Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 12:54   #41
Quote:
ika 2 kaže: Pogledaj post
cb su ti cervikalni bripsevi,a za radakovica ti preporucam da se pripremis na cekanje jer ti on skoro nikad ne pocinje prije 10 (tako da racunaj na pola sata najmanje cekanja), inace je vrlo ugodan ja sam ti kod njega bila na inseminaciji, ivf-u i vodio mi je cijelu trudnocu do zadnjeg dana. Nadam se da ce ti biti ok, btw malo si procitaj teme pocetnici da ulovis sve pojmove,sretno!
hvala ika2, bas gledam pocetnike, ali i tamo se krenulo u rasprave, no naci cu valjda sve sto me zanima
malica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 13:32   #42
imas gore temu mpo nazivi itd pa si pogledaj, ja ti mogu reci iz iskustva da od papira moras imati novu papu, briseve, spermiogram i mm bi ti trebao imati nalaz urologa, mozes ocekivati da te posalje izvaditi hormone, nakon toga uglavnom slijedi hsg tj. provjera prohodnosti jajovoda, e onda uglavnom krecu nakon toga folikulometrije tj pracenje rasta folikula i nastupanje ovulacije, e onda na temelju svega toga dr se odlucuje ili za inseminaciju (aih) koju mislim da skoro svi prodju ili ivf, ne znam kakva je sad situacija u petrovoj ali meni ti je za sve to trebalo 8 mjeseci, tj nakom 8 mjeseci sam isla na ivf, eto mozda ti sad malo jasnije, ako ti nesto nije jasno pitaj na mpo pocetnicima ili ovdje uvijek ce ti netko odgovoriti.:-)
ika 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 15:06   #43
hvala puno
malica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:16   #44
Bok cure, ja sam danas izasla iz Petrove, imala vanmaternicnu T i odstranili mi oba jajovoda tako da moramo na IVF, u petak se trebam prijaviti za postupak. Koliko ste cekale da krenete s postupkom?
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 13:32   #45
Quote:
libica kaže: Pogledaj post
Bok cure, ja sam danas izasla iz Petrove, imala vanmaternicnu T i odstranili mi oba jajovoda tako da moramo na IVF, u petak se trebam prijaviti za postupak. Koliko ste cekale da krenete s postupkom?
ja sam ti nakon neuspjesnog aih bila ubacena na listu i dosla na red nakon 4 mjeseca ali to je bilo prosle godine stvarno ne znam kako je sad!
ika 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 15:04   #46
Quote:
libica kaže: Pogledaj post
Bok cure, ja sam danas izasla iz Petrove, imala vanmaternicnu T i odstranili mi oba jajovoda tako da moramo na IVF, u petak se trebam prijaviti za postupak. Koliko ste cekale da krenete s postupkom?
Draga, zao mi je zbog svega sta ti se dogodilo. S obzirom na sve, ne znam bi li trebala koji mjesec pricekat, al to ces pricat sa doktorom.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:54   #47
Dr koji me operirao mi je u otpusnom pismu napisao da se prijavim za postupak. Ja jos nisam spremna nakon svega ali za koji mjesec ce valjda biti bolje. Momentalno nisam za nista :-(
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 02:09   #48
Libice kao prvo zao mi je jako

znam da nije utjeha no jajnici su tu i dalje i to funkcionira i brzo budete sa mpo dosli do uspjeha. Sad koji mjesec odmora a onda glavu gore i hrabro dalje - nema odustajanja
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 16:53   #49
libice, bas mi je zao. Sjecam te se sa vjencanja i wannabe... Eto, srest cemo se i ovdje. Tako nam je valjda grah pao

Vjerujem da se sad grozno osjecas, ali za neko vrijeme bit ces sigurno spremna za nove pobjede i gledat ces na ovo sto ti se dogodilo kao na nesto sto je pospremljeno u tvojoj proslosti. Trudnoca ce doci, ali na malo drugaciji nacin i uz vise truda. A onda jednog dana kad budes drzala jednu (ili vise ) bebica u narucju, vjerujem da ces na sve ruzno zaboraviti.

A konkretno, ne znam kak je u petrovoj, ali koliko sam za sada stekla iskustva u mpo (a tek sam na pocetku, i to kod privatnika), tu se stalno nesto ceka. Te nalazi, pa brisevi, pa antibiotici, pa jos nalaza, pa menga pa uvijek nesto, a u drzavnim bolnicama i red za lijekove i tako. Tako da mozda nije lose da se odmah sada prijavis za neki termin u buducnosti. Sretno i drzi se.
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 18:22   #50
IVF

Zanima me da li je koja išla na IVF a da je imala kombinaciju Gonal i Cetrotide?
Neznam jel to dugi ili kratki protokol?
Ako netko zna nešto o tome bila bih zahvalna.
demi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 18:37   #51
Quote:
demi5 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je koja išla na IVF a da je imala kombinaciju Gonal i Cetrotide?
Neznam jel to dugi ili kratki protokol?
Ako netko zna nešto o tome bila bih zahvalna.
Zaboravila sam napomenuti da i ja idem u Petrovu.
Ovo mi je prvi IVF.
demi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 16:21   #52
Evo da vam se i ja pridružim u ovoj temi.

