Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2009., 10:46   #201
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post
Doty baš takvi neki tupi bolovi me znaju zafrkavati što se tiće kirurgice ona kaže naravno da je sve u redu.Eto sad primjećujem razliku od onog prijašnjeg stanja kad sam strepio što pojesti da me nebi uhvatili bolovi,sad to samo reagira tako da me odma protjera na WC što je daleko lakše nego trpiti bolove.Osobno je i meni drago da sam donio odluku bez imalo muke al tom je pridonjelo moje neznanje jer ipak ču ti biti iskren imam 3 diskus hernije već 6 godina sam toliko toga naučio istražio putem neta tako da me je strah otić na operaciju,dok za razliku od žući nisam tio ni pogledati na net već sam donio odluku bez imalo straha tako da operaciju nisam ni osjetio,Eto sad je na meni da malo prisluškujem organizam što će mi odgovarati a što ne u ishrani jer ipak je to sve friško tek je 15 dana prošlo od operacije.
Doty što se tiće težih napora to definitivno pazim da nebi došlo do pupčane kile jedino još neznam kad nešto pojedem što nebih smio pa me onako malo tupo boli na mjestu gdje je bila žuć što da n.Dali je tebi poznato što da napravim ako nešto pojedem pa natupi ta tupa neka lagana bol u predjelu desnog rebrenog luka,dali popiti kakvu tabletu nešto gazirano neznam ni sam ako znaš molio bi te za savjet.
Eto hvala ti na odgovorenom postu i također i tebi želim puno zdravlja kao i sveg ostalog )
To ti je sve normalno! I meni tako zna zasmetati, potpuno isto, i to ti je znak da si pojeo nešto što nisi smio, ili u pretjeranoj količini.

Polako! Čaj od mente koji ti je Doty preporučila pomaže, pij ga bez šećera.

Ništa gazirano! To je svakako nezdravo, i sad će ti samo škoditi.

U biti, prvo vrijeme paziš i izbjegavaš onu istu hranu od koje si dobijao bolove
prije operacije. Vraćaš je na svoj jelovnik oprezno, polako i u malim količinama.
Ne smiješ šokirati jetru
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 10:57   #202
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
simon3,kakve si to čajeve pila,koliko sam te shvatila,pronašli su ti pijesak i kamence u žučovodu,a riješila si ih se s čajevima i homeopatijom.
S homeopatijom nemam iskustva,to još nije došlo do nas(voljela bih da je),pa me zanimaju ti čajevi.Ne bih baš voljela biti te sreće da mi se naprave u kanalima,a možda i jesu,nikad se ne zna,bit će kako mora biti.
Čisto informativno da znam u takvom slučaju što može pomoći.
Draga moja, nema ti ni ovdje homeopatije

To mi prepisao jedan liječnik, koji se sad eto, bavi liječenjem travama, i homeopatskim kuglicama, premda nije homeopat. Inače, to im je obiteljska tradicija, i meni je doista pomoglo, ma spasilo me.

Prije toga sam se baš patila, obišla sam nekoliko liječnika, i ništa nije pomoglo, prvo nisu znali zašto me boli, pa onda nisu znali kako će to riješiti. Nije da sam
otišla travaru. Liječenje je bilo dugotrajno, nekih godinu i pol, ali pomoglo je.

Prije toga sam živjela na juhama i lešadi, (a mrzim kuhano meso).

Sad jedem i blitvu i špinat, davim se u trešnjama, počastim se i pohanim pilećim filetima s vremena na vrijeme, pa čak i "maznem" malo graha kad ga kuham mužu...

