Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 23:10   #81
Pozdrav!

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Da li netko od vas izradjuje mjesavine cajeva koje opisujete i da li je moguce preko poste ih dobiti?
Da,moguće je naručiti poštom sve proizvode koje udruga Zraka sunca izradjuje po tradicionalnim recepturama,te ih dobiti na svoju kućnu adresu,a plačanje je pouzećem.Udruga obrađuje oko 120 biljaka iz našeg podneblja te izradjuje preko 200 vrsta raznih proizvoda od mješavina raznih čajeva,biljnih melema,biljnih kapi,sirupa,meda sa ljekovitim biljem,eliksira i drugih biljnih pripravaka.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 23:19   #82
Probao, i malo je bljutavo. Zato bi ga se možda moglo malo posoliti.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 23:55   #83
Evo koju sam knjigu pronašao doma:

Ivan Benko - Kako se liječiti biljem

Tisak: RO "Zagreb" Samobor
Zagreb, 1983.

Citati iz knjige:
Ako zakažu sve pilule i tablete,
neće zakazati ljekovito bilje,
gdje jedna jedina biljka liječi
zastarjelu bolest u nekoliko dana.

Dr Schierbaum

Snaga tvog tijela leži
u sokovima bilja

Shin-nong

Bilješka o piscu:
Ivan Benko rođen je 1907. godine kraj Bjelovara, u Crkvenoj Vesi. Tajna bilja privlači ga od rane mladosti, pa već kao osamnaestogodišnjak počinje sakupljati ljekovito bilje. Čitajući i radeći, družeći se s iskusnim poznavaocima trava, surađujući s poznatim tvornicama ("Biljana", "Krka"), radeći sam s bolesnicima, sticao je neprocjenjivo iskustvo u liječenju biljkama, Njegovu kuću u Ivanić-Gradu posjetili su brojni bolesnici iz zemlje i svijeta tražeći lijek ili barem savjet kod liječenja. Posjetili su ga i brojni znanstvenici tražeći u razgovorima potvrde za nova iskustva.
Za svoj nesebičan, pregalački rad, za pomoć čovjeku dobio je brojna priznanja, posljednje od pape Pavla VI za "nesebičnu humanost u pružanju pomoći nemoćnim i bolesnim".
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:48   #84
Nakon liječenja tabletama jedino što mi je pomoglo za moju katastrofalnu probavu je ovo:

http://www.gen.hr/pages/biofit.html


zato vjerujem u bilje , što mi je prije bila totalna glupost jer sam previše vjerovao farmaceutima.
saknam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:15   #85
Quote:
saknam kaže: Pogledaj post
zato vjerujem u bilje , što mi je prije bila totalna glupost jer sam previše vjerovao farmaceutima.
Uh, malo skupo za pola litre vina i trave.

Mozes bez problema sam raditi tinkture i maceracije (otapanje ljekovitih tvari u alkoholu i vodi). Svakako je jeftinije.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 20:36   #86
Lijep pozdrav!

Udruga "Zraka sunca" poziva sve zainteresirane na učlanjenje koje Vam donosi 20% popusta kod kupnje svih naših biljnih proizvoda.Udruga promiče liječenje biljem putem održavanja predavanja,televizijskih i radijskih emisija te članaka u tiskanim medijima.Obradjujemo oko 120 vrsta biljaka iz našeg podneblja koje možete kupiti pojedinačno ili u obliku proizvoda koje radimo po starim recepturama.Izradjujemo preko 200 vrsta biljnih proizvoda od raznih mješavina čajeva,biljnih kapi,melema,sirupa,meda sa ljekovitim biljem,biljnih pudera,eteričnih ulja.ulja za masaže,te raznovrsni poklon program.Zagovaramo komplementarnu medicinu te u tom smislu čovjeka doživljavamo kao individuu a ne kao broj što je najčešće prisutno kod medicinara.Ako želite nešto više saznati o udruzi i njezinom djelovanju možete pogledati na www.zraka-sunca.net,obratiti se na e-mail [email protected] ili na broj 091/560 66 53.Isto tako nam se možete obratiti za savjete i informacije vezane uz ljekovito bilje.Udruga "Zraka sunca"
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:53   #87
Pozdrav!

