Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 22:43   #281
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
da je stvarno tako, onda ne bi bilo nikakve razlike između mosta i pametnog i stranaka kao što su hss, hns, hsp i ostalih priljepaka koji se prilijepe na veliku stranku i tako egzistiraju.
Pa nisam ni ciljao na to da su isti ko oni, samo komentiram da je jasno kuda se svjetonazorski naginje i da po pitanju važnosti svjetonazora možda i nisu drugačiji od ovih drugih. To da nisu doslovno takvi priljepci, za Pametno ne bih znao reći, a Most se ne čini takav zasad.

Najbitnije je kakav će plan imati Pametno i Most, što zapravo žele postići i u kojem smjeru misle ići. Most ako je iole ozbiljna opcija će na stol staviti što točno misle napraviti i neki plan kako. Bez onih smiješnih pregovora kada ni sami nisu znali što kako zašto. Pametno ima to u programu razrađeno koliko sam vidio.

Bio bi mokar san da Most i Pametno uspiju dogovoriti suradnju, samo što mi se čini da ih u tome priječe svjetonazor i vlastiti interesi pojedinaca. Možda je Puljakica i u pravu što ne želi s Mostom, samo ne znam što misli sama postići. Mandat-dva ako joj se posreći, i onda graditi bazu za sljedeće izbore jer ne znam što drugo.

Ako ništa drugo, olakšavajuća je okolnost da se zasad ne čini da bi SDP bio u mogućnosti sam sklepati vladu, a Most im je svjetonazorski malo udaljen, pa bi moglo biti svega. Nada je u HDZ-u koji treba poduzeti nešto da im prestane pad popularnosti jer ako se to nastavi, SDP bi lako mogao doći u poziciju da ih zaboli i za Most i za Pametno i sve ostale, osim ovih priljepaka. Ili da Most i Pametno privuku mase ljudi, makar mi je to nekako malo vjerojatno. Ipak se kod nas vodi glavna bitka SDP-HDZ. Dokle god su oni donekle egal, to je pat pozicija.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 00:23   #282
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pametno će biti jak protivnik MOSTu, koji neće uživati medijski tretman kao 2015.. Mediji su počeli promovirati Pametno i očekujem da će se to nastaviti do izbora.
Most je imao medijsku podršku jer je ušao u hdz biračko tijelo u dalmaciji i slavoniji.. imali su i jake financijske sponzore.


a ko će sponzorirati pametno?! crowdfunding?!

lijevim medijima nije u interesu da se pojavi alternativa sdp-u.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 00:37   #283
Ono šta bi u budućnosti pomoglo i mostu i pametnom kao nekakvim svjetonazorskim pandanima HDZ/SDP kao i svim ostalim ne blokvskim opcijama u HR je da u slučaju da HDZ/SDP moraju koalirat s jednim od njih da dodju na vlast kao uvjet postave izmjenu izbornog zakona na način da izbori vise ne budu pravo već obaveza te da se neizlazak na izbore novčano kažnjava (kao sto je to slučaj u Belgiji ili Argentini).


Sent from my iPhone using Tapatalk
očalinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 15:38   #284
Zašto se Pametno tako očajnički boji Mosta?

http://net.hr/danas/pametno-reagirao...-se-boji-most/
legicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 16:29   #285
Quote:
legicaos kaže: Pogledaj post
Zašto se Pametno tako očajnički boji Mosta?

http://net.hr/danas/pametno-reagirao...-se-boji-most/
Zato što je MOST na vlast doveo stranku kojoj je korupcija u genima i sklon je to, ako bude u mogućnosti, ponoviti koliko god puta bude trebalo.
listerstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:56   #286
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Bio bi mokar san da Most i Pametno uspiju dogovoriti suradnju, samo što mi se čini da ih u tome priječe svjetonazor i vlastiti interesi pojedinaca. Možda je Puljakica i u pravu što ne želi s Mostom, samo ne znam što misli sama postići. Mandat-dva ako joj se posreći, i onda graditi bazu za sljedeće izbore jer ne znam što drugo.
Kakvu suradnju, pratiš li ti uopće njihove javne istupe? Pred par sati sam pročitao na njihovom facebook profilu da je ovo što Most radi sve ono protiv čega se Pametno bori.

