Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 18:00   #4001
Quote:
tambovceva kaže: Pogledaj post
Kraj ove knjige je upravo onakav kako je neko ovde spomenuo,ne zavrsava se sa heppy end-om,vec dolazi do smrti glavne junakinje na porodjaju gde rodjenoj devjcicu daje njeno ime.Tako je po knjizi,ali ne znam da li ce i u seriji biti isto tako.Inace knjiga je napisana 1992.godine.


Ok,zaboravi da sam pitala Ja sam to spomenula negdje,ali sam shvatila da nema potrebe da se traumiram prije vremena-ako su toliki idioti da to naprave i u ovoj seriji,onda stvarno...

Inace,nasuprot opstem stavu da je trailer uzasan,da ce epka biti u stilu "zbogom ljubavi", ja sam bas optimisticna.... Sazetak mi se svidja....Posebno ovaj dio kad Emir odlucuje da radi njenog dobra ode iz zgrade(naglasavam,zgrade,ne iz zivota)
Ah,prince charming....

Tip za 39.epku-bice Femir scena u luna parku XD
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.
ScarlettO'Hara is offline  
Old 07.12.2011., 18:09   #4002
Quote:
tambovceva kaže: Pogledaj post
Kraj ove knjige je upravo onakav kako je neko ovde spomenuo,ne zavrsava se sa heppy end-om,vec dolazi do smrti glavne junakinje na porodjaju gde rodjenoj devjcicu daje njeno ime.Tako je po knjizi,ali ne znam da li ce i u seriji biti isto tako.Inace knjiga je napisana 1992.godine.
pa nije valjda da ce biti takav kraj treba neko reci onim scenaristima da se ne drze striktno te knjige nek malo puste masti na volju ili neka posjete ovaj nas forum mozda dobiju vise inspiracije...
saray is offline  
Old 07.12.2011., 19:13   #4003
Caosss ljepotice
Procitala sam sve sto ste pisale pa cu u par navrata sto se sjetim tako i pisati da ne pisem romane sada.
Zapelo mi je za oko ovo zadnje gdje glavna glumica umire,samo u Turskim serijama glavni glumac umire i uvijek neki tuzan kraj.Ja sam rekla da ako se ova serija zavrsi na tuzan nacin necu vise gledati njihove serije,nemam vise zeludac za to
Nesto sam razmisljala o trejleru gdje Feriha kaze Emiru seni cok seviyorum,mora biti razlog zasto mu to ona govori a tuzni su oboje,pa si mislim da je on njoj rekao da se seli i da se odmice od nje jer kako sam skontala da mu je Mehmet prijetio da ce reci Rizi za njih dvoje i gotovi su.Mozda je Emir odlucio da digne sidro i nastavi dalje

Pisat cu opet dok se sjetim
Kendi is offline  
Old 07.12.2011., 20:39   #4004
Merhaba cure

ako stvarno zavrse seriju tako sto ce ona umreti , pisacu peticiju turskoj televiziji

emir odlazi, ali naci ce oni drugo mesto za sastajanje
KANADJANKA is offline  
Old 07.12.2011., 21:07   #4005
Quote:
ScarlettO'Hara kaže: Pogledaj post
Sazetak:
Dok Emir i Feriha prozivljavaju emotivno tezak trenutak u portirovoj kuci,cinjenica da ce ih Mehmet uhvatiti ce baciti novo svjetlo na stvari. Dok se Emir i Feriha suocavaju sa preprekama,emot.tenzija izmedju njih ce ostaviti traga na oboma.U medjuvremenu,cinjenica da je Sofi platila dug ce biti povod za nesporazume. Dok se Cansu pribojava da ce se Emir i Feriha ponovo zbliziti,to sto Hande nije tu,samo pogorsava situaciju.S druge strane,Levent zeli da se sretne s bratom,njegov susret s Nevbahar ce biti pun izazova (misle vjerovatno na teskoce). Sanem se trudi da osnazi svoje partnerstvo s Unalom. Emir se suocava sa Ferihinom istinom(stvarnoscu) i vidi da je njegovo prisustvo u zgradi prijetnja za nju,odlucuje da se odseli. Ipak, imacemo neocekivani razvoj dogadjaja za zaljubljene..