zato vjerujem u bilje , što mi je prije bila totalna glupost jer sam previše vjerovao farmaceutima.[/QUOTE]

Drago mi je što si se od farmacije okrenuo biljnim proizvodima i što si se uvjerio da pomažu.I sam sam prije previše vjerovao u tablete ali evo na vrijeme sam se počeo zanimati za bilje i sad ga koristim svakodnevno Lijep pozdrav.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 12:36   #88
da li se smije istovremeno koristiti aloe vera sok i ekstrakt sjemenke grejpa?hvala
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 10:49   #89
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Zbog veselja s Crohnom i stalnim proljevima i slicno, mogu se "pohvaliti" da sam imao i hemoroide.
ej! ajd molim te malo iscrpnije napiši kako si se riješio chrona.. naime meni jedna bliska osoba se već 10 - ak godina bori sa chronom, a liječnici su ga totalno zeznuli, jer prvih pola godine nisu znali šta mu je, pa su mu u to doba 4 puta skraćivali debelo crijevo i sad se na tom mjestu stvara zadebljanje koje mu pravi još dodatne poteškoće..

baš bi me zanimalo kako su ti trave pomogle u borbi protiv te pošasti..

možeš mi poslat i pm

__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 15:16   #90
Quote:
silent scream kaže: Pogledaj post

Meni smeta (koliko sam skuzila) nesto u sastavu krema, sampona..a misterija je sta
sudje vec tri godine ne perem (koliko imam dermatitis)
Ocito mi je sudjeno da se perem samo vodom.
Inace, znas di da nadjem ulja ili masti tog sta si nabrojala?
Ukoliko ti smeta neki konzervans ili sastojak iz krema postoji mogućnost da ti se napravi prirodna krema bez ikakvih konzervansa (eterična i biljna nerafinirana hladno prešana ulja, te cvjetne vodice). Takve kreme, između ostalih, izrađujem i ja. Kremu radim individualno za tvoje potrebe, rok trajanja joj je 3 mjeseca, isključivo u frižideru. Detaljnije na pm.....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 02:17   #91
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
ej! ajd molim te malo iscrpnije napiši kako si se riješio chrona.. naime meni jedna bliska osoba se već 10 - ak godina bori sa chronom, a liječnici su ga totalno zeznuli, jer prvih pola godine nisu znali šta mu je, pa su mu u to doba 4 puta skraćivali debelo crijevo i sad se na tom mjestu stvara zadebljanje koje mu pravi još dodatne poteškoće..

baš bi me zanimalo kako su ti trave pomogle u borbi protiv te pošasti..

možeš mi poslat i pm

Ma, ovdje mogu i reci da imas temu o MMSu, koju sam ja pokrenuo, pa procitaj sto pise. I da odmah kazem, fizicka ostecenja koja su nastala (operacijama i drugacije), MMS ne moze srediti.

Da ne duzim ovdje, imas tamo dosta materijala, pa procitaj cijelu temu. Stvar lijeci skoro sve bolesti, ja sam slucajno imao Crohna...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:02   #92
da li netko zna nekakvu recepturu (ili gdje se može konzultirati) za pomoć kod glomerulonefritisa, konkretno kod smanjivanja proteinurije, te kod skidanja masnoća u krvi.

i kolike su otprilike cijene tih pripravaka.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 05:09   #93
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
da li netko zna nekakvu recepturu (ili gdje se može konzultirati) za pomoć kod glomerulonefritisa, konkretno kod smanjivanja proteinurije, te kod skidanja masnoća u krvi.

i kolike su otprilike cijene tih pripravaka.
Malo pogledao sto kaze wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Glomerulonephritis

Ukratko, prilicno sigurno bi trebala probati MMS, pogledaj sto sam tamo pisao.

