Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Kakav spolni odgoj želite - možete zaokružiti više izbora
U školi 580 63.11%
Doma 333 36.24%
Na vjeronauku 44 4.79%
Izborni predmet 184 20.02%
Obvezni predmet 480 52.23%
Stručnjake za predavače 525 57.13%
Učitelje za predavače 110 11.97%
Vjerske osobe za predavače 35 3.81%
Mlade moraju roditelji učiti 241 26.22%
Mlade moraju učiti stručnjaci 378 41.13%
Bibilija je dostatna 28 3.05%
Mladi ne moraju učiti to tome 44 4.79%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 919. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 07:52   #81
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
A u Engleskoj i Svedskoj nema maloljetnickih trudnoca? Usprkos tom spolnom odgoju

Cak,kultura mi nalaze barem da djetetu,klincu sve se treba na lijep nacin tumaciti.

Ovaj, a sto imas protiv cistoce prije braka?

Oce li itko navesti sto ce to sve obuhvacati spolni odgoj da je potrebno toliko sati samo za njega?

Pa zar mislite da danas klinci stvarno nist ne znaju o spolnosti?
Protiv? Nema nista protiv, ali djecu treba nauciti da to nije jedina opcija. A ako sami odaberu neku drugu opciju, da se onda znaju zastititi.
lukarak is offline  
Old 17.04.2012., 09:10   #82
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
Jos nikako da dobijem info sto je to toliko preopsirno da zasluzuje tolike sate u nastavnom programu.


Btw, sigurno imate u okolici,obitelji ili medju prijatelji djecu u visim razredima osnovne skole i u srednjoj i kroz razgovor s njima svasta se dozna, ipak je ovo informaticko doba i oni nisu glupi. Napredniji su nego mi ikada sto smo bili.
vec je napisano vise puta da je spolni odgoj u sklopu zdravstvenog odgoja koji je definitivno tema za cijelozivotno skolovanje, ne samo za vrijeme trajanja skole, procitaj prethodne postove i pokusaj shvatiti da nije zadaca spolnog ili zdravstvenog odgoja indoktrinacija.
Na temu gay is ok ili ne smo dosli kroz komentiranje programa udruge Grozd koji jest ideoloski obojan. Ne vidim razloga zasto bi se homoseksualnost ili brak uopce spominjali u pozitivnom ili negativnom smislu jer cinjenica je da ima dosta djece koja bi se time nasla izdvojena iako nisu sama izabrala imati npr. jednog roditelja ili biti hetero ili homo.

Vase vidjenje spolnog odgoja je ekvivalent tome da uciteljica na satu hrvatskog ponavlja "pisanje je djelatnost koja se obavlja desnom rukom u biljeznici A5 formata sa linijama".

tvojom logikom skole uopce nemaju svrhu, matematika, fizika ili biologija se isto mogu nauciti sa interneta.
Drugi je par opanaka razlika izmedju onog sto djeca zele znati i onoga sto trebaju znati.

a sto se tice homoseksualnost=opcenje sa zivotinjama..... sta reci..
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Old 17.04.2012., 11:15   #83
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
vec je napisano vise puta da je spolni odgoj u sklopu zdravstvenog odgoja koji je definitivno tema za cijelozivotno skolovanje, ne samo za vrijeme trajanja skole, procitaj prethodne postove i pokusaj shvatiti da nije zadaca spolnog ili zdravstvenog odgoja indoktrinacija.
Na temu gay is ok ili ne smo dosli kroz komentiranje programa udruge Grozd koji jest ideoloski obojan. Ne vidim razloga zasto bi se homoseksualnost ili brak uopce spominjali u pozitivnom ili negativnom smislu jer cinjenica je da ima dosta djece koja bi se time nasla izdvojena iako nisu sama izabrala imati npr. jednog roditelja ili biti hetero ili homo.

