Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2012., 12:28   #1
2012 Katastrofa ?

Nikad nije bilo ovoliko sunčano kod mene u Splitu od kad sam došao vamo prije 15 godina .. Meni to nije baš drago. Poznavajući zakon: what goes around, comes around imam osječaj da bi moglo biti poplava i možda i potresa .. Šta vi mislite ?
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 12:36   #2
Ne prizivaj vraga ...ako vam spuži bježe iz zemlje a kiše nitokud a ptice naglo ušute ide potres - to znaju iz iskustva Dubrovčani.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 16:54   #3
Yeeeah, razum ne mora biti suprotstavljen osjećajima i intuiciji. Osim ako ga tako postavimo. I tražimo istinu u ponuđenim modelima. Pa ne znamo bismo li radije da to jest istina ili ne...
No, kada prihvatimo neki model, je li to zaista ono što osjećamo? Ili je, možda, ono što mislimo da bismo trebali osjećati? A ako mislimo da nešto trebamo osjećati, osjećamo li to zaista?
Uf, što sam se zaplela!

Evo, ja ne znam. Što ti misliš?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 17:01   #4
Ovo je za mene već pakao, a vi kako hoćete!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 17:11   #5
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ovo je za mene već pakao, a vi kako hoćete!
O, pa otkud sad takvo mračnjaštvo?
Kao, za tebe pakao, a mi kako hoćemo. Pa valjda onda i kako ti hoćeš.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 18:03   #6
Prije 15 god u Splitu smo se kupali već 15.5, danas je to mjesec dana kasnije.
To za 2012 su govorili i 1994 kad su najavljivali eksploziju sunca, bilo čak u slobodnoj Dalmaciji, sjećam se toga kao klinac, pa su govorili za 2004, 06, 10-te je trebao početi 3svj rat, niz gluposti po principu kruha i igara usmjeravajuci nas na bilo sto drugo osim na ono najpotrebnije, bavljenje vlastitom samospoznajom
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 18:49   #7
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Yeeeah, razum ne mora biti suprotstavljen osjećajima i intuiciji. Osim ako ga tako postavimo. I tražimo istinu u ponuđenim modelima. Pa ne znamo bismo li radije da to jest istina ili ne...
No, kada prihvatimo neki model, je li to zaista ono što osjećamo? Ili je, možda, ono što mislimo da bismo trebali osjećati? A ako mislimo da nešto trebamo osjećati, osjećamo li to zaista?
Uf, što sam se zaplela!

Evo, ja ne znam. Što ti misliš?
Oš reć da sami možemo izabrat osjećaje a ne da sad gledamo na katastrofu i s tim povezujemo negativno naučene osjećaje ?
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 18:55   #8
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Prije 15 god u Splitu smo se kupali već 15.5, danas je to mjesec dana kasnije.
To za 2012 su govorili i 1994 kad su najavljivali eksploziju sunca, bilo čak u slobodnoj Dalmaciji, sjećam se toga kao klinac, pa su govorili za 2004, 06, 10-te je trebao početi 3svj rat, niz gluposti po principu kruha i igara usmjeravajuci nas na bilo sto drugo osim na ono najpotrebnije, bavljenje vlastitom samospoznajom
Moguće, ja se nadam da će bit sve uobičajeno i da će normalne kiše padati, iako sam pročitao u jednom tekstu da se će se naše područje pretvoriti u vručju klimu, slično sjeverno afričkoj ili tropskoj ..

I globalno zatopljenje su najavljivali kao čovjekovo djelo te je sad postalo poznato da nije tako .. A mene sad zanima ako stvarno čovjek nije kriv šta je globalno zatopljenje, ćemu onda ona priča o recikliranju smeća i treba paziti da ne koristimo plastične vrečice, ako to ionako nije bitno za zemlju jer je to samo amo reć mali udio ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 19:35   #9
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ovo je za mene već pakao, a vi kako hoćete!
Misliš na temperaturu zraka? Za mene je to ugodna toplina
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 19:35   #10
pozdrav! smatram da svojim ponašanjem zagađujemo i uništavamo Zemlju jer je Zemlja živa!isto kao i ljudsko tijelo i Zemlja se obnavlja,liječi se.možda nismo krivi za globalno zatopljenje(iako se ja nebi s tim složila) ali zato uništavamo šume,bušimo Zemljinu koru zbog nafte i plina...pa se Zemlja liječi a mi to osjećamo kao potrese,poplave,erupcije vulkana,suše itd.zato je izuzetno važno da svatko od nas brine o prirodi i da je poštiva i cijeni.
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 19:45   #11
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Moguće, ja se nadam da će bit sve uobičajeno i da će normalne kiše padati, iako sam pročitao u jednom tekstu da se će se naše područje pretvoriti u vručju klimu, slično sjeverno afričkoj ili tropskoj ..

