Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 15:05   #41
Quote:
whitestone kaže: Pogledaj post
i kako će to promijeniti njegovo mišljenje o Jugoslaviji?
Ništa mu nikada neće promijeniti mišljenje jer je zatucan i indoktriniran, samo ga treba držati što dalje od hrvatskog medijskog prostora.
thatfeel is offline  
Old 17.02.2013., 15:06   #42
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
Koga briga za njegovo misljenje...jedino pozitivno bi bilo to da nas vise ne bi trovao sa svojim kretenarijama.
Moj prvi citat se odnosio na korisnika koji je napisao Frljićevo mišljenje i napisao da to može samo jedna stvar promijeniti.
whitestone is offline  
Old 17.02.2013., 15:06   #43
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
... i ono što prosječnom Hrvatu posebno smeta je što on a priori ne zauzima ničiju stranu.
...
haha

“Mene osobno jedna ili dvije presude Haškog tribunala neće razuvjeriti da nije postojao udruženi zločinački pothvat s ciljem protjerivanja Srba, te da se nije događalo prekomjerno I neselektivno granatiranje"

baš si pogodio tko nema apriori stav.
zmay is offline  
Old 17.02.2013., 15:08   #44
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Naravno da će ljudi poput Frljića biti kritizirani jer on pokušava na jednak način kritički gledati na sva događanja iz nedavne prošlosti
Kako to kriticki? Tako sto zanemaruje notornu cinjenicu koja kaze da Hrvatska za istocnog susjeda nije imala Slovacku, Cesku ili Sloveniju nego Srbiju koja je bila i dan danas je puna cetnika koji i dalje sanjaju Veliku Srbiju? Sa takvim ljudima pored sebe samo notorni idiot moze sanjati miran raspad drzave. Tako je Zeljac, mi smo izvrsili agresiju na Srbiju, a ne obrnuto.

Quote:
i ono što prosječnom Hrvatu posebno smeta je što on a priori ne zauzima ničiju stranu.
Tocno, ne zauzima niti jednu stranu posto je Jugoslaven. To mu nitko ne imputira nego to moze iz njegovih stavova iscitati i zadnji medikritet.

Quote:
A kad netko ne zauzima stranu, takvi se poistovjećuju sa imaginarnim jugoslavenstvom i iz te pozicije je takve lakše kritizirati
Ako ti iz njegih rijeci ne mozes zakljuciti sto doticni misli o Jugoslaviji, a sto o Hrvatskoj, Srbiji, BiH i Sloveniji onda imas velikih problema oko razumijevanja izgovorenog. Tebi ocito svatko u lice mora reci da je Jugoslaven kako bi shvatio da je Jugoslaven.
__________________
"Smiješno mi je kad me Maja Sever proziva zbog mojih desnih svjetonazora a zaposlena je na televiziji na izravnu intervenciju Gojka Šuška."
Tigera is offline  
Old 17.02.2013., 15:10   #45
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
haha

“Mene osobno jedna ili dvije presude Haškog tribunala neće razuvjeriti da nije postojao udruženi zločinački pothvat s ciljem protjerivanja Srba, te da se nije događalo prekomjerno I neselektivno granatiranje"