Zatim, za oporavak bubrega u asortimanu biljnih lijekova bih preporucio Idirot ( Acorus calamus), njega pripravljas na hladno, a od toplih (standardna priprema) Stolisnik, Neven, Kamilica, Kopriva, Maslacak.

Isto bih preporucio uzimanje gline oralno, za detoks i pomaganje bubrezima.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:17   #94
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Malo pogledao sto kaze wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Glomerulonephritis

Ukratko, prilicno sigurno bi trebala probati MMS, pogledaj sto sam tamo pisao.

Zatim, za oporavak bubrega u asortimanu biljnih lijekova bih preporucio Idirot ( Acorus calamus), njega pripravljas na hladno, a od toplih (standardna priprema) Stolisnik, Neven, Kamilica, Kopriva, Maslacak.

Isto bih preporucio uzimanje gline oralno, za detoks i pomaganje bubrezima.
hvala na odgovoru! ako može još samo par informacija:
da li ove "tople pripravke" stavljam sve zajedno ili mogu izabrati samo jedan od navedenih?
gdje se može nabaviti glina? u ljekarnama ili nekim specijaliziranim trgovinama?
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 03:03   #95
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru! ako može još samo par informacija:
da li ove "tople pripravke" stavljam sve zajedno ili mogu izabrati samo jedan od navedenih?
gdje se može nabaviti glina? u ljekarnama ili nekim specijaliziranim trgovinama?
Pa, ja osobno preferiram sve zajedno smuckati, napraviti mjesavinu, jer se time dobiju sve ljekovite tvari, ne samo jedna. Naravno, ako nesto i ne nabavite, onda moze bez toga.

Sto se tice gline, trazi se zelena glina za oralno uzimanje, a obicno se moze naci u trgovinama zdravom hranom i slicno, evo par primjera u Zagrebu: http://www.bio-terra.net/ i http://www.tigrus.hr/hrv/?id=naslovnica
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 01:40   #96
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sto se tice gline, trazi se zelena glina za oralno uzimanje, a obicno se moze naci u trgovinama zdravom hranom i slicno, evo par primjera u Zagrebu: http://www.bio-terra.net/ i http://www.tigrus.hr/hrv/?id=naslovnica
Trebalo bi provjeriti,no mislim da u RH nije registrirana zelena glina za oralnu upotrebu.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 08:18   #97
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sto se tice gline, trazi se zelena glina za oralno uzimanje, a obicno se moze naci u trgovinama zdravom hranom i slicno, evo par primjera u Zagrebu: http://www.bio-terra.net/ i http://www.tigrus.hr/hrv/?id=naslovnica
Evo ja bi samo htio nadodati da je imaš i u bio&bio trgovinama. Ja sam pola kilograma platio oko 75 kn.
Inače Alane, hvala ti jer si me uputio da je zelena glina dobro sredstvo u borbi protiv akni. Doista pomaže. Naravno, masku treba dosta redovito koristit, inače se znaju vraćat.
Ja sam glinu i pio tri tjedna. Negdje sam pročitao da nakon toga slijedi pauza od tjedan dana. Na tvojem postu o MMS-u sam pročitao da je redovito koristiš pa bi te molio da malo o tome nešto napišeš. Hvala.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 02:43   #98
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Trebalo bi provjeriti,no mislim da u RH nije registrirana zelena glina za oralnu upotrebu.
Ne znam za sto je registrirana, ali znam sto pitam u trgovini kad zelim glinu za oralno uzimanje. I cisto uz put, kupio sam u Austriji (da budem precizan, moj otac, ne ja osobno) glinu koja je isto za oralno uzimanje (ne znam ni za sto je registrirana u Austriji, kljucna rijec je Heilerde), ali je zute boje. Ovo zelena je relativan pojam. Na internetu sam nasao i glina crvene i bijele boje, koje se takoder koriste za oralno uzimanje.

