Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 18:55   #1
Stambeni obiteljski kredit zagrebacka banka,iskustva?

Pozdrav.
Dali je tko imao iskustva sa obiteljskim .
stambenim kreditom u Zagrebackoj banci?
Zanima me koja su davanja u gdje sve do ostvarenja kredita.
Nitko u banci mi nezna reci koliko se placa javni biljeznik i katastar i sta se sve jos i koliko placa znaci od ulaska u banku do izlazka kao novi vlasnici kuce ja i zena.
Prosjek moje place je 3200kn a zenine 3500kn.
Isli bi do 70000e ako uspijemo i da uznemo otplatu kredita 1/1 znaci 70000dobivamo bez dodatne kamate ili ako to ne onda jos dodatna kamata na iznos od 15%
Molio bih ako tko je radio to u zadnje vrijeme da iznwse koje iskustvo i koliko jw to sve trajalo a bilo bi dobro ako tko ima vec neko vrijeme takav kredit pa napise kakav se pokazao taj oblik kredita.
I ja i zena smo stalni radnici.
Hvala unaprijed
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:20   #2
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Prosjek moje place je 3200kn a zenine 3500kn.
S ovim primanjima nema šanse da dobijete toliki kredit, čak i da je na 30 godina.

Quote:
...70000 dobivamo bez dodatne kamate ili ako to ne onda jos dodatna kamata na iznos od 15%
Kako to misliš bez kamate?
I kakva kamata od 15%?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:27   #3
Od predaje sve dokumentacije, ako je sve ok, od procjene, zabilježbe i ostalog otprilike mjesec dana. Kamata će vas izaći 40-50% iznosa kredita i više, ovisno o razdoblju otplate.
Javni bilježnik, na kredit od 100.000 ispadne 8.000 kn, tako da preko toga ne bi trebalo, ali najbolje pitati u javnobilježničkom uredu.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:37   #4
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Od predaje sve dokumentacije, ako je sve ok, od procjene, zabilježbe i ostalog otprilike mjesec dana. Kamata će vas izaći 40-50% iznosa kredita i više, ovisno o razdoblju otplate.
Javni bilježnik, na kredit od 100.000 ispadne 8.000 kn, tako da preko toga ne bi trebalo, ali najbolje pitati u javnobilježničkom uredu.
Sta znaci ja na 550 000kn moram imat kesa preko 40000kn ili sam te krivo skuzio?
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:41   #5
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
S ovim primanjima nema šanse da dobijete toliki kredit, čak i da je na 30 godina.



Kako to misliš bez kamate?
I kakva kamata od 15%?
Jbg tako mi je izracunala zenska u banci da bi mi to maximala bila,navodno da jos u obzir uzimaju i placeni putni trosak na placu..

Na 15% sam mislio ako uz normalnu kamatu na kredit dobijem kredit 1/1 da 70 000 uzmem i toliko vracam plus kamata ili ako to ne prode onda 70 000 plus kamata plus 15% od 70 000..znaci jis 10 000 iliti 15%
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:51   #6
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Dali je tko imao iskustva sa obiteljskim .
stambenim kreditom u Zagrebackoj banci?
Zanima me koja su davanja u gdje sve do ostvarenja kredita.
Nitko u banci mi nezna reci koliko se placa javni biljeznik i katastar i sta se sve jos i koliko placa znaci od ulaska u banku do izlazka kao novi vlasnici kuce ja i zena.
Prosjek moje place je 3200kn a zenine 3500kn.
Isli bi do 70000e ako uspijemo i da uznemo otplatu kredita 1/1 znaci 70000dobivamo bez dodatne kamate ili ako to ne onda jos dodatna kamata na iznos od 15%
Molio bih ako tko je radio to u zadnje vrijeme da iznwse koje iskustvo i koliko jw to sve trajalo a bilo bi dobro ako tko ima vec neko vrijeme takav kredit pa napise kakav se pokazao taj oblik kredita.
I ja i zena smo stalni radnici.
Hvala unaprijed
ja za takav kredit imam cca ratu, 2900 do 3000 kn. od čega čete platiti režije i hranu? život? to je na 28 godina.
namještaj, solmizacija, procjena nekretnine ti je najmanji problem.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:54   #7
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ja za takav kredit imam cca ratu, 2900 do 3000 kn. od čega čete platiti režije i hranu? život? to je na 28 godina.
namještaj, solmizacija, procjena nekretnine ti je najmanji problem.
Pa sada placam stan od 47 kvadrata 350e plus rezije van grada
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:28   #8
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Pa sada placam stan od 47 kvadrata 350e plus rezije van grada
da, grdo. teško je živjeti sa 3500 kn, platite režije, hranu, što vam ostaje?vas dvoje mjesečno. to je na rubu..
ja bi na vašem mjestu gledala otići van, vi nemate što izgubiti, jer ovdje na tako mala primanja, se vezati uz bančin kredit.. to je jako jako rizično.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:41   #9
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Sta znaci ja na 550 000kn moram imat kesa preko 40000kn ili sam te krivo skuzio?
Ne ne. Znači da ako uzimaš 70.000 eur, kamata te ispadne +/- 40.000 eur (ovisi na koliko godina je kredit) koju plaćaš zajedno sa anuitetom kredita mjesečno. Znači glavnica + kamata = iznos rate.
Mislim ne razumijem što je i zašto tih 15%.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:12   #10
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ne ne. Znači da ako uzimaš 70.000 eur, kamata te ispadne +/- 40.000 eur (ovisi na koliko godina je kredit) koju plaćaš zajedno sa anuitetom kredita mjesečno. Znači glavnica + kamata = iznos rate.
Mislim ne razumijem što je i zašto tih 15%.
Aali mene zanima cijena javnog biljeznika na tu svotu..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:19   #11
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Pa sada placam stan od 47 kvadrata 350e plus rezije van grada
Kakav je to stan?!

Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Aali mene zanima cijena javnog biljeznika na tu svotu..
Pa napisala ti je gore da je za 100.000,00 eur oko 8.000kn, znači tebe će doći nešto manje.


Moj dobronamjeran savjet - jako dobro razmislite o ovome kreditu s vašim primanjima.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:07   #12
Ahaaaa na 100.000e je 8.000kn
Sorrry nisam skuzio..
Stan je u potkrovlju kuce..al sam u istri a tu je skupo sve..

Dali ovaj izracun od freeridera jos vrijedi ,znam da je jako staro al nisam nisya drugo nasao..

https://www.forum.hr/showthread.php?t=257818
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:07   #13
Ti si svasta pomijesao i to je jos jedan razlog da jako dobro sve nanovo proucis i ne ulijeves u kredit ko muha bez glave
Kasnije ce opet biti banke krive za nastale probleme


Ako hoces 70 000 eur kredita tvoja nekretnina mora vrijediti 10-15-20% posto vise , jer vrijednost hipoteke za toliko mora biti veca od iznosa kredita. Tako da ako kupujute nekretninu koja vrijedi 70 000 eur necete dobiti kredit u tom iznosu vec manjem
Imas u rba mogucnost hipoteke1/1 ali samo preko stambene stedionice, ali rok otplate je max 7 god sto je kratak rok

Procjena nekretnine kosta cca 1000+ kuna, nemam pojma koliko, prije 9 god sam platila mislim oko 500+kn sa popustom od 50% jer je bila neka akcija,
Ali znaju banke imati akcije kad je to jeftinije ili se ne placa, npr otp ti do kraja treceg mjeseca ima akciju da se procjena ne placa

Obicno traze banke i dodtano osiguranje, tu imas razlicite opcije koje banke traze te nude, od parsto kn god do parsto kn mjesecno. To moras vidjet u svakoj pojedinacnoj banci
Prije mjesec dana sam bila u tri banke i zahtjevi za osiguranjima i koja nude su prilicno razlicita

Solemnizacija kosta ovisno o iznosu kredita

Naknade za kredit i sl, se znaju naplatit iz samog kredita, ali to odmah vidis koliko je iz objavljenih vazecih naknada banke

Moras platiti i osiguranje od pozara , to placas svake godine cijelo vrijeme otplate lredita

Drzavne sluzbe, tipa gruntovnica, policija, porezna i sl kostaju nesto za bilejge, obrasce, naknade, ali nije tako strasno


Primanja su vam mala za toliki kredit, i iz iskustva ti mogu reci da prije ili kasnije i na nekretnini, a i u drugim stvarima iskrsnu nepredvideni troskovi , ako se obvezete da cete pola primanja davat za kredit 30 god je predugo za takvu nategnutu financijsku kombinaciju
I da, putni troskovi ti se ne racunaju u visinu place tj u primanja na osnovu kojih se racuna kreditna soposobnost