Uuuuuu....sto mi se svidja ova zadnja recenica...zvuci taaako dobro...ona prethodna recenica, sa emotivnim tenzijama zvuci nefativno...ali ova je ...obecavajuca...

Tambovceva, kad bi me neko ranije pitao...knjiga ili film na istu temu...ja sam uvek bilj za knjigu...film nikada ne moze da obuhvati i prikaze opise koje nam pruza pisana rec...a pogotovo ako se likovi iz moje glave ne slazu sa izborom glumaca...a i reziseri uvek sebi daju slobodu da nesto menjaju....

...ali ovu knjigu definitivno necu citati....i molim rezisere ove serije da sebi daju puuuno slobode oko menjanja dogadjaja iz knjige...
__________________
Kad ti zivot da limun, napravi limunadu....
Frosina is offline  
Old 07.12.2011., 21:22   #4006
Quote:
ScarlettO'Hara kaže: Pogledaj post
OOohhho,dolazi Riza i Emir ljubazan
haha,pa Unal kaze nesto u stilu "pa da,ovo ce ti biti tast,mogao bi ti da skupljas smece"

Dobro je da barem zna da nije Levent

Prevod:
unal: Ovo je otislo predaleko,ako nastavis da zivi ovdje ja cu...(nije cura cula)
E:Tata,sta zelis?
U: Pogledaj u kakvom si stanju,zelim da mi odgovoris-zasto se,otkad znas tu curu nisi ponasao kao Emir Sarrafoglu nego kao decko s ulice? Onda kaze nesto o otvaranju Hillsa i kako je sjajn razultat na njegovom licu (masnice)
Onda na vratima neko,Riza,ja mislim,da pokupi smece.
E: Dobro vece,nema smeca,hvala vam.
U :Sta je bilo,osjecas se lose?Kako god,on ce ti biti tast,zar ne? Zasto onda ne odes da mu poljubis ruku i skupljas smece? Iz uzbudjenja.Nakon sto je ta zena platila dug,postoji li razlog da ti budes ovdje?
E: Cekaj malo,ta zena?
U> Da,zvala se...Sofi Hasan,ja mislim. Ona je porodicni prijatelj *smije se. Izgleda da prijateljima portirove porodice nema kraja
.Vidimo se kasnije...


Emirova faca nakon toga nam govori da je bio nesporazum oko toga ko je platio dug....
Boldirani dijelovi Unal zbilja nema sluha za sinovljevu patnju. Umjesto da sa Emirom sjedne i porazgovara o problemima koje ga muče on se licemjerno ruga s Emirovim osjećajima. Nekad pomislim da bi bilo bolje za Unala da šuti.
Zavjese su napokon pale. Emir je saznao da je dug platila žena. Sad postaje svjestan da je bio nepravedan prema Ferihi.
Evo, ja doista ne vjerujem u bajke, niti mislim da se u RL bajke događaju. Ma koliko ljubav bila jaka prepreke koje je prate su nepremostive. Jaz između krajnje bogatih i siromašnih je ogroman. Kako će završiti serija doista mogu samo nagađati. Sudeći po knjizi, ne dobro. Sva sreća da se scenaristi ne drže slijepo događaja iz knjige, nego je prilagođavaju današnjem trenutku.Ali doista ne možemo znati kakav će nam kraj servirati.

Quote:
ScarlettO'Hara kaže: Pogledaj post
Feriha je u soku nakon sto je nasla Emira u svojoj sobi. Srecna je ali se takodje boji da bi neko mogao da naidje.
F: Sta radis ovdje,Emire?
E:....
F: Kako si usao?
E: Vrata su bila otvorena. Rekla si da ne znam kako izgleda zivot "dolje". Dosao sam da naucim.
F:Mozes li da odes? NEko bi mogao doci.
E: Feriha,moramo da razgovaramo.
F: Ne zelim. Ne zelim mire. Mozes li da odes iz moje kuce?
E:NE,Feriha.Pricacemo. Ovaj put ces ti pricati a ja cu te slusati i ja cu pricati a ti ces me saslusati.
F: (sa osmijehom) Ti stvarno vjerujes u to?
E: Ako ti vjerujes,zasto ne bih i ja? (ovaj zadnja recenica mi je malo sumnjiva,ali cure su tako prevele).


