Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 09:37   #2001
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
stol jest lijep, ali meni je valjda jedinoj prvi bio bolji. ovaj kare jest odličan, al je konfekcija. a konfekcija mi nemre bit ljepša od stola koji je lijep i drugačiji od onog što se uobičajeno viđa.
Meni je vaznije kako se sto moze uklopiti u prostor, nego kako izgleda u praznoj sobi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 13.10.2010., 09:46   #2002
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Meni je vaznije kako se sto moze uklopiti u prostor, nego kako izgleda u praznoj sobi.
ja uopće nisam komentirala kako se što uklapa kod cinn (budući da se onaj prvi stol više ne proizvodi to bi ionako bilo bespredmetno)
a i ostali kad kažu 'stol je predivan/savršen' komentiraju samo izgled stola, a ne kako se on uklapa u bilo koji prostor - barem koliko doseže moje shvaćanje napisanog teksta
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 13.10.2010., 09:49   #2003
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja uopće nisam komentirala kako se što uklapa kod cinn (budući da se onaj prvi stol više ne proizvodi to bi ionako bilo bespredmetno)
a i ostali kad kažu 'stol je predivan/savršen' komentiraju samo izgled stola, a ne kako se on uklapa u bilo koji prostor - barem koliko doseže moje shvaćanje napisanog teksta
A ja se ne mislim ni sa kim prepirati, samo kazem da je bijeli sto laksi za uklopiti prostor i da je zato bolja opcija za njenu sobu.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 13.10.2010., 09:53   #2004
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
A ja se ne mislim ni sa kim prepirati, samo kazem da je bijeli sto laksi za uklopiti prostor i da je zato bolja opcija za njenu sobu.
što ne isključuje da je onaj prvi možda ljepši i složit ćemo se
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 13.10.2010., 09:58   #2005
slažem se da je inače bijeli stol obično lakše uklopiti.

ali, konkretno mi ovaj kareov stol (koji mi je inače prekrasan i sama sam ga u jednom momentu razmatrala za svoj stan) u ovaj divan stan i u ono kako je cinn dala naslutiti da će urediti, baš ne ide

meni je isto prvi stol bolji za TAJ prostor.
crvenkapica33 is offline  
Old 13.10.2010., 10:07   #2006
Nemojmo sad diskusiju o tome koji stol bi bolje pasao , jer na zalost vise nemam opciju biranja .

Mi smo onaj gornji stol bili kupili i platili, ali kako stan nije bio spreman, moj je muz pitao mogu li oni stol drzati kod sebe mjesec dana. Onda je bila ovdje navala zestokih kisa i nastala je poplava u podrumu ducana, u kojem je nas stol bio. Imali su 250.000 kn stete, izmedju ostalog je stradao i nas stol. Raspitali su se mogu li nam gdje nabaviti zamjenu i saznali da se stol vise ne proizvodi. Taj koji su nama prodali bili (izlozbeni) je bio zadnji. Cijena mu je bila 9.700 kn, a nama su taj izlozbeni prodali za 2.500 kn (tako da mi je duplo zao sad sto ga vise ne mogu donijeti sa sobom, jer ovaj od Kare ce me doci 4.500)

Gledala sam po gradu druge stolove i jedini koji mi se iole svidja i za koji bih dala toliki novac je ovaj od Kare. Svidja mi se sto je masivan, a bijel, i uz to visokog sjaja. I mislim da ce nas iMac odlicno izgledati na njemu, kao i crna Eames kozna stolica (ako umolim muza da je odvoji od svog deska i stavi za ovaj, a ako ne, imamo drugu crnu koznu).

Mene sad interesira kako dalje, kad vec te neke osnove imam. Bult, daj i ti reci nesto, neku idejicu... Samo bez farbanja i tapetiranja, molim.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 13.10.2010., 10:19   #2007
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Imam bijelo, crno i drvo (različite nijanse). Te me nijanse zbunjuju, kao i kako uz sve kombinirati i različite materijale, stilove, a da ostane skladbi. Koja nit bi se mogla provlačiti kroz sve te stvari, s ciljem da ih ujedini?
teško te je tu savjetovati jer sve ovisi što se tebi sviđa, a koliko sam primjetila imaš dosta isprofiliran ukus. ono što meni pali je da idem jako polako, dok nisam sto posto sigurna, ne kupujem ništa jer inače svaki put zeznem. samo gledam slike i obilazim okolo. a nekako s vremenom sve mi sjedne i uspijem se odlučiti i kad sam najneodlučnija.
znam da to nije dobra taktika, ali meni je najlakše odabrati najljepše pojedinačne predmete pa od njih ići prema cjelini. obično se svima sviđa 1 ili 2 stila pa se toga nije toliko teško držati, za boje se isto nekako snađem. a za ostalo pravilo mi je recimo ako bi jednolične boje onda zanimljivije oblike i teksture, ili više boja, a linije sve ravne.
grm is offline  
Old 13.10.2010., 10:21   #2008
Cinnamon Girl,

Rado bih ti pomogao, ali mislim da je mnogo lakse malo sporije uredjivati. Kupuj polako i nemoj kombinovati vise od jedne boje drveta.

Nisam ni ja veliki ljubitelj farbanja i tapetiranja, mada farbanje nekad i nije losa opcija, ako se dobro uradi.