Ako ti zatreba (a nadam se da neće), javi na PP pa ću te uputiti. Nisam spomenula da sam ja stvarno pegula, meni su ugradili nekakav stent na mjesto žučovoda, jer je bio oštećen. A imala sam samo 22 godine.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 21:53   #203
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
Nea, stvarno je to sve individualno,netko poslije uklanjanja žučnjaka ima češće proljeve,a kod tebe je suprotan problem. Ne znam da li je u tvom slučaju i prije bilo tako,ako je onda već znaš kako si to rješavala,vjerojatno sa svim tim što si nabrojala.
I kod tebe je prošlo malo vremena od operacije,treba organizmu vremena da se prilagodi da u tom probavnom procesu više nema žučnog mjehura.
Sad mi pada na pamet onaj probiotik activia ili kako se već zove,probaj i s tim.
Želim ti brz oporavak!
ne ja nisam imala problema s time dok nisam pocela no fat diet zbog zuci
do tada sve ko sat
ujutro banana nakon 5 min wc
kad sam morala na dijetu zbog zuci prije operacije sve se poremetilo
koliko mislis da tijelu treba da se prilagodi zivotu bez zuci
ja sam mislila da to sad vec funkcionira
danas sam cak papala i nutelu (znam da ne bih trebala zbog stolice) i nikakvih problema
koliko treba da sve to unutra sigurno zaraste
jer meni doktor kaze da mogu ici na poso nako 3 tjedna, ali mene strah, jer se moram puno saginjati i ici uz niz skale, cesto i podizati tesko
e i meni nisu dali nikakvu posebnu prehranu nakon operacije
kaze sve samo polako krenuti s masnocama
ali ovo je sj amerika, nemaju oni kulturu prehrane
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 18:08   #204
nea, ne znam koliko treba da se sve ustali,i probava,i stolica,pa onda treba i da ti neki unutrašnji šavovi zarastu,ipak je jedan organ izvađen,pa je nešto na nešto spajano(da to tako pojednostavljeno kažem).
I ovdje se nakon operacije dosta brzo vraća na posao(ja nisam tada radila pa sam se mogla oporavljati polako).
Mislim da je nakon 3 tjedna još rano dizati teret i teško fizički raditi,ako si u mogućnosti bolje ti je još pričekati s tim.
Znam za primjer kada se jedna osoba iz moje okoline nije čuvala,pa je nakon godine dana od operacije žuči operirala bruh.
Pozdravljam te!
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 20:54   #205
imam jedno možda glupo pitanje, ali eto ja to ipak baš ne razumijem. kad vam laparoskopski odstrane žučni mjehur (žučnjak), ostaje vam što? osim žučnog kanala koji je zatvoren čeličnom štipaljkom ako sam dobro pročitala, ostaje li još koji dio same žuči? i koji organ dakle onda preuzima ulogu koju je do tad obavljala žuč? ispričavam se, ali stvarno nisam baš najbolje shvatila cijeli proces, pa bih htjela saznati što više informacija prije nego odem na razgovor kod doktora...
unaprijed se zahvaljujem!
ana_df26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:11   #206
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
?skorpion? što se tiče gaziranog pića,mislim da to nije dobro tako brzo nakon operacije.Jesi li dobio kakve pismene naputke o prehrani kad si odlazio iz bolnice?Ja jesam,ali se sad ne sjećam svega napisanog,a više nemam taj papir.Mislim da je pisalo gazirano pod zabranjeno. Sjećam se da je preporučen čaj od mente,i da je meni jako pasao. Ja nisam pila nikakve tablete za bolove,jednostavno sam mogla podnijeti tu tupu bol,meni su bili užasni oni žučni napadi. I ono nakon buđenja iz anestezije je bilo jako bolno.
Još je to kod tebe sve "friško",nemoj pretjerivati u ničemu.Vidjet ćeš sam što ti smeta,a što ne. Ja sam malo pomalo s one stroge dijete prelazila na uobičajenu, s tim da nikad nisam pretjerivala u jelu i prije kamenaca.
Doty da baš tako se i ja ponašam što se tiče prehrane sve mi je sad nešto lešo lagano bez gaziranih piča ,osim jutarnje crne kave al ne vidim da mi smeta jel je baš ne popijem u nekim velikim količinama.Što se tiče pismenih naputaka biću iskren nisam dobio baš ništa doktor koji me je otpusti mi je rekao da mogu jesti sve al ja ipak mislim da je to malo prebrzo i eto izdržat ču mjesec dana a onda ču polako prelatiti i na drugu hranu a ujedno kao što kažeš vidjet ću što mi odgovara što ne .Eto za sad iskreno ne vidim nekih velikih tegoba osim što me malo živcira recimo čim prođe par sati moram nešto jesti jer mi na mjestu ispod desnog rebrenog luka odma počme malo štipkati tj tupa neka bol i čim pojedem smiri se,tako da prakticiram više puta jesti.Uz to primjetio sam da čim se malo više puta sagnem odmah me na mjestima gdje su bile rupe počme malo štrecati kao da me nekom iglicom bocka,ma nije to ništa strašno al eto naj vjerovatnije je to zbog toga jer ipak treba vremena da se sve to posloži,a ja sam nestrpljiv jer nemogu mirovati a moram jer ako nešto i počmem raditi ne baš teško osjetim kako me malo jače probada,tako da odmah stanem.Eto što se tiče upustava o prehrani kažem nažalost nisam nikakva dobio kao ni otpusno pismo,al malo sam po netu pogledao a ujedno i pročitao sam i vaše ppostove koji su mi puno pomogli tako da stvarno vodim računa da bar toliko koliko neko vrijeme izdržim ovim tempom,i mogu vam reći da prije dok nisam operirao žuć sam učestalo imao proljeve kao i gastritis,tako da sad od kad sam ovo napravio i rješio problem želudca su se povukli i proljevi,jedino što primjećujem ako brzo pojedem nešto samo me u stomaku nešto zakuha i protjera al eto nema proljeva već normalna stolica
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:20   #207
[QUOTE=dUbO;20345593]
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post