Emir ce reci Leventu "Feriha pripada samo meni"

Bulent ce u ovoj epizodi doci u skolu. Fanovi misle da ce se zaljubiti ili u Ferihu ili u Cansu (?).
Nedvojbeno, najemotivnija scena u seriji mi je kad Emir dođe u Ferihin stan i grli njen jastuk. Tu vidimo ogromnu patnju i ljubav koja ne poznaje granice.

BoldNikad nikome nije ni pripadala osim Emiru, nadam se da će tu činjenicu shvatiti prije nego bude kasno.

Bulent i Cansu, androgini par. Mislim da bi dobro odgovarali jedno drugome. Nekako sam više sklona mišljenju da će se Bulent zaljubiti u Ferihu. To bi značilo, nove nevolje u ionako zamršenoj situaciji.

Meni nešto nije jasno u svemu ovome. Najprije se govorilo da je serija inspirirana stvarnim nasljednikom kralja noći koji je loše završio. Tip je poginuo. Sada se špekulira da se serija radi po knjizi gdje umire glavna junakinja. Sada se pitam što je uopće od svega točno? Vjerojatno ima malo jednog, malo drugog, te malo scenarističkih zahvata.
MISSYOU3 is offline  
Old 07.12.2011., 21:24   #4007
Turci su takvi oni se izmedju sebe stalno grle,navika

Quote:
KANADJANKA kaže: Pogledaj post
Merhaba cure

ako stvarno zavrse seriju tako sto ce ona umreti , pisacu peticiju turskoj televiziji

emir odlazi, ali naci ce oni drugo mesto za sastajanje
Sad sam se sjetila da nije ova serija radjena po toj knjizi nego po onom vlasniku poznatog kluba u Turskoj,sjecate se da smo skoro par stranica prije pricale o njemu,sad sam zaboravila kako se zove,jako zgodan i lijep momak i lici na Emira dosta.Pisalo je da je Emir tj Cagatay oponasao tog vlasnika mjesec dana prije snimanja da bi sto bolje shvatio sta radi

Zadnje uređivanje Kendi : 07.12.2011. at 21:30.
Kendi is offline  
Old 07.12.2011., 21:24   #4008
ne znam da li je već bio ovaj gif, ali da se prisjetimo kako je završila prošla epizoda



a svi čekamo da se ponove ovakve scene:




i onda ponovo prošnja i ovaj put odmah DA!!!!

mrvica 1234 is offline  
Old 07.12.2011., 21:42   #4009
Prica se o drugom traileru
Mehmet udario Emira,njemu lice svo krvavo,nista nece uraditi,samo ce pogledati Ferihu
F: Izasao je iz kuce,izgledao je kao jedan od nas.
E: Zelio sam da je odvedem iz te kuce.
F: Koliko je nemoguce da budemo zajedno (otprilike tako-prevod su spetljali)


Ko zna je li izasao uopste,aj da sacekamo da ga postave....
Ovo ce biti jako tesko za gledati ,ako je tacno,ja vec predvidjam poplavu

Mrvice,iz tvojih usta u usi nasih scenarista XPP

Mozda je serija radjena po knjizi,ali je on da bi se pripremio za ulogu pratio ovoga,jer je slican liku iz knjige?? Ma ko to zna vise...Ali,ne budu li mi dali srecan kraj vise nijednu necu gledati....Xp
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zadnje uređivanje ScarlettO'Hara : 07.12.2011. at 21:47.
ScarlettO'Hara is offline  
Old 07.12.2011., 21:44   #4010
Quote:
Frosina kaže: Pogledaj post
Sta ti znaci "stara skola", sto se tice gostoprimstva i kulturnog ponasanja u porodici...
....mislim na Rizu...ni njemu ne odgovaraju snaja i njena fina tetkakoje su se utrpale i bestidno zauzele prostor tudjeg stana i razbaskarile se kao da im je dedovina...i to na tako lukav i podmukao nacin....
...razumem ja da mladom bracnom paru treba privatnosti....ali sto se tetka uvalila, a ni da prstom mrdne oko kucnih poslova...lenjivica bezobrazna.
..

...A sve ovo sam shvatila kad sam videla kako se Riza zadovoljno smeska pod brkom kad je cuo da mu se sestra vraca...zivela tetka Hatidze...