Ja licno dugo dugo planiram, prije nego sto nesto kupim. Neke stvari se u medjuvremenu prestanu proizvoditi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 13.10.2010., 10:48   #2009
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Imam bijelo, crno i drvo (različite nijanse). Te me nijanse zbunjuju, kao i kako uz sve kombinirati i različite materijale, stilove, a da ostane skladbi. Koja nit bi se mogla provlačiti kroz sve te stvari, s ciljem da ih ujedini?
U tom slučaju samo treba pažljivo sa nijansama drveta. Ne više od 2-3 manja drvena komada po prostoriji, ili jedan veći. Ako u prostoriji prevladava ne-drvo, onda nije bitno ako se ovi komadi koji jesu u drvu možda međusobno ne pašu.
Aoife is offline  
Old 13.10.2010., 13:08   #2010
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Hvala, Nitta. Meni je poličar taj predivan i od divnog, a i radio ga je Poul Cadovius, a ja ne farbam i ne stavljam u tapete dizajnerske komade.

Upravo sam stavila jednu svijetlu Kaiser Dell lampu sa mesingom na arkivsku komodu, dobro ce ići uz Bumlinga. Ali kakve boje staviti fotelju ispred tamnog poličara? Uz fotelju će biti Bumling (Pehrson lamp).
Sorry, nisam prepoznala dizajnerski rad. Apsolutno se slazem da je nebuloza farbati i "oblaciti" dizajnerske radove jer tad gube svoju "osobnost".
Sto se tice fotelje, ja bih tada odabrala klasiku- crno/bijelo ( s laganim naglaskom na bijelu, ako joj je buduce mjesto ispred policara.)
nitta is offline  
Old 13.10.2010., 13:34   #2011
imam ja jedno pitanje, iako više pitam za mišljenje nego za savjet jer je stvar već gotova - jel bed ako svi radijatori u stanu nisu jednaki?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 13.10.2010., 13:43   #2012
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
imam ja jedno pitanje, iako više pitam za mišljenje nego za savjet jer je stvar već gotova - jel bed ako svi radijatori u stanu nisu jednaki?
nije bed..., nemoj gostima kad ti dođu govoriti: "Vidiš, ovaj je drugačiji od ovog". i vjerjatno nitko neće niti skužiti...

__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Old 13.10.2010., 13:45   #2013
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
nije bed..., nemoj gostima kad ti dođu govoriti: "Vidiš, ovaj je drugačiji od ovog". i vjerjatno nitko neće niti skužiti...

ma meni nije bed...vjerojatno se kad dođe namještaj neće ni kužit, al zanima me mišljenje forumskog passe puka jel to nedopustivi faux pax il može proć
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 13.10.2010., 14:32   #2014
Mislim da bi radijatori koji se nalaze u istoj prostoriji trebali biti isti, a za ostale prostorije ( tipa kupaona , spavaca) vise-manje nije nuzno.
nitta is offline  
Old 13.10.2010., 14:47   #2015
a radijatori koji se nalaze u spojenom hodniku, dnevnom boravku i kuhinji?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 13.10.2010., 15:01   #2016
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Samo ne znam je li ti kuhinja spojena s boravkom tako da tvori jednu cjelinu.
Ako je tako, onda ga oboji srebrnom uljanom bojom (jeftinije rješenje) ili stavi sivo/crno/bijelo bojeno staklo (skuplje rješenje).
Ma sve je jedna cjelina... nigdje vrata Nego planirao sam mozda obojati zid u sivo u kuhinji, al nisam bio siguran te perive boje, jel se s njih i mast pere? Te uljane boje jel ima neko s njih ide mast? Nekak su mi plocice previse isfurane, a staklo po cijeloj duzini mi nije bas nesto.
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Old 13.10.2010., 15:18   #2017
Ja imam u kuhinji tamno sivo obojan zid, sa perivom bojom. Ide masnoca, samo prebrises sa spuzvicom.Al dobro, ja ne kuham svaki dan, neznam kako bi se ponasala da se bas svaki dan riba, al pretpostavljam da nebi trebalo biti problema.

Imam i ja jednu dilemu, stavila sam gornje elemente u kuhinji na vechu visinu nego je uobicajeno zbog gips kutije koja se nalazi iznad, da bude tocno do nje. E sad mislila sam da mi to neche biti problem al vidim da ipak je pa se mislim dali da ih spustim nekih 5 cm i stavim gore nekakvu masku iste boje kao fronte kuhinje? neznam kako bi to izgledalo?
Oompa Loompa is offline  
Old 13.10.2010., 15:21   #2018
ja imam duluxovu eggshell perivu boju za kuhinje (i kupaonice) i mast se samo obriše, kao recimo s radne ploče. ali tek ju imam dva i pol mjeseca pa tko zna što će biti poslje. i brišem odmah nakon kuhanja, da se skori, ne znam kako ide s guljenjem. ako zakaže imam backup plan http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40140584
nije isfurano, nije preblještavo, ako nemaš puno kuteva u kuhinji, meni se to čini super rješenje
grm is offline  
Old 13.10.2010., 15:29   #2019
jel ta duluxova visoki sjaj ili?
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Old 13.10.2010., 15:40   #2020
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a radijatori koji se nalaze u spojenom hodniku, dnevnom boravku i kuhinji?
Ja mislim da je svejedno kakvi su radijatori gdje, pogotovo ako su bijeli.


Quote:
Oompa Loompa kaže: Pogledaj post
Imam i ja jednu dilemu, stavila sam gornje elemente u kuhinji na vechu visinu nego je uobicajeno zbog gips kutije koja se nalazi iznad, da bude tocno do nje. E sad mislila sam da mi to neche biti problem al vidim da ipak je pa se mislim dali da ih spustim nekih 5 cm i stavim gore nekakvu masku iste boje kao fronte kuhinje? neznam kako bi to izgledalo?
Nije problem staviti dodatno knaufa na tih 5 cm - možda i lakše nego montirati masku, a izgleda kao da je sve jedna cjelina na zidu. Ali i maska od istog materijala kao što je kuhinja bi bila ok.
Još uvijek čekamo fotke te kuhinje
Aoife is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.