Vase vidjenje spolnog odgoja je ekvivalent tome da uciteljica na satu hrvatskog ponavlja "pisanje je djelatnost koja se obavlja desnom rukom u biljeznici A5 formata sa linijama".

tvojom logikom skole uopce nemaju svrhu, matematika, fizika ili biologija se isto mogu nauciti sa interneta.
Drugi je par opanaka razlika izmedju onog sto djeca zele znati i onoga sto trebaju znati.

a sto se tice homoseksualnost=opcenje sa zivotinjama..... sta reci..
Samo jedan ispravak. Republika Hrvatska kao suvremena demokratska zemlja njeguje ravnopravnost i toleranciju, kako deklarativno kroz ustav, tako i kroz zakon o zaštiti od diskriminacije, u kojem je izričito navedeno daje zabranjena bilokakva diskriminacija temeljem spolnog opredjeljenja. S toga ne vidim ništa loše u tome da se u državnim školama jasno ističe da su homoseksualne osobe jednakovrijedna skupina građana koja uživa punu potporu i zaštitu države.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 17.04.2012., 11:21   #84
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
Vase vidjenje spolnog odgoja je ekvivalent tome da uciteljica na satu hrvatskog ponavlja "pisanje je djelatnost koja se obavlja desnom rukom u biljeznici A5 formata sa linijama".
Ne, naše viđenje spolnog odgoja je ekvivalent tome da ne pristajemo da učiteljica na satu hrvatskog ponavlja "pisanje je djelatnost gdje je samo bitno izraziti se, a nije bitno kako, pa je ok i psovanje, vrijeđanje, nebitno je poštovanje jezika kojim govoriš...".

A ekvivalent mojeg promišljanja na ovu temu je da učiteljica u školi pokaže slova, a roditeljima prepusti razgovor o formatu bilježnice, ruci ili izražavanju.
mestar is offline  
Old 17.04.2012., 12:19   #85
jovanović je već u akciji

http://www.24sata.hr/image/nik_titan...93c5e9d392.jpg
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Old 17.04.2012., 14:19   #86
Smatram da bi spolni odgoj trebao biti sastavni dio školskog programa. Možda nije nužno da bude svaki tjedan, ali jedan sat svaki drugi tjedan ne bi dodatno opteretio školarce a opet bi im bio od koristi, moglo bi ga se uklopiti sa satom razredne zajednice. Predavač bi trebala biti stručna osoba, dakle ne razrednik ili još gore netko povezan sa crkvom i vjerski nastrojen (ne vidim kako su ljudi koji žive u celibatu (iako svi znamo da nije tako )) kompetentni govoriti o tome.
ArwenUndomiel is offline  
Old 17.04.2012., 15:58   #87
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Što nije dosta da moram učiti 18 predmeta nego još moram slušat i to s**nje?
Jel' vi to mene zaje**vate?
Uvesti slusanje bez ocjenjivanja i s malim brojem sati.
U sadrzaju objasniti djeci mehaniku hetero odnosa, rizike zaraze, nacine zastite od nezeljene trudnoce.
Vec na ovom zadnjem crkva se krece mjesati u pricu jer iz meni nerazumljivog razloga oni vide kondome kao goru stvar od ubijanja

Poruka bi trebala biti: najbolje se suzdrzati, a ako vec ne mozete onda se barem zastitite, inace ce vam socijalci oduzeti djecu i neki don/fra ce ih slatat gdje ne treba.
succorosso is offline  
Old 17.04.2012., 16:07   #88
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
... zabranjena bilokakva diskriminacija temeljem spolnog opredjeljenja...
Nije diskriminacija to da se djeci ne govori o svim oblicima seksa nego samo o heteroseksualnim odnosima.
Koliko ja znam homoseksualnih odnosa u teenage populaciji ima vrlo malo do nista, ljudi se u homo orjentaciji otkriju tek kasnije, a cilj seksualnog odgoja bi bio informirati i zastititi djecu znanjem.

Uz to, insistiranje na predstavljanju homoseksualnih odnosa velikoj je vecini heterosekusalnih roditelja neprihvatljivo i shvatit ce to isto kako bi shvatili i prezentiranje oblika seksa koji se danas smatraju nastranima (pedofilija, nekrofilija, zoofilija, ...).

