Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 00:21   #1
Rastava - odluka je pala

Dragi moji forumski
Evo...donesena je odluka o rastavi. Znamo se 12 godina, 4 u braku i dijete od godinu i po. Prvi moj decko i velika ljubav s moje strane...dok mi se čini da im mene nikada zapravo i nije volio. Oprostila mu prevaru prije 7 godina i jedino sto ne zalim je ovo predivno dijete koje imam s njim. Kako svaki dobar brak dijete učvrsti, los ucini jos gorim... Uvijek je bio neradnik sto sam ja nadoknadjivala s honorarnim poslovima... naravno kad je doslo dijete vise nisam mogla. On je nakon posla umoran i ja sam ta na kojoj je cjelodnevna briga o djetetu. Uvijek je konzumirao marihuanu i obećavao da ce prestati kad rodim...koliko sam glupa bila da mu povjerujem... kad se dijete rodilo otisao je spavati u dnevnu sobu jer mu je smetao plac navečer. Inače...imala sam postporodjajnu... Dijete koje je spavalo u svom kreveticu pocelo je spavati sa mnom u krevetu...i tako je jos uvijek... Ali danas mi je puknuo film... dakle, vraćam se na posao nakon komplicirane trudnoće i dugog porodiljnog. Sljedeći tjedan radim a poslije toga imam godišnji i dijete krece u vrtic...dakle trebam nekog ko ce cuvati dijete samo drugi tjedan. Kako moji ni njegovi ne zive u istom gradu, moja mama se ponudila doci i cuvati unuka. Njegova ni ne zna da pocinjem raditi. Jednostavno nije zainteresirana. On ne dopusta. Zeli da nadjemo nekog preko oglasa jer sto ce nam babe u stanu... Napominjem...nikad se nisam odvojila od djeteta i to ce biti traumaticno i za bebu i za mene... Ne zelim ga ostaviti nepoznatoj osobi... Pogadjate...razlog je taj da on moze nesmetano smotati joint na balkonu, igrati igrice i pusiti...
Eto...tu sam pukla...zelim rastavu.
Problemi su sljedeći...on prijeti ubojstvom ako ga ostavim i otvoreno mi govori da mi nikada nece placati alimentaciju... Druga stvar...stan je na mene na kredit ali stecen u braku...on se ne zeli odseliti.... Uložio je u stan oko 100000 kuna.... Ako imate kakav savjet dobrodošao je....
Spremna sam mu dati 25000 kn i auto koje vrijedi 40000 kn i da ode...kako ga istjerati iz stana?
zoezd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:45   #2
Draga zoezd, ne znam što pametno reći osim ako prijeti ubojstvom da mu pozoveš policiju. A alimentacija se mora plaćati ako tako odredi sud, zar ne?
Nitko te ne može nasiliti da ostaneš u braku ako to ne želiš, i on će to morat nekako prihvatit ako vidi da si ustrajna u toj odluci. Samo hrabro!
lostdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:10   #3
pa ja ne vjerujem što čitam. kakva ubojstva? zapalit joint? jel taj normalan. mislim i sam sam ajmo reć' tunto jer sam popušio staru dobru foru kad oprostiš jednom ide drugi put. već sam tu pisao o svemu, ali kao prevaren lik koji je skršen do te mjere da ne znam gdje sam ne bih na svoju suprugu nikada digao ruku baš iz tog razloga što bih ispao pravo go.no. nedavno sam saznao da me supruga vara već duže vrijeme s likom koji je sve samo ne muško. davno je počelo, a mislim da negdje sam u drugom mjesecu ove godine pisao kako bih otišao i bla,bla,bla. e sad vidi ovo. kao otac svoje djece koja su već velika razmišljam o posljedicama za njih i to mi je prvenstveno važno. rastave, razvodi ili kako već ostavljaju devastirajuće posljedice za sve, ali... uf, uvijek ima ono ali. ne paničari, ohladi glavu, sjedi i dobro razmisli o svemu. zaboravi prošlost i okreni se budućnosti. probaj pričati sa svojim partnerom otvoreno i obavezno traži neka stavi karte na stol. ako i u jednom momentu naiđeš na prijetnje i slična sranja bježi glavom bez obzira. vjeruj mi ja sam muško i da mi partnerica prijeti nasiljem dobro bih se zamislio. sretno u budućim odlukama i iskreno se nadam da ćeš pronaći riješenje u obostranu korist.
ci-pele is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:13   #4
Jao što ti muškarci ispadnu nekvalitetni *nakon* što se dijete rodi.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:18   #5
Quote:
ci-pele kaže: Pogledaj post
pa ja ne vjerujem što čitam. kakva ubojstva? zapalit joint? jel taj normalan. mislim i sam sam ajmo reć' tunto jer sam popušio staru dobru foru kad oprostiš jednom ide drugi put. već sam tu pisao o svemu, ali kao prevaren lik koji je skršen do te mjere da ne znam gdje sam ne bih na svoju suprugu nikada digao ruku baš iz tog razloga što bih ispao pravo go.no. nedavno sam saznao da me supruga vara već duže vrijeme s likom koji je sve samo ne muško. davno je počelo, a mislim da negdje sam u drugom mjesecu ove godine pisao kako bih otišao i bla,bla,bla. e sad vidi ovo. kao otac svoje djece koja su već velika razmišljam o posljedicama za njih i to mi je prvenstveno važno. rastave, razvodi ili kako već ostavljaju devastirajuće posljedice za sve, ali... uf, uvijek ima ono ali. ne paničari, ohladi glavu, sjedi i dobro razmisli o svemu. zaboravi prošlost i okreni se budućnosti. probaj pričati sa svojim partnerom otvoreno i obavezno traži neka stavi karte na stol. ako i u jednom momentu naiđeš na prijetnje i slična sranja bježi glavom bez obzira. vjeruj mi ja sam muško i da mi partnerica prijeti nasiljem dobro bih se zamislio. sretno u budućim odlukama i iskreno se nadam da ćeš pronaći riješenje u obostranu korist.