Ja sam na pol svog kredita i manji postotak prihoda odlazi za kredit nego sto bi bilo kod vas, al polako mi ga je vec dosta

Ne znam gdje si u istri, ali ima ovdje stanova za unajmiti koji su jeftiniji od 350 eur za tu kvadraturu
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:38   #14
Evo,ovo si dobro objasnila za tih 15-20% znam i cemu se radi ali nisam znao objasniti..
Sto se tice stana,u Umagu zivim..
Inace sam pizzaiollo samostalni i placa u sezoni mi je u prosjeku oko 8000kn al dosta mi je sezoni i onda na zimu opet noga u dupe i trazi posao.. a i zena i djete traze svoje...
Zbog toga sam se prebacio u zastitare i sada idem u ispomoc u pizzerije i za 4 sata popodne uzmem 200kn i to mi je bolje a kao zastitar primam redovnu placu na stalni ugovor i imam pravo na kredit dok sam 7god. kao pizzaiollo mogao samo mastati o tome..
Tako da koliko god da kosta kredit ja cu zaraditi za njega kako god jer dosta mi je stanova i tudih depova bez dna..
I da,u zagrebackoj mi zbrajaju apsolutno svaki dodatak na placu a cak mi je rekla da nemoram imati ni stalni ugovor ako sam nositelj kredita a zena mi primjerice ima jacu placu..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 23:52   #15
Koliko ce vrijediti ta nekretnina za 30 godina bez ikakvog ulaganja u međuvremenu, a s tim plaćama ulaganja ce biti takva da cete krpati kraj s krajem...ne daj Bože krepa vam vešmašina, vi nemate za kredit taj mjesec...
Vrlo hrabro, svu sreću vam želim.

EDIT: Gledate stan ili kuću?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:10   #16
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Koliko ce vrijediti ta nekretnina za 30 godina bez ikakvog ulaganja u međuvremenu, a s tim plaćama ulaganja ce biti takva da cete krpati kraj s krajem...ne daj Bože krepa vam vešmašina, vi nemate za kredit taj mjesec...
Vrlo hrabro, svu sreću vam želim.

EDIT: Gledate stan ili kuću?
Kucu,nije sve tako crno nebrini

Previse ljudi crno razmisljaju.. Ako imam svaki mjesec za stan onda cu valjd imat i za kredit..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:17   #17
Osim toga,bitno mi je dic kredit dok imam stalni ugovor,,tko kaze da cu citav zivot biti zastitar?
Zena je zavrseni restoranski konobar a ja pizzaiollo,,uvjek se mozemo nekako snac za bolje..
Ovi ugovori su nam ulaznica za kredit..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:18   #18
Osim toga,bitno mi je dic kredit dok imam stalni ugovor,,tko kaze da cu citav zivot biti zastitar?
Zena je zavrseni restoranski konobar a ja pizzaiollo,,uvjek se mozemo nekako snac za bolje..
Ovi ugovori su nam ulaznica za kredit..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:23   #19
Tu sam te i čekao: kuća je neusporedivo skuplja stvar od betonske kutije...trust me.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:39   #20
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Tu sam te i čekao: kuća je neusporedivo skuplja stvar od betonske kutije...trust me.
Sve znam,ali roden sam i odrastao u kuci i ubija me stan..
Nemogu zamisliti jos godinu dana a kamoli do starosti bez garaze,alata,psa u dvoru,itd itd..
Imam motor a drzim ga kod tasta u garazi,imam auto a stoji na gradskom parkungu..
Jednostavno nisam takav..
Slavonac sam i odrastao sam dolje i kupujem kucu u Koprivnici jer zena je s mamine strane odandje a s tatine istrijanka a ja iz Virovitice..
Lijepo je na moru i mnogi od dolje ti zavide , al nisam osjetio ljeto i more otkad sam poceo sezone..
Vracam se s vremenom svojima dolje a u Umag uvijek mogu doc ljetovat i potrosit pare na uzitak i odmor,al vrijeme je vratiti se di sam roden i di mi je vecina familije..jbg takav sam..
I da..ako zivim ovdje s ovolikim troskovima s ovom placom , onda sigurno mogu i dolje gdje se mogu na nekog svog osloniti ako zatreba..jer ja i zena bi radili prebacaj radnog mjesta u firmama dolje..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.