Zasto insistiras na promociji homoseksualizma? Ti ne trazis ne-diskriminaciju nego otvorenu promociju.
succorosso is offline  
Old 17.04.2012., 16:43   #89
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Vec na ovom zadnjem crkva se krece mjesati u pricu jer iz meni nerazumljivog razloga oni vide kondome kao goru stvar od ubijanja
Ali ovdje nije riječ o crkvi, već o konzervativnijem pristupu.
Niti jedan program ne zaobilazi kontracepciju.
U programu udruge Grozd je predviđena tema "Kontracepcija i spolno prenosive bolesti" gdje u sadržaju imaš ovo (kopirano iz njihovog programa):

Quote:
- Metode planiranja začeća: prirodne (poznavanje plodnosti žene i muškarca) i umjetne (kemijska i mehanička sredstva)

- Sve aktualne metode kontracepcije: prednosti/nedostaci, načini uporabe, pouzdanost, razlika između kontraceptivnog i abortivnog djelovanja.

- Neželjene tjelesne posljedice spolnih odnosa

- Sve aktualne spolno prenosive bolesti: načini prijenosa, simptomi, liječenje, posljedice.

- Pitanja za raspravu: Postoji li "safe sex"? Mogućnost trudnoće u svakom spolnom odnosu
Inzistiranje u umiješanost crkve kao institucije je samo još jedna u nizu podvala.
Apsolutno tvrdim da uopće nije u pitanju pružanje objektivnih informacija, jer to oba programa daju, štoviše to djeca već i sada imaju u postojećem programu, već je u pitanju nasilno nametanje svjetonazora koji je u Hrvatskoj slabo zastupljen, a određene skupine se nadaju to promjeniti indoktrinacijom djece (jer na odrasle ionako teško mogu djelovati).
mestar is offline  
Old 17.04.2012., 16:54   #90
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Nije diskriminacija to da se djeci ne govori o svim oblicima seksa nego samo o heteroseksualnim odnosima.
Koliko ja znam homoseksualnih odnosa u teenage populaciji ima vrlo malo do nista, ljudi se u homo orjentaciji otkriju tek kasnije, a cilj seksualnog odgoja bi bio informirati i zastititi djecu znanjem.

Uz to, insistiranje na predstavljanju homoseksualnih odnosa velikoj je vecini heterosekusalnih roditelja neprihvatljivo i shvatit ce to isto kako bi shvatili i prezentiranje oblika seksa koji se danas smatraju nastranima (pedofilija, nekrofilija, zoofilija, ...).

Zasto insistiras na promociji homoseksualizma? Ti ne trazis ne-diskriminaciju nego otvorenu promociju.
Ne bih bas rekla, u HR se otkriju oni sami okolini poslije, zato jer je okolina primitivna, itekako ima gay tinejdzera i djece, nedavno je bio slucaj da se amerikanac koji ima 13 god ubio zbog bullyinga u skoli zbog svoje orijentacije, to je podiglo veliku prasinu jer je mali vec sudjelovao u raznim kampanjama 'it get's better' (koja upravo podize svijest o homofobnom bullyingu medju gay tinejdzerima) te je spomenuo i lady gagu koja se nakon njegovog ubojstva nasla sa predsj. obamom da bi razgovarali na tu temu.

http://www.youtube.com/watch?v=IiXMPW_EjUw
francesca_00 is offline  
Old 17.04.2012., 17:01   #91
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Nije diskriminacija to da se djeci ne govori o svim oblicima seksa nego samo o heteroseksualnim odnosima.
Koliko ja znam homoseksualnih odnosa u teenage populaciji ima vrlo malo do nista, ljudi se u homo orjentaciji otkriju tek kasnije, a cilj seksualnog odgoja bi bio informirati i zastititi djecu znanjem.

Uz to, insistiranje na predstavljanju homoseksualnih odnosa velikoj je vecini heterosekusalnih roditelja neprihvatljivo i shvatit ce to isto kako bi shvatili i prezentiranje oblika seksa koji se danas smatraju nastranima (pedofilija, nekrofilija, zoofilija, ...).

Zasto insistiras na promociji homoseksualizma? Ti ne trazis ne-diskriminaciju nego otvorenu promociju.
Čekaj, ti si ozbiljan?!

U teenage populaciji ima gotovo ništa homoseksualaca? Praviti se da homoseksualci ne postoje nije diskriminacija? Djecu treba štititi znanjem tako da im neke stvari prešutimo? Uspoređuješ homoseksualnost s nekrofilijom?

