Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 17:55   #61
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, Tesla je samo Srbin, Andrić je živio kao Srbin, neka im, pogotovo Andrić

Kyle, iskreno receno ja sam puno proucavao slucaj Tesle i stvarno sam uvjeren da je bio Hrvat. Svakako bi volio vidjeti pogreb Tesle,ako se moze,pa vidjeti tu zastavu i tako dalje. Srbi puno govore,ali malo dokazuju,ja gotovo sve sto recem,to i dokazem stavljajuci neki izvore. Uz ostalo Runjanin je bio pravoslavac a izjasnio se Hrvat i napravio glazbu za Lijepu Nasu. To je samo jos vise dokaz kako postoje cak i Hrvatski pravoslavci . No Srbija je to posrbljivala preko religije,pogotovo poslje 1918. kada je sve postala SPC.
Klipan is offline  
Old 16.07.2012., 18:02   #62
Opet. Što se tiče Nikole Tesle u to neću ulaziti. Ali je istina da sve drugo posrbljavaju, nije da samo žele naše, već žele i da mi " nestanemo ", to govori ona poznata " do istrage naše ili vaše ", što znači- koljimo se do istrebljenja
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 16.07.2012., 18:06   #63
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Opet. Što se tiče Nikole Tesle u to neću ulaziti. Ali je istina da sve drugo posrbljavaju, nije da samo žele naše, već žele i da mi " nestanemo ", to govori ona poznata " do istrage naše ili vaše ", što znači- koljimo se do istrebljenja
Ne moras ulaziti,ali je dobro da se Hrvati informiraju,jer puno Hrvata je zrtva posrbljivanja. Bombasticni telegram Maceka je samo cilj stvoriti jugoslavene i kako ih bolje stvoriti nego preko tada slavnog Tesle sto je izumijo apsoluto revolucionarne stvari za cijeli Svjet? Tamo Tesla govori da je em srbin em hrvat em jugoslaven. To je sve napisano Bog zna od koga samo da se stvore jugoslaveni...da se stvori svjest nekih jugoslavena. A nije se stvorila jer je svako ostao za sebe. I to je sva prica. Bilo bi zanimljivo otkriti gdje je i sto je taj dan radio Tesla..... bilo bi zabavno da bas taj dan Tesla nije niti bio u New York. To bi bila definitivna prova da je netko slao u ime Tesla iz Amerike telegram. A cak je zanimljivo kako Karadordevici su poceli tada posjecivati cesto Teslu,tko zna sto su mu govorili po sobama newyorskih hotela.... mozda su ga uvjeravali da je Srbin.
Klipan is offline  
Old 16.07.2012., 18:07   #64
Klipane, nitko ne može znati šta je bio Tesla. Jer postoje toliko izmišljene priče o njegovom podrijetlu, ima i drugi naroda koji ga svojataju. Stoga možemo samo nagađati šta je bio, i vjerovati u ono što je, ponašem mišljenju, istina
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 16.07.2012., 18:10   #65
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Klipane, nitko ne može znati šta je bio Tesla. Jer postoje toliko izmišljene priče o njegovom podrijetlu, ima i drugi naroda koji ga svojataju. Stoga možemo samo nagađati šta je bio, i vjerovati u ono što je, ponašem mišljenju, istina
Da se Tesla rodio u Italiji, Njemackoj, Engleskoj ili Francuskoj budi bez brige da niti jedna od tih drzava nebi bila tako elasticna kao sto smo mi. To ti na Zapadu nebi trpili. Covjek je roden u Hrvatskoj i imao je dokumente Kraljevine Hrvatske- Slavonije - Dalmacije. Zato mi Hrvati ne moramo dokazivati dalje da je bio Hrvat jer se podrazumjeva sve do drukcije prove. Zato Srbi moraju dokazati da je bio Srbin. A ne mi da je bio Hrvat. I pravoslavlje nije temelj srpstva. Covjek je onda mogao biti i rus. To je smjesno. Mi smo dosli u situaciju dokazaivati da je Tesla Hrvat a roden u Hrvatskoj. To moraju dokazivati oni koji ga zele svojatati, a to su Rumuni,Grci, Bugari i Srbi. Iskreno cu ti rec: mi previse toleriramo takve gluposti. Na Zapadu nebi ih tolerirali.
