Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2015., 11:08   #101
Kako bi nazvali to da kad vozin auto da mi dode da se zabijen u auto iz suprotnog smjera, da kad pilan drva s ocen da mi dode da stavin ruku pod pilu, da kad setan cestom dode mi da se bacin pod auto, kad drzin cekic dode mi da opalin oca po glavi,...?
petko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 18:25   #102
I meni nekad takve misli dođu jednostavno im ne pridajem pažnju. To je valjda ta 'tamna' strana koju svi imamo.
nabijemihsve is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 20:54   #103
Quote:
petko23 kaže: Pogledaj post
Kako bi nazvali to da kad vozin auto da mi dode da se zabijen u auto iz suprotnog smjera, da kad pilan drva s ocen da mi dode da stavin ruku pod pilu, da kad setan cestom dode mi da se bacin pod auto, kad drzin cekic dode mi da opalin oca po glavi,...?
Dok god ne počneš silom uma misli usmjeravati prema manje crnoj tami, te će ti stvari padati na pamet. Bavi se šahom, kartama, kladionicom, ženama, sexom, POSLOM, dakle bilo čime drugim, i na taj način kontroliraj misli.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 13:08   #104
Pozdrav, imala sam psihozu prije 3 godine i bila u bolnici mjesec dana. Bojim se da opet ulazim u nju. Higijena prehrana mi je losa, spavam drugacije nego prije, prestala sam radit prije 3 mjeseca i otad je sve krenulo. Ukljucila sam se na chatove koji su me i zadnji put bacili u psihozu. Opterecena sam jednim muskarcom s kojim sam se upoznala uzivo i koji je svojim postovima na faceu ubacio me pomalo u psihozu. Neznam jesu li bile upucene meni, mislim da jesu, al svejedno od svega toga skupa sam malo odlutala. Eto samo da podjelim se nekim. Mislim da mi treba dokror pothitno. Pozdrav
Duga2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 18:13   #105
Osoba pogodjena psihozom nije svjesna da ulazi/je u nju ili ce opet uci. To stanje tako djeluje na svijest, pa vjerojatno neces opet upast. Dakako da internet steti psihickom zdravlju svima: vidi u google pod facebook psihoze. Znaci taj ekran, internet i rasprave podizu stres do te tocke koja moze dovest licnost korisnika do raspada - psihoticni poremecaj. San i prehrana su vazni, zasigurno ti je pozeljno posjetiti doktora i dobit kakve lijekove za uredan san.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 15:26   #106
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Dok god ne počneš silom uma misli usmjeravati prema manje crnoj tami, te će ti stvari padati na pamet. Bavi se šahom, kartama, kladionicom, ženama, sexom, POSLOM, dakle bilo čime drugim, i na taj način kontroliraj misli.
Pozdrav prijatelju.
Bas tak.



Inace napravis sranje kao Ja pa se spucas u Auto.
Ako si Sretan ko Ja tada Srecom bez tezih povreda prodzes.

__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 15:28   #107
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Osoba pogodjena psihozom nije svjesna da ulazi/je u nju ili ce opet uci. To stanje tako djeluje na svijest, pa vjerojatno neces opet upast. Dakako da internet steti psihickom zdravlju svima: vidi u google pod facebook psihoze. Znaci taj ekran, internet i rasprave podizu stres do te tocke koja moze dovest licnost korisnika do raspada - psihoticni poremecaj. San i prehrana su vazni, zasigurno ti je pozeljno posjetiti doktora i dobit kakve lijekove za uredan san.
Ma i Depra je Hoce uzrokovat.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 02:54   #108
Quote:
fellow kaže: Pogledaj post
Kad sam u psihozi za sebe ne mogu reći da sam bolestan već uviđam da je svijet oko mene bolestan. Ne kužim kako psihoza može biti bolest, to je samo drugačije stanje svijesti. Drugačija percepcija, drugačija obrada informacija, neko infantilno stanje svijesti... Osjećam se zapravo vrlo ranjivo kad sam u takvom stanju, poput djeteta koje se želi igrati jer imao sam gadnih trauma u djetinjstvu, a svijet je uvijek prema meni bio neprijateljski nastrojen. I mislim da je uzrok mojoj psihozi većinom samoshvaćanje da je kultura u kojoj živimo sasvim neprirodna, da sam zarobljen tehnologijom, da sam u matrici iz koje ne mogu van, da shvaćam druge dimenzije postojanja, jednostavno sam u svom filmu, a ne filmu onih "zdravih".
Kad sam na lijekovima, sve je usporeno, ne doživljavam užitak, nisam motiviran... Teško mi je tako živjeti kad sam cijeli život živio ubrzano.
Mislim, nije mi jasno, ljudi su prije "razgovarali s Bogom" , ajd ti danas "razgovaraj s Bogom" pa me zanima gdje ćeš završiti...
Smatram da je stanje psihoze posebno stanje i bi se s takvim ljudima trebalo posebno raditi i skrbiti. U povijesti su to bili proroci i slično, danas su svi "bolesni".
Bolesno je današnje društvo koje je čista represija. Sve je to kuluminiralo krizom, a kriza je samo odraz toga da je ovakav sustav neodrživ. Kad je čovjek svjestan svega toga nije baš kroz život jednostavno ići... Prije bih rekao da sam dijete zarobljeno u odraslom tijelu nego bolestan... Uglavnom, psihoze bi trebalo drugačije shvaćati jer onaj tko je nije doživio ne zna kako je to biti u psihozi.
Bravo fellow, svaka čast

Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
E super. Ajde mi napišite u kojoj to bolnici primaju na liječenje protiv volje pacijenta (a da on ima doticaja s realitetom i ne ugrožava sebe i/ili okolinu) i gdje se to na zatvorenom drže zdravi ljudi, a samo na temelju heteropodataka obitelji ili zivkanja susjeda. Jako jako jako sam znatiželjna jer evo, već mjesecima netko meni blizak pokušava nekoga njemu bliskog poslati na liječenje, ali svi ti zli psihijatri Zagreba su se urotili i jednostavno ne žele čovjeka liječiti protiv njegove volje nego ga svaki put kada ga se dovede na hitnu pošalju doma. Jer on ne želi ostati. A nije da mu nije potrebno liječenje. Pa ako u tim fantomskim ustanovama na zatvorenom drže zdrave i protiv njihove volje, sigurno će primiti i ovog kojemu to zapravo treba.
U Rijeci

Zadnje uređivanje Eugen C : 04.08.2016. at 19:51. Reason: spajanje postova
dzordze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 04:25   #109
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
htjela bih te pitati nešto- poznanica mi je ispričala da ju je muž prijavio policiji da se želi/namjerava ubiti, navodno da je policija došla, ona im je pokušavala objasniti da to uopće nije bila njezina namjera, no oni su je strpali u auto i u jankomir. dalje priča kako je bila mirna, ni agresivna ni nasilna, al da su je dva bolničara odmah svezala i nakljukali je lijekovima. za dan-dva premjestili su je na drugi odjel, ona je štrajkala glađu jer ju nitko nije doživljavao, tj. njezinu verziju priče.
jel to moguće-prvo da te policija na silu strpa u auto i odvede, drugo da te svežu i nadrogiraju iako nisi agresivan? zvuči mi ko zona sumraka.
Moguce
dzordze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 22:59   #110
Malo ću upasti na temu - pisao sam na temi schizophrenia detaljno svoj napadaj 2005.g., odonda nisam imao sličnih ispada, niti sam bio hospitaliziran, pa ni onda nisam bio prisilno hospitaliziran nego sam samovoljno došao po uputnicu i otišao na liječenje, naravno na nagovor bliskih osoba....no ono što me odonda muči je ta dijagnoza koja mi je uspostavljena F.20.-paranoidna schizophrenia... nekako se ne osjećam tako. Dali je itko ikad od vas na forumu tražio reviziju bolesti ?
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:06   #111
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Malo ću upasti na temu - pisao sam na temi schizophrenia detaljno svoj napadaj 2005.g., odonda nisam imao sličnih ispada, niti sam bio hospitaliziran, pa ni onda nisam bio prisilno hospitaliziran nego sam samovoljno došao po uputnicu i otišao na liječenje, naravno na nagovor bliskih osoba....no ono što me odonda muči je ta dijagnoza koja mi je uspostavljena F.20.-paranoidna schizophrenia... nekako se ne osjećam tako. Dali je itko ikad od vas na forumu tražio reviziju bolesti ?
Nema ˝revizije˝ bolesti,
cak i ako osoba ima depresiju jednom u zivotu (F32), ta dg. ce joj ostati zauvijek u kartonu. A posto sch nije izljeciva (moze se samo lijeciti, a ne izlijeciti, postoji velik rizik od nepredvidivog relapsa), ona ostaje zauvijek u kartonu.