I na kraju, promocija homoseksualizma?! Kako se zaboga promovira homosekusalizam?! To je otprilike smislen izraz kao promoviranje ljevorukosti...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 17.04.2012., 17:29   #92
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ali ovdje nije riječ o crkvi, već o konzervativnijem pristupu.
Niti jedan program ne zaobilazi kontracepciju.
U programu udruge Grozd je predviđena tema "Kontracepcija i spolno prenosive bolesti" gdje u sadržaju imaš ovo (kopirano iz njihovog programa):

Inzistiranje u umiješanost crkve kao institucije je samo još jedna u nizu podvala.
Apsolutno tvrdim da uopće nije u pitanju pružanje objektivnih informacija, jer to oba programa daju, štoviše to djeca već i sada imaju u postojećem programu, već je u pitanju nasilno nametanje svjetonazora koji je u Hrvatskoj slabo zastupljen, a određene skupine se nadaju to promjeniti indoktrinacijom djece (jer na odrasle ionako teško mogu djelovati).
"Transverzalne vrijednosti ljudske spolnosti su ljubav, uzdržljivost i vjernost.
...
Ratio amoris
ljudske spolnosti otkriva, jednostavno i nepristrano, da je ljudska spolnost prije svake aktivnosti najprije dar, tj.
jedno vrhunsko dobro koje svoju istinsku svrhu i autentično ispunjenje može dobiti samo u ljubavnom
darivanju između dviju osoba različitoga spola. Ratio amoris ljudske spolnosti otkriva također da je ljudska
spolnost prije svake brige oko zaštite najprije pro-kreativnost
...
Uzdržljivost, kao samokontrola, omogućava razvijanje jedne važne karakterne osobine ili osobne
vrline za spolni život. To je čistoća, dakako, shvaćena ponajprije kao duhovna čistoća koja se ne ravna logikom
ni nadmenog puritanizma ni prikrivene hipokrizije, nego se isključivo ravna logikom čistog ljubavnog darivanja
među osobama različitoga spola.
...
Međutim, osim što niti jedno sredstvo
kontracepcije, pa tako niti prezervativ, ne predstavlja sigurnu zaštitu niti od trudnoće niti od spolno prenosivih
bolesti (Weller, Davis, 2005)
...
KORELACIJE S DRUGIM PREDMETIMA: u valjda 80% tema vjeronauk.

Tema za osmi razred: Plodnost žene i muškarca.
Ciljevi: razvijati sposobnost kontroliranja vlastitog spolnog uzbuđenja i sposobnost
nadvladavanja eventualne navike samozadovoljavanja


Druga tema za osmi razred:
Ciljevi:
- razvijati svijest o tome da je spolni odnos fizička oznaka predanja jedne osobe
drugoj te da iskorištavanje spolnih odnosa isključivo za zadovoljenje
privlačnosti čini osobu manje sposobnom za stvarno, originalno predanje

- razvijati svijest o tome da spolna aktivnost dobiva svoj pravi smisao u
cjelovitom odnosu utemeljenom na ljubavi između muškarca i žene u trajnoj i
vjernoj zajednici (braku)


Tema za 8. razred: kontracepcija:
-otkriti da svi dostupni podaci o sigurnosti pojedinih kontraceptivnih sredstava
nisu uvijek vjerodostojni tj. u skladu sa službenim podacima Svjetske
zdravstvene organizacije
(da, možemo očekivati objektivno informiranje o korištenju kontracepcije).

- Tema za 1. razred srednje škole: ljudska spolnost
Ciljevi: - razvijati svijest o tome da masturbacija predstavlja okretanje prema unutra,
prema sebi, onog dijela spolnosti i osobnosti koji je očito namijenjen da bude u
odnosu s drugom osobom

- Tema za 2. razred: psihosocijalni razvoj:
Ciljevi: - razvijati svijest o tome da se homoseksualni čin protivi samoj prirodi spolnog
čina

- Tema o kontracepciji opet:
spoznati da ne postoji seks uz sigurnu zaštitu od trudnoće i spolno prenosivih
bolesti (ograničena sigurnost)

