Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 23:34   #1
Dezodoransi

je neko radil parfeme, deodorante i to?
ja sam probal popodne kap sandala i kap bergamota u maalčice votke, nije mi bas, tj. ne osjeti se? hm..
musko sam inace i trazim neki laksi, vedri miris a jednostavnost izrade..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:58   #2
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
je neko radil parfeme, deodorante i to?
ja sam probal popodne kap sandala i kap bergamota u maalčice votke, nije mi bas, tj. ne osjeti se? hm..
musko sam inace i trazim neki laksi, vedri miris a jednostavnost izrade..
pokušala sam nedavno napravit kruti parfem (sa pčelinjim voskom). tekstura mi je dobro ispala a miris je tak tak... nisam baš zadovoljna... ma to je umjetnost, treba znat složit parfem.
parfumska ulja se rade tako da se u bazu (npr. ulje vanilije, kokosa ili jojobe) ukapavaju razna eterična ulja dok se ne dobije zamišljena nota.

dezić u prahu se može napraviti od bijele gline. kako sam ga napravila više ne gledam one fenjalove, nivee, dove itd... evo recepta kako sam ga prije par dana poslala jednoj forumašici:

prema knjizi A kao aromaterapija od Slobodanke Poštić:
MIRISNI PRAŠAK ZA TIJELO - bijela glina i neki izbor eteričnih ulja dezodorirajućih svojstava poput bergamota, geranija, eukaliptusa (E.globulus), lavande, čempresa, petitgraina, borovice, lovora, kadulje, mirte, ružinog drveta... U kutijicu zapremine 30 ml stavite glinu, ukapajte 10-15 kapi eteričnih ulja po svom izboru, zatvorite kutijicu, protresite i ostavite nekoliko dana da miris ulja prožme glinu (1-2 mislim ). prašak nanosite vatom.

Inače, ja sam stavila više kapi ulja i miris je stvarno jak, al kad ga stavim na sebe skroz ok. meni je ta glina otkrivenje! drugačija je od pudera običnog, meka je..ne znam kak bih objasnila al super je... i uvijek se može smiksat neki svoj miris

kolonjske vode nisam radila ali mislim da nije problem u izradi. jedino u kompoziciji eteričnih ulja.
druga mogućnost obzirom da si muško - možeš uzet hidrolat npr tamjana, ukapaš malo glicerina i par kapi npr pačulija, sandala, grejpa. Takav hidrolat koristiš nakon brijanja.

Naravno, ako stručnije osobe sa foruma misle da nije dobar postupak nek me isprave!!
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 16:45   #3
Quote:
ja sam probal popodne 1 kap sandala i 1 kap bergamota u maalčice votke,
jao ovo mi je katastrofa ispalo. miris je neki trul, a kad sam izlil tu siću sadrzaja bocice u umivaonik i izasla je neka bijela tekucina sa nekom odvojenom crnom tekucinom? wtf?? bljak...
(votka nema rok trajanja jelda.. mozda bocica nije bila oprana kak spada pa se upljesnivilo? il.. hm...)
budem probal s jojobom, ak me neko ovdje ne sprijeci
(15kapi jojobe na svaku kap eteričnog?
The percentages of essential oils to Jojoba are : 15 – 20 drops essential oil – 10 ml Jojoba oil)

moze se napravit taj dezic sa zelenom glinom?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 17:06   #4
a ne znam baš.. mislim da je bijela najpogodnija za dezić...zelena u maskama i to pretežno za masnu kožu. neki zelenu glinu i piju, promiješanu sa vodom ujutro i navečer. mislim da ima topic i o glinama

kaj se tiče parfemskih ulja još se nisam odvažila slagat ih tako da ne znam napamet recepturu. ali ali... prvo miješaš eu u čaši, zatim miješajući dodaješ alkohol ili vodku, a na kraju polako vodu ili hidrolat.
omjer: 70% alkohola, 20% vode/hidrolata i 10% eu

omjer između pojedinih parfumskih nota mora biti: 20% : 60% : 20% ( a i to može varirati kod profi parfumista )