Klipan is offline  
Old 16.07.2012., 18:20   #66
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Da se Tesla rodio u Italiji, Njemackoj, Engleskoj ili Francuskoj budi bez brige da niti jedna od tih drzava nebi bila tako elasticna kao sto smo mi. To ti na Zapadu nebi trpili. Covjek je roden u Hrvatskoj i imao je dokumente Kraljevine Hrvatske- Slavonije - Dalmacije. Zato mi Hrvati ne moramo dokazivati dalje da je bio Hrvat jer se podrazumjeva sve do drukcije prove. Zato Srbi moraju dokazati da je bio Srbin. A ne mi da je bio Hrvat. I pravoslavlje nije temelj srpstva. Covjek je onda mogao biti i rus. To je smjesno. Mi smo dosli u situaciju dokazaivati da je Tesla Hrvat a roden u Hrvatskoj. To moraju dokazivati oni koji ga zele svojatati, a to su Rumuni,Grci, Bugari i Srbi. Iskreno cu ti rec: mi previse toleriramo takve gluposti. Na Zapadu nebi ih tolerirali.
I ne samo oni, Amerikanci, Mađari, Šveđani, Česi ga isto smatraju svojim. I tu mi ništa ne možemo, Hrvati se mogu njime samo ponosni, a oni drugi će se isto njime ponositi kao pripadnika njihova naroda, to ti je kao začarani krug - svatko se njime ponosi, ali smatrajući ga pripadnikom svojega naroda
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 16.07.2012., 18:27   #67
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
joj,stvarno ne bi vise o Tesli. Ja sam vec objasnio zasto taj telegram je sumljiv i stvarno nebi vise o tome. Ne mozemo smatrati jednog znanstevnika Srbinom samo jer pred 80. rodendanom je toboze poslao takav telegram. Tu ima jedna cijela teorija zasto taj telegram ne moze se uzimati kao Teslina prava izjava. A Licani pripadaju Hrvatskoj jer su mjesto u Hrvatskoj. Kao da ja recem "zagrebcanin sam iz Hrvatske". Isto je.
To je regija nije mjesto, spada u Hrvatsku, dakle svi Ličani jesu iz Hrvatske (iako neki od njih ne priznaju, ali to su velikosrbi), ali svi nisu Hrvati, pola ih se prije rata izjasnilo kao Srbi i to je činjenica.
gljiva11 is offline  
Old 16.07.2012., 18:28   #68
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Kyle, iskreno receno ja sam puno proucavao slucaj Tesle i stvarno sam uvjeren da je bio Hrvat. Svakako bi volio vidjeti pogreb Tesle,ako se moze,pa vidjeti tu zastavu i tako dalje. Srbi puno govore,ali malo dokazuju,ja gotovo sve sto recem,to i dokazem stavljajuci neki izvore. Uz ostalo Runjanin je bio pravoslavac a izjasnio se Hrvat i napravio glazbu za Lijepu Nasu. To je samo jos vise dokaz kako postoje cak i Hrvatski pravoslavci . No Srbija je to posrbljivala preko religije,pogotovo poslje 1918. kada je sve postala SPC.
Ti se Klipane stvarno pravis naivan i bezuspjesni trolas u svojoj glumljenoj naivnosti. Imas na internetu snimku Teslinog pogreba gdje se sve lijepo vidi, ako te zanima nadji i vidi.Inace od Josifa Runjanina djed Gavrilo je dosao iz Loznice ( Srbija), u Vinkovce gdje je bio trgovac. Kod Loznice postoji selo Runjan, tako da su vjerovatno otamo.. I ovo je opce poznato za one koji zele nesto znati.
Vajo Madzun is offline  
Old 16.07.2012., 18:30   #69
A što se tiče Penkale on je naturalizirani Hrvat, a tako se i izjašnjavao:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Eduard_Slavoljub_Penkala
http://en.wikipedia.org/wiki/Slavoljub_Eduard_Penkala
gljiva11 is offline  
Old 16.07.2012., 18:39   #70
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
I ne samo oni, Amerikanci, Mađari, Šveđani, Česi ga isto smatraju svojim. I tu mi ništa ne možemo, Hrvati se mogu njime samo ponosni, a oni drugi će se isto njime ponositi kao pripadnika njihova naroda, to ti je kao začarani krug - svatko se njime ponosi, ali smatrajući ga pripadnikom svojega naroda
Da,Teslu stvarno jako puno naroda svojata,ali definitivno cinjenica je da Hrvatska kao domovina Tesle ne smije prihvacati ta svojatanja. Mi ipak ne prihvacamo svojatanja grka,rumuna, bugara i tako dalje,dok ipak prihvacamo svojatanja sa strane Srba. To znaci da Hrvatska ipak omogucava Srbiji da ga svojataju jer mi priznajemo,barem djelomicno, to svojatanje. Mada vidim da poslje neovisnosti Hrvatske ipak su se pocele siriti neke vece informacije. Na primjer malo ljudi za vrijeme jugoslavije je znalo da onaj telegram je napisao Macek . Malo ljudi zna da je to Macekova parafraza a ne Teslina cestitka. Sto se mene tice,siguran sam da je to bila cista jugoslavizacija,pa tako Tesla je bio prvi gradanin Jugoslavije,kao mjesavina hrvatske i srbije.