dakle, a što tek ja od tebe čitam????

dakle...
ti zaista misliš da je za djecu bolje da žive u braku u kojem otac zna da ga žena vara mjesecima, a ne želi se razvesti upravo radi njih?
rastave , razvodi, kažeš ti, ostavljaju poslejdicu na djecu

a umjetann suživot u takvom braku, ne ostavlja posljedice na djecu??

pa pitat ćeš ih jednom što oni o tome misle
do tad, za sve bi bilo bolje da se suzdržiš od davanja savjeta na forumu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:29   #6
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post

dakle, a što tek ja od tebe čitam????

dakle...
za sve bi bilo bolje da se suzdržiš od davanja savjeta na forumu
Cenzurator?! Opa!


Autorice, mislim da ti je trenutno over doza svega.
Ponovno na posao, kamo dijete, pa ovo veliko dijete koje ne surađuje...

Da, trebalo bi moći s mužem razgovarati: sta on uopce misli o vasem zivotu? Djetetu i braku?
Ako je u mogućnosti uopće realno razmisliti?

Ako nije, trebaš se konzultirati s odvjetnikom o tvojim i djetetovim pravima.
Uh, nije ti lako..
Sretno!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:58   #7
Dragi forumasi...krivo sam se izrazila...on prijeti samoubojstvom...ne znam sto da kazem... Stvarno sam pokušala sve zbog djeteta...vise ne mogu jer cijela ova situacija radi mu vise stete nego koristi...
zoezd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:06   #8
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Cenzurator?! Opa!


Autorice, mislim da ti je trenutno over doza svega.
Ponovno na posao, kamo dijete, pa ovo veliko dijete koje ne surađuje...