Zadnje uređivanje jehoshua : 26.11.2008. at 17:12.
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 22:48   #5
Hej, a kako ti drži taj dezodoran od gline? Jel se čuje znoj ili ne?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 23:47   #6
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Hej, a kako ti drži taj dezodoran od gline? Jel se čuje znoj ili ne?
da i mene zanima.
baš i ne bih zamijenila taj dio kozmetičke opreme za nešto manje učinkovito

a opet možda na nečijoj koži uopće ne drži dovoljno dobro.
imam kaolina (za rozu masku od gline) pa bih mogla probati kak moji pazduhi reagiraju.
__________________
moja natalka - http://tinypic.com/r/2m7hrol/5
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 09:10   #7
Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post
da i mene zanima.
baš i ne bih zamijenila taj dio kozmetičke opreme za nešto manje učinkovito

a opet možda na nečijoj koži uopće ne drži dovoljno dobro.
imam kaolina (za rozu masku od gline) pa bih mogla probati kak moji pazduhi reagiraju.
a što da vas lažem... čuje se , da...ali ne brine me to u zimske mjesece, jer se ne znojim pretjerano..
kod nivee, dovea idr. mi je bilo mrsko kad sam se tuširala - nisam mogla nikako skinut taj sloj ispod ruke

isprobaj! kaolin nije skup...
imam puf spužvicu za nanošenje pudera pa mi to čini dodatno zadovoljstvo
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:56   #8
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post

imam puf spužvicu za nanošenje pudera pa mi to čini dodatno zadovoljstvo
već te vidim...kak puffaš ispod pazuha!!
probat ću. dakle sa običnom spužvicom od pudera onak pufastom kaj ima u dm-u za nabavit?
__________________
moja natalka - http://tinypic.com/r/2m7hrol/5
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 12:42   #9
Pukla sam do kraja i napravila si i deo stick za ispod ruke.Ide ovako:

11g kakaovog maslaca,23g pčelinjeg voska,20g ulja kokosa , 22g sode bikarbone , do 14kapi od svakog, od slijedećih et.ulja : kadulja, timjan , ružmarin , lavanda ( u zamjenu može ili paprena metvica ili čajevac).
Otopiti u parnoj kupelji maslac, vosak i zagrijati ulje.Dodati sodu bikarbonu i na kraju eterična ulja.Dok je toplo puniti u posudicu od sticka.

Ima blagi osvježavajući miris.Ne peče i ne iritira. Ne preporuča se mazati na svježe obrijane ili oštećene dijelove kože!
dado1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 02:22   #10
Home made dezodorans

Je li netko uspio napraviti dezodorans?
Inače kupujem dezodorans koji sadrži samo cinkovu sol (bez aluminijevih spojeva, nije antiperispirans)
i htjela bih se upustiti u izradu dezodoransa.
Pada mi napamet kao sastojak kamilica (protuupalna), kadulja (antibakterijska) i cinkova sol, ali, u čemu i kako te sastojke otopiti da se dobije dezodorans, po mogućnosti kruti stick
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:12   #11
dez

Imam ja jedan recept za nešto kao dezodorans, ali ga nisam probala.

OSVJEŽAVAJUĆI SPREJ
Koristimo ga nakon umivanja ili čišćenja šminke kao tonik, pod rukom kao deodorans ili kao osvježavajući sprej za cijelo tijelo kada je vruće.

1 šal organskog jabučnog octa
½ šal vode
1/4 šal suhe metvice
1/4 šal suhe lavande
U lončić stavimo ocat, metvicu i lavandu i poklopljeno kuhamo na laganoj vatri oko 30 min. Nakon toga ocat dobro ocijedimo kroz sito i gazu ili filter za kavu, te ostavimo da se ohladi. Ohlađenom octu dodamo vodu i dobivenu mješavinu ulijevamo u bočice sa sprej-pumpicom.

lavanda ima protuupalna i antibakterijska djelovanja. metvica osvježava
Essy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:22   #12
Quote:
buddhin osmijeh kaže: Pogledaj post
što koristite, ako koristite?

meni niti jedan ne odgovara, od svih se usmrdim još više nego kad ih ne stavim.
već neko vrijeme koristim samo dječji puder koji nanesem odmah nakon tuširanja, ali ni to mi nije dovoljno, za sat dva se opet usmrdim

jel netko probao one pločice uz lusha od sandala i pačulija i djeluje li to?

