Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 17:23   #1981
Quote:
Yazzmine kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Čitam sve i preznojavam se jer bih htjela kupiti stan u Poreču ili okolici, pa isto nailazim samo na nekretnine za koje posreduju agencije. Ako već i bude situacija da bude upletena agencija, da li netko ima, i ako da, kakvih iskustava sa agencijama sa područja Poreča???
Evo konkretno, da li je netko poslovao i kakva iskustva ima sa agencijom RE/MAX iz Pule?
Yazzmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:58   #1982
Agencijska provizija kod iznajmljivanja stana

Pozdrav, zna li netko da li agencija ima kakvu pravnu osnovu za naplaćivanje provizije prilikom iznajmljivanja stana od najmodavca? Smatram da nije u redu da to najmoprimac plaća prilikom useljenja (iznos jedne mjesečne najamnine) + još toliki polog najmodavcu što je još ok.

Hvala
unstoppable1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:10   #1983
Agencijska provizija i ostalo

Ovo sa agencijama koje posreduju u prodaji nekretnina je, najblaže rečeno, živa pljačka.

Profesionalnost: u malim se oglasima može pronaći dosta oglasa u kojima te agencije traže djelatnike uz jedini uvjet da isti posjeduje vlastiti automobil. Osobno poznajem nekoliko osoba koje rade taj posao, a nemaju apsolutno nikakve veze sa profesijom koja bi se logikom stvari predmnijevala za takvo radno mjesto npr. građevinska ili pravna struka.

Provizija: visina ista apsolutno je nesrazmjerna uloženom radu. Npr. ako se za nekretninu čija je vrijednost 150.000 € treba platiti 2% provizije, što iznosi 3.000 € ili gotovo 23.000 kuna, izračunajte kolika je dnevnica ili sat rada takvog posrednika. Mislim da visina provizije od samo jedne takve nekretnine odgovara mjesečnoj plaći vrhunskog kirurga.

Iz prakse: uslijed osobnih razloga (nastavak školovanja djece) namjeravao sam prodati stan u mjestu stanovanja i preseliti se u Zagreb. Obzirom da živim na jednoj od vrlo traženih lokacija u gradu na moru, predam oglas o prodaji ili zamjeni istog' za Zagreb, uz napomenu da me agencije ne zovu. I dešava se upravo suprotno - počnu zvati samo agencije i prva rečenica koju izgovore je: znate, naša provizija iznosi 2% ili 3%.
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 10:35   #1984
Imaš pravo, kada je dobra lokacija, to itekako možeš prodati dobro i sam.
A onda najviše zovu upravo zato, jer vide da bi to moglo ići pa se želi uzeti i tih par tisuća eura za prodaju nekretnine koja inače ide lakše od nekih drugih.
Nisam primijetila da se tako trgaju za zastupati nekoga pri prodaji nekretnina koje nisu na top lokacijama.
Isto sve uredno i čisto, nikakvih pravnih problema, samo eto nije top lokacija na moru ili ajmo reći prvi red do Jaruna na primjer, pa je onda već malo teže prodati brzo i po velikoj cijeni.

Ma, nisu svi takvi, ja sam surađivala sa par agencija koje su bile dobre, ali sve ostalo je bilo loše mimo njih.
Gro njih.
Već sam pisala, prodaja čiste i dobre nekretnine i to za keš, i dva puta mi agenti fulaju osnovne podatke u Ugovoru i takvog donesu na potpisivanje kod bilježnika.
Pa ljudi moji, to su osnove osnova.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:23   #1985
Agencija za nekretnine u Zadru

Pozdrav,

Da li bi možda netko mogao preporučiti dobru agenciju za nekretnine u Zadru?

Hvala.

S poštovanjem,
Tisićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:58   #1986
Quote:
Tisićka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li bi možda netko mogao preporučiti dobru agenciju za nekretnine u Zadru?

Hvala.

S poštovanjem,
Bok,uskoro će se usvojiti zakon kao u Europi i svijetu da se nekretnine prodaju i iznamljuju isključivo preko agencija.Pozdrav
Vani789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:01   #1987
Molim Vas za savjet..

Trazim stan u Zagrebu vec mjesec dana preko raznih oglasnika i nemogu naci ono sto trazim...

Odlucio sam kontaktirati agenciju da mi pokusa naci ono sto traizm. Posto se stalno mijenjaju na trzistu ima li mi neko preporuciti neku? Ili neki savjet kako da nadjem?

Puno Hvala..

Ako neko cita i prodaje stan trazim sljedece:
Lokacija: tresnjevka jug, tresnjevka sjever, novi zagreb zapad
IZgled: da imam posebnu odvojenu spavacu sobu
Kvadratura: 30-50m2
Grijanje: etazno plinsko (koliko potrosim-toliko placam)
Pozicija: da nije na niskom prizemlju

p.s. Vedrane nije nikakva reklama.. editovao sam.. Ispricavam se moderatorima na gresci..

