Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 01:02   #1
Nevažan post nevažnog čovjeka

Jeste li se uspjeli ostvariti u ovom životu? Ja nisam. Dao sam sve od sebe, poklonio sam što sam god više mogao svima oko sebe koje sam volio, no ja im nisam dovoljno značajan niti da odgovore na ovaj post. Kad bi uopće znali da sam ga napisao. Ako bih danas morao umrijeti, svi ti ljudi imaju nekog bitnijeg ili čak puno bitnijeg od mene. Zaboravili bi me prilično brzo, neki možda sporije... Ali to je uglavnom to.

Je li to dovoljno za prosvjetljenje, samospoznaju i vrhunac ostvarenja?
Mora biti, jer više od toga nema.
Zlatko Režek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 02:21   #2
Quote:
Zlatko Režek kaže: Pogledaj post
Jeste li se uspjeli ostvariti u ovom životu? Ja nisam. Dao sam sve od sebe, poklonio sam što sam god više mogao svima oko sebe koje sam volio, no ja im nisam dovoljno značajan niti da odgovore na ovaj post. Kad bi uopće znali da sam ga napisao. Ako bih danas morao umrijeti, svi ti ljudi imaju nekog bitnijeg ili čak puno bitnijeg od mene. Zaboravili bi me prilično brzo, neki možda sporije... Ali to je uglavnom to.

Je li to dovoljno za prosvjetljenje, samospoznaju i vrhunac ostvarenja?
Mora biti, jer više od toga nema.
Ideššš...dao, poklonio sve... Makni očekivanja. Izgleda kao da si pokušao kupiti ljubav i naklonost tim poklonima. To se uvijek obije o glavu. To je manipulacija. Nikako ti ne želim soliti pamet ali preuzmi odgovornost, uništi ego i očekivanja.
Suoči se sa sobom u tišini, budi iskren prema sebi, oprosti/otpusti i kreni se voljeti. Prepusti se ljubavi. Uvjet je da si u miru sa sobom i da se voliš.
Ako misliš da je teško mogu ti reći da je teško = lako. Razliku čini samo tvoj otpor. Tvoj post mi zvuči patetično, nitko te neće uzeti u naručje i ljuljati. Što tebi znači ostvariti se u životu? Je li to mjeriš nečijim kimanjem glavom, tapšanjem, divljenjem i uvažavanjem od strane drugih? Što će ti to? Sva radost je u tebi, ništa nema vani.
I ako si zdrav budi zahvalan, a i inače budi ZAHVALAN. Sretno
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 02:30   #3
Quote:
Iceblue9 kaže: Pogledaj post
Ideššš...dao, poklonio sve... Makni očekivanja. Izgleda kao da si pokušao kupiti ljubav i naklonost tim poklonima. To se uvijek obije o glavu. To je manipulacija. Nikako ti ne želim soliti pamet ali preuzmi odgovornost, uništi ego i očekivanja.
Suoči se sa sobom u tišini, budi iskren prema sebi, oprosti/otpusti i kreni se voljeti. Prepusti se ljubavi. Uvjet je da si u miru sa sobom i da se voliš.
Ako misliš da je teško mogu ti reći da je teško = lako. Razliku čini samo tvoj otpor. Tvoj post mi zvuči patetično, nitko te neće uzeti u naručje i ljuljati. Što tebi znači ostvariti se u životu? Je li to mjeriš nečijim kimanjem glavom, tapšanjem, divljenjem i uvažavanjem od strane drugih? Što će ti to? Sva radost je u tebi, ništa nema vani.
I ako si zdrav budi zahvalan, a i inače budi ZAHVALAN. Sretno
Super, baš ti hvala. Meni isto zvuči patetično, kao da bi sad čovjek trebao biti razočaran time, ali ja nisam. Jedino se pitam jel to baš to...? Znaš otprilike kad se priča o seksu obično se očekuje orgazam, kad se priča o životu očekuje se samoostvarenje. Nije sad bitno koliko sam dao, koliko uzeo, želim reći da nisam bio škrt. Jesam li ja zanemario svoje samoostvarenje zato da se brinem o drugima? Ili je samoostvarenje u brizi oko drugih? To se možda pita svaka kućanica koja je podigla dvoje-troje djece i bila ona žena iza karijere svojeg muža. Ali ja nemam djecu. Najvjerojatnije neću ni imati. Život se bliži kraju. Ali i da nije tako, znam koliko ću još dobiti. Više nema prostora za velika prijateljstva, za snažne ljubavi. Maksimum koji se može očekivati je korektnost, uljudnost. No, ako ne bude ni toga, ne zamjeram.
Zlatko Režek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 02:52   #4
Hajde da malo proširim i pojasnim temu. Uzmimo na primjer: Goran Bare. Vrlo cijenjen glazbenik. Narkoman. Kaže: "Moj se život slomio kad mi je umrla prva supruga".