baš si pogodio tko nema apriori stav.
Podebljano su vec naucili i slonovi u ZOO-u. Ko papagaji ponavljaju jedne te iste gluposti i nadaju se da je konacno postala neporeciva istina.
__________________
"Smiješno mi je kad me Maja Sever proziva zbog mojih desnih svjetonazora a zaposlena je na televiziji na izravnu intervenciju Gojka Šuška."
Tigera is offline  
Old 17.02.2013., 15:10   #46
Najbolji je onaj dio o Miloševiću i ratu, prvo kenja 5 minuta da bi na kraju ispalo da se rat ipak nije mogao izbjeć.
Očekivao sam zanimljivijeg lika, dosadan je ko proljev, zato i mora provocirati predstavama da se nečim istakne.
Uglavnom se svodi na to "nacionalizam je glup, jer moja domovina više ne postoji".
kawaguchi22 is offline  
Old 17.02.2013., 15:11   #47
koloplet profesionalnih provokatora i dalje profitira na temelju kompleksa hrvatskog naroda koji bi se svima htio svidjeti i svakome sluganski povlađivati. jebeš Olivera Frljića i njegovo "mišljenje".
zmay is offline  
Old 17.02.2013., 15:11   #48
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Naravno da će ljudi poput Frljića biti kritizirani jer on pokušava na jednak način kritički gledati na sva događanja iz nedavne prošlosti, i ono što prosječnom Hrvatu posebno smeta je što on a priori ne zauzima ničiju stranu.
A kad netko ne zauzima stranu, takvi se poistovjećuju sa imaginarnim jugoslavenstvom i iz te pozicije je takve lakše kritizirati.
Kako tipično.

Objasni mi kako pokušava na "jednak način kritički gledati na sva događanja iz nedavne prošlosti"? Radi upravo suprotno, pljuje samo po jednoj strani i s time pokušava nešto dokazati. Recimo, u jednom intevjuu je rekao

"Kazalište je mjesto u kojem mogu govoriti da rat nije bio neizbježan i da osamostaljivanje Hrvatske, uspoređeno s brojem ljudi koji su u tom ratu stradali i socijalnom bijedom u kojoj sada živimo, nije bilo vrijedno svega toga." To nije po tebi zauzimanje jedne strane? Itekako je pristran.

Ili "Je li Domovinski rat, ili kako god se to zvalo, u kojem je ubijena dvanaestogodišnja Aleksandra Zec za čije ubojstvo do danas nitko nije odgovarao, doista obrambeni rat?" To je ta famozna objektivnost, gdje se beskrajno medijski eksponira jedan takav slučaj na hrvatskoj strani, a potpuno ignoriraju stotine pa čak i tisuće na drugoj strani.
thatfeel is offline  
Old 17.02.2013., 15:12   #49
Quote:
kawaguchi22 kaže: Pogledaj post
Najbolji je onaj dio o Miloševiću i ratu, prvo kenja 5 minuta da bi na kraju ispalo da se rat ipak nije mogao izbjeć..
Ali ipak to je ostalo u sjeni da toga sto je odmah poslije rekao...Hrvati su pocinili zlocine koje nisu procesuirali sto ih cini istima Srbima koji su napali Hrvatsku.

Lik je naprosto bljutav.
__________________
"Smiješno mi je kad me Maja Sever proziva zbog mojih desnih svjetonazora a zaposlena je na televiziji na izravnu intervenciju Gojka Šuška."
Tigera is offline  
Old 17.02.2013., 15:14   #50
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Frljic je ambiciozan. Dobro je uvidio koje teme ako ih se obradi bi imale najveceg odjeka u stranim zemljama. Zato se i bacio pisanju djela o npr. smrti Djindjica u Beogradu,kao i smrti Aleksandre Zec u Zagrebu. Vec ima angazmane po stranim zemljama i ocito sve sto radi, radi u cilju sampromocije sebe kao kazalisnog redatelja.
Pravilno je zakljucio da mora naci politickog sponzora u stranoj zemlji da uspije. O njegovoj strucnosti i kvaliteti kao rezisera ne mogu nista reci jer to nisam detaljno pratio.
Sam se nije nikad direktno angazirao protiv ovoga o cemu sad pise.
Rekao bi prije da je marketinški strucnjak. Radi u branši koja ne kotira dobro pa zato uzima teme koje privlače pozornost.
master_mind_ is offline  
Old 17.02.2013., 15:15   #51
Da, svatko ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i današnji gost emisije. Ali iza svakog mišljenja bi trebala stajati nekakva argumentirana elaboracija, nešto čime bi se potkrijepili vlastiti stavovi, inače ne vrijede ništa. U tom smislu gost je iznosio stavove koji ne vrijede ni pišljiva boba, a pored toga su sami po sebi retardirani i kontra pravilne logike.

