Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2006., 16:11   #41
Quote:
Andjelcic kaže:
to isto moze biti protuargument. kompanije koje koriste prirodne sastojke sirit ce informacije da su mineralna ulja stetna i svojim ce proizvodima nabijati cijenu.
Znam da to može biti protuargument. Svatko neka sam istraži i neka sam odluči. Rekla sam da samim time što zatvara pore i onemogućuje disanje kože ne čini mi se prikladnim za kožu. Prirodni proizvodi moraju imati visoku cijenu jer su prirodni sastojci užasno skupi. Korištenje prirodne kozmetike ili spravljanje prirodne kozmetike doma nikako nije jeftino.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:13   #42
Quote:
Lela kaže:
Ali jesi li se zapitala da li nam možda kupovni preparati skraćuju život i smanjuju njegovu kvalitetu u smislu da smo više podložni različitim bolestima?
prije se pitam ako će me moja sekiracija ubiti
za to sam 100% sigurna da samnjuje imunitet i da si više podložan boleštinama

yoga rulz
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:14   #43
Quote:
Lela kaže:
Rekla sam da samim time što zatvara pore i onemogućuje disanje kože ne čini mi se prikladnim za kožu.
pročitaj što sam gore napisala, meni nikad nije čepilo
a i u onoj listi je stavljena 0 na komedogenost i 0 na iritaciju
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:15   #44
[QUOTE=me_in_honey]ma gle ja ti imam jako osjetljivu kožu lica, i sve mi živo (ali stvarno sve, pogotovo prirodna ulja) čepi pore
proizvodi koje sam koristila, a imali su mineralna ulja, nikad do sad
inače ne koristim puno kozmetike, falabogu, pa se ne moram tako opterećavati, ali i dalje neću baš vjerovati svemu što pročitam

ja također imam osjetljivu kožu i od kupovnih krema niti jednu ne mogu koristiti kao ni sjenila i maskare. Jedino ruževi mi nikada nisu izazvali reakciju. Uopće se ne šminkam tako da se za dekorativnu kozmetiku ne moram zabrinjavati. A ostalo što koristim je prirodno. Koja bazna ulja si probala? Neka su ulja doista masna i teška za kožu i mogu napraviti više štete nego koristi.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:16   #45
Quote:
me_in_honey kaže:
yoga rulz
Eto i za stres ima pomoći! Znam da je offtopic ali yoga je doista izvrsna.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:17   #46
Quote:
Lela kaže:
Znam da to može biti protuargument. Svatko neka sam istraži i neka sam odluči. Rekla sam da samim time što zatvara pore i onemogućuje disanje kože ne čini mi se prikladnim za kožu. Prirodni proizvodi moraju imati visoku cijenu jer su prirodni sastojci užasno skupi. Korištenje prirodne kozmetike ili spravljanje prirodne kozmetike doma nikako nije jeftino.
bas zato sto su uzasno skupi razumijem zasto vecini ljudi ne pada na pamet da ih koristi. a ti proizvodi nisu skupi samo zbog sirovina, nego i zato sto vlada potraznja za njima i trgovci dizu marze.
cini mi se da je istina, kao i uvijek, negdje u sredini.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:21   #47
Quote:
Lela kaže:
Koja bazna ulja si probala? Neka su ulja doista masna i teška za kožu i mogu napraviti više štete nego koristi.
svi proizvodi koje sam probala a imali su neko prirodno ulje, su mi jako štetili
istina jedino od murada ima kremica sa uljima koja mi je ok
znam da maslinovo nema šanse da stavljam po licu
probala bi jojobino, u onoj listi piše da ne zatvara pore, da li si ga ti probala i kakvo je
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:22   #48
Quote:
Andjelcic kaže:
bas zato sto su uzasno skupi razumijem zasto vecini ljudi ne pada na pamet da ih koristi. a ti proizvodi nisu skupi samo zbog sirovina, nego i zato sto vlada potraznja za njima i trgovci dizu marze.
cini mi se da je istina, kao i uvijek, negdje u sredini.
Potražnja za tim proizvodima još uvijek nije tako velika. Većini je ipak draže kupovati one lijepo pakirane i mirišljave kremice koje su dobro reklamirane kao nivea i ostale. Ljudi su se navikli na njih.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:25   #49
aaaaaaaaaa nivea aaaaaaaaa
najgore sranje koje sam ikad stavila na lice, a probala sam više toga
očigledno mi je baš trebalo da se naučim pameti

