Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2006., 14:37   #1
Braniteljski fond

Ima li netko tko bi malo pojasnio situaciju oko braniteljskog fonda?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:02   #2
Sve kaj znam, a pisalo je u srijedu u 24 sata, do sredine travnja bi svi branitelji trebali doma dobiti obračun bodova, tj. broj udjela u fondu.
Kak sam zračunal, meni pripada 1016 bodova ili udjela u fondu. Samo kaj ne znam, koja je vrijednost udjela. Ak je 1 kn - pušiona, ak je 10 kn tak - tak, ak je 100 kn, nitko sretniji od mene. Bumo videli, možda bu i 100 €
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:12   #3
Quote:
fishenwalc kaže:
Sve kaj znam, a pisalo je u srijedu u 24 sata, do sredine travnja bi svi branitelji trebali doma dobiti obračun bodova, tj. broj udjela u fondu.
Koliko ja znam, a znam slabo, ti bodovi nisu vezani uz vrijednost nego uz udjel, a tek nakon što se napravi procjena portfelja moći će se razgovarati o nofcima, konkretno
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:16   #4
Ja sam sebi izračunao i pripada mi 222 boda , a to znači da si na ratištu proveo puno više nego ja.


Koja je vrjednost udjela neznaju još ni oni izgleda , strpi se doznat ćemo
Čini mi se da je fond veličine (ako se ne varam ) negdje oko 300 miliona eura !!!

Dobit ćemo navodno dionice a onda ih nećemo moći prodati oko 3 godine valjda , a poslije kako bude , znači možeš ih prodat kao i ja ali tek
negdje na proljeće 2010 . godine , barem sam ja tako skužil
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:29   #5
E kad će ta 2010. godina
jedva čekam
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:33   #6
Dečki, lakše s tim prodavanjem

Jeste imali pravo na PIF-ove?
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:34   #7
Quote:
spy kaže:
Dečki, lakše s tim prodavanjem

Jeste imali pravo na PIF-ove?
Reci meni laiku, kaj je to ??
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:36   #8
Quote:
fishenwalc kaže:
Reci meni laiku, kaj je to ??
To su isto branitelji dobivali, prije 6-7 godina, zato i pitam
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 21:33   #9
Aha, piše i da je imovina fonda 2 milijarde i 166 miliona kuna
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 16:05   #10
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
Aha, piše i da je imovina fonda 2 milijarde i 166 miliona kuna
Više nije.
http://www.business.hr/?MOD=show&id=21654
objavljeno 5.2.07

"Trenutna vrijednost Fonda hrvatskih branitelja je nešto više od 3,2 milijarde kuna, iznijeto je na današnjoj sjednici Upravnog odbora Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji."
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 10:21   #11
osim staza u HV , da li u izracun ulazi i sudjelovanje u narodnoj zastiti???
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 18:09   #12
Quote:
zg_sash kaže:
osim staza u HV , da li u izracun ulazi i sudjelovanje u narodnoj zastiti???
ide ako je upisano u bazu sudionika DR.
Samo moram provjeriti da li je narodna zaštita na popisu borbenog ili neborbenog sektora, a to mi je na poslu.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 16:58   #13
Quote:
zg_sash kaže:
osim staza u HV , da li u izracun ulazi i sudjelovanje u narodnoj zastiti???

