Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2012., 20:49   #1
Koji studentski paket odabrat?

Možete li mi preporučiti studentski paket ili lepezu u nekoj banci? Student sam i radim povremeno pa bi dobro došla neka lepeza koja sadrži nekakav limit za prekoračit i da ima kartica koja sadrži mogućnost plaćanja na više rata.
hvala
jimgitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:58   #2
PBZ Indeks studentski paket.
Mjesečno 4,98kn a uključuje: tekući račun (s dopuštenim prekoračenjem 1000kn i dodatnim limitom od 1000kn za kupovinu na rate Maestro karticom), žiro račun (za primanje uplata preko SC-a), American Express kartica s limitom 2000kn mjesečno, internet i mobilno bankarstvo.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 17:12   #3
Zahvaljujem! Može samo pojašnjenje limita na tekućem i americanu?Da li to znači da se npr može preko americana kupiti tv ili slično do iznosa 2000kn a preko tog iznosa ne? I kako se naplaćuje kamata kad si u tom minusu?
jimgitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 17:37   #4
Da, samo do tog limita možeš kupovati. Za kupnju na rate preko Amex-a i Maestro-a ne plaćaš nikakve kamate. Ako koristiš minus po tekućem kamata je 8,98% godišnje (to ti bude par kuna mjesečno).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 20:18   #5
Imam, i ja jedno pitanje oko tih studentskih paketa, pa da sad ne otvaram novu temu....

Zanima me ima li itko otvoren studentski paket za mlade u Erste banci? I, koje su pogodnosti? (ima li možda ko i minus na tekućem odobren???)
__________________
.......... I putovanje od milijun kilometara započinje JEDNIM KORAKOM...
Dukanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 10:07   #6
Quote:
Dukanka kaže: Pogledaj post
Imam, i ja jedno pitanje oko tih studentskih paketa, pa da sad ne otvaram novu temu....

Zanima me ima li itko otvoren studentski paket za mlade u Erste banci? I, koje su pogodnosti? (ima li možda ko i minus na tekućem odobren???)
evo ja ću ti odgovoriti

u erste banci možeš imati dopušteni minus (ili kako oni to zovu okvirni kredit) ako minimalno imaš primanja od 300 kn na tekući račun (ne treba biti ni plaća ni mirovina, već obične uplate), (može biti i neki priljevi i na žiro račun ili devizni, ili s trajnim nalogom ili sama sebi prebacuješ preko net bankarstva na tekući)
izabereš sebi svotu do 2000kn i razdoblje obračuna kamate je mjesečno, a odobrenje godišnje tj. svakih 12 mjeseci tražiš ponovno taj okvirni kredit, ne aktivira se automatizmom

to su im nova pravila prije si bez ikakvih priljeva mogao dobiti minus, ako tek sada zatražiš minus, moraš čekati 3 mjeseca za odobrenje tj. valljda da vide da ćeš imati oko 300 kn mjesečno kroz 3 mj

što se tiče naknada sve će te to izaći oko 7kn (erste club za studente 4 kn + tekući račun 3 kn mjesečno)

ja ti preporučam pbz jeftinija je mjesečna naknada + limit na minusu je manji -1000kn no zato ne moraš čekati 3mj niti ne moraš imati baš svaki mjesec na tek. računu 300 kn priljeva + najmanja kamata za dozvoljeni minus u cijeloj državi

Zadnje uređivanje !hej : 05.07.2012. at 10:24.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 10:18   #7
Quote:
jimgitara kaže: Pogledaj post
Možete li mi preporučiti studentski paket ili lepezu u nekoj banci? Student sam i radim povremeno pa bi dobro došla neka lepeza koja sadrži nekakav limit za prekoračit i da ima kartica koja sadrži mogućnost plaćanja na više rata.
hvala
definitivno pbz već objašnjeno

ni erste nije loš

no, daleko od splitske banke i njihovih student računa (i općenito), svima toplo preporučam

također ni kod zabe

hpb traži potpisivanje nekakvih zadužnica od roditelja/staratelja za minuse i kupovanje na rate, otp također komplicira s nekakvim trajnim nalozima od roditelja i sl.

volksbank i rba to i nemaju u ponudi

za hypo ne znam

Zadnje uređivanje !hej : 05.07.2012. at 10:24.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:38   #8
Zanima me ima li netko iskustva ili zna nešto o studentskom kreditu u hpb-u?? ... navodno se mora ici kod javnog biljeznika i uzeti zaduznica na 50 000 kn, i s tim i potvrdom s faxa se ode u banku i trazi studentski račun s minusom!!

