Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 10:35   #1
Paketi banaka

Bok!

Zanima me da li je netko detaljnije proučavao/ima iskustva sa paketima različitih banaka? Trenutno sam u PBZu i već neko vrijeme imam dosta loša iskustva (od ljudi koji rade tamo i uopće neznaju svoj posao, do toga da im internet bankarstvo danima ne radi) i htio bih promijeniti banku. Prije PBZa bio sam u Međimurskoj Banci i nije bilo puno drukčije nego u PBZu, tako da baš ne znam puno o modelima poslovanja u drugim bankama.

Kako tražim drugu banku, u obzir mi je došlo nekoliko njih i s razgovora s djelatnicima skužio sam da su višestruko skuplji sa svojim paketima od PBZa. Ne samo da plaćam naknadu za paket koji uzmem, nego onda još plaćam normalne naknade za plaćanje, itd. Da ne spominjem da su te naknade za najobičnija plaćanja toliko visoke da bi mi se više isplatilo ići plaćat račune direktno na blagajne tvrtki kojima plaćam.

Trenutno mi je ZABA interesantna jer uz 30 kn naknade za paket dobivam 7 besplatnih plaćanja, a s obzirom da mi je žena klijent, znam i to da imaju puno bolje tečajeve i kamate od PBZa, pa bih tih par kuna razlike već si vratio ako preselim tamo.

E sad, ili postoji nekakvo financijsko opravdanje za toliko skupe pakete u drugim bankama koje ja ne vidim, ili kako te banke uopće preživljavaju na našem tržištu?

Uz to, uzmimo za primjer ZABU koja nudi paket od 30 kn, ali isto tako mogu uzeti bez paketa tekući račun za 9 kn mjesečno i prema ovome što piše na stranici imam i to i internet i mobilno bankarstvo, a mogu uzimati i ostale proizvode kako mi odgovara (štednje, fondove, kredite) sve po istim uvjetima kao i netko tko ima ugovoren paket.

Dakle, zašto bi uopće netko uzimao paket za 30 kn, ako tekući račun može dobit za 9 kn i ako baš hoće još devizni za 5 kn, tj. sve skupa za više od upola manje nego paket?
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:30   #2
Dakle, bio danas u ZABi i rekao mi djelatnik da se sa tekućim računom NE dobiva i Internet i mobilno bankarstvo, nego se to plaća posebno, 10 kn po komadu po mjesecu. Zanimljivo, obzirom da na stranici jasno piše da Internet i mobilno bankarstvo dolaze sa tekućim. Što je istina, samo nebo zna. Iako mislim da je djelatnik u pravu, ima li tko s iskustvom ovdje da zna za sigurno?

LP
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:58   #3
Quote:
gl1tch kaže: Pogledaj post
Dakle, bio danas u ZABi i rekao mi djelatnik da se sa tekućim računom NE dobiva i Internet i mobilno bankarstvo, nego se to plaća posebno, 10 kn po komadu po mjesecu. Zanimljivo, obzirom da na stranici jasno piše da Internet i mobilno bankarstvo dolaze sa tekućim. Što je istina, samo nebo zna. Iako mislim da je djelatnik u pravu, ima li tko s iskustvom ovdje da zna za sigurno?

LP
mozda si krivo razumio, pise da ti je preduvjet tekuci racun, ali ispod ti je naveden cjenik
6 mjeseci besplatno pa nadalje 10 kn po komadu

ja sam uzeo paket za mlade pa mi je to besplatno zasad, 7 kn od 25-29
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:13   #4
ovisi što trebaš i koristiš.
U ZABA-i su mi paketi ok, jer imam puno toga džabe što inače koristim -ezaba, kartice, naknade.
Da, koštaju dosta, ali ono što mi je financijski odlična stvar je servis centar gdje imaš besplatne hitne intervencije vodoinstalatera, bravara i tak nekih majstora, pomoć na cesti, i putno osiguranje doma i u inozemstvu.
Meni se bar jednom godišnje zaštopaju cijevi i zadovoljstvo odštopavanja me koštalo bar 200-300 kuna. Ovak džabe.
ČEsto putujem van pa sam uzimao putna osiguranja. To je bilo 100-tinjak kuna po putovanju. Masterica za mene i ženu su članarine/upisnine 300-tinjak kuna, ovak džabe.
Uglavnom meni se isplati, iako godišnje plaćam te pakete/naknade 700-800 kuna.
Ak trebaš samo osnovno, mislim da ti je tak svejedno gdje ćeš, jer je razlika par kuna gore dolje. Kamate na štednju/kredit su tu negdje svugdje.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:45   #5
Pbz internet bankarstvo danima ne radi!? Ajde navedi kada je to bilo?

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 02:49   #6
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Pbz internet bankarstvo danima ne radi!? Ajde navedi kada je to bilo?

Poslano sa Lenovo Mobicha
Prošli mjesec oko 15. Neka 3 dana nisam mogao ni na Internet bankarstvo, ni na mPBZ. Obično bude par dana prije najava, ovaj puta je izgleda sve krahnulo u nekom trenutku dok nisu ponovo to osposobili i tek naknadno su napisali poruku da nešto ne radi.
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 06:30   #7
Quote:
gl1tch kaže: Pogledaj post
Prošli mjesec oko 15. Neka 3 dana nisam mogao ni na Internet bankarstvo, ni na mPBZ. Obično bude par dana prije najava, ovaj puta je izgleda sve krahnulo u nekom trenutku dok nisu ponovo to osposobili i tek naknadno su napisali poruku da nešto ne radi.
Je, istina, imali su nekih problema čak mi je i sms poruka s nekakvom "isprikom" došla, ali to se u pbz iznimno rijetko događa.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 14:24   #8
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Je, istina, imali su nekih problema čak mi je i sms poruka s nekakvom "isprikom" došla, ali to se u pbz iznimno rijetko događa.
Moja žena je u Zabi i tamo se nikad to nije dogodilo, čak mi se čini da su i planirani prekidi puno rijeđi.
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.