Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2015., 09:13   #21
S pozicije krajnjeg korisnika PBZ-a je skuplje, zato jer se niti do sada nisu plaćale nikakve naknade za transakcije. S pozicije sigurnosti internetske kupovine je ovo definitivno sigurnije, ali to je više prednost za banke nego za krajnje korisnike jer ionako one snose rizik ako se utvrdi neovlašteno korištenje nečije kartice. S te strane mi nije jasna politika PBZ-a koja cijenu ove sigurnosti prebacuje na krajnjeg korisnika, za razliku od Zabe gdje je m-token besplatan, a čak je i fizički token besplatan, što nisam znao (piše na ovim stranicama pod Pitanja i odgovori).
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 01:40   #22
Question

Ja sam isto ostala zatecena sad, naime koristim pbz visa electron karticu deviznu u eurima vec dvije godine i bez problema sam prebacivala novce s nje na Neteller i druge sajtove za online transakcije. Medjutim sada me trazi 3d secure nekakav i pise da upisem svoj email da ga aktiviram. Upisala sam svoj email u vise navrata i kliknula autorizaciju no nista mi nikada nije doslo na mail i ne mogu obaviti ni jednu transakciju jer me trazi iznova to. Zanima me kako sam do nedavno mogla kupovati i prebacivati novac sa kartice i obratno, a sada ne mogu? Prije mjesec dana sam otvorila i tekuci racun u pbz-u te dobila karticu i link za m-pbz na mobitel i navela svoj email koji imaju u evidenciji. Receno mi je da mi aplikacija na mobitelu sluzi kao token, no neznam kako da pomocu njega predjem taj 3d secure koji me trazi na netu..Skidaju mi 8 kn na kraju mjeseca. Sta sada moram napraviti uopce mi nije jasno, molim za pomoc. Inace imam tekuci racun u zabi godinama i njihov token i m-zabu no kako zaba nema visa electron kao pbz sa kojim se moze online trgovat visu electron sam imala u pbz-u. Zna li netko da li je zaba pribavila kakvu visa karticu ili slicnu, a da sljaka kao ova pbz-ova? Hvala puno.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:50   #23
Što se tiče ne dobivanja mail-a, provjeri spam folder. Ili gledaš/daješ krivi mail. Druge nema.

Nisam obavio još ni jednu kupovinu pa pričam napamet...

Prilikom plaćanja trebao bi ti iskočiti prozor za 3D-secure identifikaciju.
U taj prozor unosiš Serijski broj tokena u jedno polje i jednokratnu zaporku u drugo polje.
Ili za potvrdu transakcije, Upit i Odgovor.

Te opcije se nalaze u mToken aplikaciji.
Pošto nju imaš mislim da je to to.

Kupovinu online možeš obaviti i sa PBZ Visa Inspire karticom tekućeg računa.
Nije nužno potrebna Visa Electron.

P.S
Pogledaj i ovaj link gdje je opisano kako se prijaviti na Verified by VISA http://www.anz.com.au/personal/credi...verified-visa/

Istu preceduru opisuje i Zaba
http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...ostupak_kupnje

Zadnje uređivanje PedalToTheMetal : 29.01.2015. at 20:05.
PedalToTheMetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:45   #24
Hm nema ni u spam folderu, sve foldere sam pregledala. Upisala sam dobar mail sigurno jer sam upisivala vise puta. Poslala sam i njima mail i evo odgovora:
Poštovana

Privredna banka Zagreb je uvela korištenje 3-D Secure sigurnosnog standarda prilikom kupovine MasterCard i Visa karticama na Internetskim prodajnim mjestima.

Kupovinu na Internetskom prodajnom mjestu s logom MasterCard SecureCode i Verified by Visa korištenjem 3-D Secure sigurnosnog standarda mogu obaviti samo korisnici kartica koji imaju dodijeljen autentifikacijski uređaj (Token, Čitač kartica, PBZmToken).