U glavnom ta posrbljivanja i svakako dehrvatizacija ovoga ili onoga sluzi samo za omalovazavati Hrvatsku kulturu i Hrvate. To je moja ideja. Ja,pa Bog mi je svjedok, stvarno tezim na ideji da je Tesla bio Hrvat. Ali bas sam toga uvjeren na temelju informacija koje imamo na raspolaganju. Pa cak i njegov Muzej danas nebi bio u Beogradu,vec u Smiljanu ili Zagrebu da nije bilo Jugoslavije.

Jugoslavija je posrbljvala ,to je cinjenica. Nisu dali izgraditi niti autocestu Zagreb-Split. Hrvatska se omalovazavala na korist Srbije. I tako jos uvijek se Srbi provlace kroz Svjet na stetu Hrvatske.
Klipan is offline  
Old 16.07.2012., 18:42   #71
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
U glavnom ta posrbljivanja i svakako dehrvatizacija ovoga ili onoga sluzi samo za omalovazavati Hrvatsku kulturu i Hrvate. To je moja ideja. Ja,pa Bog mi je svjedok, stvarno tezim na ideji da je Tesla bio Hrvat. Ali bas sam toga uvjeren na temelju informacija koje imamo na raspolaganju. Pa cak i njegov Muzej danas nebi bio u Beogradu,vec u Smiljanu ili Zagrebu da nije bilo Jugoslavije.
Ako ti misliš da je Hrvat, misli i dalje ako ti je zadovoljstvo. I otiđi na strane forume npr.srbijanske pa to tvrdi. Možda ti povjeruju.
gljiva11 is offline  
Old 16.07.2012., 18:44   #72
Quote:
Vajo Madzun kaže: Pogledaj post
Ti se Klipane stvarno pravis naivan i bezuspjesni trolas u svojoj glumljenoj naivnosti. Imas na internetu snimku Teslinog pogreba gdje se sve lijepo vidi, ako te zanima nadji i vidi.Inace od Josifa Runjanina djed Gavrilo je dosao iz Loznice ( Srbija), u Vinkovce gdje je bio trgovac. Kod Loznice postoji selo Runjan, tako da su vjerovatno otamo.. I ovo je opce poznato za one koji zele nesto znati.
Pusti ga ako on misli da je Hrvat,neka mu je to zadovoljstvo.
gljiva11 is offline  
Old 16.07.2012., 18:49   #73
Quote:
gljiva11 kaže: Pogledaj post
Ako ti misliš da je Hrvat, misli i dalje ako ti je zadovoljstvo. I otiđi na strane forume npr.srbijanske pa to tvrdi. Možda ti povjeruju.
Ja kao Hrvat nemam sto hodati po srbijanskim forumima i ne znam niti cirilicu. Mene zanima razgovarati s mojm narodnjacima , Hrvatima. A ti sigurno nisi Hrvat, to ti pise bas na celu. Poceo sam sumljati da ovo vise nije niti forum. hr nego forum. rs jer ima vise Srba nego Hrvata.......
Klipan is offline  
Old 16.07.2012., 18:50   #74
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Da,Teslu stvarno jako puno naroda svojata,ali definitivno cinjenica je da Hrvatska kao domovina Tesle ne smije prihvacati ta svojatanja. Mi ipak ne prihvacamo svojatanja grka,rumuna, bugara i tako dalje,dok ipak prihvacamo svojatanja sa strane Srba. To znaci da Hrvatska ipak omogucava Srbiji da ga svojataju jer mi priznajemo,barem djelomicno, to svojatanje. Mada vidim da poslje neovisnosti Hrvatske ipak su se pocele siriti neke vece informacije. Na primjer malo ljudi za vrijeme jugoslavije je znalo da onaj telegram je napisao Macek . Malo ljudi zna da je to Macekova parafraza a ne Teslina cestitka. Sto se mene tice,siguran sam da je to bila cista jugoslavizacija,pa tako Tesla je bio prvi gradanin Jugoslavije,kao mjesavina hrvatske i srbije.