Nijednom psihijatrijskom pacijentu na otpusnici ne pise IZLIJECENJE, nego samo POBOLJSANJE, za razliku od npr. operacije zuci ili upale mozdanih ovojnica.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 19:34   #112
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Nema ˝revizije˝ bolesti,
cak i ako osoba ima depresiju jednom u zivotu (F32), ta dg. ce joj ostati zauvijek u kartonu. A posto sch nije izljeciva (moze se samo lijeciti, a ne izlijeciti, postoji velik rizik od nepredvidivog relapsa), ona ostaje zauvijek u kartonu.

Nijednom psihijatrijskom pacijentu na otpusnici ne pise IZLIJECENJE, nego samo POBOLJSANJE, za razliku od npr. operacije zuci ili upale mozdanih ovojnica.
Dobro, jasno mi je da kad jednom završiš na psihijatriji da ćeš doživotno imati neku dijagnozu, ali što ako ta dijagnoza nije točna, npr. šopaju te lijekovima za schizophreniju koju u biti nemaš...par schizophreničara koje sam uspio upoznati su osobe koje su neuračunjive... nemaju sposobnost rasuđivanja, npr. kao moja stara. Isto tako meni je dijagnozu postavio psihijatar koji je na glasu kao kriminalac koji je nekoliko ljudi strpao prisilno u ludaru zbog političkih razloga.. slučaj Mirjane Pukanić, Ivan Pranklin, a najčešća dijagnoza koju dijeli je paranoidna schizophrenija.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 23:28   #113
Quote:
dzordze kaže: Pogledaj post
U Rijeci
E pa, osoba je pokojna već godinu dana. Da je bar živjela u Rijeci.
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Dobro, jasno mi je da kad jednom završiš na psihijatriji da ćeš doživotno imati neku dijagnozu, ali što ako ta dijagnoza nije točna, npr. šopaju te lijekovima za schizophreniju koju u biti nemaš...par schizophreničara koje sam uspio upoznati su osobe koje su neuračunjive... nemaju sposobnost rasuđivanja, npr. kao moja stara. Isto tako meni je dijagnozu postavio psihijatar koji je na glasu kao kriminalac koji je nekoliko ljudi strpao prisilno u ludaru zbog političkih razloga.. slučaj Mirjane Pukanić, Ivan Pranklin, a najčešća dijagnoza koju dijeli je paranoidna schizophrenija.
Tebe netko ima razloga 'liječiti' zbog političkih interesa pa zato povlačiš paralelu?

Potraži drugo mišljenje. Na to imaš pravo.
Sigurno da se krive dijagnoze nekad mogu postaviti, kao i u drugim granama medicine. Ali nitko te neće liječiti ako si sasvm zdrav. Najbolje da će se razbacivati skupim lijekovima (Zyprexa npr.) na sasvim zdravu ekipu.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 04.08.2016. at 23:43.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:15   #114
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
E pa, osoba je pokojna već godinu dana. Da je bar živjela u Rijeci.

Tebe netko ima razloga 'liječiti' zbog političkih interesa pa zato povlačiš paralelu?


Ne, nego skrećem pažnju na etičnost određenog psihijatra.

Potraži drugo mišljenje. Na to imaš pravo.

Hoću, hvala

Sigurno da se krive dijagnoze nekad mogu postaviti, kao i u drugim granama medicine. Ali nitko te neće liječiti ako si sasvim zdrav. Najbolje da će se razbacivati skupim lijekovima (Zyprexa npr.) na sasvim zdravu ekipu.
Ukoliko određena osoba (u ovom slučaju psihijatar) prima naknadu od određene farmaceutske kuće da raspačuje njihove lijekove onda ima smisla.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 15:17   #115
Svi psihijatri u državi primaju naknadnu od iste kuće za prepisivanje istog lijeka? I očito je da te nitko prisilno ne liječi i 'šopa' te lijekovima protiv tvoje volje. Jer da je tako, bio bi na zatvorenom odjelu, a tamo nema interneta ni mobitela. Hoćeš li ti piti lijekove ili ne, tvoja stvar. Posljedice u obliku mogućeg pogoršanja snosiš sam.