Da, trebalo bi moći s mužem razgovarati: sta on uopce misli o vasem zivotu?
Dakle...iskreno sve da mi obeca da ce prestati pušiti i da ce dati sve od sebe ja ga vise ne volim...ne volim ga ovakvog a on vise nije osoba koja je bio nekada... Drastično se promijenio nakon vjenčanja...sve je uzeo zdravo za gotovo.. A ja sam nazalost samopouzdanje i sebe otkrila tek prije par godina. Inače on ima 40 a ja 32... Mozda zvuci okrutno...ali stalno razmišljam da bar ima nekog pa da se sam pokupi.
zoezd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:19   #9
znači, trebaš ga izbaciti iz stana?

misliš da na ovu nagodbu neće pristati?

pa, ima bar 4 legalna i legitimna načina...
ako hoćeš besplatni savjet, obrati mi se u inbox

i nije neki problem to riješiti
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:23   #10
Ima 40 u guzici,nije to neki klinac.Stvarno jadno ako nemre izdržat tjedan dana da zapali.A i prevara koju si mu oprostila...
Neće se ubit ziher.To je manipulacija.

Ne znam kaj da ti kažem.
Ak se ne želi maknut iz stana,pokupi se ti s djetetom.
Ne znam jel imaš mogućnosti zbog kredita.To će i tak bit privremeno,dok se ne riješi podjela imovine na sudu kad se nemrete dogovorit ovak.
Bolje da se raspitaš kod odvjetnika.
Ne daj se izmanipulirat ako si odlučila.Ne trebaš to trpit..
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:33   #11
Poštovani K H S ajd' molim te pročitaj još jednom sve i baci mi neki normalan komentar, ne radi se ovdje o meni i mojim problemima već o problemima autorice teme. pusti na stranu moj cirkus i daj kvalitetan savjet. to o djeci i nevjeri i mom problemu je druga priča i vjeruj mi da znam x slučajeva koji su slični mome i da sad ne dužim i ja ostavljam partnericu u skoro vrijeme ali klinci su prioritet i točka.nisam za neke rasprave i razglabanja o svojim sranj..a, nego pokušavam napisati nešto pametno. da ne zaboravim, ako te toliko jako zanima moja situacija vrlo rado ću ti je opisati i vjeruj mi da ti moj komentar neće biti nimalo čudan, a još manje smiješan.
ci-pele is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:38   #12
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Dakle...iskreno sve da mi obeca da ce prestati pušiti i da ce dati sve od sebe ja ga vise ne volim...ne volim ga ovakvog a on vise nije osoba koja je bio nekada... Drastično se promijenio nakon vjenčanja...sve je uzeo zdravo za gotovo.. A ja sam nazalost samopouzdanje i sebe otkrila tek prije par godina. Inače on ima 40 a ja 32... Mozda zvuci okrutno...ali stalno razmišljam da bar ima nekog pa da se sam pokupi.
Dobro za tebe da tako razmišljaš.
Dala si mu dovoljno šansi da pokaže barem minimum odgovornosti. i nekako je sad tome došao kraj.

Planiraj izlaznu strategiju, i nemoj mu puno govoriti.
Otiđi u Centar, i razgovaraj sa socijalcima.
ja njega ne bi puno ocrnjivala na tvom mjestu, samo im reci da ste s vremenom stvorili "nepremostive razlike" i da se ti ne vidiš više u tom braku.
Što budeš smirenija, to će za tebe rastava proći lakše.

S financijske strane, ništa, ni za boga, nemoj poduzimati na svoju ruku, i bez svake lipe na papiru. Nikako ga nemoj isplaćivati, jer on uvijek može reći da ništa nije dobio. sve neka ide preko advokata, suda i centra.

Bold, da, ova opcija "udomljavam muža u dobre ruke" je finiji izlaz, ali nažalost, shvatiš da druge žene obično nisu toliko blesave.
znaju ti ga i vratiti
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:55   #13
Quote:
ci-pele kaže: Pogledaj post
Poštovani K H S ajd' molim te pročitaj još jednom sve i baci mi neki normalan komentar, ne radi se ovdje o meni i mojim problemima već o problemima autorice teme. pusti na stranu moj cirkus i daj kvalitetan savjet. to .
pa ponudio sam se riješit joj taj problem sa stanom

da podsjetim, imao sam prije 3 g isti problem, čak su mi i tu na forumu iskusni ljudi i u op slali poruke da je neću izbaciti, da to baš ne ide tako, pa sam je iselio...
skupa sa stvarima