Ostavio sam samo ovo "bitno"!!
Ali: gazirano - jako umjereno, nikada preko 0,2 Cocacole, a pivo do 0,3, ako baš hrana traži, onda do 0,5! S tim se ne igram. Nešto drugo: ako govorimo "tupa bol", trebalo bi točnije opisati taj osjećaj... I ja relativno često osjetim tupo "prisustvo" baš ono desno ispod rebara, ali teško bih to nazvao bol. A možda nekome jest, zavisi od praga naravno!

A realno, pa tu je ipak unutra nekakav šav, kod mene (valjda kod drugih isto?) nekakva štipaljka, pa je tu bila nekakva rupa, dakle nije sve kao prije. Zato tome osjećaju (mala neugoda, ali ne bol) ne pridajem pažnju, kako dođe brzo prođe.

Inače, liječnik treba zakazati slijedeći ultrazvuk, mislim za 2 ili 3 godine, napravio sam lani i sve je ok, osim što sam dobio prodiku o težini, ali imam ja to doma pa sam se navikao... Pa žene su lijepe kada su u sedmom mjesecu, što bih se ja nervirao? Ipak, u svoju obranu: kod nas je u ratu bilo gladi! Ja sam na novu 1992 imao 68 kg na 182 cm. Znam da je to djelovalo i na psihu... pa se sada previše brinem za rezervu!
Duobo da slažem se nebih to nazvao sa boli nego sa nekom nelagodom nekom prazninom onako kao da nešto na tom mjestu fali kao da je neka rupa na tom jestu i kao da se stvara neko lagano grčenje tj stezanje.Daleko je to od boli one koju sam proživljavao,al eto pošto sam friško operiran mislim da dok se organizam ne navikne na to da će me malo smetati,zato ču to prepustiti vremenu od nekih pola godine pa če mo viditi dalje kavo če stanje vidjeti.
Evo ovim putem se svima isprićavam zbog mojih gramatičkih grešaka jer kad dođem na lap jako brzo ispišem postove pa i ne vodim baš računa o gramatičkim greškama kao i interpukciskim znakovima,a ujedno još se niosam privikao na stranicu foruma pa je još proučavam malo mi je sva čudna i nepoznata,nadam se da mi nećete zamjeriti
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:23   #208
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
To ti je sve normalno! I meni tako zna zasmetati, potpuno isto, i to ti je znak da si pojeo nešto što nisi smio, ili u pretjeranoj količini.

