Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2004., 08:47   #81
To sam i ja davno na forumu pisala.S kukuruznim brašnom.Samo sam ja imala recept u kojem je uz brašno išlo čak i malo meda, da bude tvrdji piling, čvršći i to zaista pali.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 12:40   #82
Quote:
Leeloo kaže:
Pliz... osvježi mi pamćenje... koja maska!?
to smo mi na forumu nazvali "maska" za noge i ruke. radi se o tome da namažeš vrlo obilnim slojem masne kreme ruke i staviš tanke pamučne rukavice, imaš za kupiti u ljekarni i s tim prespavaš. rukavice zadržavaju toplinu, spriječavaju da se krema razmaže i toplina omogućava lakše prodiranje kreme u kožu. ujutro su ti ruke tako mekane da je to za nevjerovat'

jednako tako i stopala, sa pamučnim čarapicama. ja si pedikuru radim sama pa nakon toga obavezno napravim tu "masku". ujutro divota još jedan trik za one koje si same rade pedikuru: u toplu vode pored onog što stavite za omekšavanje kože, stavite i 1dcl bademovog ulja.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 14:53   #83
piling od soca od kave za bedarca je ostavlja tako mekanu kozu,istina bog malo smedju al se opere
za suhu kozu maska od zumanca, meda i maslinovog ulja je isto super, a za masnu kozu maska od limuna i bjelanca pomjesano sa magnezijevim karbonatom....stisce i susi kozu...
za ubod insekta u to mjesto umasirat ocat ili luk, zakon!
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 20:58   #84
Quote:
Leeloo kaže:
Pliz... osvježi mi pamćenje... koja maska!?

Nikada nisam probala, ali sam čula da je krema za hemoroide dobra za bubuljice...

Jel neko probao?!
kremu za hemice pripisu pacijentima koji imaju ekcem da ih ne svrbi!
za zbilja.neki se vrate pa kazu da su dobili u farmaciji kremu za hemice,a u biti koristit se za antisvrab od ekcema.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 21:03   #85
smedi secer za pilling,narocito face!
uvjek mjesam ruzeve-na podlogu stavim malo od jednog pa od drugog,izmjesam ,nanesem i onda stavim sjajilo-za tamnije-prozirno,ili sparkly,za svjetle-sugar glaze,da bude jos bljede.i uvjek imam unikatne boje ,koje svi zele kupiti,pitaju odakle i sl...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 12:45   #86
Za bilo kakav problem na licu, bilo umor, bilo da ste prckali po licu staviti masku od jogurta (hladnog) i drzati dok se ne osusi, ja je koristim 2x tjedno, radi umora.

PILING: kukuruzno brasno pomjesati sa jogurtom

AD kapi za nokte ili bademovo ulje

ako dobijete onu neku ruznu potkoznu bubuljicu stavite kockucu leda na nju, drzite par minuta, ona ce samo splasnuti.

kada sam od VICHY-jeve NORMADERM kreme dobila osip po licu, kao pristice, a nsiu pristici, kao da jekoza na pojedinim djelovima najezena, koristila sam jogurt masku, a navece pred spavanje sam na svaku tackicu stavljala malo Cinkove kreme, i ujutro bih je micala. za 2-3 dana sve piknice su nestale.

__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 19:31   #87
Talking

Protiv zlovolje i loseg raspolozenja:

Obuci svoje najsexi rublje (ono kaj cuvas za muskarca svojih snova i savrsenu vecer ) bez obzira sto nosis gore.
Onda dobijes onaj look /I-have-a-secret look/ cak i kada si u starim trapericama i bez mrvice sminke.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 19:42   #88
ne vjerujem da postoji muskarac iz snova - nego samo neki kojega nece pretjerano smetati moje karakterne osobine a ni mene njegove
moj "secret" je taj da bilo da iskoci pristic, kosa ne stoji kako bi ja htjela, majca koja dobro stoji uz ostatak stvari na meni je u ves masini - a mene ne dira ni pol posto, uzmem easy ionako nitko osim mene nece primjetiti da to nije savrseno
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 01:27   #89
ovak, ja prije svakog vaznijeg izlaska volim zamotat kosu u pundzju (al onak, malo razbarusenu i prije toga ju namocim) i ostavit tako sat, dava. ondakosa raspustena izgleda super
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 04:29   #90
Thumbs up

