Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 12:09   #4841
Na strani 10 te publikacije se vidi i da postoji i dosta veliko iseljavanje Hrvata iz Njemacke.
U prvom redu je broj useljenih Hrvata od 2010 do 2016, u drugom redu je broj iseljenih Hrvata iz Njemacke u tom periodu, a u trecem razlika odnosno netto useljavanje za svaku godinu, boldano je razlika u postotku izmedju 2015. i 2016. godine...zanima me kamo idu ti Hrvati, ili su to mozda samo nasi penzioneri koji se vracaju u Hrvatsku...iako sam mislila da se ti penzioneri ne odjavljuju jer im nije u interesu, barem im je takva praksa u Austriji.
Kroatien Zuwanderung 4.836 8.089 9.019 18.633 37.060 50.646 51.163 +1,0%
Kroatien Abwanderung 6.276 6.846 6.501 6.642 9.416 11.789 15.122 +28,3%
Kroatien Netto -1.440 1.243 2.518 11.991 27.644 38.857 36.041 -7,2%
Miss_Fine is offline  
Old 28.09.2017., 12:52   #4842
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Odmah sam osjetio da nesto nije u redu sa tom zenom.
Ta zena je jako, jako ambiciozna, mislim da si je zacrtala da jednog lijepog dana postane Vizekanzlerin...i kako je inteligentna, shvatila je odmah da se, da bi to uopce postalo teoretski moguce, AfD mora preobraziti od ekstremno desne stranke s nazi elementima kako je sada dozivljavaju, u jednu gradjansku prihvatljivu desnu stranku...
Da je na ovim izborima AfD osvojila i 40% glasova i prestigla Uniju, opet ne bi mogla formirati vladu jer bas nitko ne zeli u koaliciju s njima, u sadasnjem trenutku ih druge stranke tretiraju kao da su kuzni. U tom smislu je Petry i pripremila Zukunftsantrag na AfD Parteitagu u Kölnu. Medjutim, ocito je precijenila svoju moc i uticaj i potcijenila otpor Gaulanda& Co, i nakon sto je dozivjela debakl, jedini je izlaz bio da se primiri dok ne osvoji Direktmandat i osigura mjesto u parlamentu na 4 godine.
Miss_Fine is offline  
Old 28.09.2017., 13:03   #4843
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Ta zena je jako, jako ambiciozna, mislim da si je zacrtala da jednog lijepog dana postane Vizekanzlerin...i kako je inteligentna, shvatila je odmah da se, da bi to uopce postalo teoretski moguce, AfD mora preobraziti od ekstremno desne stranke s nazi elementima kako je sada dozivljavaju, u jednu gradjansku prihvatljivu desnu stranku...
Da je na ovim izborima AfD osvojila i 40% glasova i prestigla Uniju, opet ne bi mogla formirati vladu jer bas nitko ne zeli u koaliciju s njima, u sadasnjem trenutku ih druge stranke tretiraju kao da su kuzni. U tom smislu je Petry i pripremila Zukunftsantrag na AfD Parteitagu u Kölnu. Medjutim, ocito je precijenila svoju moc i uticaj i potcijenila otpor Gaulanda& Co, i nakon sto je dozivjela debakl, jedini je izlaz bio da se primiri dok ne osvoji Direktmandat i osigura mjesto u parlamentu na 4 godine.
Ma nije da se ne slazem s tobom, ali ono je bila ironija na "die blauen" (plavci) sto je i spitzname Schalke 04, vjecnih rivala Borussije Dortmund.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 28.09.2017., 16:21   #4844
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ma nije da se ne slazem s tobom, ali ono je bila ironija na "die blauen" (plavci) sto je i spitzname Schalke 04, vjecnih rivala Borussije Dortmund.
Neću ja šport u svojoj političkoj butigi ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 28.09.2017., 16:55   #4845
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ma nije da se ne slazem s tobom, ali ono je bila ironija na "die blauen" (plavci) sto je i spitzname Schalke 04, vjecnih rivala Borussije Dortmund.
Die heißen die blauen, weil man die nüchtern nicht ertragen kann.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 28.09.2017., 19:49   #4846
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Die heißen die blauen, weil man die nüchtern nicht ertragen kann.
ima i tu istine.
DJTcro is offline  
Old 28.09.2017., 20:18   #4847
Mali modni kutak, gauland izgleda uvijek nosi istu kravatu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 28.09.2017., 20:26   #4848
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
..zanima me kamo idu ti Hrvati, ili su to mozda samo nasi penzioneri koji se vracaju u Hrvatsku...iako sam mislila da se ti penzioneri ne odjavljuju jer im nije u interesu, barem im je takva praksa u Austriji.
Primjer: Kolega iz firme gdje sam prije radio je otišao iz Njemačke u Švicarsku. To je jedan od primjera. Drugi je otišao raditi kao Tech Support u Belgiju. Jedino sam ja otišao na istok. Baš sam nesretnik.
glaukom is offline  
Old 28.09.2017., 20:29   #4849
Post izborni koalicijski dogovori između CDU-CSU-u, Zelenih i FDP bit će zanimljiviji nego sama izborna kampanja. Ako se uspiju dogovoriti i uđu u koaliciju, hoće li izdržati do kraja, i ako i izdrže koja će stranka iz ovoga izaći živa i s koliko potpore birača, ovdje prije svega mislim na Zelene i FDP.
martie81 is offline  
Old 28.09.2017., 20:38   #4850
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Post izborni koalicijski dogovori između CDU-CSU-u, Zelenih i FDP bit će zanimljiviji nego sama izborna kampanja. Ako se uspiju dogovoriti i uđu u koaliciju, hoće li izdržati do kraja, i ako i izdrže koja će stranka iz ovoga izaći živa i s koliko potpore birača, ovdje prije svega mislim na Zelene i FDP.
1. dogovoriti će se
2. hoće, izdržati će do kraja
3. sve će izaći žive