ima načina, potpuno legalnih, ali ioanko loš image kod nekih na forumu, pa ću se ograničiti na davanje savjeta "in privat mode"
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:20   #14
Definitivno ne planiram nista mu na ruke bez javnog bilježnika davati...ako ne bude htio otici, idem u banku predati zahtjev za moratorij kredita i s bebom u podstanare.... Ne mogu vam opisati...ali zbilja se ne bojim....i da ostanem bez ovog stana, tj. ako ce morat na prodaju bit ce drugih.
Pokušat cu danas sjesti s njim i razgovarati...ali nakon sto sam prespavala samo sam jos sigurnija u svoju odluku.
zoezd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:20   #15
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
....
Spremna sam mu dati 25000 kn i auto koje vrijedi 40000 kn i da ode...kako ga istjerati iz stana?
kad popusti bijes, morat ćete nekako dogovoriti tko će i kako napustiti stan
do tada, ne dijeli sama ništa nego se pravno savjetuj
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:24   #16
tako je. polako i sigurno. misli na budućnost i još jednom kažem, probajte razgovarati, pa ako ne ide gas i to što dalje, naravno uz pravnu pomoć. ovakvim postupcima s njegove strane imaš samo budućnost gdje ćeš u jednom trenutku stati i pitati samu sebe što ti se to dogodilo i kako sam ja ovo uspjela.
ci-pele is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:33   #17
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Dragi moji forumski
Evo...donesena je odluka o rastavi. Znamo se 12 godina, 4 u braku i dijete od godinu i po. Prvi moj decko i velika ljubav s moje strane...dok mi se čini da im mene nikada zapravo i nije volio. Oprostila mu prevaru prije 7 godina i jedino sto ne zalim je ovo predivno dijete koje imam s njim. Kako svaki dobar brak dijete učvrsti, los ucini jos gorim... Uvijek je bio neradnik sto sam ja nadoknadjivala s honorarnim poslovima... naravno kad je doslo dijete vise nisam mogla. On je nakon posla umoran i ja sam ta na kojoj je cjelodnevna briga o djetetu. Uvijek je konzumirao marihuanu i obećavao da ce prestati kad rodim...koliko sam glupa bila da mu povjerujem... kad se dijete rodilo otisao je spavati u dnevnu sobu jer mu je smetao plac navečer. Inače...imala sam postporodjajnu... Dijete koje je spavalo u svom kreveticu pocelo je spavati sa mnom u krevetu...i tako je jos uvijek... Ali danas mi je puknuo film... dakle, vraćam se na posao nakon komplicirane trudnoće i dugog porodiljnog. Sljedeći tjedan radim a poslije toga imam godišnji i dijete krece u vrtic...dakle trebam nekog ko ce cuvati dijete samo drugi tjedan. Kako moji ni njegovi ne zive u istom gradu, moja mama se ponudila doci i cuvati unuka. Njegova ni ne zna da pocinjem raditi. Jednostavno nije zainteresirana. On ne dopusta. Zeli da nadjemo nekog preko oglasa jer sto ce nam babe u stanu... Napominjem...nikad se nisam odvojila od djeteta i to ce biti traumaticno i za bebu i za mene... Ne zelim ga ostaviti nepoznatoj osobi... Pogadjate...razlog je taj da on moze nesmetano smotati joint na balkonu, igrati igrice i pusiti...
Eto...tu sam pukla...zelim rastavu.
Problemi su sljedeći...on prijeti ubojstvom ako ga ostavim i otvoreno mi govori da mi nikada nece placati alimentaciju... Druga stvar...stan je na mene na kredit ali stecen u braku...on se ne zeli odseliti.... Uložio je u stan oko 100000 kuna.... Ako imate kakav savjet dobrodošao je....
Spremna sam mu dati 25000 kn i auto koje vrijedi 40000 kn i da ode...kako ga istjerati iz stana?
Hajmo...jedno po jedno boldano.
Oduvijek puši maricu i ti si se udala za njega i imaš dijete sa njim. ???
Očito mu je taj hobi, porok votever ...stalni dio života. Sad padaš sa Marsa ?
Taj neradnik je uložio 100000kn u vaš stan. 100000kn??? A ti bi ga isplatila sa 25000 i autom koji po tebi vrijedi 40000.
Mda.
Neradnik koji se vraća umoran sa posla?
Kako ga istjerati iz stana...pitaš.
I onda se čudite kad ljudi puknu i pobiju sve živo.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:57   #18
Nazalost ne znam citirati pa da ti odgovorim na sve.
Oduvijek pusi i u pravu si....to je moja greska sto mi nije smetalo do unazad par godina. Jednostavno nije...kad smo poceli planirati vjenčanje pricali smo o tome i o njegovom prestajanju. Unatoč svim obecanjima i dan danas pusi.
Novac za taj stan je od prodaje nasljedjene zemlje u Dalmaciji. Zemlju je dobio od none. Takodjer svaka rata kredita je placena od moje place.
Pod neradnik mislim da čovjek odradi na poslu i sve cetiri u zrak. Jednu uticnicu mjenja 2 mjeseca, jedan ormar izbacuje 15 dana i to nazove kombi za odvoz pa kaze premoren sam.
Po zakonu mogu mu dati samo pola novaca od ukupno placenti rata za kredit tako da sam i vise nego fer. Inače kredit placamo godinu dana....
Ako ces iskreno i ja padam od umora...beba koja se budi 3 puta nocu, spremanje, kuhanje, presvlačenje pelena, setnja i park dva puta na dan, kupanje, hranjenje i uspavljivanje bebe. Bilo bi lijepo imati podršku i jedan sat za sebe...
Po svemu mogu zaključiti da ili nemas djecu ili si bio ili jesi velika pomoć svojoj zeni....
zoezd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:00   #19
Vezano samo uz prijetnju o samoubojstvu.....