Quote:
debelakrava kaže:
ovak, ja prije svakog vaznijeg izlaska volim zamotat kosu u pundzju (al onak, malo razbarusenu i prije toga ju namocim) i ostavit tako sat, dava. ondakosa raspustena izgleda super
______________________________________________

+ smokey eyes = one hot, fuming, mean, girl mashine
Obozavam razbarusenu kosu, posebno ako su pojedini pramenovi namazani kremom pa izgledaju onak, kao da si surfala cijelo popodne
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 13:49   #91
...sad, kolko je neobican ne znam, al kod mene vec duuuugo funkcionira..dakle kad vam lisce bukne usljed istiskivanja pristica ili opcenito kad je iziritirano u kuhinjsku krpu, rucnik ili stogod trece stavite 7, 8, 9 kockica leda (kolicina ne uvjetuje rezultal) i s tim masirajte lice neko vrijeme...ja obicno to radim tak dugo dok se led ne otopi i voda mi pocne teci po laktovima...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 14:16   #92
Quote:
Leona81 kaže:
...sad, kolko je neobican ne znam, al kod mene vec duuuugo funkcionira..dakle kad vam lisce bukne usljed istiskivanja pristica ili opcenito kad je iziritirano u kuhinjsku krpu, rucnik ili stogod trece stavite 7, 8, 9 kockica leda (kolicina ne uvjetuje rezultal) i s tim masirajte lice neko vrijeme...ja obicno to radim tak dugo dok se led ne otopi i voda mi pocne teci po laktovima...
jednak učinak ima i hladni gel aloe vera
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 23:02   #93
Ovo je bash dobar topic..

Ja nocu ne kremam lice (sve mi se obrishe u jastuk, a i volim se ljubiti..)
pa prije spavanja lice nasprejam termalnom vodom i maramicom utapkam...
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 23:23   #94
Za mekane i nježne ruke: pomiješajte bilo koji regenerator i šećer i istrljajte time ruke!Mrak
__________________
"U svijetu bez iluzija covjek je stranac."
(A. Camus)
emy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 17:04   #95
Izrada kozmetike kod kuće

Nameračila sam se da napravim par jednostavnih prirodnih sredstava za njegu protiv strija - nabavila sam sve sastojke u inozemstvu - i sad me muči u čega ih spremiti i kako prevenirati kvarenje.

Imate li kakvo iskustvo s time?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 17:10   #96
aj napisi koji su to sastojci, jer ti se onda moze rec koliko dugo ce ti pripravak trajat. vecinom se prirodni pripravci drze u staklenim bocicama
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 17:14   #97
Ili sterilizirane staklene posudice, ili one plasticne sta se kupe u apoteci. A za čuvanje nemam pojma, zavisi koji su sastojci, ja sam neke stvari držala u hladnjaku, a neke na polici u kupaonici
Opcenito, ako mješavina sadrži esencijalna ulja i ekstrakte bilja, može trajati dosta dugo, za umjetne ne znam jer ih izbjegavam, mislim da su parabeni najrašireniji prezervativi za kozmetiku, pogledaj malo na netu, ima dosta o tome.
p.s. bas mi je drago da jos ljudi rade svoju kozmetiku
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 17:15   #98
Prvo ću napravit ulje za masažu protiv strija od čistog maslinovog ulja, čistog gela aloe vere i e vitamina. Pravit ću manje doze da se ne kvari, al opet me zanima na što sve trebam pazit.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 17:24   #99
S tim ne bi trebala imat problema, maslinovo samo po sebi traje dugo, a vitamin e produzuje trajanje. Mislim da bi bilo najbolje staviti to u tamniju staklenu bočicu i držati na hladnom, tamnom mjestu.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 17:41   #100
Ako nemam tamniju staklenu bočicu jel u redu ako je obložim nekom tkaninom ili papirom?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.