U glavnom ta posrbljivanja i svakako dehrvatizacija ovoga ili onoga sluzi samo za omalovazavati Hrvatsku kulturu i Hrvate. To je moja ideja. Ja,pa Bog mi je svjedok, stvarno tezim na ideji da je Tesla bio Hrvat. Ali bas sam toga uvjeren na temelju informacija koje imamo na raspolaganju. Pa cak i njegov Muzej danas nebi bio u Beogradu,vec u Smiljanu ili Zagrebu da nije bilo Jugoslavije.

Jugoslavija je posrbljvala ,to je cinjenica. Nisu dali izgraditi niti autocestu Zagreb-Split. Hrvatska se omalovazavala na korist Srbije. I tako jos uvijek se Srbi provlace kroz Svjet na stetu Hrvatske.
Zar ti stvarno patiš za tim?! Mene, napr. nije briga tko je bio Nikola Tesla, niti me zanima. Bitno je da zbog njega sada mogu pisati na forumu, bitno je da zbog njega sada mogu gledati televizor i slušati radio. Tako mogu reći svim vama paćenicima Tesle, i sa hrvatske i sa srpske strane, da se prestanete zamarati glupostima, jer od toga ništa nema- samo će vas zaboliti glava, već uživatje u tome što nam je Tesla pružio
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 16.07.2012., 18:55   #75
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Zar ti stvarno patiš za tim?! Mene, napr. nije briga tko je bio Nikola Tesla, niti me zanima. Bitno je da zbog njega sada mogu pisati na forumu, bitno je da zbog njega sada mogu gledati televizor i slušati radio. Tako mogu reći svim vama paćenicima Tesle, i sa hrvatske i sa srpske strane, da se prestanete zamarati glupostima, jer od toga ništa nema- samo će vas zaboliti glava, već uživatje u tome što nam je Tesla pružio
Ne patim za time,nego me zanima Hrvatska kultura, umjetnost i povjest. Citam o jednom Hrvatu sto se rodio u gradicu Smiljanu i zvao se Nikola Tesla. U tom smiljanu cesto su velike grmljavine i cesto udraju gromovi,pa sigurno to je stvorilo to zanimanje u Nikoli Tesli,kao cak i njegov macak cije dlake su uvijek bile pune elektriciteta. Skolovao se u nasim skolama u Smiljanu i Karlovcu. Radujem se da u mojoj domovini se dogadaju neke lijepe stvari, da u mojoj domovini ipak postoji neko obrazovanje i tako dalje. I onda Srbi mi moraju na kraju zagoracavati zivot omalovazavajuci sve to? Radujem se za nasi prekrasni Dubrovnik i za njegovu Renesansu i onda mi neki Srbin treba ponizavati govoreci kako je to srpsko? Ne, hvala,ali ja to ne prihvacama. Neka Srbi budu daleko od mene i neka neomalovazavaju moju domovinu i neka me puste da se radujem u njoj .
Klipan is offline  
Old 16.07.2012., 18:59   #76
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Ja kao Hrvat nemam sto hodati po srbijanskim forumima i ne znam niti cirilicu. Mene zanima razgovarati s mojm narodnjacima , Hrvatima. A ti sigurno nisi Hrvat, to ti pise bas na celu. Poceo sam sumljati da ovo vise nije niti forum. hr nego forum. rs jer ima vise Srba nego Hrvata.......
Kao prvo interent je otvoren za sve, kao i ovaj forum za sve koji razumiju jezik na kojem se piše.
Da ti se Tesla kojim slučajem tu ukazao i počeo pisati i za njega bi tvrdio da nije Hrvat.
Dečec, odrasti i završi školu u mrskoj ti Italiji koja je tebi i tvojima pružila utočište. Možda budeš pametniji.
A ovi na srbijanskim forumima znaju i latinicu, bez brige.
gljiva11 is offline  
Old 16.07.2012., 19:00   #77
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Ne patim za time,nego me zanima Hrvatska kultura, umjetnost i povjest. Citam o jednom Hrvatu sto se rodio u gradicu Smiljanu i zvao se Nikola Tesla. U tom smiljanu cesto su velike grmljavine i cesto udraju gromovi,pa sigurno to je stvorilo to zanimanje u Nikoli Tesli,kao cak i njegov macak koje dlake su uvijek bile pune elektriciteta. Skolovao se u nasim skolama u Smiljanu i Karlovcu. Radujem se da u mojoj domovini se dogadaju neke lijepe stvari, da u mojoj domovini ipak postoji neko obrazovanje i tako dalje. I onda Srbi mi moraju na kraju zagoracavati zivot omalovazavajuci sve to? Radujem se za nasi prekrasni Dubrovnik i za njegovu Renesansu i onda mi neki Srbin treba ponizavati govoreci kako je to srpsko? Ne, hvala,ali ja to ne prihvacama. Neka Srbi budu daleko od mene i neka neomalovazavaju moju domovinu i neka me puste da se radujem u njoj .