I opet u drugom razredu malo o seksu:
razvijati želju za ostvarivanjem seksualne intimnosti tek kada bude ta intimnost
mogla izražavati svoj stvarni smisao i značenje
- razvijati svijest o tome da je spolni odnos fizička oznaka predanja jedne osobe
drugoj i da on dobiva svoj stvarni smisao u cjelovitom odnosu utemeljenom na
ljubavi između muškarca i žene u trajnoj i vjernoj zajednici (braku)

Konačno treći razred, ljudska spolnost:
- razvijati spoznaju o tome da se brak odnosno potpuno predani odnos već po
samoj svojoj definiciji ne može "isprobati
- razvijati spoznaju da, kada se razmišlja o pobačaju, rješenje koje ide protiv
života nikada i ni za koga nije "jedino" niti dobro

4. razred: Ljudska spolnost
- razvijati svijest o tome kako kontraceptivna sredstva mijenjaju bit spolnog
čina jer ne respektiraju cjelovitu prirodu odnosa žene i muškarca, koja je u
svojoj biti složena, ali i fascinantno skladna
"


Ne, nema katolička crkva ništa s tim programom. To je čista podvala...
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 17.04.2012. at 17:54.
Ego is offline  
Old 17.04.2012., 17:33   #93
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
"Transverzalne vrijednosti ljudske spolnosti su ljubav, uzdržljivost i vjernost.
Ah, oprosti, nisam znao da su ovo vrijednosti koje samo KC zastupa.
mestar is offline  
Old 17.04.2012., 17:38   #94
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
To je otprilike smislen izraz kao promoviranje ljevorukosti...
A misliš da to nije smisleno. Misliš da nema desnorukih zbog promoviranja desnorukosti?
OliverZG is offline  
Old 17.04.2012., 17:50   #95
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ovak. Spolni odgoj u školi postoji. Provodi se u sklopu biologije a poduzetnije škole i ravnatelji dovode vanjske predavače.
Ne znam od kud to da toga u školi nema? Što bi djeca trebala učiti u školi jedan cijeli predmet posebno? No hajde, ako treba i posebno može i to. No mislim da bi se to moglo proširiti u sklopu bilogije na uštrb nekih ionako predetaljnih dijelova koje uče.
Englezi imaju odavno takvo obrazovanje u školama pa im nije smanjilo broj maloljetničkih trudnoća, dapače koliko znam u porastu su.
Dakle, u školi se uči sve o tijelu, spolnosti, seksualnom odgoju, zaštiti te tome što i kako tijelu čine prerani spolni odnosi, prerane trudnoće i slično.
Bar su moja djeca učila. Čak su i kondom učili stavljati. U OŠ. Vanjski predavači. Prije 5 godina
No to nije dovoljno. Možemo mi i dva predmeta uvesti no djeca će se ponašati neodgovorno ukoliko naučeno ne prati kućni odgoj i dostupnost zadravstvene zaštite i savjetovanja za sve koji doma takvu podršku nemaju.
A i klima u društvu nije nebitna.


Dok se na vanjskom predavanju organiziranom u školi s temom o drogama i prepoznavanju droga, te o spolnosti i kako se postaviti prema djetetu od 150 sedmaša pojavi 20 roditelja nema tu pomoći.
Apsolutno potpisujem od riječi do riječi, a pogotovo bold.
Sve što mi je trebalo da naučim o činjenicama iz spolnog života ljudi, naučila sam iz udžbenika Biologije za sedmi razred.Prije skoro 25 godina.
Sve ostalo je nadogradnja iz vlastitog interesa za vlastito tijelo i spolnost.

Ako nekoj klinkici ignorantici ni nakon preciznog prikaza kako se računaju plodni dani i da to ne može biti sigurna metoda kontracepcije to nije jasno, neće joj ni biti, makar do fakulteta učila o vlastitoj spolnosti.A to sve postoji napisano i lijepo objašnjeno i pojašnjeno u udžbenicima iz biologije za osnovnu školu.Tko želi znati, itekako ima gdje naučiti.

Nastali cirkus oko uvođenja posebnog spolnog odgoja u škole mogu komentirati samo sa sprdnjom i cinizmom, te spoznajom da se opet, kao i u mnogim slučajevima, program mora ravnati prema najgorim ignorantima u društvu.Bijedno.