Napisala sam da imaš pravo na drugo mišljenje. To si fino izignorirao.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 08:51   #116
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Nema ˝revizije˝ bolesti,
cak i ako osoba ima depresiju jednom u zivotu (F32), ta dg. ce joj ostati zauvijek u kartonu. A posto sch nije izljeciva (moze se samo lijeciti, a ne izlijeciti, postoji velik rizik od nepredvidivog relapsa), ona ostaje zauvijek u kartonu.

Nijednom psihijatrijskom pacijentu na otpusnici ne pise IZLIJECENJE, nego samo POBOLJSANJE, za razliku od npr. operacije zuci ili upale mozdanih ovojnica.
Nije istina boldano, samo 1 poznati primjer forbes nash- izljecen.

Sto se tice kartona on uvijek ostaje radi povijesti bolesti. Nakon otpustanja pacijenta iz bolnice i ne moze pisati da je pacijent izlijecen, vec da subjektivno dozivljava realniju stvarnost jer ne postoje znanstveni medicinski dokazi s kojim se moze dijagnosticirati i dokazati psihicki poremecaj.

Trajna remisija (izljecenje) je moguce kao kod svake druge bolesti.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 09:00   #117
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Malo ću upasti na temu - pisao sam na temi schizophrenia detaljno svoj napadaj 2005.g., odonda nisam imao sličnih ispada, niti sam bio hospitaliziran, pa ni onda nisam bio prisilno hospitaliziran nego sam samovoljno došao po uputnicu i otišao na liječenje, naravno na nagovor bliskih osoba....no ono što me odonda muči je ta dijagnoza koja mi je uspostavljena F.20.-paranoidna schizophrenia... nekako se ne osjećam tako. Dali je itko ikad od vas na forumu tražio reviziju bolesti ?
Ti si bio hospitaliziran, a kao i kod bilo koja druge bolesi, da bi se opravdala hospitalizacija, mora se pogodit dijagnoza, ili otprilike pretpostavit. Nakon sto se obave detaljne pretrage moze se ustanoviti da je rijec o psihickom poremecaju.

Dijagnozom se dobije odredjena terapija, lijekovi, medikamenti, injekcije, infuzije itd, i to je poznata medicinska praksa.

Jedno se pravda drugim, za dijagnozu dobijes lijekove i smjestaj u bolnici. A to sve netko mora financirati, a bolnica i lijecnici pravdati.
Za svaku bolest koju prozivimo a javimo se doktoru ide u medicinski karton i u povijest bolesti.

Za psihoticne poremecaje nije uopce bitno da li ti je sifra f20 ili f23, tebi kao pacijentu. Za drustvo i okolinu to je izuzetno bitno jer oni i nemaju pojma da li je f20 borbeni americki zrakoplov ili sifra nekog psihickog poremecaja.

Ti uvijek mozes traziti drugo misljenje, ali povijest bolesti ostaje takva kakva je. U remisiji si 11 g ? To znaci da si i ti jos jedan primjer kojemu je shizofrenija izlijecena i opet si demantirao ovog korisnika koji kaze da je rijec o neizljecivoj bolesti.

Ako ce doktori lupati sifre f20 za svaku prvu psihozu to ce samo ici u pozitivnu statistuku onoga u sto jos mnogi vjeruju da je neizljecivo.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 23:50   #118
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
...

U remisiji si 11 g ? To znaci da si i ti jos jedan primjer kojemu je shizofrenija izlijecena i opet si demantirao ovog korisnika koji kaze da je rijec o neizljecivoj bolesti.
koliko ja znam, držanje bolesti pod kontrolom uz redovito uzimanje lijekova znači upravo to, bilo bi prekrasno da je sch. izlječiva

"...Uz redovito uzimanje lijekova mnogi oboljeli mogu voditi produktivan i ispunjen život. Redovito uzimanje antipsihotičke terapije i u razdoblju remisije bolesti smanjuje rizik od ponovne pojave bolesti..."