Polako! Čaj od mente koji ti je Doty preporučila pomaže, pij ga bez šećera.

Ništa gazirano! To je svakako nezdravo, i sad će ti samo škoditi.

U biti, prvo vrijeme paziš i izbjegavaš onu istu hranu od koje si dobijao bolove
prije operacije. Vraćaš je na svoj jelovnik oprezno, polako i u malim količinama.
Ne smiješ šokirati jetru
Simon havla ti na svavjetu pokušavam se tako privikavat a sa čajem počinjem od sutra
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:38   #209
Quote:
Kikašica kaže: Pogledaj post
Opet ja. Potaknuta vašim pisanjima i iskustvima, "odvažna" kakva sam uvijek, otišla doktorici po pomoć. Nakon što je ona po svom običaju posvetila više pažnje slovima na tastaturi i šiframa u svojim pametnim knjigama, nakon odmahivanja glavom u svim smjerovima i komentara "A di ću te ja u našem malom gradu poslati?", pruži mi spasonosno rješenje papir crvene boje na kojem piše COLONOSKOPIJA. I kaže vidimo se kad to obaviš. Skoro sam afanala (pala u nesvjest). Pa ja ovako doktorice, pa onako doktorice a ona će meni "mogu te ja slati vamo i tamo, na kraju ćeš opet završiti na tom pregledu. Nisam se oduševila tim prijedlogom odnosno nalogom, ali ona se nije dala smesti ili tako ili nikako..... U našem malom gradu trenutno nema gastroenterologa, ali ja imam mogućnosti otići u drugi grad i duboko o tome razmišljam. Još sam u šoku i oprostite ako krivo pišem. Scorpionu bih zahvalila na savjetu, ali Seldiar sam pila i on samo trenutno pomaže, a apotekarica me upozorila ako ga predugo koristim da će prestati djelovati. Čaj od kore šipka je moja baka uvijek isticala kao super ljek za proljev, ali ja sam na to skroz zaboravila, hvala na podsjećanju. Trenutno pijem nekakve kapi iz biljne apoteke, ali kažu najmanje dva mjeseca redovitog uzimanja dok se pokaže djelovanje.
Kikašice nemojte se bojati Colonoskopija je tako lagn pregled i mislim da je lakši od Gastroskopije.Bit pregleda je da budete što više opušteni jer vam onda lakše crijevom ulazi u crijeva i nema nikakvih bolova,znam da vam je to jako teško prihvatiti ni meni kao muškarcu nije baš to bilo shvatljivo,al eto prošlo je bez ikakvih problema s ti da sam popio jedan Normabel da me opusti i kad sam gol legao na krevt bio sam tako opušten da nisam više ni razmišljao dalje što će raditi.Je malo me je jedino mučilo to što sam dan prije morao popiti jednu tabletu i 4 litre Donata zbog čišćenja crijeva al pošto sam kasno to popio ne u 12,00 sati kad mi je rečleno nego u 17,oo imao sam cjelu noć uzbunu tako da je wc bio samo moj tako da mi je prilikom dolaska na pregled još dolazilo do čišćenja.O istom sam izvjestio sestru i rekao joj da imam i dalje al u manjim količinama proljeve,na što mi je ista dogovorila ne brinite se samo vi pustite to što vam dolazi.Koliko sam je uspio shvatiti sve što dolazi kroz crijeva doktor vidi na ekranu te ispire i to idse u neki spremnik ,malo mi je bilo neugodno jer sam mislio da oprostite vršim nuždu po doktorovim rukama dok on radi.Kao što se onio kaže Kakam mu se na posa
Eto nadam se da će te odraditi taj pregled bez posebnih napora želim vam što manje neugodnosti prilikom odrađivanja istog,te ujedno ne brigajte se neče bit ništa od većih zdravstvenih problema jedinio što mogu biti su unutarnji i vanjski hemeroidi kao i colinitis chr.koji uzrokuje učestale proljeve jer mi je tako bilo al evo od kad sam operirao žuć,te rješio bakterije u želudcu meni su proljevi totalno nestali ,da kucnem u drvo izgleda to sve malo čudno al sve te stvari mogu utjecati jedna na drugu.Puno pozdrava i što manje muke u obavljanju pregleda
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 04:59   #210
Quote:
ana_df26 kaže: Pogledaj post
koji organ dakle onda preuzima ulogu koju je do tad obavljala žuč? !
Očito si pobrkala tko što... Žučna kesica ne "proizvodi" ništa, ona je spremnik... Onaj ostatak, vod do kesice, pruzima donekle ulogu spremnika. Na kraju nema kesice, pa je naravno zatvoren štipaljkom. A jetra je i dalje glavni dobavljač...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 05:04   #211
[QUOTE=?skorpion?;20398484]
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
kao da nešto na tom mjestu fali kao da je neka rupa na tom jestu i kao da se stvara neko lagano grčenje tj stezanje.
Pa i fali nešto... što si se toliko prepao, za kratko vrijeme (ipak, daj sebi mjesec-dva!) će sve to biti ok, a svaki organizam je posebnost za sebe, netko brže, netko sporije, ma se svi priviknu. Ne pretjeruj, jedi polako, ne previše odjednom, ne dozvoli da te te male smetnje nerviraju i gotovo...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:24   #212
evo ja opet ne idem 4 dana na wc to me izludjuje
pocela sam i izlaziti vani
juce sam setala sat vremena polako
jedem kuhano povrce
kupilia aktiviju
jedem sljive, jabuke, banane
prestala sam piti donat kad sam citala da ne treba gazirano, ali meni se cini da to jedino u mene radi
i zvali me juce s posla, bi li dosla radit bar pola radnog vremena
kako su ljudi sebicni
ma necu poc jos mjesec dana, bas me briga, idioti,
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:26   #213
[QUOTE=dUbO;20400835]
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post