Jedino što će razni autori i izdavači opet zgrnuti gomilu para na pisanju i izdavanju NOVIH udžbenika u kojima će po tko zna koji milijunti put otkrivati toplu vodu i prepisivati parafrazirajući iz odavno postojećeg materijala.

Zadnje uređivanje Ašatan : 17.04.2012. at 17:56.
Ašatan is offline  
Old 17.04.2012., 17:55   #96
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
A misliš da to nije smisleno. Misliš da nema desnorukih zbog promoviranja desnorukosti?
nema. Ima ljevorukih koji pišu desnom rukom.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 17.04.2012., 18:13   #97
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
nema. Ima ljevorukih koji pišu desnom rukom.
To je već filozofske pozicije, ne realne.

Itekako postoje djeca koju su roditelji naučili da pišu desnom umjesto lijevom rukom to je bila čini mi se redovita praksa zbog neke nisam siguran točno koje ali svakako nekog pedagoškog propagiranja ili što već.

I ne dijete nije zapravo ljevoruko nego sve radi desnom kao da nije pisalo lijevom rukom.

Dakle poticanje na nešto itekako ima utjecaja na razvoj. Ukoliko se neko ponašanje promovira kao uobičajeno, prihvatljivo, ... takvo će i biti.

Uglavnom da budem ontopic ja jesam za ne spolni nego zdravstveni odgoj dakle uključivao bi i informacije o alkoholu, tjelovježbi, ovisnostima, ... koji ne bi bio poseban predmet nego dio drugih predmeta i svakako ne bi trebao opravdavati ili poticati neka ponašanja nego davati informacije.
OliverZG is offline  
Old 17.04.2012., 18:38   #98
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
To je već filozofske pozicije, ne realne.

Itekako postoje djeca koju su roditelji naučili da pišu desnom umjesto lijevom rukom to je bila čini mi se redovita praksa zbog neke nisam siguran točno koje ali svakako nekog pedagoškog propagiranja ili što već.

I ne dijete nije zapravo ljevoruko nego sve radi desnom kao da nije pisalo lijevom rukom.

Dakle poticanje na nešto itekako ima utjecaja na razvoj. Ukoliko se neko ponašanje promovira kao uobičajeno, prihvatljivo, ... takvo će i biti.

Uglavnom da budem ontopic ja jesam za ne spolni nego zdravstveni odgoj dakle uključivao bi i informacije o alkoholu, tjelovježbi, ovisnostima, ... koji ne bi bio poseban predmet nego dio drugih predmeta i svakako ne bi trebao opravdavati ili poticati neka ponašanja nego davati informacije.
Ne, to su vrlo realne pozicije. Da, to je nekad bila praksa, koja je napuštena kada su skužili da djeca nisu postajala dešnjaci, nego us učila koristiti slabiju ruku kao dominantnu, znatno umanjujući svoje potencijale. Jako dobra paralela s potisnutim homoseksualcima koji glume obiteljske ljude, a potajno se guze po fukodromima...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 17.04.2012., 19:58   #99
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Samo jedan ispravak. Republika Hrvatska kao suvremena demokratska zemlja njeguje ravnopravnost i toleranciju, kako deklarativno kroz ustav, tako i kroz zakon o zaštiti od diskriminacije, u kojem je izričito navedeno daje zabranjena bilokakva diskriminacija temeljem spolnog opredjeljenja. S toga ne vidim ništa loše u tome da se u državnim školama jasno ističe da su homoseksualne osobe jednakovrijedna skupina građana koja uživa punu potporu i zaštitu države.
A za što se onda homoseksualci bore? Za koja prava se bore ako uživaju punu potporu i zaštitu države?
SINDBAD POMORAC is offline  
Old 17.04.2012., 20:21   #100
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post
A za što se onda homoseksualci bore? Za koja prava se bore ako uživaju punu potporu i zaštitu države?
Za ona koja još nisu s načelne prenesena i na konkretnu razinu. Primjerice na priznavanje eksplicitno sklopljene bračne zajednice. Inaće mislim da više problema imaju s homofobnom javnošću nego sa zakonom.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.