Nijemci su doktori u pregovaranju, zato što su pragmatični. A svi u ovoj grupi imaju plus od koaliranja. Daleko veći plus, nego da ne postignu sporazum. Bolje je pitanje, tko će od manjih preživjeti ako sada ne postignu dogovor. Vjerujem da će liberali odustati od nekih svojih želja. Čine mi se najmanje hard core stranka.
glaukom is offline  
Old 30.09.2017., 18:22   #4851
http://vijesti.hrt.hr/407858/afd-ima...-konzervativci
O sastavu zastupnika njemačkih stranaka izabranih u Bundestag:
Quote:
AfD ima više imigranata nego Merkeličini konzervativci
30. 09. 2017.
Protuimigranska stranka Alternativa za Njemačku (AfD) imat će u novome sazivu njemačkog parlamenta proporcionalno više zastupnika imigrantskog podrijetla nego konzervativci kancelarke Angele Merkel, pokazalo je ispitivanje.

AfD, stranka koja prvi put ulazi u Bundestag pošto je osvojila 12,9 posto glasova na izborima prošle nedjelje, od svog osnutka oštro kritizira odluku kancelarke Merkel o prihvaćanju 1,2 milijun uglavnom muslimanskih izbjeglica i tvrdi da islamu nema mjesta u Njemačkoj. Unatoč tome, pokazalo se da je 7,5 posto od ukupno 93 zastupnika AfD-a u novom Bundestagu imigrantskog podrijetla. Za usporedbu, imigrantskog je porijekla samo 2,5 posto među njemačkim konzervativnim zastupnicima, navodi se u istraživanju Mediendienst Integration.

Praktički, to znači da će i AfD i konzervativni blok imati po sedam zastupnika koji su imigranti prve ili druge generacije. "Ironično, ulaskom u parlament protuimigrantska AfD doprinijela je porastu broja zastupnika s imigrantskom pozadinom", navodi Jannis Panagiotidis sa Sveučilišta Osnabruek. Oko 22,5 posto ukupne njemačke populacije imigrantskog je podrijetla, što znači da nisu imali njemačko državljanstvo u trenutku rođenja ili imaju barem jednog roditelja koji nije rođen kao Nijemac.

Kršćanski demokrati (CSU) kancelarke Angele Merkel i njihova sestrinska stranka bavarska Kršćansko-socijalna unija (CDU) osvojili su najveći broj zastupničkih mjesta na izborima 24. rujna, čime je kancelarki osiguran četvrti mandat, ali je istodobno rekordno nisko pala potpora njezinim konzervativcima. Očekuje se da će koalicija CSU/SDU, koja zajedno ima 246 mjesta u Bundestagu, pokušati sastaviti vladajuću koaliciju s liberalima iz FDP-a i Zelenima. AfD se na posljednjim izborima nametnula kao treća politička snaga u zemlji, iza konzervativaca i lijevo orijentiranih socijaldemokrata.