Pa i fali nešto... što si se toliko prepao, za kratko vrijeme (ipak, daj sebi mjesec-dva!) će sve to biti ok, a svaki organizam je posebnost za sebe, netko brže, netko sporije, ma se svi priviknu. Ne pretjeruj, jedi polako, ne previše odjednom, ne dozvoli da te te male smetnje nerviraju i gotovo...
Pa i fali nešto... što si se toliko prepao,

Ma dubo ma znam da mi fali ta žučna kesica ,nisam baš nešto preplašen nego neznam kako to opisati neki glupi osjećaj praznine na tom mjestu,neka šupljina i naravno više me smeta psihički uvjek se bojim nekog krivog pokreta imam baš neki glupi osječaj kao da če mi nešto pomaknuti,a ujedno uz to polako se moram okretati i zbog lumbalnog djela kralješnice gde imam 3 prolapsa disca tako da kad se to združi moram bit oprezan što za jedno što za drugo ,jer se u špojedinim trenucima osječak ko neka stara baba.
Ma eto iskreno svjesan sam da će vrijeme to sve izlječiti,al nemogu ja ćekati izludio sam vše sa ovim neradom i odmaranjem jer ako bilom što lagano počmem i raditi odmah me štreca na mjestima gdje su bili punti(šavovi).
Eto stvarno ču morat malo ne mislit o tome jer kad se sjetim onih bolova ovo je sitnica treba gledat pozitivno al eto to smo mi ljudi uvjek nam nešto fali nikad zadovoljni,a nikad ne vratimo film kako nam je bilo prije.Da mi bar tako kralješnica uspije kao što je operacija žući sutrah bi odma išao na istu operaciju,al to je sad tema za sebe koja se nemože nikako uspoređivati sa ovom operacijom.U svakom slučaju tebi i ostalima puno hvala na savjetima i podršci jel ona u neznanju puno znači
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:32   #214
prestala sam piti donat