Suradnja s takvim diletantima bila bi sve samo ne produktivna, a moj glas svakako više ne bi dobili. Pametno zasad po mojem sudu radi bez greške, ne uletava u kojekakva koketiranja s bilo kojom drugom opcijom, čekaju svoju priliku strpljivo i pritom su konstruktivni kao oporba (ako možemo tako reći). Možda mi čak ne bi ni smetalo da koaliraju s nekom vodećom strankom nakon izbora ako vodstvo procijeni da bi im to dugoročno koristilo, ali bez gubitka autentičnosti. Uglavnom, vjerujem da će dobiti priliku, pa da pokažu što znaju.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 21:58   #287
Quote:
legicaos kaže: Pogledaj post
Zašto se Pametno tako očajnički boji Mosta?

http://net.hr/danas/pametno-reagirao...-se-boji-most/
Poznato je da su ptice istog perja najveća konkurencija.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 22:22   #288
5-minutni interview, Šprajc i Puljak.

"Male i mlade stranke dosad uglavnom nisu bile vrijedne pažnje, ali nakon što je Most sa 1 do 2 posto rejtinga postao Kingmaker hrvatske politike više ne znaš u kojem grmu leži zec pa valja pročešljati svaki grm. Tako smo došli i do stranke Pametno"
http://www.vijesti.rtl.hr/video/vije...rijana-puljak/

Keypoints, liberalna ekonomija + zdravstvo i školstvo, prva točka dnevnog reda pravosuđe, spreman program.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 22:33   #289
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Poznato je da su ptice istog perja najveća konkurencija.
Uopće nemaš temelja za takvu tvrdnju.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 22:54   #290
Quote:
legicaos kaže: Pogledaj post
Zašto se Pametno tako očajnički boji Mosta?

http://net.hr/danas/pametno-reagirao...-se-boji-most/
Zoki i lijevi mediji opet rade protiv sebe... Pumpajuci u medijima Pametno neće Mostu uzeti glasove već SDP u.(lijevi koji su glasali za Most već su razočarani suradnjom sa DK i spoznajom da je Bozo preklerikalan) A ta 3-4 posto sto ih Pametno dobije ih može koštati da solo formiraju vlast....
__________________
Ma stari moj... Neki HDZ-ovac može biti ratni profiter, lažni branitelj, kriminalac u pretvorbi ili običan; izdajnik nacionalnih interesa, plagijator, lokalni šerif, lažov, lopov, seljačina, nasilnik, licemjerni lizač oltara, općenito muljator, neznalica, provokator ili uhljab vulgaris... sve pet... ali ono... nemoj mu reći da se jebe!

Ivan Kovačić 25. travnja 2016. "Neka se j e b u"
niqueclyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 22:56   #291
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
5-minutni interview, Šprajc i Puljak.

"Male i mlade stranke dosad uglavnom nisu bile vrijedne pažnje, ali nakon što je Most sa 1 do 2 posto rejtinga postao Kingmaker hrvatske politike više ne znaš u kojem grmu leži zec pa valja pročešljati svaki grm. Tako smo došli i do stranke Pametno"
http://www.vijesti.rtl.hr/video/vije...rijana-puljak/

Keypoints, liberalna ekonomija + zdravstvo i školstvo, prva točka dnevnog reda pravosuđe, spreman program.


-Stipe
Sve ok, samo žena koja im je pisala program pravosuđa je prešla u MOST i radi kao pomoćnica Šprlji
Možda sad imaju novi program.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 23:05   #292
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Sve ok, samo žena koja im je pisala program pravosuđa je prešla u MOST i radi kao pomoćnica Šprlji
Možda sad imaju novi program.
Maja Grubišin nije prešla u Most nego su je izbacili iz Pametnog... Budalesine i taštine i oholosti bračnog para Puljak...
__________________
Ma stari moj... Neki HDZ-ovac može biti ratni profiter, lažni branitelj, kriminalac u pretvorbi ili običan; izdajnik nacionalnih interesa, plagijator, lokalni šerif, lažov, lopov, seljačina, nasilnik, licemjerni lizač oltara, općenito muljator, neznalica, provokator ili uhljab vulgaris... sve pet... ali ono... nemoj mu reći da se jebe!