Zadnje uređivanje perloni072 : 04.11.2014. at 19:52.
perloni072 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:18   #1988
Mozda ce biti manji problem s odvojenom sobom, to se ne nadje cesto u manje kvadrata.
No ovo ostalo je puno u ponudi, i preko oglasa i agencija.
Tražila sam nedavno pa znam.
A za preporuke mozda bolje da netko drugi kaze, ja nemam ekstra dobra iskustva pa se neću miješati...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 00:12   #1989
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Mozda ce biti manji problem s odvojenom sobom, to se ne nadje cesto u manje kvadrata.
No ovo ostalo je puno u ponudi, i preko oglasa i agencija.
Tražila sam nedavno pa znam.
A za preporuke mozda bolje da netko drugi kaze, ja nemam ekstra dobra iskustva pa se neću miješati...
Da tesko je naci ovo sto trazim, ali ono s tim bi bio sretan s ovim uvjetima jel, a ostalo moze biti i drugacije od idealnog...
Neko drugi za nekretnine? mozete u inbox pls, ako je reklamiranje ovdje pisati o tome.
perloni072 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 18:23   #1990
Quote:
perloni072 kaže: Pogledaj post
Molim Vas za savjet..

Trazim stan u Zagrebu vec mjesec dana preko raznih oglasnika i nemogu naci ono sto trazim...

Odlucio sam kontaktirati agenciju da mi pokusa naci ono sto traizm. Posto se stalno mijenjaju na trzistu ima li mi neko preporuciti neku? Ili neki savjet kako da nadjem?

Puno Hvala..

Ako neko cita i prodaje stan trazim sljedece:
Lokacija: tresnjevka jug, tresnjevka sjever, novi zagreb zapad
IZgled: da imam posebnu odvojenu spavacu sobu
Kvadratura: 30-50m2
Grijanje: etazno plinsko (koliko potrosim-toliko placam)
Pozicija: da nije na niskom prizemlju

p.s. Vedrane nije nikakva reklama.. editovao sam.. Ispricavam se moderatorima na gresci..
Pozdrav
sto dalje od agencija, jer sve sto imalo valja je na njuskalu
Lijepo upises sve kaj trebaš pa pogledaj i druge kvartove.
Ja imam to sto tražiš, uz javni prijevoz ali nije tvoja lokacija stoga te neću niti zamarati.

Ali kaj zelim reci. Ima ljudi koji ce se prilagoditi drugoj lokacija zbog uređenosti stana, same lokacije, opremljenosti i sl

Lp

P.s. agenti sve stane koje ima imaju u ponudi su našli na njuskalu i tražili suradnju. Činjenica iz mog iskustva. Budi bez brige nitko od nas kojih prodajemo ne nudimo agenciji, da bimplacali 2% + PDV a imaš izvanredan oglasnik za to
gasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 23:06   #1991
Quote:
gasta kaže: Pogledaj post
Pozdrav
sto dalje od agencija, jer sve sto imalo valja je na njuskalu
Lijepo upises sve kaj trebaš pa pogledaj i druge kvartove.
Ja imam to sto tražiš, uz javni prijevoz ali nije tvoja lokacija stoga te neću niti zamarati.

Ali kaj zelim reci. Ima ljudi koji ce se prilagoditi drugoj lokacija zbog uređenosti stana, same lokacije, opremljenosti i sl

Lp

P.s. agenti sve stane koje ima imaju u ponudi su našli na njuskalu i tražili suradnju. Činjenica iz mog iskustva. Budi bez brige nitko od nas kojih prodajemo ne nudimo agenciji, da bimplacali 2% + PDV a imaš izvanredan oglasnik za to

A ti si zbilja neki pametnjaković,misliš da sve znaš ,ja sam svoj stan dao svojevoljno u tri agencije,dao sam i ključ od stana,oni pokazuju,pregovaraju a ja se ne moram zabavljati sa svakakvim ljudima i pokazivati stan,za njihovu uslugu ću im rado platiti proviziju zašto ne?Što se tiče papirologije ako sam idem i prodajem izađe me puno skuplje.Pa sad ko voli nek izvoli.Uglavnom jako je dobro jer se sa ničm ne moram zamarati,a vjeruj mi kada sam sam prodavao to je bio užas..