Da smo u Izraelu, takav bi bio protjeran iz zemlje zbog svojih aktivnosti kontra države u kojoj živi.
Inženjer- is offline  
Old 17.02.2013., 15:15   #52
Quote:
kawaguchi22 kaže: Pogledaj post
Najbolji je onaj dio o Miloševiću i ratu, prvo kenja 5 minuta da bi na kraju ispalo da se rat ipak nije mogao izbjeć.
Očekivao sam zanimljivijeg lika, dosadan je ko proljev, zato i mora provocirati predstavama da se nečim istakne.
Uglavnom se svodi na to "nacionalizam je glup, jer moja domovina više ne postoji".
kako da ne postoji pa rece covjek da mu je domovina kao neki duhovni prostor.
Quote:
Inženjer kaže: Pogledaj post

Da smo u Izraelu, takav bi bio protjeran iz zemlje zbog svojih aktivnosti kontra države u kojoj živi.
ne samo u izraelu. u nijednoj sredenoj europskoj drzavi neces dobiti medisjki prostor na glavnoj teliviziji da pljuvas drzavu u kojoj zivis. to valjda samo kod nas dopustaju
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Old 17.02.2013., 15:17   #53
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Evo, gledam ga i smiješno. Čemu poklanjanje pažnje nekome tko ne zna što hoće, nema stava, nego samo kontrira svakome? Niti težine, niti uvjerljivosti u njegovim riječima, nego samo cmoljavo prenemaganje. Lik na kojeg ne treba obraćati pažnju i ignorirati ga, ali je podoban "nepristranim" medijima koji, po zadatku, vole forsirati neku drugu "istinu".
ponovit ću ovdje,kako je na medijskoj sceni "mala bara,puno krokodila", lik samo ponavlja što su razni lijevi kolumnisti govorili desetljećima, i sada se trudi staviti što više tih "šokantnih" stvari na jedno mjesto kako bi "šokirao javnost"...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 15:20   #54
Quote:
Inženjer kaže: Pogledaj post
Da, svatko ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i današnji gost emisije. Ali iza svakog mišljenja bi trebala stajati nekakva argumentirana elaboracija, nešto čime bi se potkrijepili vlastiti stavovi, inače ne vrijede ništa. U tom smislu gost je iznosio stavove koji ne vrijede ni pišljiva boba, a pored toga su sami po sebi retardirani i kontra pravilne logike.

Da smo u Izraelu, takav bi bio protjeran iz zemlje zbog svojih aktivnosti kontra države u kojoj živi.
Ono što je problem u ovom slučaju, da voditelj emisije nije tražio da ih ovaj argumentira, zato jer se očito slaže s njim. A znamo kak to izgleda kad se s nekim ne slaže.
kawaguchi22 is offline  
Old 17.02.2013., 15:20   #55
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Naravno da će ljudi poput Frljića biti kritizirani jer on pokušava na jednak način kritički gledati na sva događanja iz nedavne prošlosti, i ono što prosječnom Hrvatu posebno smeta je što on a priori ne zauzima ničiju stranu.
A kad netko ne zauzima stranu, takvi se poistovjećuju sa imaginarnim jugoslavenstvom i iz te pozicije je takve lakše kritizirati.
kritički pogled podrazumijeva i argumentirani nastup i sagledavanje cjelokupne slike, ne selektivno izvlačenje iz konteksta po propagandnom principu uzmi što ti paše i eksploatiraj to do besvjesti kako bi time pred javnosti poktrijepio nužnost vlastite "misije".

Frljićevo pljuvanje po svemu i provociranje prije je marketing nego kritika, ili pak lik živi u duboko ideologiziranom svijetu napredni vs nazadni, ili je ta žuč znak nekih osobnih frustracija.