Autentifikacijski uređaj dobiva na korištenje svaki korisnik internetskog i/ili telefonskog bankarstva (usluge: PBZ365@NET, PBZ365TEL i PBZInvestor). Ako korisnik kartice nije korisnik jedne od navedenih usluga i ne želi je ugovoriti, može zatražiti izdavanje PBZmTokena ili čitača kartica uz naplatu jednokratne naknade.

Za detaljnije informacije o korištenju 3-D Secure sigurnosnog standarda ljubazno Vas molimo da se obratite telefonom na besplatni broj 0800 365 365 ili e-mailom [email protected]

Srdačan pozdrav,

Irena Tenčić
stručni suradnik

Odjel posebnih usluga korisnicima
Sektor korisnika
Adresa: Radnička Cesta 44, 10000 Zagreb
Tel. : +385 (0)1 6124 422
Faks: +385 (0)1 6363 362
E-mail: [email protected]
www.pbzcard.hr

No ja i dalje ne razumijem da li je ovo sta spominje pod PBZmToken ova aplikacija koju imam na mobitelu ili ne i ako je kako da ju upotrijebim kad sam na netu jer me trazi samo da aktiviram upisom maila ne trazi me pin ili pitanje..no kada upisem mail nista se ne dogadja...
 
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 21:01   #25
A čuj teško je nama znati koju aplikaciju od PBZ-a imaš na mobitelu
Podajgle

Šalu nastranu.. ali fino ti ljudi kažu ako imaš ugovorenu jednu od ovih "usluge: PBZ365@NET, PBZ365TEL i PBZInvestor".
Imaš i token, "fizički" čitač kartica ili kao aplikaciju na mobitelu. Onda imaš sve što je potrebno, možeš koristiti 3d-Secure.
Nikakakvo dopisivanje mail-om.

edit
Ili možeš kupiti token, jednokratno za 50kn onda ne trebaš ugovarati neku od usluga.
PedalToTheMetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:00   #26
Imam ovu aplikaciju mPbz za Android kakvu koristim i kod zagrebacke banke (m-zaba). Mislim da nemam ugovoreno nista od toga, placam 8 kn mjesecno za tekuci, naknadu za devizni posebno i na moj upit za internet bankarstvo i token receno mi je da putem te aplikacije na mobu mogu obavljati sve i da mi fizicki token netreba. Zato se cudim i ne kuzim te njihove opcije i zasto ne mogu aktivirat uslugu 3D secure kad me trazi email. Nema mi druge idem ih zvat..good luck to me I hvala na odgovorima.

P.S. ako netko zna da li ova visa electron international od zabe sljaka za online transakcije sada? Jer prije par godina kada sam ju imala nisam mogla nista online sa njom..mozda se to promijenilo?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 15:24   #27
Dakle receno mi je da trebam ugovoriti mPBZ token aplikaciju koja kosta nekih 14-15 kn mjesecno skupa sa vodjenjem tekuceg ili jednokratno 45 kn, da ova aplikacija koju sada imam na mobu mPBZ ne vrijedi za taj 3d secure. Bas bezveze jer ako s tom aplikacijom mogu placati racune i ostalo da moram instalirati i platiti jos jednu..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:51   #28
Ima akcija do 31.1 uz ugovaranje PBZ365@net dobiješ mToken besplatno...

Možda možeš preko te aplikacije koju imaš ugovoriti PBZ365@net pa preko njega uzeti i mToken bez da ideš u poslovnicu ?
PedalToTheMetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 22:38   #29
Ma da? He super kasno palim, mogla mi je to i ova napomenuti kad sam zvala..jel mozda radi koja poslovnica subotom? Ne vidim opciju za to u aplikaciji mPBZ.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 13:57   #30
Eto bila ja danas u banci i objasnila da imam devizni vizu electron sa kojom sam do sada placala online no da vise neda bez 3d secure autorizacije. Ugovorila pbz365net i dobila aplikaciju m token za mob besplatno jer je danas zadnji dan akcije. Sveukupno ce me kostat 14 kn mjesecno znaci vodjenje tekuceg i taj net. Sta sada da ovu mPBZ aplikaciju maknem kaj ce mi dvije jel?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 15:36   #31
Sad sam instalirala m token i sad kuzim da je to u biti samo token u obliku aplikacije, da ne daju fizicki token ako imas smartphone. Dakle mPBZ mi i dalje treba, a ovaj m token sluzi kao fizicki token za internet bankarstvo preko racunala. Eto ako se netko pita kao i ja koja je razlika da zna. Malo me zbunilo to dvoje.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 20:45   #32
Da li kome od vas koji imate mtoken i mpbz na mobitelu radi navedena aplikacija? Meni danas ne radi, a do sada je radila.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 21:52   #33
jesi mijenjala broj, uređaj ili ažurirao software?
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 22:58   #34
Azurirala sam softvare, ali kratko azuriranje je bilo da..znaci radi toga ne radi? Sta sad moram opet u poslovnicu ili? Zar cu svaki put morati tako?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 00:04   #35
da