Novi parlament imat će 709 zastupnika, među kojima je njih 57 koji imaju imigrantsko podrijetlo, a takvih je bilo 20 u prošlom sazivu koji je imao 630 zastupnika. Krajnje lijeva stranka, Ljevica, ima daleko najveći broj zastupnika s imigrantskim podrijetlom, njih 19.
I ovo demantira optužbe da je AfD generalno ksenofobičan.
Očigledno se ipak najviše radi o tome koja je prava mjera.
Hlebyn is offline  
Old 30.09.2017., 19:25   #4852
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
http://vijesti.hrt.hr/407858/afd-ima...-konzervativci
O sastavu zastupnika njemačkih stranaka izabranih u Bundestag:

I ovo demantira optužbe da je AfD generalno ksenofobičan.
Očigledno se ipak najviše radi o tome koja je prava mjera.
Tvojom logikom, niti Nacional-socijalistička Partija, nije bila generalno ksenofobična. A ono što su činili po cijeloj Europi su izolirani incidenti.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rmanic_descent
glaukom is offline  
Old 30.09.2017., 19:41   #4853
Ma i u tim brojkama migrantsko podrijetlo uvijek bi trebalo trebalo staviti uz to koliki je % njemačkog podrijetla, jer evo u gori navedenih 22,5% bi se mogli ubrajati osobe koje imaju od 2 babe i 2 djeda samo 1 stranca. Znaci da bi mogli 75% biti njemci.

Neznam brojku za njemačku ali u Frankfurtu je od tih sa stranim podrijetlom kod više od 60% podrijetlo iz jednu od EU država.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 30.09.2017., 21:21   #4854
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ma i u tim brojkama migrantsko podrijetlo uvijek bi trebalo trebalo staviti uz to koliki je % njemačkog podrijetla, jer evo u gori navedenih 22,5% bi se mogli ubrajati osobe koje imaju od 2 babe i 2 djeda samo 1 stranca. Znaci da bi mogli 75% biti njemci.

Neznam brojku za njemačku ali u Frankfurtu je od tih sa stranim podrijetlom kod više od 60% podrijetlo iz jednu od EU država.
Ovaj tvoj post je čak veća budalaština od Hlebyn-ovog. On pokušava osporiti činjenicu da je AfD šovinistička i rasistička stranka, a ti brojiš krvna zrnca i računaš postotak čistoće/zaprljanosti.
Fkt, nadam se da će doći do nekakvog velikog potopa, pa da priroda opere budalaše sa ove planete.
glaukom is offline  
Received Infraction
Old 30.09.2017., 21:46   #4855
Ljudi su danas jednostavno zbunjeni i ne treba ih zbog toga osuđivati. Jednim dijelom im je potpuno zakržljao nacionalni identitet jer u Europi živimo već 65 godina bez rata, a s druge strane ne postoji nikakav "veći" identitet koji bi nadomjestio postojeću prazninu. Globalizacija samo dodatno pomjera granice i stvara još veće razlike na one koji su prihvatili društvene mijene i na ekipu "Lost in Translation".
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 30.09.2017., 22:08   #4856
Quote:
glaukom kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj post je čak veća budalaština od Hlebyn-ovog. On pokušava osporiti činjenicu da je AfD šovinistička i rasistička stranka, a ti brojiš krvna zrnca i računaš postotak čistoće/zaprljanosti.
Fkt, nadam se da će doći do nekakvog velikog potopa, pa da priroda opere budalaše sa ove planete.
Treba ljudima objasniti da to ne znači da su samo 77,5% njemačkog podrijetla.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 02.10.2017., 11:45   #4857
Quote:
glaukom kaže: Pogledaj post
Tvojom logikom, niti Nacional-socijalistička Partija, nije bila generalno ksenofobična. A ono što su činili po cijeloj Europi su izolirani incidenti.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rmanic_descent
Vrlo drsko imputiraš i falsificiraš. (I u onom tvom postu iza gorecitiranog.) Zapravo, jednostavno, lažeš i vrijeđaš olakim pripisivanjem naci-simpatija. Očito smatraš da je to najlakši način diskusije. Ono tvoje o nacistima "A ono što su činili po cijeloj Europi su izolirani incidenti" je imputiranje koje zaista prelazi svaku granicu jer nikakve veze s mojim postom nema.