Hrabar jest, to mu se ne može poreći, al da je nekakav autoritet po tumačenju društvenih pitanja, ni blizu.
žalac_1 is offline  
Old 17.02.2013., 15:21   #56
Quote:
Inženjer kaže: Pogledaj post
Da, svatko ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i današnji gost emisije. Ali iza svakog mišljenja bi trebala stajati nekakva argumentirana elaboracija, nešto čime bi se potkrijepili vlastiti stavovi, inače ne vrijede ništa. U tom smislu gost je iznosio stavove koji ne vrijede ni pišljiva boba, a pored toga su sami po sebi retardirani i kontra pravilne logike.

Da smo u Izraelu, takav bi bio protjeran iz zemlje zbog svojih aktivnosti kontra države u kojoj živi.
Imaš neki primjer o sličnom protjerivanju iz Izraela? Ne kažem da ne postoji, samo osobno nisam čuo za nešto slično.



Ali u svakom slučaju nije protjeran iz Hrvatske i to je ono što nas čini boljim od zemalja koji protjeruju nevažne ljude zbog njihovih mišljenja. (makar vidim da neki zagovaraju deportaciju u Bosnu i Hercegovinu)
whitestone is offline  
Old 17.02.2013., 15:29   #57
Oliver može u prime time terminu na nacionalnoj televiziji pljuvati po Tuđmanu, Domovinskom ratu, braniteljima, hrvatskoj državi i Katoličkoj crkvi, ali ako na opskurnoj Facebook stranici 'Nedjeljom u 2' pokušate to komentirati onda se dogodi ovo što sam maloprije napisao na temi o HRT-u:
Quote:
Inače na Fejs stranici ''Nedjeljom u 2'' cenzura radi sve u 16.
Napisao sam par komentara na današnju emisiju, ali ekspresno su obrisani i zabranjeno mi je daljnje komentiranje. Banirali me
no_surrender is offline  
Old 17.02.2013., 15:30   #58
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Naravno da će ljudi poput Frljića biti kritizirani jer on pokušava na jednak način kritički gledati na sva događanja iz nedavne prošlosti, i ono što prosječnom Hrvatu posebno smeta je što on a priori ne zauzima ničiju stranu.
A kad netko ne zauzima stranu, takvi se poistovjećuju sa imaginarnim jugoslavenstvom i iz te pozicije je takve lakše kritizirati.
Ti bi sigurno pozdravio neki neutralan kritički sud o ustaškom i partizanskom pokretu i relativizaciju koja ide s njim., jel tako da bi.
smijurija is offline  
Old 17.02.2013., 15:35   #59
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
kritički pogled podrazumijeva i argumentirani nastup i sagledavanje cjelokupne slike, ne selektivno izvlačenje iz konteksta po propagandnom principu uzmi što ti paše i eksploatiraj to do besvjesti kako bi time pred javnosti poktrijepio nužnost vlastite "misije".

Frljićevo pljuvanje po svemu i provociranje prije je marketing nego kritika, ili pak lik živi u duboko ideologiziranom svijetu napredni vs nazadni, ili je ta žuč znak nekih osobnih frustracija.

Hrabar jest, to mu se ne može poreći, al da je nekakav autoritet po tumačenju društvenih pitanja, ni blizu.
Ali kolega, po čemu je on hrabar, pa deseci kolumnista već desetljećima govore identično kao on i nikome ništa
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 15:41   #60
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali kolega, po čemu je on hrabar, pa deseci kolumnista već desetljećima govore identično kao on i nikome ništa
Prijatelju evo malo humora sa Fejs stranice NU2 na kojoj sam baniram, ali čitam ostale komentare i umirem od smijeha.
Neka Sonja Matetic prije minutu je napisala ovo:
Quote:
OLiver je zgodan, oportun je i intrigantan jer razmišlja, slažem se sa svakim i neizgovorenim zarezom. Za većinu je na žalost 'drugačiji' jer ne pripada stadu. Zato ga volim. Olivera sam slušala pažljivije nego sve do sada. Zaokupio je moj pogled, dušu, maštu. Oliver posjeduje moćan i sexy brain, svidjelo se to nekome ili ne. Moj naklon.


NU2 na Facebooku
no_surrender is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.