Kod mene je situacija slijedeća: nemam ovulacije.
Bila sam 4 mjeseca na Klomifenima i Utrogestanu. Do sada nije urodilo plodom to šopanje tabletama pa me doktorica šalje da se prijavim za inseminaciju.
Ne mogi još odlučit da li bi išla na VV ili u Petrovu, ali za sad dajem prednost Petrovoj zbog većeg izbora liječnika i što daju anesteziju pri punkciji
Mene muči kako da se organiziram odlaske u Zg,sat vremena od Zg-a sam, i radno vrijeme mi je od 8-17h, radim u trgovini sama i nema me ko mjenjati, a teško da ću uspjet dobit toliko slobodnih dana na poslu jer bi trgovina onda trebala biti zatvorena.
Pa me zanima da li se ti pregledi mogu obavljati i u popodnevnim satima?
Kojeg doktora preporučujete?
Da li je ko prošao taj postupak?
Trebaju li se davat kakvi lijekovi prije postupka i injekcije?
Svaki savjet je naravno dobrodošao
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 16:07   #53
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
...
Sarahhh, dobro došla. Ja ti ne mogu odgovoriti na tvoja pitanja jer nisam u tim klinikama u postupcima, ali možda da malo prošvrljaš i po drugim temama (ima jedna 'kako odabrati kliniku' ili tako nekako), a javit će se valjda uskoro i cure koje su na tim mjestima u postupcima.

Ne vjerujem da se 'redovni' pregledi i obrade rade poslijepodne. Ako imaš razumnog šefa, možda možeš izorganizirati tako da povremeno uzmeš bolovanje ili slobodni dan, a probaš čim više toga obaviti u jednom danu. Meni moj šef jako izlazi u susret (rekla sam mu o čemu se radi), i do sada sam već puno puta zbog obrade dolazila kasnije ili odlazila ranije s posla. Vjerujem da ćeš se moći organizirati tek nakon obrade i razgovora kod izabranog mpo liječnika/klinike, tako da mislim da ti je to prvi korak sretno!
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:23   #54
Petrova

Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
Evo da vam se i ja pridružim u ovoj temi.

Kod mene je situacija slijedeća: nemam ovulacije.
Bila sam 4 mjeseca na Klomifenima i Utrogestanu. Do sada nije urodilo plodom to šopanje tabletama pa me doktorica šalje da se prijavim za inseminaciju.
Ne mogi još odlučit da li bi išla na VV ili u Petrovu, ali za sad dajem prednost Petrovoj zbog većeg izbora liječnika i što daju anesteziju pri punkciji
Mene muči kako da se organiziram odlaske u Zg,sat vremena od Zg-a sam, i radno vrijeme mi je od 8-17h, radim u trgovini sama i nema me ko mjenjati, a teško da ću uspjet dobit toliko slobodnih dana na poslu jer bi trgovina onda trebala biti zatvorena.
Pa me zanima da li se ti pregledi mogu obavljati i u popodnevnim satima?
Kojeg doktora preporučujete?
Da li je ko prošao taj postupak?
Trebaju li se davat kakvi lijekovi prije postupka i injekcije?
Svaki savjet je naravno dobrodošao
Mogu ti malo rasvjetliti oko Petrove bolnice, ako se odlucis za nju.
Savjet ne cekaj, dogovori konzultacije.
Na njima ces moci sve reci sto
Ukoliko ne odabres doktora, dat ce ti onoga, koji te najranije moze primiti.
Svi doktori su MPO strucnjaci, tako da koga dobijes, biti ce ok.
Radakovic, Baldani, Šprem, Ivanišević, Strelec,Čanić..sestra Iva i Sandra, ne mozes se izgubiti .
Odmah po konzultacijama, reci ce ti sto da napravis od pretraga, kao i da se upises za postupak.
Jos jedan razlog zasto cim prije, na postupak se ceka.
Cim prije krenes, prije ces u postupak.
Od pretraga su markeri (za oboje) i krva grupa, Rh faktor za tebe.
To se radi u Petrovoj 3 prijepodne.
Zatim brisevi i papa, od svog ginekologa, ne starije od 6mj.
Tvoj suprug ce raditi i spermiogram, koji se obavezno radi u Petrovoj, jer samo njega priznaju i to od 7-9 ujutro.
Vjerojatno ce ulogu igrati i hormoni.
Nazalost, sve pretrage se rade ujutro, osim tvog ginekologa, koji mozda radi popodne.
Takodjer, kada krenes u postupak, trebat ce ti koje jutro i koji dan slobodnog, moras na to racunati.
Nakon sakupljenih nalaza dolazis na konacni dogovor, da ljecnik moze odrediti koji postupak ces raditi, da li AIH ili IVF, naravno ovisi i o nalazima tvog supruga.