samo mu reci da šta još čeka. Neka izvoli.

Koje isprazne prijetnje mlakonje.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:06   #20
Quote:
zoezd kaže: Pogledaj post
Nazalost ne znam citirati pa da ti odgovorim na sve.
Oduvijek pusi i u pravu si....to je moja greska sto mi nije smetalo do unazad par godina. Jednostavno nije...kad smo poceli planirati vjenčanje pricali smo o tome i o njegovom prestajanju. Unatoč svim obecanjima i dan danas pusi.
Novac za taj stan je od prodaje nasljedjene zemlje u Dalmaciji. Zemlju je dobio od none. Takodjer svaka rata kredita je placena od moje place.
Pod neradnik mislim da čovjek odradi na poslu i sve cetiri u zrak. Jednu uticnicu mjenja 2 mjeseca, jedan ormar izbacuje 15 dana i to nazove kombi za odvoz pa kaze premoren sam.
Po zakonu mogu mu dati samo pola novaca od ukupno placenti rata za kredit tako da sam i vise nego fer. Inače kredit placamo godinu dana....
Ako ces iskreno i ja padam od umora...beba koja se budi 3 puta nocu, spremanje, kuhanje, presvlačenje pelena, setnja i park dva puta na dan, kupanje, hranjenje i uspavljivanje bebe. Bilo bi lijepo imati podršku i jedan sat za sebe...
Po svemu mogu zaključiti da ili nemas djecu ili si bio ili jesi velika pomoć svojoj zeni....
Polako...kako misliš pola od plaćenih rata, a uložio je 100000kn od svoje posebne imovine (nasljedstvo ne ulazi u bračnu stečevinu).
Jako si se zaletila ako misliš da ćeš negdje čovjeka koji radi i pridonosi nazvati neradnikom jer ne poštuje tvoje termine za promjenu utičnice.
Žensko sam, odgojila dicu, razvela se, udala se...iskustva na pretek.
Ali ovaj tvoj scenarij previše puta viđen...čisto da ti pomognem, ne ide to tako.
Trava je problem, ali ti si ga takvog oženila....sama si rekla.
I još nešto čisto iz pravnog ugla...rata plaćena iz tvoje plaće u braku je rata plaćena iz VAŠE plaće jer sve je u braku zajedničko. Odi kod odvjetnika i ispričaj istinu...ne izostavljaj bitne stvari poput posebne imovine i ne nazivaj čovjeka koji radi ...neradnikom.
Koliko vidim i ti si "premorena".
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.