..samo ne mogu da shvatim da bi on trpeo ove dve vestice bez da rec kaze, jer one su gost u kuci...
Eh, ja ovo nikako ne mogu shvatiti. Nije mi jasno kaj tetka radi u Rizinom stanu, uvalila se perfidno u Ferihin sobičak dok tata i
kći spavaju u dnevnom boravku. Nije mi jasno zašto ta lijena, bezobrazna i beskarakterna tetka mora biti kod Rize. Seher kao snaha, to mogu razumijeti ali tetka...
Ma vraga su gošće, vidiš da su se udomaćile i istisnule domaćine iz njihovih spavaonica. Koja je ta budala Riza, da mu kičma pukne ne bih on u ime neke seljačke prostodušnosti ne bi ništa učinio, a mogao je mlatiti Ferihu.

Mrvice1234 Super gifovi
Quote:
Frosina kaže: Pogledaj post
Znate sta ja mislim....ovi Turci mnogo polazu na mirise....mislim kod zena.....mirisu im kosu...mirisu im jastuk....tamo covek bas mnogo mora da polaze na higijenu....

...nekako mi to bas slatko....
Možeš misliti! Čitala sam nekakvo istraživanje o čistoći stanovnika Europe, gdje piše da su Francuzi najmanje skloni pranju, Turci odmah do njih.
Oni vole prirodne mirise.

Vidim da nam se pridružila i Kanađanka jako mi je drago zbog toga.
Napisale smo preko 200 postova, bravo cure!
MISSYOU3 is offline  
Old 07.12.2011., 21:57   #4011
Quote:
MISSYOU3 kaže: Pogledaj post
Eh, ja ovo nikako ne mogu shvatiti.

Ma vraga su gošće, vidiš da su se udomaćile i istisnule domaćine iz njihovih spavaonica. Koja je ta budala Riza, da mu kičma pukne ne bih on u ime neke seljačke prostodušnosti ne bi ništa učinio, a mogao je mlatiti Ferihu.

E to mi najvise smeta-ovamo mlati Ferihu kad stigne,a sve neko postenje,moral,maniri....
Dzaba njemu maniri kad to kcerki radi....
A njih dvije-e neka su se uvalile,kad imaju kome....

JAo,meni nije dobro-izasla slika Emira poslije tuce,sav krvav...necuuuuuuu
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.
ScarlettO'Hara is offline  
Old 07.12.2011., 22:01   #4012
Quote:
ScarlettO'Hara kaže: Pogledaj post
E to mi najvise smeta-ovamo mlati Ferihu kad stigne,a sve neko postenje,moral,maniri....
Dzaba njemu maniri kad to kcerki radi....
A njih dvije-e neka su se uvalile,kad imaju kome....

JAo,meni nije dobro-izasla slika Emira poslije tuce,sav krvav...necuuuuuuu

Ma njemu bi se mogao uvaliti i serijski ubojica. Dok bi ovaj shvatio obitelj bi bila smaknuta.

Gdje vidiš sliku krvavog Emira?
MISSYOU3 is offline  
Old 07.12.2011., 22:05   #4013
Quote:
MISSYOU3 kaže: Pogledaj post
Ma njemu bi se mogao uvaliti i serijski ubojica. Dok bi ovaj shvatio obitelj bi bila smaknuta.

Gdje vidiš sliku krvavog Emira?

Na fb-grupa gunes...
jao,ima jedna kad izlazi iz stana,i jedna kad mu je glava na stolu a on gleda kroz stolicu....

Nije mi dobro....Mehmeta bih ubila....Niko ne smije da dira Emira A i on tuka,sto se ne brani...

evo ga- trailer br.2
http://www.youtube.com/watch?v=KUwbb...&feature=g-all
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zadnje uređivanje ScarlettO'Hara : 07.12.2011. at 22:17.
ScarlettO'Hara is offline  
Old 07.12.2011., 22:28   #4014
Quote:
ScarlettO'Hara kaže: Pogledaj post
Na fb-grupa gunes...
jao,ima jedna kad izlazi iz stana,i jedna kad mu je glava na stolu a on gleda kroz stolicu....