"...U periodu kada je bolest stabilizirana, vrlo je važno uključiti bolesnika u psihoterapiju, socioterapiju i rehabilitaciju. Ti postupci mogu utjecati na smanjenje simptoma i pomažu oboljelom da razvije dobar uvid i kritičnost prema bolesti. Zahvaljujući tome, on može dobro funkcionirati u svakodnevnom životu.

Liječenje osoba oboljelih od shizofrenije otežano je zbog negativnog stava koji postoji u društvu. Zbog predrasuda da se shizofrenija ne može liječiti, te da su oboljele osobe opasne, dolazi do nepravedne stigmatizacije i diskriminacije. Uslijed neznanja i straha, društvo zazire od osoba oboljelih od shizofrenije, pa se one često izoliraju i osamljuju.

Negativno obilježavanje osobe smanjuje uspješnost liječenja, mogućnost rehabilitacije i normalnog funkcioniranja u društvu. Stoga je jedan od najvažnijih zadataka psihijatra edukacija bolesnika, njihovih obitelji te informiranje, prosvjećivanje i senzibiliziranje javnosti o ovoj duševnoj bolesti kako bi rehabilitacija i resocijalizacija oboljelih osoba bila što kvalitetnija."

http://www.bolnicarab.hr/hr/shizofrenija/31/105
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 22:40   #119
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ti si bio hospitaliziran, a kao i kod bilo koja druge bolesi, da bi se opravdala hospitalizacija, mora se pogodit dijagnoza, ili otprilike pretpostavit. Nakon sto se obave detaljne pretrage moze se ustanoviti da je rijec o psihickom poremecaju.

Dijagnozom se dobije odredjena terapija, lijekovi, medikamenti, injekcije, infuzije itd, i to je poznata medicinska praksa.

Jedno se pravda drugim, za dijagnozu dobijes lijekove i smjestaj u bolnici. A to sve netko mora financirati, a bolnica i lijecnici pravdati.
Za svaku bolest koju prozivimo a javimo se doktoru ide u medicinski karton i u povijest bolesti.

Za psihoticne poremecaje nije uopce bitno da li ti je sifra f20 ili f23, tebi kao pacijentu. Za drustvo i okolinu to je izuzetno bitno jer oni i nemaju pojma da li je f20 borbeni americki zrakoplov ili sifra nekog psihickog poremecaja.

Ti uvijek mozes traziti drugo misljenje, ali povijest bolesti ostaje takva kakva je. U remisiji si 11 g ? To znaci da si i ti jos jedan primjer kojemu je shizofrenija izlijecena i opet si demantirao ovog korisnika koji kaze da je rijec o neizljecivoj bolesti.

Ako ce doktori lupati sifre f20 za svaku prvu psihozu to ce samo ici u pozitivnu statistuku onoga u sto jos mnogi vjeruju da je neizljecivo.
10 godina je sad prošlo točno, i ne vjerujem da sam izliječen, nego sam s tom hospitalizacijom spoznao nekakve svoje granice, spoznao sam da ne mogu sve što sam otprije zamišljao da mogu, puno sam se posvetio radu na sebi...kako bi pomaknuo vlastite granice, proširio vidike, u neku ruku sam i uspio, ali i dalje postoje iracionalni strahovi od nekih stvari, koje bi mogle biti okidač za povratak u akutno stanje bolesti.

Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Svi psihijatri u državi primaju naknadnu od iste kuće za prepisivanje istog lijeka? I očito je da te nitko prisilno ne liječi i 'šopa' te lijekovima protiv tvoje volje. Jer da je tako, bio bi na zatvorenom odjelu, a tamo nema interneta ni mobitela. Hoćeš li ti piti lijekove ili ne, tvoja stvar. Posljedice u obliku mogućeg pogoršanja snosiš sam.

Napisala sam da imaš pravo na drugo mišljenje. To si fino izignorirao.
Nisam te ignorirao, samo sam malo nespretan s citiranjem, pa nije dobro vidljivo što je napisano gore.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:48   #120
Jel ima nekoga da se izljecio od te psihoze, ja jos trazim psihijatra koji bi mogao pomoci i zanima me da li je potrebna psihoterapija ? to sam probao pa mi nije nista pomoglo
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.