Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 09:20   #1221
Preko koje si agencije? A priori? Aplikacija je za bilo sta .
Nije moguce da smo samo nas dvije na ovoj temi?! Imas li zakazan termin za test engleskog jezika vec ?
Pozz
Zana79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 13:00   #1222
Preko Power Employmenta.
Aplicirala sam maltene za "šta prvo uleti" pa se otvorila opcija shop managera.
Čekam sad kraj 9.mj kada je intervju.
Ti? Za što si ti aplicirala?
kklea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:03   #1223
I ja sam se prijavila preko EP. Drugi tjedan idem na testiranje engleskog, a onda 04. ili 14. na razgovor sa predstavnikom Royala i Carnivala. Jel već bio netko na testiranju engleskog?
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:05   #1224
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Evo da ne čitam sad sve postove (a dosta jesam), imam jedno kratko pitanje. Kolike ja imam šanse sa svojih 19 godina i završenom HTT školom da upadnem na kakav cruiser? Mislim, jesam premlad? Nemam nekog radnog iskustva, govorim engleski i talijanski, a i njemački polovično, ako to šta pomaže. Eto nadam se da će netko odgovorit...
Na žalost za cruiser ništa prije 21, ponekad može i 20 ali dobijem zabranu rada sa alkoholom i konzumiranja alkohola. Možeš na riječni brod sa 19.
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:33   #1225
Quote:
Dany23 kaže: Pogledaj post
Za tanju u vezi Rijeka 25.06.
..propustila si priliku da dobiješ posao na Carnivalu...bez uvrede
Ja bio i dobio, kao i većina koja se taj dan pojavila.
Dok sam ja bio samo je jedan momak odbijen, zbog godina (35)
Međutim tip iz kompanije (Eric C. indijac,US) je definitivno radio selekciju za konkretna radna mjesta, tj. bez obzira što ste napisali u aplikaciji on je odlučio za što ste podobniji.
Ja sam tražio bar i (srećom) dobio.
Došao sam preko (nove) agencije A Priori d.o.o. (Suzi Žagar)
i moram reći da je gospođa vrlo ljubazna i susretljiva.

Sad sjedim i čekam ugovor i datum ukrcaja.
I još samo da dodam na sve ove postove prije... prvo što mi je rečeno kad sam uspostavio kontakt sa agencijom je: puno se radi i nije lako!
Pozdrav svima

pozz Dany!!!
Eto,i ja razmišljam o odlasku na cruiser,zajedno sa mužem,jer ovdje je totalna koma!!Više radiš,manje zaradiš,i sretan si ako dobiješ plaču.Znam da je ova tema pokrenuta jako,jako davno,ali se nadam da je jopš uvijek aktivna-s obzirom da svi mi tražimo načina kako da zaradimo nešto više nego ovdje.
kontaktiram te iz razloga jer sam poslala e-mail gospođi suzi žagar...i brzo mi je odgovorila na njega.E,pa sad mene zanima jesi li otišao,šta si radio i jel se još uvijek isplati...i naravno ,kako ti je bilo??
xenna@ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 01:46   #1226
Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
I ja sam se prijavila preko EP. Drugi tjedan idem na testiranje engleskog, a onda 04. ili 14. na razgovor sa predstavnikom Royala i Carnivala. Jel već bio netko na testiranju engleskog?



Pozdrav svima!Eto,ako ti mogu pomoći,možeš za probu riješit online testove kakvi
te tamo čekaju.Idi na www.marlinstests.co.uk ,i probaj!! Kad otvoriš marlins test stranicu, klikni u gornji lijevi kut na „Taking a test“ i kad uđeš,, klikni na recenicu „You can still take a practice test here without requiring a licence code“.
xenna@ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 02:01   #1227
[COLOR="rgb(221, 160, 221)"]Sve Vas na forumu lijepo pozdravljam,svi ste super!
Mene zanima jel netko ove godine bio na razgovoru u a priori u Rijeci,kako je bilo,jel teško,jel primljen,za koji posao,kad kreće...i sve što smatrate da je korisna informacija za nekog tko još nikad nije bio-npr.mene,a ozbiljno razmišljam o tome...ovdje radim kao konobar za 4000kn/mj,8sati.Znam da se tamo radi 10,12 sati-al dal je to novčano isplativije???Po nekom obračunu,za toliko radnih sati ovdje bi dobila 6000kn,a uz to imam i 4 dana slobodna u mjesecu.(ali naravno,i velike troškovetanarina,režije,hrana...)
e,i gdje je bolja plaća,početni konobar ili početna sobarica???[/COLOR]
xenna@ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 04:15   #1228
prvo pozdrav svima..

e sad, zanima me,, ak mi neko moze reci par stvari o poslu na tim brodovima..

procitao sam sve postove i imam par nepokopcanih stvari..