Zašto dopuštaš da ti zagorčaju život? Jednostavno neka ti bude svejedno, ako tebe to veseli o Tesli i Dubrovniku onda uživaj u tome. Drugi neka misle što hoće
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 16.07.2012., 19:00   #78
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Zar ti stvarno patiš za tim?! Mene, napr. nije briga tko je bio Nikola Tesla, niti me zanima. Bitno je da zbog njega sada mogu pisati na forumu, bitno je da zbog njega sada mogu gledati televizor i slušati radio. Tako mogu reći svim vama paćenicima Tesle, i sa hrvatske i sa srpske strane, da se prestanete zamarati glupostima, jer od toga ništa nema- samo će vas zaboliti glava, već uživatje u tome što nam je Tesla pružio
tocno tako i lijepo je znati da je to sve omogucio covjek sa ovih prostora,covjek koji je roden i odgojen na ovom prostoru...I da je ovaj populacijski bazen i priroda stvorila takav um kakav je on bio kroz nekoliko generacija i stoljeća,upravo na ovom našem prostoru i na to svi trebamo hrvati biti posebni i teziti sto vecim uspjesima kao u sportu,tako i u znanosti.a ne da pustamo da se svojata nase ljude i nase teritorije samo zato jer se netko sjetio da bi na temelju neke trenutne vjeroispovjesti prisvajao tude vrline.srbi,nece proci,nece nikako proci.
Bemti is offline  
Old 16.07.2012., 19:01   #79
Prvo, istina je da su mnogi Srbi još uvijek zaslijepljeni velikosrpskim mitovima. Ali izgleda da nisu jedini koji ne mogu iskočiti iz svojeg plitkog nacionalizma. Tako i forumaš Klipan gnjavi ovom temom tendenciozno i budalasto, pa dolazi do senzacionalnih zaključaka kako Tesla može biti samo Hrvat, jer je rođen u Hrvatskoj. Slijedi zaključak da su i svi oni koji su 90-ih digli balvan revoluciju protiv Hrvatske - zapravo pravoslavni Hrvati!

Šalu na stranu, čuo sam da su se javili i Rumunji koji tvrde da Tesla nije bio ni Srbin ni Hrvat nego, pogađate - Rumunj! Jer da je zapravo bio vlaškog podrijetla, što se vidi po karakterističnom prezimenu. Eto.

A čuo sam da Ruđera Boškovića osim Srba svojataju i Talijani, i da su bijesni na Hrvate koji pak svojataju Marka Pola.

Ivu Andrića također svojataju (i pljuju) sa svih strana, premda se čovjek, navodno, osjećao Jugoslavenom.
NULTI is offline  
Old 16.07.2012., 19:02   #80
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Ne patim za time,nego me zanima Hrvatska kultura, umjetnost i povjest. Citam o jednom Hrvatu sto se rodio u gradicu Smiljanu i zvao se Nikola Tesla. U tom smiljanu cesto su velike grmljavine i cesto udraju gromovi,pa sigurno to je stvorilo to zanimanje u Nikoli Tesli,kao cak i njegov macak cije dlake su uvijek bile pune elektriciteta. Skolovao se u nasim skolama u Smiljanu i Karlovcu. Radujem se da u mojoj domovini se dogadaju neke lijepe stvari, da u mojoj domovini ipak postoji neko obrazovanje i tako dalje. I onda Srbi mi moraju na kraju zagoracavati zivot omalovazavajuci sve to? Radujem se za nasi prekrasni Dubrovnik i za njegovu Renesansu i onda mi neki Srbin treba ponizavati govoreci kako je to srpsko? Ne, hvala,ali ja to ne prihvacama. Neka Srbi budu daleko od mene i neka neomalovazavaju moju domovinu i neka me puste da se radujem u njoj .
Smiljan gradić To je selo. Ti niti ne znaš gdje je taj Smiljan.
gljiva11 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.