http://www.gloria.hr/goran-bare-moj-...-prva-supruga/

Moja tema nije o samoostvarenju Gorana Bareta, nego o samoostvarenju Baretove prve supruge. I druge, one koja ga je ostavila. Jel netko možda zna kako je teško vući takvu osobu kao što je Bare? Koliko ljubavi treba dati za to? U ovom slučaju čovjek je uspio nešto i napraviti od sebe. Dio zasluge za to pripada i prvoj supruzi. Mislim da ću odnijeti cvijeće na grob Mirjani Bare, čak i ako mu nije skidala zvijezde s neba svaki dan. Narkomanu to ionako ništa ne znači, jer gleda samo kako da se uroka.
Zlatko Režek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:20   #5
Koliko ti je godina, 60? 70?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:03   #6
Malo mi ovo vise vuce na psihologiju nego ovaj pdf da pravo kazem. Kako bilo sto je samoostvarenje ovisi o sekti koju pitas. U ovom kontekstu:

-budizam/advaita: tko je taj koji ima problem? Odakle problemi dolaze? Nista od toga nema objektivnu i trajnu opstojnost, niti tvoje ja, niti ono sto mu se desava. Razrijesi kontekst iluzorne/prolazne i relativne egzistencije (uvidom u stvarnost) i rjesio si sve druge probleme. Ako ne moras nemoj jebat.

- devocijska religioznost: visa sila sve odredjuje i zna. Najbolje joj se predati i prepustiti. Neka bude po njenoj volji i milosti. Jebo ne jebo, al po nasim pravilima.

- sotonjare: ne budi pickica. Bildaj, nauci se zauzet za sebe, ne krivi druge za svoje slabosti, zaradi stogod, zazivaj belzebuba u plastu s kapuljacom. Radi sto hoces. Kad jebes zadrzi mojo.

- flafi newage sensa - nakalibriraj auru, procitaj misticnu pjesmu mudrosti i ljubavi, plati nekom da ti kaze kako si poseban. Drkaj u pekmez.

Vise manje to bi bilo to.

Zadnje uređivanje Beljki : 23.03.2015. at 11:15.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:01   #7
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Drkaj u pekmez.
Dal da ga onda kasnije pojede ili da ga prodaje drugima?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:14   #8
onda njime pognoji psenicu, od koje uz pomoc energizirane vode i himalajskog kvasca napravi na suncu peceni kruh. Kruh energizira, zatim ga postavi u centar labirinta majke zemlje kojeg napravi na energetskom zemljinom cvoristu i dovede zivotinju koja odgovara njenom unutarnjem totemu vodicu da ju pojede. Time se rjesava bilo koje karmicke vezanosti koju je namjera uputila u trenutku ejakulacije.

Aj sad sa tim catom da se ne moram samobanat
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:16   #9
nitko te nece cijeniti ako se sam ne cijenis. Zapravo, mnogi ljudi ce pomisliti da imas skrivene namjere ako si previse dobar. Sto moze i biti istina. Nekima je usluznost samo sredstvo da druge ucine ovisnima o sebi, a ne izraz istinske ljubavi.
VIVVIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:23   #10
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Aj sad sa tim catom da se ne moram samobanat
Koji čet? Ovo je ozbiljan topic na ozbiljnom podforumu.
Čovjek je otvorio ozbiljnu temu i ti si mu, s duhovnjačkog stajališta, ponudio četiri validne perspektive, a on može uzeti jednu (ili kombinirati, valjda). Svaka od tih četiri ima dosta podvrsta. Tržište je veliko u smislu ponude, a ponuda je velika jer je takva i potražnja.

Otkad ste vi ljudi ubili boga, potreba za njime se javlja u raznim oblicima.

Mene su samo zanimale specifikacije oko zadnje navedene ponude. Neke tehnikalije. U jednom new age duhovnom priručniku sam čitao da se preporuča penetracija u pekmez a ne ovo što si ti predložio pa me zanimalo koji su tvoji izvori. Ti si učio iz drugih izvora, i to je OK. Dokle god se uvažavamo kao ljudi nije važno koji guru je bliže istini. A ako i jest, to je teško znati.