Nea meni je doktorica koja me operirala rekla da ne pijem gazirano al da kad osjetim da mi malo nešto smeta od hrane da popijem čašu donata da bi se hrana što prije apsorbirala,naravno ne u velikim količinama i hladno ,već sobne temperature
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 04:42   #215
[QUOTE=?skorpion?;20416551]
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post

pojedinim trenucima osječam ko neka stara baba.
izludio sam vše sa ovim neradom i odmaranjem
Pa, stariš, to je taj problem. A kako si očito najobičniji radoholičar, nije ti lako shvatiti da te je dr kirurg naprosto upucao, i to triput... provjeri i vidjet ćeš tri rupe kuda su metci ušli. Srećom, nisu imali neku snagu, pa su ti samo otkinuli jednu kesicu, stavili jednu štipaljku i onda te dr pokrpao, nema velike štete unutra. Dakle, teži ranjeniče, ne gnjavi, odmori malo od te trke! Jer da su te stvarno strefila tri metka, bio bi miran ko janje i svi bi trčali oko tebe.

Opis vrijedi za sve koji su "izbužani", a o razrezanima da ne govorim. Smatrajmo se ranjenicima! Možemo tu i tamo i slagat, bio je to petoboj (može i više!) i svih smo sredili, a oni ožiljci potvrđuju da je tako bilo... (omiljeni citat političara, uzet iz Držićevog Dunda Maroja: kad se laže - nek se laže!!)
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 07.05.2009. at 04:48.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 04:46   #216
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post
prestala sam piti donat

Nea meni je doktorica koja me operirala rekla da ne pijem gazirano...
A da vi dvije pogledate ove raznorazne obične negazirane ljekovite vode, tipa vode iz Topuskog i slično? Ta dolazi sa 1.500 m dubine i dolje je jako vruča, pa topi malo i stijene, valjda to koristi?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 08:46   #217
A da probate usipati donat u čašu i ostaviti tako duže vrijeme da "plin" ishlapi,pa onda piti. Minerali bi i dalje trebali biti u vodi,a nije više gazirano.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 01:01   #218
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
A da probate usipati donat u čašu i ostaviti tako duže vrijeme da "plin" ishlapi,pa onda piti. Minerali bi i dalje trebali biti u vodi,a nije više gazirano.
e to ja radim
a nemam ostale vode dostupne
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:30   #219
evo mene opet
evo i ja sad osjecam lagano tu tupu neugodu s desne strane
meni se cini dobro ako ne jedem i sad to polako prelazi i na ledja
isla sam u kirurga rekao je sve ok i nakon sto smo se malo natezali dao mi je jos 10 dana bolovanja
neki dan sam skuhala juhu od povrca i stavila orza
hm to je bila greska, dakle orzo ne ne
tocno kazete to nije bol vec neugoda, i prodje do sutra dan
i apsolutno se ne moze uporediti sa onim prijasnjim ludilima
hoce li to vremenom prestati, je li to zato jer je tek proslo 3 sedmice
cini mi se da i reagira na neku hranu a i kolicinu
dobro je dok jedem juhice i leso,
doktor ovdje kaze jedi sve, a to njima znaci, pice, burgere, cipsove, jer je to hrana broj 1
meni nije nikad ni bila, pa me to ne mori
ali cini mi se kukuruz, orzo, kafa, ima li jos nesto da mi mozete reci da izbjegavam od normalne hrane
http://www.gallbladderattack.com/gal...allbladderdiet
cini mi se ovaj site nije los za prehranu
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:13   #220
Ništa što ima opnu: prije jela je oguli. Dakle, grožđe, trešnje, rajčice, šljive ni pod razno, jer one u sebi imaju jedan sastojak koji iritira nas koji smo bez žuči.

Mahunarke nadimaju.

Mada, moram ti reći da je to sve dosta individualno, ja napr.jedem svo voće, ali ako pojedem prokulicu, ( iz obitelji kelja) ne mogu živit od bolova.
Doduše, prokulica je povrće

Jedi blitvu s maslinovim uljem. Općenito, salatu i sl.začini maslinovim uljem, ono je dobro za probavu.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.