možete li mi preporučit nešto stvarno djelotvorno?
hvala

uzmi si od Aloe, http://www.aloeveraforever.eu/13-53-...rant-stick.jpg apsolutno savrsen!!!!!!!!
__________________
na repeatu
Zara.Zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:20   #13
Kupila sam na kraju greeench u lushu, to je dezic u prahu-puder s dodatkom ružmarina, čajevca i kadulje. super mirisi i dosta dugo drzi.
nadam se da je i za kozu ok, citala sam da su neki od vas imali reakcije na njihove dezice (one krute), meni dosad nista, al dobro, ja i nemam bas preosjetljivu kozu...

super mi zvuce svi ti recepti za self-made dezice, al mi je nekak prekomplicirano i preskupo kupovat sve te sastojke, drugo da se i inace bavim pravljenjem kozmetike kod kuce pa da pol toga imam doma...
buddhin osmijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 17:24   #14
Ja testiram vec par dana dezic od domaceg proizvodjaca prirodne kozmetike (Soluna kozmetika), i mogu reci da sam jako zadovoljna. Izlazim iz kuce oko 07:30 i vracam se u prosjeku oko 19h - i zaista drzhi. Ja se inace ne znojim pretjerano, nitko mi jos nije do sada nesto prigovorio , dakle mogli bi reci normalna perspiracija

Pakiranje me podjseca na stil Lusha a puno su prihvatljiviji cijenama, svoj sam platila 37kn
SOLUNA THUMBS UP !
vanaken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:55   #15
@koji dezić si koristila od solune? ovaj u krutom stanju?

inače, ja sam bila uzela nešto iz DM-a, na pumpicu, isto kao nije štetno...ne drži...al sad je pitanje jel ne drži zato što sam ja ekstrem ili što....ima i u obliku kristala...to nisam probala...i nema u svakom DM-uu....mah...blah....totalno sam frustrirana
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 21:43   #16
Bok svima!
Super mi je ova tema prirodna kozmetika Ja o tome ne znam ništa, ali kako sam se s vremenom počela razboljevati, zainteresirala sam se

Uglavnom, vidjela sam u DM-u da postoje dezići od Burjoa, koji koštaju 30 kn, a na kojima piše bez: parabena, alumnija i još nečeg trećeg, ne znam sad
Nema ih baš u svakom DM-u. Jel mislite da je taj proizvod ok?

Recimo, iznenadila sam se kad sam saznala da Organic Surge i nije baš tako organic tj. da ima pun kufer štetnih sastojaka kad sastav pročita netko tko se razumije

Ovi dezići iz Dm-a mi se čine kao jednostavno rješenje, ako su prihvatlljivi?
Imala sam isto nešto iz DM-a, na bazi kristala, u običnoj plastičnoj ambalaži, s pumpicom na potisak zraka, ne "klasičan" dezić. Bilo je ok, ali mi je "probijalo" znojenje. Eh, sad, budem probala ovaj Buroja, on je u klasičnoj dezić bočici, na tlak, pa ćemo vidjeti...ako ima bar 50 posto manje štetnih sastojaka od ovih drugih, ja ću biti happy
no_logoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 17:39   #17
Evo da se nadopunim Dezić košta 22 kune i nema paraben, aluminij i alkohol. I čak dobro miriše. Lajk
no_logoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 11:46   #18
jel bi se ko dezić mogao koristit hidrolat? na primjer hidrolat geranija?
iskustva...?

hvala!
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:07   #19
Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
jel bi se ko dezić mogao koristit hidrolat? na primjer hidrolat geranija?
iskustva...?

hvala!
mozes, zas ne, samo kaj ti to ne bude bas trajalo, brzo miris ishlapi
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:20   #20
ja sam oduševljena sodom bikarbonom!! pomočiš prst vodom, umočiš ga u sodu i natrljaš na pazuhe. nema mirisa, ne ostavlja tragove niti nagriza odjeću, drži svježinu dulje i bolje od svih dezodoransa koje sam iskušala.
oko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.