ma nije prirodna kozmetika baš tako skupa, imaš povrće i voće, imaš prirodne ljekarne, kako se to već zove, sa čajevima i biljkama, jedino su ulja nešto skuplja
možeš i sam nešto smućkati
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:27   #50
Quote:
me_in_honey kaže:
svi proizvodi koje sam probala a imali su neko prirodno ulje, su mi jako štetili
istina jedino od murada ima kremica sa uljima koja mi je ok
znam da maslinovo nema šanse da stavljam po licu
probala bi jojobino, u onoj listi piše da ne zatvara pore, da li si ga ti probala i kakvo je
Jojobino ulje najviše koristim zato što se brzo upija, pogodno je za sve tipove kože i zato što ima dug vijek trajanja i ne užegne brzo pa se ne mora držati u hladnjaku. Za tvoju kožu bi bilo dobro ili jojobino ulje ili ulje ploda divlje ruže koje se također vrlo brzo upija i još je lakše od jojoba ulja. Preporučila bi ti i ulje sjemenki kamelije jer se također brzo upija i vrlo je lagano ali ne znam da li se u Hrvatskoj može nabaviti.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:29   #51
Quote:
me_in_honey kaže:
možeš i sam nešto smućkati
mislim da je to i najbolja varijanta.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:29   #52
tnx, probat ću jojobino i od ruže
već se veselim
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:51   #53
Quote:
Lela kaže:
Sve što stavimo na kožu u roku od 6 min ulazi u krvotok stoga ako koristimo preparate koji u sebi sadrže toksične tvari oni u roku od 6 min ulaze u naš krvotok i dolaze do naših organa.
AJME!!! 6 MIN!!!! to nisam znala !
jedva cekam da pocnem sama kuhati svoju kozmetiku
angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:52   #54
Quote:
me_in_honey kaže:
tnx, probat ću jojobino i od ruže
već se veselim
Ulje divlje ruže je nešto osjetljivije na visoke temperature pa ga drži u hladnjaku i upotrijebi u roku od 4-6 mj.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:55   #55
Quote:
angie kaže:
AJME!!! 6 MIN!!!! to nisam znala !
jedva cekam da pocnem sama kuhati svoju kozmetiku
Da, da. To ni ja do nedavno nisam znala, to se pogotovo odnosi na usne i mislim na kapke jer je tu koža tanka.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:58   #56
Quote:
Lela kaže:
Da, da. To ni ja do nedavno nisam znala, to se pogotovo odnosi na usne i mislim na kapke jer je tu koža tanka.
je, to je tocno, znam da je to podrucje osjetljivije nego drugdje. i onda nadjem u balzamima za usne parabene
angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 17:13   #57
Quote:
angie kaže:
je, to je tocno, znam da je to podrucje osjetljivije nego drugdje. i onda nadjem u balzamima za usne parabene
Upravo tako, to saznanje me je šokiralo i potaklo da razmišljam o tome šta stavljam na svoju kožu
__________________
Maltezeri

Zadnje uređivanje Lela : 03.12.2006. at 18:43.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 21:31   #58
Ej a kakva je ona grožđana (ili kako se već piše ) mast za usnice, što u ljekarni baš prave... kažu da je to baš za usnice imala sam to jednom davno i nije bilo loše čak ni miris nije bio loš, a još se i sjajilo
__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 23:48   #59
Quote:
-anna- kaže:
Ej a kakva je ona grožđana (ili kako se već piše ) mast za usnice, što u ljekarni baš prave... kažu da je to baš za usnice imala sam to jednom davno i nije bilo loše čak ni miris nije bio loš, a još se i sjajilo
Nikada je nisam probala. Moja frendica je koristi, njoj je ok.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:32   #60
a sto mislite o melemu? meni je odlican za usnice.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.