Nije mi dobro....Mehmeta bih ubila....Niko ne smije da dira Emira A i on tuka,sto se ne brani...
Evo i ja sam neraspoložena. Emiru kao da je svejedno, mogu ga i ubiti on ne reagira.Šta ljubav učini od čovjeka?
Eh da mi taj glupi Mehmet dopadne šaka. Taj ništa ne zna nego slušati onu lažljivu glupaču od žene i tuči druge bez da ih sasluša. Bože kako mi fali Zehra. Jedva čekam da napokon sazna istinu o svojoj Seher. Nadam se da će nju namlatiti i poslati je zajedno sa njenom tetkom u mp3.
MISSYOU3 is offline  
Old 07.12.2011., 22:35   #4015
prevod 2.trailera:
F: Kako je gledati odozdo gore? Kako smo daleko,koliko je nemoguce? Vidis li sad?
E: Zelio sam da je odvedem iz te kuce.
F: Bilo je tako cudno to da on bude ovdje,ali kada sam zatvorila vrata,nije bilo kao da je stranac upravo otisao.
E: U toj kuci,u toj sobi,bilo je kao da nema nikoga sem nas...
F: Koliko smo nemoguci.koliko je nemoguca nasa veza...

Kako su oboje tuzni...On ce me rasplakati,vec vidim...A i ona-sva slomljena

Uff,snaga,strpljenje i optimizam....to nam treba

e,nesto sad vidjeh-ova njegova recenica druga...mozda se ipak nesto desi u toj sobi (ne mislim na kiss,zagrljajne daj Boze) nego neki lijepi razgovor......haha,hvatam se za slamke Xp
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zadnje uređivanje ScarlettO'Hara : 07.12.2011. at 22:48.
ScarlettO'Hara is offline  
Old 07.12.2011., 22:46   #4016
Quote:
ScarlettO'Hara kaže: Pogledaj post
prevod 2.trailera:
F: Kako je gledati odozdo gore? Kako smo daleko,koliko je nemoguce? Vidis li sad?
E: Zelio sam da je odvedem iz te kuce.
F: Bilo je tako cudno to da on bude ovdje,ali kada sam zatvorila vrata,nije bilo kao da je stranac upravo otisao.
E: U toj kuci,u toj sobi,bilo je kao da nema nikoga sem nas...
F: Koliko smo nemoguci.koliko je nemoguca nasa veza...

Kako su oboje tuzni...On ce me rasplakati,vec vidim...A i ona-sva slomljena

Uff,snaga,strpljenje i optimizam....to nam treba
Znaci izasao je trejler broj 2,pogledat cu ga veceras.
Ma slutila sam da nesto nece biti dobro,dok su oboje tuzni a i spominje se da se on seli,znaci to radi zbog nje da je Mehmet ili ne podrobi ili ne oda Rizi pa ce biit zatvorena u sobu cijeli zivot
A to da se pustio Mehmetu sigurna sam zbog Ferihe samo da ona ne nastrada pa vise voli da se ovaj istrese na njemu

Nije mi samo jasno kome Emir govori zelio sam je izvesti iz kuce?
Kendi is offline  
Old 07.12.2011., 23:07   #4017
Ono g*vno od Mehmeta istuklo Emira... treba ga sad opet tuziti
Eysan is offline  
Old 07.12.2011., 23:10   #4018
Drustvo zdravo

Evo sta sam nasla na forumu Natabanu.
Nadam se da se nece ljutiti
Napisala je jedna od clanica:

Meni je drugarica (turkinja) rekla da oni inace po pitanju kraja zadju i pitaju publiku / fanove kako zele da se kraj zavrsi Ako se ustanovi da hoce sretan kraj bit ce dobro. neznam samo ko ce glasati za tuzan kraj bas cudno da ovo rade .
KANADJANKA is offline  
Old 07.12.2011., 23:16   #4019
Hvala Missyou3,
i meni je drago da sam sa vama
KANADJANKA is offline  
Old 07.12.2011., 23:31   #4020
Quote:
KANADJANKA kaže: Pogledaj post
Hvala Missyou3,
i meni je drago da sam sa vama

Koliko nas ovdje ima da navalimo na Mehmeta podrobile bi ga,ma sta podrobile mati bi ga u cevapu prepoznala

Zaista me zanima sta ce se desiti i dali ce sve biti u sledecoj epizodi ili cemo opet morati cekati,ako budu odustali jedno od drugog pa se nadju opet nakon nekog vremena..Ili zavrse skole pa se Feriha odseli,on nju trazi nema je
Znali iko koliko ova sezona ima epizoda
Kendi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.