Narodna zaštita je u neborbenom sektoru, znači 1 bod po danu u sudjelovanju u naoružanim odredima narodne zaštite.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:14   #14
Quote:
vorpatril kaže:
Narodna zaštita je u neborbenom sektoru, znači 1 bod po danu u sudjelovanju u naoružanim odredima narodne zaštite.
Meni su racunali '95, ali su malo zboravili narodnu zastitu '91
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:39   #15
Kondore, stvar je u tome da u ovom Zakonu o pravima branitelja, da bi za narodnu zaštitu dobio status branitelja, moraš biti pripadnik naoružanih odreda narodne zaštite najmanje 5 mjeseci. Sukladno zapovijedi ministra obrane (tadašnjeg - pok. Gojko Šušak) naoružani odredi formirani su i počeli s djelovanjem (koliko god to imalo ili nemalo veze sa stvarnošću) 30. srpnja 1991. godine. Kako je zapovijed o ukidanju naoružanih odreda narodne zaštite izdana 24. prosinca 1991. godine, ne možeš imati više od 4 mjeseca i 24 dana. Prema tome, imaš manje od 5 mjeseci i ne priznaje se u status branitelja, te sukladno tome niti ne ulazi u izračun za dionice. Predthodni Zakon (točnije Zakon koji je bio na snazi do "Pančićevog" Zakona iz 2001.) priznavao je direktan prijelaz u HV ili MUP, isto do 24. prosinca 2001. godine.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 17:12   #16
Quote:
vorpatril kaže:
Kondore, stvar je u tome da u ovom Zakonu o pravima branitelja, da bi za narodnu zaštitu dobio status branitelja, moraš biti pripadnik naoružanih odreda narodne zaštite najmanje 5 mjeseci. Sukladno zapovijedi ministra obrane (tadašnjeg - pok. Gojko Šušak) naoružani odredi formirani su i počeli s djelovanjem (koliko god to imalo ili nemalo veze sa stvarnošću) 30. srpnja 1991. godine. Kako je zapovijed o ukidanju naoružanih odreda narodne zaštite izdana 24. prosinca 1991. godine, ne možeš imati više od 4 mjeseca i 24 dana.
Da je to trajalo 6 mjeseci i 24 dana, oni bi stavili u zakon da moras imati minimalno 7 mjeseci...
Kaj nije onda postenije reci, ti nemeres i bok.
U knjizicu nam nisu htjeli upisati niti paradu na zagrebovom stadionu, danas-sutra bi to bilo za kavicu...
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 14:03   #17
Quote:
vorpatril kaže:
Kondore, stvar je u tome da u ovom Zakonu o pravima branitelja, da bi za narodnu zaštitu dobio status branitelja, moraš biti pripadnik naoružanih odreda narodne zaštite najmanje 5 mjeseci. Sukladno zapovijedi ministra obrane (tadašnjeg - pok. Gojko Šušak) naoružani odredi formirani su i počeli s djelovanjem (koliko god to imalo ili nemalo veze sa stvarnošću) 30. srpnja 1991. godine. Kako je zapovijed o ukidanju naoružanih odreda narodne zaštite izdana 24. prosinca 1991. godine, ne možeš imati više od 4 mjeseca i 24 dana. Prema tome, imaš manje od 5 mjeseci i ne priznaje se u status branitelja, te sukladno tome niti ne ulazi u izračun za dionice. Predthodni Zakon (točnije Zakon koji je bio na snazi do "Pančićevog" Zakona iz 2001.) priznavao je direktan prijelaz u HV ili MUP, isto do 24. prosinca 2001. godine.

S tom Narodnom zastitom je citavo sranje zato jer je npr. za zagrebacko podrucje tesko utvrditi tko je bio naoruzan, a tko nije. Neki su dobivali oruzje bez da su ga sluzbeno zaduzili i pokrivali s tim odredene punktove. Ti nikad nece imati status naoruzanog pripadnika jer iako je bio naoruzan, nigdje se kao takav ne vodi. Zanima me sto je onda s nenaoruzanim pripadnicima koji su svejedno ipak na neki nacin sudjelovali u pocecima obrane. Zasto se ne uvrste bar u neborbeni sektor kao i razna uredska ekipa. Ipak je NZ bila dragovoljna postrojba i na neki nacin ulaz u ZNG, a na nekim podrucjima tipa Ogulin su vodili zestoke bitke uz bok MUP-u i ZNG. A i u Zagrebu je bilo pucnjave.

I jos nesto. Rocnici od 92-95. Po kojem kriteriju su oni uvrstavani u fond. U redu, bili su u HV za vrijeme rata pa i oni mogu u neborbeni sektor, pogotovo ekipa 92 koja je bila prikljucivana gardi (cak mogu i u borbeni sektor), ali zasto su onda neke postrojbe uvrstene u fond, a neke ne. Znam za slucajeve da su decki na vojom roku 95 koji su bili na Borongaju u ABKO dobili status branitelja, a znam hrpu ljudi iz drugih postrojbi u Zagrebu i okolici koji ga nisu dobili kao npr. vezisti koji su da ga jebes nekaj radili u tim trenucima.

Po meni bi svi koji su bili u borbenim aktivnostima u HV, MUP , ZNG, NZ od 90-95 trebali dobiti 3 boda po danu kao pripadnici borbenih postrojbi, a ekipa iz pricuve HV, MUP i ekipa iz NZ koja nije bila na prvoj crti bod po danu kao neborbeni sektor.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 22:40   #18
Question

Da li bih mi netko mogao reći što sve spada uneborbeni sektor?Nikako da se to negdje objasni.Dali svi koji su bili pri vojsci a nisu bili na ratištu ili oni koji su imali radne obveze u to vrijeme.Hvala.
vary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:21   #19
Quote:
vary kaže:
Da li bih mi netko mogao reći što sve spada uneborbeni sektor?Nikako da se to negdje objasni.Dali svi koji su bili pri vojsci a nisu bili na ratištu ili oni koji su imali radne obveze u to vrijeme.Hvala.

Puno toga. Skraćeno: oni koji su neizravno sudjelovali u obrani suvereniteta RH. (što bi se reklo sudjelovali u pripremi ili "logostici" izvan postrojbi HV, otprilike rečeno.)

npr. djelatnici Ureda uza obranu, pripadnici narodne zaštite, ministarstvo pravosuđa, zdravstveni djelatnici u kriznom stožeru ministarstva zdravstva...

Ako te što konkretno zanima, pitaj provjerit ću.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 18:39   #20
Ima li negdje online za pročitati kriterije, odnosno izračunati svoj udio?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.