Glavna razlika je u finoci mljevenja, jer u glini zna biti komadica koji hrskaju kad glinu popijes. Sto manje hrska, to je glina finije mljevena. Naravno, bitno je i iz kog sloja se vadi, ali o tome bi trebao vise razmisljati proizvodac, tesko da ti mozes otici na pogone sirom svijeta gdje vade glinu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 02:48   #99
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Evo ja bi samo htio nadodati da je imaš i u bio&bio trgovinama. Ja sam pola kilograma platio oko 75 kn.
Inače Alane, hvala ti jer si me uputio da je zelena glina dobro sredstvo u borbi protiv akni. Doista pomaže. Naravno, masku treba dosta redovito koristit, inače se znaju vraćat.
Ja sam glinu i pio tri tjedna. Negdje sam pročitao da nakon toga slijedi pauza od tjedan dana. Na tvojem postu o MMS-u sam pročitao da je redovito koristiš pa bi te molio da malo o tome nešto napišeš. Hvala.
Glina pomaze u mnogo stvari. Izmedu ostalog, detoksikacija joj je glavni adut, ali uklanja i bol, lijeci, ubija patogene, ma ni sam ne znam sto sve ne radi. Ima cijela knjiga, Lijecenje glinom, kupio sam ju i ukratko, ako nesto glina ne moze izlijeciti...

Sto se tice uzimanja, da, nakon sto prodes inicijalno ciscenje od tri tjedna (koja je potrebno zbog eventualnog zatvora, kad glina veze toksine), radis pauzu od tjedan dana, pa onda tjedan dana uzimas kao u trecem tjednu (dakle, mijesas prije pijenja i pijes sve), pa pauza tjedan dana i tako to.

Naravno, i oblozi su preporucljivi gdje je problem. Garant povecava kvalitetu koze i njeno zdravlje. S time da u knjizi savjetuju prvo ciscenje oralnim uzimanjem, pa onda obloge. Ako se moze birati. Moja reakcija kad sam prvi put stavio obloge je bila vidna nervoza, nisam mogao dugo drzati. A s vremenom se ta nervoza, neugoda (tesko je to opisati) smanjila, pa me nije niti smetalo. To je posljedica navale toksina gdje je glina, pa je zato preporucljivo sto vise se ocistiti, jer glina vuce toksine na sebe.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 08:17   #100
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Glina pomaze u mnogo stvari. Izmedu ostalog, detoksikacija joj je glavni adut, ali uklanja i bol, lijeci, ubija patogene, ma ni sam ne znam sto sve ne radi. Ima cijela knjiga, Lijecenje glinom, kupio sam ju i ukratko, ako nesto glina ne moze izlijeciti...

Sto se tice uzimanja, da, nakon sto prodes inicijalno ciscenje od tri tjedna (koja je potrebno zbog eventualnog zatvora, kad glina veze toksine), radis pauzu od tjedan dana, pa onda tjedan dana uzimas kao u trecem tjednu (dakle, mijesas prije pijenja i pijes sve), pa pauza tjedan dana i tako to.

Naravno, i oblozi su preporucljivi gdje je problem. Garant povecava kvalitetu koze i njeno zdravlje. S time da u knjizi savjetuju prvo ciscenje oralnim uzimanjem, pa onda obloge. Ako se moze birati. Moja reakcija kad sam prvi put stavio obloge je bila vidna nervoza, nisam mogao dugo drzati. A s vremenom se ta nervoza, neugoda (tesko je to opisati) smanjila, pa me nije niti smetalo. To je posljedica navale toksina gdje je glina, pa je zato preporucljivo sto vise se ocistiti, jer glina vuce toksine na sebe.
Da, istina. Osoba kojoj sam preporučio uzimanje malo se požalila na zatvor.
Dakle, nakon inicijalnog čišćenja od tri tjedna i pauze od tjedan dana, jedan tjedan uzimanja, jedan tjedan pauze...
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.