Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 17:58   #81
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ti si jedan iznimno veliki vjernik, a da toga nisi ni svjestan.
Ili mozda jesi?
Kao sto Sabovic kaze... ovoliko ozbiljno ni oni sami sebe ne uzimaju.
Pa mis'im......dvajesprvi vijek nove ere je, a on tu zapeo i poš'o drvit' o prijenovoerskim budalaštinama...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 02:07   #82
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ti si jedan iznimno veliki vjernik, a da toga nisi ni svjestan.
Ili mozda jesi?
Kao sto Sabovic kaze... ovoliko ozbiljno ni oni sami sebe ne uzimaju.
Poštujem tuđe vijere. Ali kao udruga me nisu poštivali i to mi došlo u ogromnu korist da ispišem i ženu.
http://www.frei-denken.ch/en/positio...eidenker-test/ -> ja sam slobodni misaoc.
http://www.frei-denken.ch/en/2008/02/kirchenaustritt/

Koja sam ja budala bila sa tim problemima. Pre ozbiljno razmišljam. A svečenici ipak posvete tomu život i potomstvo... budale.
A da nije biblija več utuckana u genetičnu memoriju?
jocg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:39   #83
Quote:
jocg kaže: Pogledaj post
Poštujem tuđe vijere. Ali kao udruga me nisu poštivali i to mi došlo u ogromnu korist da ispišem i ženu.
http://www.frei-denken.ch/en/positio...eidenker-test/ -> ja sam slobodni misaoc.
http://www.frei-denken.ch/en/2008/02/kirchenaustritt/

Koja sam ja budala bila sa tim problemima. Pre ozbiljno razmišljam. A svečenici ipak posvete tomu život i potomstvo... budale.
A da nije biblija več utuckana u genetičnu memoriju?
Prvo se odluci jesi li bila ili bio, a poslije je lako....
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:16   #84
Quote:
jocg kaže: Pogledaj post
Idem na susret sa biskupom i sastanak sa advokatom.
Lol.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:42   #85
Quote:
jocg kaže: Pogledaj post
Ajme meni, pa jer toga još uvijek postoj?

Meni sa znanstvenim fakultetom
Da imaš "znanstveni fakultet" vjerojatno bi bio pismeniji (pravopis, gramatika, stil itd) a i pametnije bi sročio taj uvod, pa mi nije jasno da je na ovu jeftinu provokaciju itko nasjeo i ozbiljno ti odgovara.
Ali da, svašta postoji na ovome svijetu, to se slažem.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 18:24   #86
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da imaš "znanstveni fakultet" vjerojatno bi bio pismeniji (pravopis, gramatika, stil itd) a i pametnije bi sročio taj uvod, pa mi nije jasno da je na ovu jeftinu provokaciju itko nasjeo i ozbiljno ti odgovara.
Ali da, svašta postoji na ovome svijetu, to se slažem.
Šta ga ismijavaš, sram te bilo?!
Jel' nisi znala da postoji znanstvenologija, kao predmet? Tos' na iglišmenskom kaže sajentolodži, a nakon nostrifikacije rekneš naukoznanost. I takoto...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 18:42   #87
Quote:
jocg kaže: Pogledaj post
Ajme meni, pa jer toga još uvijek postoj?

Nisam htio da mi se kćer krsti, pa su počeli pritisci od obitelji moje žene. Ja to nisam shvačao ozbiljno, jer meni su stvari tipa (doslovce dešeni razgovori) "Da, žena je stvorena od muškog rebra, "Ako se dijete ne krsti vragovi cu pokretati čaše po stolu" (kao mami dečka od sestre od zene). Meni sa znanstvenim fakultetom su to bile diječje priče koje bujno rastu u obitelji sa sela iz strednje Bosne.
No, kako sam jednostavno odgovarao u malo rečenica i klimao glavom, isto kako su svekrva i svekar malo pricali, zena je (u 2. godini dijeteta) sama napravila sastanak kod svečenika za subotu u 11:00. Ja sam pročitao nešto o župnim protokolima i bio sam uvijeren da svečenik neče krstiti naše dijete.
A to žato jer smo došli bez ikakve pripreme, bez sviječe, bez obiteljske knjižice. Kada je pitao dali tražimo krčtenje, ja sam ustao i glasno rekao pred svima točno ove stvari:
“Ne! Ja želim da se ***** ne krsti i da sama izabere komu će posvetiti svoj život.
Neću da bute agnostičarka, nego da poznaje religije svijeta.
Jednoga će dana moći slobodno izabrati svoju vjeru.”