Ivan Kovačić 25. travnja 2016. "Neka se j e b u"
niqueclyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 23:13   #293
Quote:
niqueclyde kaže: Pogledaj post
Zoki i lijevi mediji opet rade protiv sebe... Pumpajuci u medijima Pametno neće Mostu uzeti glasove već SDP u.(lijevi koji su glasali za Most već su razočarani suradnjom sa DK i spoznajom da je Bozo preklerikalan) A ta 3-4 posto sto ih Pametno dobije ih može koštati da solo formiraju vlast....
Ja sam lijeva i nakon početnog razočarenja suradnjom s DK, ipak ću im bez grižnje savjesti dati svoj glas. A nisam jedina tako ne stoji da je lijevo biračko tijelo izgubljeno za Most. Posebno mislim na onaj dio SDP-ovog biračkog tijela koji su im davali glas zbog straha od HDZ-a.

Inače, reagiram ovdje jer smatram da se tkz. treći putevi međusobno ne bi trebali podmetati klipove pod noge, jer niti su Petrov, Puljak ili Sinčić krivi za sadašnje stanje u zemlji. Jedini koji to ne rade su upravo iz Mosta što im je kod mene veliki plus. S druge strane, Sinčić i Puljak koriste svaku priliku diskreditirati Most. Od Sinčića se ne čudim, ali od intelektualaca ipak očekujem nešto pametnije, a ne jeftino skupljanje političkih bodova. Stoga se pitam, po čemu se oni razlikuju od sitnih duša tipa Beljak, Vrdoljak, Čorić i Co.?
Zbog toga mislim da do suradnje između Mosta i Pametnog neće doći, jer su moralne i etičke razlike između te dvije opcije ipak prevelike.
legicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 23:15   #294
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Uopće nemaš temelja za takvu tvrdnju.
Ne, nemam, samo milijun izjava kojima se žele uspeti uz nogu SDPu da im postanu njihov Most. Ulizuju se na tako gadljiv način da je teško gledat.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 23:17   #295
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Sve ok, samo žena koja im je pisala program pravosuđa je prešla u MOST i radi kao pomoćnica Šprlji
Možda sad imaju novi program.
Zašto novi program?
Nije to djelo jedne osobe.
I nije da ga je netko odnio sa sobom.

I nije da se nešto promijenilo unatrag 6 mjeseci u smislu programskih ideja i rješenja.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne, nemam, samo milijun izjava kojima se žele uspeti uz nogu SDPu da im postanu njihov Most. Ulizuju se na tako gadljiv način da je teško gledat.
Ti si nešto grdo zabrijao.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 23:32   #296
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post



Ti si nešto grdo zabrijao.


-Stipe
Ma nije. Procitaj bilo koji njihov intervju u zadnje vrijeme. Moze se sazeti u nekoliko rijeci: *pljuv*pljuv* i *pljuv*.

Naprosto je necitljivo koliko je iritantno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:13   #297
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne, nemam, samo milijun izjava kojima se žele uspeti uz nogu SDPu da im postanu njihov Most. Ulizuju se na tako gadljiv način da je teško gledat.
Osoba koja im je pisala ekonomski program je karijeru postizala uz pomoc sdp, a nema ni dana prakse u realnom sektoru. Teski teoreticar. Nista od toga.

Najbolji su prakticari, tj oni koji pisu teorije na temelju dobre prakse. .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:20   #298
Dr. Zdravko Marić
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:24   #299
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ma nije. Procitaj bilo koji njihov intervju u zadnje vrijeme. Moze se sazeti u nekoliko rijeci: *pljuv*pljuv* i *pljuv*.

Naprosto je necitljivo koliko je iritantno.
Erm, tvoj post nema neke veze s Bastinim.

Inače, evo ako bi pod "bilo koji interview" spadao i ovaj kojega sam upravo linkao ne vidim to što navodiš.

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Osoba koja im je pisala ekonomski program je karijeru postizala uz pomoc sdp, a nema ni dana prakse u realnom sektoru. Teski teoreticar. Nista od toga.
Oh, ne, samo ne teoretičari... Ako je nešto teorija, mora da ne valja. Zato je i postalo teorija.

Tko ima bolji ekonomski program, i mjereno kojim parametrima?

I što uopće konkretno ti računaš pod njihov "ekonomski program"?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:40   #300
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ti si nešto grdo zabrijao.


-Stipe
Stipe, tvoja podrška Pametnom je dirljiva, ali neumjesna i neutemeljena.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.