Namaste, bijeli brate, namaste.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:25   #11
Quote:
VIVVIV kaže: Pogledaj post
Nekima je usluznost samo sredstvo da druge ucine ovisnima o sebi, a ne izraz istinske ljubavi.
Što je to istinska ljubav i u kojem se dućanu može kupiti? "Istinska ljubav", zvuči kao neki pamflet za prava LGBTIQŽMNKF osoba .
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:49   #12
aj da vidimo kolko bi razloga moglo bit

- eticki (vjerski, filozofski) ideali
- neovisna unutarnja potreba (ispunjava nas i ne ocekujemo uzvrat)
- osjecaj duznosti, automatizam interioriziranih normi
- potreba da se svidimo i budemo prihvaceni, emotivna ovisnost
- potreba za materijalnom sigurnoscu i umrezavanjem, ekonomska ovisnost
- osjecaj nedostatnosti i manje vrijednosti, pa vece oslanjanje na druge
- bioloska vezanost, reproduktivne potrebe

sto jos?

naravno puno stvari je povezano, jedne nastaju iz drugih ili se prikrivaju njima..
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:55   #13
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Što je to istinska ljubav i u kojem se dućanu može kupiti? "Istinska ljubav", zvuči kao neki pamflet za prava LGBTIQŽMNKF osoba .
ako sam ne znas sto je ljubav, onda tesko da ce ti to netko objasniti
VIVVIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:57   #14
Ne kužim na koji je to post točno odgovor.
Ako je na moj, ja nisam pitao za razloge nego u kojem se dućanu može kupiti.

EDIT: Pitanje je išlo Beljkiju.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."

Zadnje uređivanje Druid : 23.03.2015. at 13:27. Reason: semantički šum izazvan strukturom medija
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:03   #15
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ne kužim na koji je to post točno odgovor.
Ako je na moj, ja nisam pitao za razloge nego u kojem se dućanu može kupiti.
VIVVIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:19   #16
Quote:
Zlatko Režek kaže: Pogledaj post
....Je li to dovoljno za prosvjetljenje, samospoznaju i vrhunac ostvarenja?
Mora biti, jer više od toga nema.
ovo ti je cist dovoljno za glumatanje žrtve ili da se probudiš iz tog svog sna...sam biraš
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:30   #17
Quote:
VIVVIV kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatila jer si postala odmah nakon Beljkija, a ja nisam vidio tvoj post jer nisam išao na "refresh". Pitanje je bilo upućeno Beljkiju, ne tebi, a nisam citirao jer sam mislio da će moj post biti odmah nakon njegovog (zapričao sam se u RL-u pa nisam uzeo u mogućnost opciju da neće). A iz tvoga je bilo jasno da se obraćaš meni, to sam skužio. Hvala.

EDIT: sad vidim da nije ni puno prošlo, samo dvije minute, tako da je i razumljivo.

Nema veze, idemo dalje, sad ću tebi posebno odgovoriti.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:32   #18
Quote:
VIVVIV kaže: Pogledaj post
ako sam ne znas sto je ljubav, onda tesko da ce ti to netko objasniti
https://www.youtube.com/watch?v=n1P_KKQpB9o

https://www.youtube.com/watch?v=OFloAsOWzM8

I znaš šta kaže slon kad baci lava u zrak?
"Lav iz in di eir."
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:40   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Malo mi ovo vise vuce na psihologiju nego ovaj pdf da pravo kazem. Kako bilo sto je samoostvarenje ovisi o sekti koju pitas. U ovom kontekstu:

-budizam/advaita: tko je taj koji ima problem? Odakle problemi dolaze? Nista od toga nema objektivnu i trajnu opstojnost, niti tvoje ja, niti ono sto mu se desava. Razrijesi kontekst iluzorne/prolazne i relativne egzistencije (uvidom u stvarnost) i rjesio si sve druge probleme. Ako ne moras nemoj jebat.

- devocijska religioznost: visa sila sve odredjuje i zna. Najbolje joj se predati i prepustiti. Neka bude po njenoj volji i milosti. Jebo ne jebo, al po nasim pravilima.

- sotonjare: ne budi pickica. Bildaj, nauci se zauzet za sebe, ne krivi druge za svoje slabosti, zaradi stogod, zazivaj belzebuba u plastu s kapuljacom. Radi sto hoces. Kad jebes zadrzi mojo.

- flafi newage sensa - nakalibriraj auru, procitaj misticnu pjesmu mudrosti i ljubavi, plati nekom da ti kaze kako si poseban. Drkaj u pekmez.

Vise manje to bi bilo to.

ja bih samo nadodao da taj drk u pekmes ima ljekovita svojstva eteričnog tijela
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:45   #20
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post

ja bih samo nadodao da taj drk u pekmes ima ljekovita svojstva eteričnog tijela
To sve ovisi na kojem su nivou ENERGIJE ENTITETA!

Je li se kad zatresao tramvaj kad si se vozio u njemu? U tom slučaju, energija tvog astralnog tijela je 17 (a okolnih entiteta 3) i to znači da ako svake treće srijede u mjesecu odigraš loto, postoji određena vjerojatnost da ćeš kroz sljedećih 10 godina dobiti šesticu. Doduše, nije garantirano. Ali ne možeš znati ako ne probaš.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.