Svečnik me pogledao, rekao “Dobro je to ****** rekao, mi sada idemo dalje”, Pozvao mamu i kumu i pokrstio dijete.
Na kraju mi je svečenik rekao da to (krštenje) ništa ne znači i da ce mi kčer moći biti bilo šta hoče.
Prema tome, svi protokoli crkve ne vrijede, ne pouzdajte se u svečenika!
Ja sam doživio nepravdu jer je dijete kršteno protiv moje volje, komu da se obratim?
Osječam se tuzno, ljuto, razočarano i nemam povjerenja. Zla moč crkve.

P.S: Ja nisam kršten, a jednom ko dijete me je svecenik ošamarao jer sam se smijao u crkvi!
Aj ne prdi. Da li se djetetu sto dogodilo lose? Nije. Ispostovao si zeninu volju i opet imas svoje dijete koje nece crkva uobliciti ili sta ja znam sta nego ti i tvoja zena. Dajes crkvi preveliku moj koju nema. To je tvoje dijete i na kraju ce tako i tako odjebati i tebe i zenu i crkvu. Najdrazi su mi ti koji se inate partneru jer eto imaju svoj stav koji je ispravan a zenu smatras vjerovatno glupacom jer je popustila pritisku roditelja ili jer je mozda stvarno zeljela krstiti to dijete jer je odgojena u duhu takve tradicije.
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:52   #88
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A što bi ti točno zamjerali? Mislim, što krštenje donosi ili odnosi čovjeku, tj. kako bi jedan ritualni religijski čin mogao djelovati na nekog tko nije zainteresiran?
Gledaj to praktično- dala si im tradicijski prvi korak ako budu katolički nastrojeni, a ako ne budu sami će naći svoj put i to što su kršteni za njih neće imati nikakvog značenja. Pa ne dobiva se nikakav znak na čelo...još.
Problem je socijali utisak vijernika na pojedinačne krštene!
Nedam nikoga, ljudi se rode slobodni i slobodno odrastu.

bye bye, šaljem formular.
Prokleti popovi i njihova vražja udruga u kojoj su zakoni stvoreni od neslobodnih ljudi, da bi vjernici što duže se bili u crkvi. Šrečom živimo u 21 stolječu.
jocg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:59   #89
Quote:
jocg kaže: Pogledaj post
Meni sa znanstvenim fakultetom
ubilo me čitanje. Koji fakultet imaš? Pa daj pogledaj malo gramatiku, pravopis i ostalo, ono je užasno. Nije ni čudo da te Velečasni nije poslušao
Ovako na brzinu imam utisak da imaš fakultet, ali samo u smilslu da zgrada fakulteta postoji u gradu u kojemu živiš.
Nema ljutnje, ali stvarno...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:27   #90
Bozetebe, vidis da pise pod dojmom.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:48   #91
nit se radjamo nit odrastamo sloaodni vec smo u potpunosti limitirani granicama fizickog tijala i okolisa te psihickim uvjetovanostima koje su, buduci smo drustvena zivotinja, u velikoj mjeri produkt drustva ali i neizbjezna. Sto god bilo, u kojoj god drustvenoj okolini i kako god ga odlucili odgajat opet je vasa odluka, odluka uze i sire zajednice, drzave (koja regulira pola djecjeg budnog zivota nekih 12 skolskih godina, a indirektno i sire), media, drustva u kvartu (il na netu, ko ce ga znat danas ) i sto sve ne.

Kakve bajkovite slobode, to je vrhunac ljudskog samozavaravanja, da zivotinja koja je razvila najkompleksnije socijalne odnose i strukture i treba desetljeca da se mladunce u njih prilagodi voli sebe vidjat ko slobodne i neovisne.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:15   #92
Prisila je općeprisutna pojava. Evo nekoliko eklatantnih primjera ideološkog zlostavljanja djece.
Namjenjenih svim onim usplahirenim oponentima krštenja, alergičnim na vl.nasljeđe

Primjer 1:



Primjer 2:



Primjer 3:


__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:16   #93
Primjer 4:




Primjer 5:


Primjer 6:


Primjer 7:


Strašno!
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:20   #94
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:21   #95
Jel' me skoposi varaju il' se ovi mahom osmjehuju?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:21   #96
A bilo je i svijetlih primjera, koje svi nekako zanemarujemo....



Nije loše....
A?
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:22   #97
Svi se smiju....Ma..u in hebem
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:24   #98
A ko tu koga krsti, kod ovih zvjezdaša?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:24   #99
Vjerni do smrti.



Da bi reč rekla....

ps.
Vidi kako se smije
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 17:26   #100
Pa šta?
Nek se smije!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.