1. da li je bitna skola koju ste zavrsili.. zavrsio sam srednju za fitofarmaceuta, pa me zanima jel igra skola kakvu bitnu ulogu sto se tice zaposljavanja??
2. da li ona agencija u zg employment power valja ili ne? cuo sam da su pouzdani,a onda neko veli da su izgubili klijente i da je sad dost tesko upast preko njih!!??
3.da li se ako si bilo koji clan broda, to jest ako radis na bilo kojem radnom mjestu, moze izac van s broda u luke i otic pogledat neke stvari u tom pristanistu? ovdje neki vicu da se moze, neki ne, ne znam sta bi mislio??
4. koliko otprilike treba novaca prije polaska, za te dozvole, vize i ostalo??
5.koliko prode vremena ako te prime, od dana javljanja da si dobio posao do konacnog polaska?? otprilike naravno, znam da varira.. ali da
li se to sve u roku moze izvadit,da ne bi nepotrebno vadio papire i baco pare, a da na kraju ne budem primljen??

taj brod, mi je nekako jos od srednje na pameti, imam zelju otici i malo vidjet svijeta , pa makar se morao utapati u znoju, a znam da ce tako bit..
odgovor moze i na pm..

hvala unaprijed!!
__________________
▒▓█▀H▄R▀▄▀V▄▀▄A▀▄▀T▄▀S▄▀▄K▀▄A▀█▓▒

http://www.youtube.com/watch?v=SGxrC...eature=related
skamandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:35   #1229
Quote:
skamandar kaže: Pogledaj post
prvo pozdrav svima..

e sad, zanima me,, ak mi neko moze reci par stvari o poslu na tim brodovima..

procitao sam sve postove i imam par nepokopcanih stvari..

1. da li je bitna skola koju ste zavrsili.. zavrsio sam srednju za fitofarmaceuta, pa me zanima jel igra skola kakvu bitnu ulogu sto se tice zaposljavanja??
2. da li ona agencija u zg employment power valja ili ne? cuo sam da su pouzdani,a onda neko veli da su izgubili klijente i da je sad dost tesko upast preko njih!!??
3.da li se ako si bilo koji clan broda, to jest ako radis na bilo kojem radnom mjestu, moze izac van s broda u luke i otic pogledat neke stvari u tom pristanistu? ovdje neki vicu da se moze, neki ne, ne znam sta bi mislio??
4. koliko otprilike treba novaca prije polaska, za te dozvole, vize i ostalo??
5.koliko prode vremena ako te prime, od dana javljanja da si dobio posao do konacnog polaska?? otprilike naravno, znam da varira.. ali da
li se to sve u roku moze izvadit,da ne bi nepotrebno vadio papire i baco pare, a da na kraju ne budem primljen??

taj brod, mi je nekako jos od srednje na pameti, imam zelju otici i malo vidjet svijeta , pa makar se morao utapati u znoju, a znam da ce tako bit..
odgovor moze i na pm..

hvala unaprijed!!
ja sam sve te informacije saznala na forumu koji je specijaliziran za rad na cruise ship. Ne znam da li ovdje smijem postaviti link na taj forum, pa tko je zainteresiran nek upiše na google "posao, inozemstvo" i dobit će pristup forumu na kojem se sastaju svi koji žele raditi na brodu i koji već rade.
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:37   #1230
Quote:
xenna@ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Eto,ako ti mogu pomoći,možeš za probu riješit online testove kakvi
te tamo čekaju.Idi na www.marlinstests.co.uk ,i probaj!! Kad otvoriš marlins test stranicu, klikni u gornji lijevi kut na „Taking a test“ i kad uđeš,, klikni na recenicu „You can still take a practice test here without requiring a licence code“.

