi valjda o dijagnozama

da, trebalo bi, ali očito nije tako.

a ne znam... držim fige da te sad odmah stave na IVF!
isto kao i za sebe!

samo kako se meni čini, prije ću otići privatno na konzultacije da vidim koliko bi me koštalo IVF sa nekom laganom stimulacijom i skupiti lovu za to (tj. ispeglati kreditnu karticu).
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:25   #86
AIH danas obavljen, folikul još nije puknuo, u nedjelju na uzv.
Inače, spermiogram totalna koma, 1% progresivnih, 95% nepokretnih, količina 1,1 mililitar....
Dr kaže da je to loše i da smo za IVF ali me svejedno šalje na još 2 AIH-a
Baš sam totalno razočarana
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:44   #87
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
AIH danas obavljen, folikul još nije puknuo, u nedjelju na uzv.
Inače, spermiogram totalna koma, 1% progresivnih, 95% nepokretnih, količina 1,1 mililitar....
Dr kaže da je to loše i da smo za IVF ali me svejedno šalje na još 2 AIH-a
Baš sam totalno razočarana


glupa procedura
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:57   #88
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
AIH danas obavljen, folikul još nije puknuo, u nedjelju na uzv.
Inače, spermiogram totalna koma, 1% progresivnih, 95% nepokretnih, količina 1,1 mililitar....
Dr kaže da je to loše i da smo za IVF ali me svejedno šalje na još 2 AIH-a
Baš sam totalno razočarana
ne kuzim zasto vas nisu stavili odmah na ivf bar sad dok još nije onaj glupi zakon na snazi...kad je vec tako jako loš nalaz spermiograma...a joj ta dr S.je bas tvrdoglava...

mene je onaj drugi dr V.odusevio i stvarno je susretljiv sa pacijenticama...i da,znam da cu mozda nju susretat mozda na folikulometrijama kad budem u postupku ali mi je vazno i jako vazno da nije vise moj doktor...i da mi ona ne određuje vise nista...po njoj bi trebala ici još u 2 ili 3 ciljana sa ili bez klomifena i bas iz tog razloga sam se prebacila kod drugog...jer sam cula da taj doktor kod kojeg sam sad se ne zaustavlja na nekom postupku ako vidi da to nema smisla....i on još pita pacijenta za misljenje..sto ja mislim...
eto vidis mm ima super spermiogram a ja imam neuredne i kasne ovulacije ponekad, a nekad su ok i školske ...i ipak je taj novi mpo dr rekao da dolazi u obzir to da idemo odmah u ivf (ali prirodni) s obzirom na moju epi... jedino ako bude izglasan onaj zakon i na snazi onda ce bas svatko morati proci 4 inseminacije prije ivf-a ali neznam zasto prije nego zakon nebude na snazi se nebi moglo iskoristiti to da se ide u ivf prema dijagnozama i potrebi...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:24   #89
i ja se slažem da je totalno glupa procedura.... meni je dr. rekao da će mi možda raditi 6 aih-a, ali onda po novom zakonu ništa od toga...
možda i bolje pa ćemo onda u pravu akciju....
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:30   #90
Quote:
Prozerpina kaže: Pogledaj post
mari mar, misliš valjda na HSG(histerosalpingografija), uh, jedno od najbolnijih iskustava ikad!

Ja prijavljujem betu 0, još je danas i menga došla, nakon svega..
Sad jedan ciklus preskačemo, pa opet, nadam se s nešto boljim rezultatima.
mali zaj....
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:39   #91
imam pitanje...danas sam dobila informaciju da se za markere hiv hepatitis b i c vađenje krvi(na transfuziologiji) treba naruciti zadnjeg u mjesecu za iduci mjesec...dali je to istina????ajme još mi samo to fali da se triba narucit......jer to mi je prvi glas da se za vadit krv treba narucivati???cure koje ste te pretrage vec obavile recite molim vas dali ste se i vi morale narucivati za tu pretragu...?ja cu to obavljat u OB Pula....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:13   #92
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
AIH danas obavljen, folikul još nije puknuo, u nedjelju na uzv.
Inače, spermiogram totalna koma, 1% progresivnih, 95% nepokretnih, količina 1,1 mililitar....
Dr kaže da je to loše i da smo za IVF ali me svejedno šalje na još 2 AIH-a
Baš sam totalno razočarana
Pa ovo je užasno. Baš mi je žao, kao da je i AIH mačji kašalj, pa hajdmo bez obzira na stanje ispoštivat - što? Neki zakon koji nam na kraju donosi najmanje koristi...