I globalno zatopljenje su najavljivali kao čovjekovo djelo te je sad postalo poznato da nije tako .. A mene sad zanima ako stvarno čovjek nije kriv šta je globalno zatopljenje, ćemu onda ona priča o recikliranju smeća i treba paziti da ne koristimo plastične vrečice, ako to ionako nije bitno za zemlju jer je to samo amo reć mali udio ..
Globalno zatopljenje nema nikakve veze s čovjekom, i dok čovjeka nije bilo razina CO2 je bila viša nego sada i bilo je toplije nego sada.
Zemlja prolazi svoje faze razvoja koje su prirodne i dijelom ovise gdje se zemlja nalazi u galaksiji u kojem trenutku, jer dokazano je da se i mars zagrijava također pošto sunce također ima svoje faze razvoja i ima periode kada proizvodi više energije.
Recikliranjem smeća postižemo to da iskorištavamo ono što je već proizvedeno bez potrebe da dalje uzimamo materijale iz prirode, što se tiče plastičnih vrečica poznato je da se plastika vrlo sporo raspada, da je toksična i da je često uzrok pomoru određenih životinjskih vrsta u oceanima, naime oceanom pliva plastično smeće veličine ....neznam sad koje države, ali ogromno je, kad se životinja zapetlja u vrećicu ne može se izvući van i ugiba.
Malim koracima do velikih riješenja, treba imati na umu da moć i novac igraju veliku odluku u svemu.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 19:57   #12
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
O, pa otkud sad takvo mračnjaštvo?
Kao, za tebe pakao, a mi kako hoćemo. Pa valjda onda i kako ti hoćeš.
Ko vam je kriv!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 19:58   #13
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Misliš na temperaturu zraka? Za mene je to ugodna toplina
Za tebe je, ali za mene nije
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 22:49   #14
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Oš reć da sami možemo izabrat osjećaje a ne da sad gledamo na katastrofu i s tim povezujemo negativno naučene osjećaje ?
Ne. Kada neprestano očekujemo katastrofe, onda sve i počinjemo doživljavati kao katastrofu ili naznake za katastrofu koja samo što nije došla.
Kakve onda misliš da si osjećaje razvijamo i jesu li to uopće osjećaji ili se svedu na samo jedan, strah?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 22:58   #15
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
I globalno zatopljenje su najavljivali kao čovjekovo djelo te je sad postalo poznato da nije tako ..
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Globalno zatopljenje nema nikakve veze s čovjekom, i dok čovjeka nije bilo razina CO2 je bila viša nego sada i bilo je toplije nego sada.
Hmmm, dečki...
Ovo je duhovnost i nije ovdje tema pa neću nadugačko. Čovjek je u atmosferu vratio goleme količine ugljika koje bi inače još milijunima godina bile duboko pod zemljom. Mislite da to nema baš nikakav utjecaj?
Ponekad je ipak dobro pročitati i koju knjigu ozbiljnih znanstvenika, ne samo navijačke linkove.
Preporučam T. Flannery: Gospodari vremena. Popularno je pisana i zanimljiva.
E, u što se sve dečki neće uvjeriti samo da se ne moraju odreći svojih nabrijanih strojčeka.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 00:34   #16
1. Nema nikakav utjecaj.
2. Nemam nabrijani strojček.
3. Proučiti tko je najviše profitirao od priče i tko zagovara priču o man-made zagrijavanju.
4. Tvoje izlaganje baš i nije korektno prema nama dvoje dečkiju, jer zaista mi nismo sigurno ništa čitali, suđeno nam je, dosuđeno i čak smo kažnjeni.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 00:43   #17
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
1. Nema nikakav utjecaj.
2. Nemam nabrijani strojček.
3. Proučiti tko je najviše profitirao od priče i tko zagovara priču o man-made zagrijavanju.
4. Tvoje izlaganje baš i nije korektno prema nama dvoje dečkiju, jer zaista mi nismo sigurno ništa čitali, suđeno nam je, dosuđeno i čak smo kažnjeni.
Oprosti mi, nisam te željela uvrijediti.
Izgleda da različito vidimo globalno zagrijavanje.
Stavku 4 ne razumijem.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 00:56   #18
Nisi me uvrijedila, samo iznosim da s spiritualne strane nije uredu dosuđivati nešto bilo kome, i da ja nemam mišljenje o zagrijavanju koje nametaju na televiziji, tj troše silne milijune na propagandu, stoga najbolje se zadržati samo na tome da imamo različita mišljenja
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 01:07   #19
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Nisi me uvrijedila, samo iznosim da s spiritualne strane nije uredu dosuđivati nešto bilo kome, i da ja nemam mišljenje o zagrijavanju koje nametaju na televiziji, tj troše silne milijune na propagandu, stoga najbolje se zadržati samo na tome da imamo različita mišljenja
Imaš potpuno pravo. Nije bilo od mene u redu. Ali jednostavno nisam izdržala jer i ja imam neke uvide sa spiritualne strane, pa kad se već spomenulo...
Televiziju ne gledam uopće više od godinu i pol. A mišljenje može isto biti izmanipulirano, slažem se.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 01:20   #20
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Imaš potpuno pravo. Nije bilo od mene u redu. Ali jednostavno nisam izdržala jer i ja imam neke uvide sa spiritualne strane, pa kad se već spomenulo...
Televiziju ne gledam uopće više od godinu i pol. A mišljenje može isto biti izmanipulirano, slažem se.
Imati uvid ne znači da je informacija točna, štoviše istina se iskrivljuje u onom trenutku čim pomislimo i izgovorimo informaciju, informacija u originalu nema oblik i čim prođe kroz razum podložna je iskrivljavanju, stoga i sa svoje strane mogu reći da moj uvid također može biti iskrivljen i neispravan i da jedino u što oboje možemo biti sigurni da imamo različite uvide zato što gledamo s različitih životnih točaka, jedna točka ima različite položaje ovisno s koje strane je gledaš i to je univerzalna spiritualna istina koje se treba držati, spoznati to znači nikad više osuđivati, dosuđivati, okrivljavati ili bilo što slično, jer ono što je nekome laž drugom je istina, jer istina je informacija u umu pojedinca koji je promatra, te ako krenemo od tog polazišta slika cijelog svijeta se mijenja.

Razmisli, kad već želiš pogled sa spiritualne strane, eto jednog
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.