...ali sve u svrhu maksimalne sigurnosti klijenata...
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 01:22   #36
Haha super
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 11:22   #37
Ako sam dobro razumio problem je nakon nadogradnje mpbz aplikacije ?
Jer kod mene nije bilo ažuriranja za mtoken a mpbz nemam ugovoreno.

U svakom slučaju nevjerovatno. Pa što kažu kad dođeš u poslovnicu, u čemu je problem ? Koja je procedura.

Imam i ja jedno pitanje.

Uzeo sam dopunsko preko pbz365, odabrao plaćanje na 12 rata.
Prvu ratu su naplatili zanima me dali će sljedeće rate naplatiti automatizmom ili moram otvoriti trajni nalog ako želim automatizam plaćanja.

Na žalost ne vidim mogućnost da pretvorim jednom plaćeni nalog u trajni nalog na pbz365.
Dali dobro vidim
PedalToTheMetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 12:49   #38
Ipak nije bio problem u njihovoj aplikaciji mpbz i mtoken nego sam ja instalirala na mob aplikaciju "lux brightness" koja neznam iz kojeg razloga nije dozvoljavala unos pina. Slucajno se podudarilo sa nadogradnjom softvera. Tako da sve ok sta se pbz-a tice.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 10:08   #39
Quote:
PedalToTheMetal kaže: Pogledaj post
To je nešto naj novije što su smislile banke(standarde za transakcije) a kartične kuće ih implementiraju. Visa je imala 1000 programera na razvoju, MasterCard 300 !
"To" su smislile kartične kuće (konkretno Visa-Mastercard), a banke implementiraju. Jer moraju.
Ne obrnuto.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 20:17   #40
U biti mislim da nisi u pravu.
Interes dijele obadvije strane. Jedni ne mogu bez drugih ali banke su jače.
Kod njih je lova i klijenti. Može se recimo gledati da su banke prepustile dio poslovanja(posredovanje) kartičnim kućama...

Nego, evo nešto friško.

Bankomat mi nije isplatio 100kn niti dao potvrdu transakcije(račun) koju sam tražio. Karticu je dao i napisao da "Bankomat više nije u funkciji".
Ta poruka je odma nestala i bankomat je naizgled radio normalno.

Zovem broj napisan na bankomatu, kažu da tražim "reklamaciju" u najbližoj poslovnici. Odlazim u svoju poslovnicu ispunjavam par papira uvažavaju reklamaciju. Oni vide da je novac "rezerviran" na bankomatu.
Sve se dešava unutar 30min od bankomata do izlaza iz banke, svi su brzi, jasni, ljubazni. Usluga za 5.
Doma provjeravam na 365@net tamo isto piše rezervirano na bankomatu.
Nakon četiri dana greška je ispravljena, lova mi je vraćena.

P.S

Još dok sam bio kod bankomata dolazi dostavljač u prolazu dignut lovu.
Kažem "Stoj !!!"...mtf On kaže "tnx, btw već sam jednom tako ostao bez 700kn."
Kada sam bio u banci nitko nije iznenađen, kao da je to normalno, dešava se.. ?

Malo me frka podizat lovu na bankomatu
Sad ću uvijek gledat da je netko ispred mene

Zadnje uređivanje PedalToTheMetal : 20.02.2015. at 20:32. Reason: Promjena stava :)
PedalToTheMetal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.