Ne znam, ja bih možda na vašem mjestu potražila drugo mišljenje, možda u nekoj drugoj klinici, ne znam, zar baš ono-po defaultu moraju biti 4 AIH da bi pokušali sa IVF? Općenito pitam... Pa to je trošenje i vremena i novaca i nama i bolnicama. Ah, ma i ja se nečemu čudim kod nas je sve moguće.
__________________
_ Odmorit ću prste od stalnog gledanja kroz njih _
Prozerpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:58   #93
Quote:
Prozerpina kaže: Pogledaj post
Pa ovo je užasno. Baš mi je žao, kao da je i AIH mačji kašalj, pa hajdmo bez obzira na stanje ispoštivat - što? Neki zakon koji nam na kraju donosi najmanje koristi...

Ne znam, ja bih možda na vašem mjestu potražila drugo mišljenje, možda u nekoj drugoj klinici, ne znam, zar baš ono-po defaultu moraju biti 4 AIH da bi pokušali sa IVF? Općenito pitam... Pa to je trošenje i vremena i novaca i nama i bolnicama. Ah, ma i ja se nečemu čudim kod nas je sve moguće.
Ma nemam pojma ni sama...ja sam se nekako nadala da će mi raditi samo jedan, pogotovo nakon sg-a danas...ali eto još me 2 čekaju bez obzira.
Naručila sam se već danas za privatne konzultacije pa ćemo vidjeti šta će mi tamo reći
Ali ipak mislim da ću još ta dva napraviti pa da možda onda idemo na 1. IVF negdje u 9. mjesecu....

Zaista ne znam ni sama, još ću razmisliti.
U biti, da sam u Zg-u vjerovatno se ne bi puno premišljala, ovako iz Rijeke mi je sve malo teže i skuplje naravno.

Donatela za markere se nije potrebno naručivati.
Samo ćeš se načekati taj dan ako ideš u riječki KBC.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 09:52   #94
Cure opet ja sa nedoumicom, dakle O nije bila ( što sam i mislila da će tako biti ). E sad mene zanima, ako mi sutra na pregledu ustanove isto stanje, imaju li običaj ponavljati aih ili puštaju stvari takve kakve jesu....ako netko možda zna.
Thanks
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:31   #95
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Cure opet ja sa nedoumicom, dakle O nije bila ( što sam i mislila da će tako biti ). E sad mene zanima, ako mi sutra na pregledu ustanove isto stanje, imaju li običaj ponavljati aih ili puštaju stvari takve kakve jesu....ako netko možda zna.
Thanks
ja nekuzim kako su ti obavljali aih ako folikul još nije puknuo...i zar ti nisu dali štopericu da bolje pogode kad bi folikul mogao puknut i kad ce radit aih? meni su u kbc Ri štopericu davali i kod ciljanih odnosa sa klomifenima...bas zbog toga da se osigura to pucanje folikula...i isto kao ti imam kasne ovulacije i folikule koji sporo rastu jedino u zadnjem ciklusu sam ovulaciju imala školski,na 15 ili 16dc ali i bojim se da ce mi biti na aihu isti scenarij ko i kod tebe ....nece dobro tempirati inseminaciju(ako na nju budem isla) a uz to mm jako tesko dobije slobodan dan i neznam kako cemo to iskemijati kad on triba doci i dati doprinos s obzirom na moj cudan rast folikula...a trebao bi znati bar dva tri dana prije kad ce pitat slobodno...
ps: imam poznanicu koja ide na inseminacije kod iste dr kao i ti i puno puta joj je fulala kad joj je ovulacija...i ne ponavljaju isti ciklus aih nikad nego cekaju sljedeci ciklus...

i da,sto se tice markera ..ne idem u Rijeku na markere nego u Pulu....jer tamo idemo i u obiteljski centar na psih i pravno ispitivanje pa smo mislili obaviti sve isti dan,..jucer sam se raspitala i zbilja se treba narucit za Pulu i sreca da ja imam nekakvu vezu pa da cu mozda uspit sredit da obavimo markere i rh krvnu grupu i psih i pravne potvrde sve isti dan........
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 08:27   #96
Malo nam je zatišje na ovoj temi.
Evo ja prijavljujemo da krećemo na drugi AIH u prirodnom ciklusu, prva folikulometrija je u ponedjeljak.
Ni ovoga puta ne nadam se ničemu.
Zafrina i mari mar, kakva je situacija kod vas ?
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:08   #97
ja sam se prešaltala kod privatnika za sad.

s novim ciklusom startam s full stimulacijom i idemo na IVF.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 22:20   #98
.....kod dr.L. sam ovaj mjesec ivf....
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 18:06   #99
Danas napravljena prva inseminacija. Na srecu biti ce samo jedna,vec iduci mjesec IVF,sve u prirodnom ciklusu.
E sad,dr. mi nista nije rekao,a na nalazu pise utrogestan vag. Pa mi sad nista nije jasno?!
mala2207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:53   #100
Napisa ti je da koristiš utrogestan vaginalete, one su zapravo progesteron koji pomaže da se beba ugnjezdi. NE znam jel napisa koliko, ja sam koristila 3x2 dnevno. Možeš ih kupit u ljekarni, koštaju ti 45 kuna kutija, a možeš tražit svog soc ginića da ti da na recept.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.