Zna li netko nesto o ovome??
i93l is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:29   #9
ima zaba paket za mlade, danas su me zvali iz banke.

Paket za mlade mogu ugovoriti sve osobe do 29 godina.

Paket sadrži:

kunski tekući račun s beskontaktnom Maestro karticom
kunski žiroračun s Visa Electron karticom
e-zaba
m-zaba
Financijski planer
dostupnost bankara putem e-poslovnice
podizanje gotovine 4 puta mjesečno bez naknade na prodajnim mjestima Konzuma i Tiska uz Maestro i Visa Electron kartice
podizanje gotovine bez naknade na bankomatima UniCredit Grupe u inozemstvu uz Maestro i Visa Electron kartice kunskih računa
bez naknade za obradu zahtjeva kod podizanja studentskih kredita.

Dodatne informacije:

Kunski tekući račun s beskontaktnom Maestro karticom
- dopušteno prekoračenje do 1.000 kn bez redovnog prihoda
- obročno plaćanje po Maestro kartici do 1.000 kn bez redovnog prihoda
- karticom se može kupovati i on line, uz token
Mastercard Student kartica
- kartica s odgodom plaćanja s limitom do 2.000 kn, koja se odobrava samo uz potvrdu statusa studenta
- s karticom se može kupovati i on line i na rate bez kamata i naknada na tisućama prodajnih mjesta u Hrvatskoj
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 14:48   #10
što se tog zabinog tiče:

Cijene
za klijente od 0 do 25 godina - 0 kn
za klijente od 25 do 29 godina - 7 kn mjesečno

vjerojatno bitna stavka za mnoge
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:57   #11
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
ima zaba paket za mlade, danas su me zvali iz banke.

Paket za mlade mogu ugovoriti sve osobe do 29 godina.

Paket sadrži:

kunski tekući račun s beskontaktnom Maestro karticom
kunski žiroračun s Visa Electron karticom
e-zaba
m-zaba
Financijski planer
dostupnost bankara putem e-poslovnice
podizanje gotovine 4 puta mjesečno bez naknade na prodajnim mjestima Konzuma i Tiska uz Maestro i Visa Electron kartice
podizanje gotovine bez naknade na bankomatima UniCredit Grupe u inozemstvu uz Maestro i Visa Electron kartice kunskih računa
bez naknade za obradu zahtjeva kod podizanja studentskih kredita.

Dodatne informacije:

Kunski tekući račun s beskontaktnom Maestro karticom
- dopušteno prekoračenje do 1.000 kn bez redovnog prihoda
- obročno plaćanje po Maestro kartici do 1.000 kn bez redovnog prihoda
- karticom se može kupovati i on line, uz token
Mastercard Student kartica
- kartica s odgodom plaćanja s limitom do 2.000 kn, koja se odobrava samo uz potvrdu statusa studenta
- s karticom se može kupovati i on line i na rate bez kamata i naknada na tisućama prodajnih mjesta u Hrvatskoj
Jel to novo? Znači to je paket za mlade nevezano da li si student, svako to može napraviti?
A ovo dopušteno prekoračenje -1.000kn daju bez nekih uvijeta odmah na licu mjesta kad napraviš račun ili imaju neke uvijete (potvrda roditelja, mjesečna primanja..).
boycie-xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:31   #12
Dopušteno prekoračenje i MasterCard daju jedino ako si student, tj. doneseš index s upisanim tekućim semestrom. Ne traže nikakvu drugu potvrdu.

Ako nisi student i imaš taj paket, onda ti se minus odobrava jedino ako imaš redovna primanja po računu (tj. plaću).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.