Zadnje uređivanje Vani789 : 25.11.2014. at 23:38.
Vani789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 20:36   #1992
Quote:
Vani789 kaže: Pogledaj post
A ti si zbilja neki pametnjaković,misliš da sve znaš ,ja sam svoj stan dao svojevoljno u tri agencije,dao sam i ključ od stana,oni pokazuju,pregovaraju a ja se ne moram zabavljati sa svakakvim ljudima i pokazivati stan,za njihovu uslugu ću im rado platiti proviziju zašto ne?Što se tiče papirologije ako sam idem i prodajem izađe me puno skuplje.Pa sad ko voli nek izvoli.Uglavnom jako je dobro jer se sa ničm ne moram zamarati,a vjeruj mi kada sam sam prodavao to je bio užas..
Kako te može papirologija ispasti skuplje ako sam prodaješ stan? Koja papirologija? Prodao sam dva stana u zadnjih 2 mjeseca, jedini trošak mi je bila ovjera potpisa na tabularnoj za jedan od njih jer nije išla unutar kupoprodajnog.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 08:45   #1993
Quote:
Vani789 kaže: Pogledaj post
A ti si zbilja neki pametnjaković,misliš da sve znaš ,ja sam svoj stan dao svojevoljno u tri agencije,dao sam i ključ od stana,oni pokazuju,pregovaraju a ja se ne moram zabavljati sa svakakvim ljudima i pokazivati stan,za njihovu uslugu ću im rado platiti proviziju zašto ne?Što se tiče papirologije ako sam idem i prodajem izađe me puno skuplje.Pa sad ko voli nek izvoli.Uglavnom jako je dobro jer se sa ničm ne moram zamarati,a vjeruj mi kada sam sam prodavao to je bio užas..
Kao bivši agent za nekretnine osjećam sram kad čitam tvoje postove. Hvališ agencije toliko da mi se povraća. Papirologija je najjeftinija kad sam prodaješ.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 21:20   #1994
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Kao bivši agent za nekretnine osjećam sram kad čitam tvoje postove. Hvališ agencije toliko da mi se povraća. Papirologija je najjeftinija kad sam prodaješ.
Bok,
nisu svi rođeni za trgovce pa da super sami prodaju i cjenkaju se sa kupcima,radim,imam obitelj posvećujem se njima i zaista nemam vremena svako malo ići u stan, pokazivati,i cjenkati se.Oni to obavljaju.I neznam zašto bi te bilo sram jer meni tako odgovara a kao što sam i rekao ko voli nek izvoli niti hvalim,niti kudim,samo pišem kako je meni lakše.Pozdrav
Vani789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 01:18   #1995
Quote:
Vani789 kaže: Pogledaj post
Bok,
nisu svi rođeni za trgovce pa da super sami prodaju i cjenkaju se sa kupcima,radim,imam obitelj posvećujem se njima i zaista nemam vremena svako malo ići u stan, pokazivati,i cjenkati se.Oni to obavljaju.I neznam zašto bi te bilo sram jer meni tako odgovara a kao što sam i rekao ko voli nek izvoli niti hvalim,niti kudim,samo pišem kako je meni lakše.Pozdrav
Iz tvojih postova je očito da radiš u nekoj od agencija za nekretnine. Ali postižeš kontraefekt.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 05:55   #1996
Ne mogu shvatiti kako je papirologija skuplja ako prodajes sam?
Koja papirologija i koja je logika da je jedna te ista skuplja ako prodajes bez agencije, nisam skužila tu izjavu iskreno.
Prodali smo dosta nekretnina u životu sami i ne kužim kako i koja to papirologija moze biti skuplja samo zato jer prodajes bez agencije, pa sama provizija je okvirno po par tisuća eura...a papiri su isti prodavao sam ili preko zastupnika.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 09:23   #1997
Treba reklamirat agencije i pokušat im opravdat svrhu uzimanja nekoliko tisuća € za ništa odnosno upoznavanje sa prodavateljem jer ugovor i tako radi odvjetnik.
Čim imaš porednika dio ide njemu i zato ne govori da je prodaja preko agencije bolja.Druga je stvar da ako neznaš selektrirat potencijalne kupce od prolaznika pa ti naprave promet po stanu kao na autobusnoj stanici ali to je samo tvoja krivica.
Pripremi dokumentaciju,slike i tlocrt u elektronskom obliku i šalješ mailom onom tko je zainteresiran sa ponudom i gotova priča.

U fazi sam kupnje zemlje pa sam bio u jedno dvije agencije samo da vidim okvirne cijene i svatio da oni sami neznaju što prodaju niti mi mogu dati bilo koji tehnički dokumenat.Jedino di su uredni je u svojoj proviziji koja ide i na 3,75 %
Ri 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 12:43   #1998
Možete li me uputiti - koje agencije koje posluju u prodaji nekretnina u Zagrebu ne uzimaju proviziju od kupca? Suludo mi je plaćati im proviziju zato što sam im se javila na oglas, sve papire će ionako rješavati odvjetnik po mom izboru. A i nije mi u redu da uzimaju proviziju od prodavatelja koji je nalogodavac, a onda i od kupca.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:14   #1999
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Možete li me uputiti - koje agencije koje posluju u prodaji nekretnina u Zagrebu ne uzimaju proviziju od kupca? Suludo mi je plaćati im proviziju zato što sam im se javila na oglas, sve papire će ionako rješavati odvjetnik po mom izboru. A i nije mi u redu da uzimaju proviziju od prodavatelja koji je nalogodavac, a onda i od kupca.
30-50% ih ne uzima proviziju od kupca. Ne bude ti nitko napisao listu takvih.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 16:01   #2000
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Možete li me uputiti - koje agencije koje posluju u prodaji nekretnina u Zagrebu ne uzimaju proviziju od kupca? Suludo mi je plaćati im proviziju zato što sam im se javila na oglas, sve papire će ionako rješavati odvjetnik po mom izboru. A i nije mi u redu da uzimaju proviziju od prodavatelja koji je nalogodavac, a onda i od kupca.
Malo pogledati onu drugu temu "Crna lista agencija" https://www.forum.hr/showthread.php?t=745191
Na početku se pisalo i o pozitivnim primjerima.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.