Ja sam bila na ivf-u i zadovoljna sam cijekim postupkom i odnos prema meni kao pacijentu.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 11:06   #55
Evo odlučila sam se za Petrovu.
Upravo sam ih zvala i htjela se naručiti kod dok Pavičić Baldani al su mi rekli da ne može, da ne rade na princip biranja doktora već da mogu dobit prvi slobodni termin kod doktora Radakovića.
Malo mi je bzv da ne mogu zabrati doktora kojeg ja hoću al dobro, čitam da je dok. Radaković odličan.
Uglavnom naručila me već 7.11. na pregled.
Ja mislila kako ću sad morat ćekat ko zna koliko kad ono šok.

Ne znam jesam li se možda malo požurila s tim pegledom, s obzirom da bi mengu trebala dobit tek oko 15.11.???
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 12:47   #56
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
Evo odlučila sam se za Petrovu.
Upravo sam ih zvala i htjela se naručiti kod dok Pavičić Baldani al su mi rekli da ne može, da ne rade na princip biranja doktora već da mogu dobit prvi slobodni termin kod doktora Radakovića.
Malo mi je bzv da ne mogu zabrati doktora kojeg ja hoću al dobro, čitam da je dok. Radaković odličan.
Uglavnom naručila me već 7.11. na pregled.
Ja mislila kako ću sad morat ćekat ko zna koliko kad ono šok.

Ne znam jesam li se možda malo požurila s tim pegledom, s obzirom da bi mengu trebala dobit tek oko 15.11.???
prof. Radaković ti je super. Meni je prije par dana radio aspiraciju i imam odlično mišljenje o njemu (uz to me je i liječio nakon što sam dobila bakterijsku infekciju na operaciji). Stariji je doktor, vrhunski liječnik i nemaš uopce brige...
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 18:06   #57
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
prof. Radaković ti je super. Meni je prije par dana radio aspiraciju i imam odlično mišljenje o njemu (uz to me je i liječio nakon što sam dobila bakterijsku infekciju na operaciji). Stariji je doktor, vrhunski liječnik i nemaš uopce brige...
Ja potpisujem , meni je isto radio aspiraciju, jer mi je padala vikendom, kada mojeg doka nije bilo.
Cula sam sve naj o njemu i vidjela kako se ponasa sa s ojim pacijenticama.
U dobrim si rukama, nema veze kada ces dobiti, jer ovo su konzultacije.
Nazalost, ima jos dalek put do samog postupka.
Ugl. ponesi svu dokumentaciju koju imas.
Ukratko spremi se da pojasnis sto si i kako si do sada pokusavala, bitno i koliko dugo.
Tada ce ti reci da se narucis za postupak, navodno sada se zapisuje za svibanj.
Bitno reci ce ti koje da nalaze skupis.
Cestitam, krenula si.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 13:19   #58
Svibanj?
Za inseminaciju? Vauč to je fakat daleko
Mislila sam da se samo za umjetnu čeka tako dugo a da inseminacije idu puno brže.
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:12   #59
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
Evo odlučila sam se za Petrovu.
Upravo sam ih zvala i htjela se naručiti kod dok Pavičić Baldani al su mi rekli da ne može, da ne rade na princip biranja doktora već da mogu dobit prvi slobodni termin kod doktora Radakovića.
Malo mi je bzv da ne mogu zabrati doktora kojeg ja hoću al dobro, čitam da je dok. Radaković odličan.
Uglavnom naručila me već 7.11. na pregled.
Ja mislila kako ću sad morat ćekat ko zna koliko kad ono šok.

Ne znam jesam li se možda malo požurila s tim pegledom, s obzirom da bi mengu trebala dobit tek oko 15.11.???
Svašta, nisam to znala, to je valjda neka nova praksa. Ja sam došla i rekla da hoću kod dr. Čanića i tako su me i upisali
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:59   #60
Quote:
sarahhh kaže: Pogledaj post
Svibanj?
Za inseminaciju? Vauč to je fakat daleko
Mislila sam da se samo za umjetnu čeka tako dugo a da inseminacije idu puno brže.
Moras se nauciti govoriti potpomognutu
Mene su ispravljale curke na mpo odjelu, kada sam lezala radi spontanog.
Sve su to postupci i ovisi o doku, vidjet ces na konzultacijama, ne mozes biti sigurna ni na koji postupak ides, dok ne skupis sve nalaze, pogotovo muzev s-gram.Nece raditi aih, ako nije dobar ili ako nisu jajovodi ok.
Ukoliko je sve ok, krecu prvo sa aih.
Nemoj se bojati ivf-a ja sam bila prestravljena kada su mi rekli da se upisem za mpo, proslo me samo tako.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.