A i ono "Tvojom logikom, niti Nacional-socijalistička Partija, nije bila generalno ksenofobična." ti je poprilično blesavo jer si to argumentirao navođenjem popisa nacista ne-njemačkog porijekla. A u najmanju ruku si trebao, kad si već krenuo tim putem, pružiti podatak (što je naravno nemoguće) da je nacistička stranka imala procentualno više istaknutih članova ne-njemačkog porijekla od drugih tadašnjih glavnih stranaka, jer onaj HRTov link koji sam dao tvrdi da AfD procentualno ima više zastupnika imigrantskog porijekla nego Merkeličin CDU.

Nije zanemarivo ni to da je poprilično glup i sam taj popis na kojem si fabricirao svoje objede https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...rmanic_descent
jer, iako ima poneko značajno ime za koje nisam prije znao (Chiang Wei-kuo, sin Čang Kaj Šeka), očito pokušava makar iz nožnog prsta tendenciozno isisati "naciste ne-njemačkog porijekla" jer navodi, na primjer, i ovakve:
... Heinz Guderian, German, Wehrmacht general, Prussian; Erich von Manstein (1887–1973), German, Wehrmacht Generalfeldmarschall, paternal Prussian Kashubian[8]; Karl Nicolussi-Leck, Austrian Nazi, Tyrolian; Horst Ohrloff, German, Wehrmacht Oberleutnant, Silesian; Helmuth von Pannwitz, Lusitian nobility; ...

... i sliče budalaštine, gdje se očito ide na to da se "no matter what" proglase ne-Nijemcima ljudi iz krajeva koja su germanizirana nakon njemačkih osvajanja slavenskih i balto-slavenskih područja u srednjem vijeku (Prusija, Šleska, Kašubija, Sudeti, ...). Valjda je autorova nada da će prevara uspjeti pogotovo zato što su ta područja sada većinom ponovo slavenska (jer su i obitelji takvih "ne-Nijemaca" kao Guderian, von Oppeln-Bronikowski i von Manstein mahom izbjegle nakon WW2 a zamijenili ih, na primjer, Poljaci izbjegli iz današnjih zapadnih dijelova Ukrajine, Bjelorusije, Litve ..., a u Kantovom bivšem Königsbergu čak i Rusi).
Najkomičniji su mi ipak primjeri poput "Karl Nicolussi-Leck, Austrian Nazi, Tyrolian", jer zašto onda nije na popisu i sam Adolf Hitler, najprominentniji "Austrian Nazi" ?

No dobro, kako izlaskom Frauke Petry te dominacijom Gaulanda AfD izgleda zaista klizi u lošem smjeru, te od te stranke izgleda neće biti nešto korisno za Njemačku i Europu, dosta o AfD, a idemo malo o izvorima tvog bezobrazluka: tvoja nastojanja da se harmonično uklopiš među Nijemce su naročito uspješna usvajanjem karakteristične arogancije, koja čini jednu izreku talijanskog publicista Ennia Flaiana naročito primjenjivom na Njemačku. On je naime rekao otprilike da danas "I fascisti si dividono in due categorie: i fascisti e gli antifascisti." ("Fašisti se dijele na dvije kategorije: fašisti i antifašisti.") Jer eto odmah si pro-nacist ako se ponadaš da će biti nečeg dobrog i od AfD-a, dok je na primjer Merkelica koja maltretira i ugrožava cijeli kontinent a najviše male i slabe jugoistočne države svojim nepromišljenim pozivom migrantima, dakle takva političarka je mrtvo-hladno proglašena "uzorom umjerenosti i pragmatizma".
Hlebyn is offline  
Old 04.10.2017., 08:15   #4858
I? Jesu dogovorili koaliciju?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 04.10.2017., 09:44   #4859
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
I? Jesu dogovorili koaliciju?
Ma kakvi, ako bude u toku od još 2-3 tjedna, će to biti čudo.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 04.10.2017., 16:46   #4860
Član novog parlamenta Mario Mieruch je istupio iz frakcije AFD-a.

Iskreno mi je zanimljivo​ kako se slučajno nakon ulaska u Sabor tek sjete da im se stranka "neograničava dovoljno od desnice" kao što je Mieruch izjavio.

Alternativa za dobru plaću 4 godine i dobru penziju kasnije bi se mogla nazvati nova stranka koja bi mogla nastati od ovih što iz Afd izlaze.

Možda će tako i njihovi birači shvatiti da ne biraju pravu alternativu nego samo "političare" koji se kao svi drugi brigaju prvenstveno o svojoj fotelji i plaći.


http://www.tagesschau.de/inland/afd-bundestag-101.html
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.