hvala
AmonRaa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 00:53   #1231
moze li znati otprilike kolike su place na Carnivalu za Konobara i slicno
AmonRaa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:20   #1232
Quote:
AmonRaa33 kaže: Pogledaj post
moze li znati otprilike kolike su place na Carnivalu za Konobara i slicno
prvi ugovor radiš kao konobar za osoblje,ne za goste-plaća 1000$+tips
pomoćni konobar ,team waiter-2000$-3000$
glavni konobar 3000$-4000$
samo kao konobar za osoblje imaš fiksnih 1000$,i tips,a kao pomoćni i glavni konobar radiš samo na tips,pa ti plaća varira,koliko se trudiš,koliko je gostiju,koji brod...al to ti je neka sredina..
xenna@ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 10:08   #1233
Pozdrav svima!
Da li teretni brodovi imaju Medic-a? Ako imaju kako dobiti taj posao i kolika je plata? Koliki vremenski period provodis na moru a koliko si slobodan?
P.S. : Kruzer me ne zanima jer već znam da tamo ne mogu dobiti posao sa mojim kvalifikacijama! ( Medicinski tehničar, BiH diploma, radno iskustvo u Hitnoj itd)
Zahvaljujem na svim odgovorima!
ljs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 19:49   #1234
HaLLo ljudi..
pročitala sam dosta stranica, al kako mi je net spor nisam mogla Bog zna koliko...

Imala bih par pitanja, buduci da se ovaj cijeli forum vuče još od 2006, a sada je već skoro pa kraj 2009 godine..

Koji su brodovi sad aktualni, iz iskustva onih kojih su bili??
- kakva je situacija na Carnivalu ,kakva na Royalu, kakva na Princess i ostalima;
tj. na koji brod ne bi trebalo ići zbog radne atmosfere i loših vibracija i sl.???

Zna li itko o plovidbi Jadranom šta???

POzdrav i hvala
tajni-krug is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 03:38   #1235
evo i ja razmisljam otici na brod nagodinu... sljedece godine zavrsavam fakutelt i nakon toga odmah planiram na brod, dali mi moze netko reci dali se moze zaposliti kao fizioterapeut na brodu? ili kao medicinska sestra? kolike su place? hvala vam unaprijed
onemoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:21   #1236
Bog ljudi.Imam zavrsenu pomorsku.D2 polozen,ljecnicki,madrikulu,uredno cijepljen,sve...Pricam odlicno engleski,njemacki i taljanski.Dobio sam posa ka kadet na MSC.Idem iz Splita u Miami na ukrcaj za dva tjedna (ili Ft.Lauterdale kako vec,uglavnom letim za Miami).Vec sam se raspita i imam nekakvu predodzbu ali ako mi neko moze dati jos kakvu informaciju bilo bi korisno.Zanima me sto cu kao kadet raditi tamo.Svi moji iz skole su isli na tankere ili bulkove i kazu 4 ure na mostu i 4 ure piketivanje i pituravanje.Ali nevirujen da se na kruzeru ima sta piketivat i tako dalje.Tako da ako je iko bija ili zna sto kadeti rade nek mi kaze malo..I jos sto se more radit vanka radnog vrimena.Jese uopce smi pricat sa ljudima otic popit cugu i to.
Fala na pomoci (ako je bude bilo)
mile kitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 00:15   #1237
Thumbs up

bok!
imam nekoliko pitanja:

1.dali netko ima iskustva sa employment-power agencijom?

2.kako je frizerkama na brodu?

3.jel trebam imat svoj pribor?

4. jel se moze past na edukaciji u londonu?

5.koliko mi treba min novaca za kartu,vizu,3 mj londona.....?

hvala
lily jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:00   #1238
pozz ljudi...ide netko za sibenik sutra (22.9) na taj tecaj. Ja bi sa svojim kolima pa da podjelimo troskove...ili da se nekom ubacim ako ima mjesta i za mene...hvala pozdrav
ivan.grabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:02   #1239
zaboravio rec...ja sam u zagrebu
ivan.grabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:17   #1240
Thumbs up Zaposlenje na brodu

molim sve koji su bili na brodu da mi kažu svoja iskustva...jel teško proći intervju,kakve su plače, da li se uopče isplati ići na brod?????
maja7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.