Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2006., 08:32   #201
Corona,

ajde pliz napiši o kojoj se agenciji radi da ju ljudi znaju izbjeći u širokom luku

new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 17:49   #202
Quote:
new member kaže:
Corona,

ajde pliz napiši o kojoj se agenciji radi da ju ljudi znaju izbjeći u širokom luku

Da!
Pa nema smisla skrivati prevarante i mutljaroše.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 00:22   #203
Ljudi, agencija kod nas ima nekih 7000, samo mali broj je registriran u HGK. Nisam našao link za HGK, ali mislim da su prave agencije i i na ovom spisku.

Prije desetak dana prodao sam stan (predugovor, kapara). Najtoplije preporučujem: Z.I.T.A.N. 10000 Zagreb, 01/3014-797, 3014-796 (fax), 098/410-784 [email protected],
- žena je stvarno napravila sve, iako je bilo dosta problema s gruntovnicom (oni su totalna katastrofa), i stvarno je zaslužila proviziju. Tim više što u cijenu ulazi i izrada ugovora kod njihovog odvjetnika, što se inače masno plaća. Još uvijek tražim novi, veći stan i ne pada mi na pamet da sam ili preko nekog drugog provjeravam papire. Mislim ako naletim na stan kod neke agencije i budem im morao dati proviziju, da ću se dogovoriti i s njima da za neku manju cifru, da bi bio 100% siguran da je sve OK.
I da, ovo nije samoreklama, ja sam stvarno zadovoljni klijent.
 
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 00:35   #204
Evo ipak i jedan link gdje su neke agencije pri HGK
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 08:43   #205
Quote:
Janjesce kaže:
ne mogu vjerovat da je u Splitu samo 6 agencija potpisalo pravila poslovanja posrednika u prometu nekretninama pri HGK
a u malom oglasniku oglašava 67 agencija!?!

i kažu da treba svejedno kod kupnje stana odnijeti odvjetniku da provjeri da li su svi papiri uredni...

nego, planiram selidbu pa me zanima ima li itko ikakvih iskustava po Splitu s agencijama?

Udruzenje i odredbe Udruzenja su OK (posteno prema svim ugovornim stranama sa cim se slazem) ali inace kao clan Udruzenja nemas (kao agencija) nikakve beneficije , cak ne mozes u gruntovnicu uci kad ti hoces nego samo dok je uredovno vrijeme kao i za ostale gradjane; Udruzenje te obvezuje naplatiti najmanje 2% proviziju od ugovornih strana a dobro znamo da ima slucajeva gdje se naplacuje i manja provizija - recimo naplatis manju proviz. od 2% i neka druga agencija te tuzi jer nisi naplatio 2 nego 1%- glupo malo; i Zakaj bi neka agencija morala biti u tom Udruzenju? Samo ti svi dodatno jos uzimaju lovu, preporucuju nekakav tecaj za Agenta nekretnine iako radis sa nekretninama recimo 10 il 20 godina .Sta ce agent nekretnine nauciti na tom tecaju a da nije naucio u 10 god. rada? naravno tecaj je 4 soma kn ! Ah lopovska posla....
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 08:49   #206
Quote:
CORONA kaže:
ups!
Agencija mora garantirati da su režije na nuli na dan vaseg ulaska u stan!
ako ne idete preko agencije, prije isplate provjerite sami sve režije jer sam čula da se dešavalo da prijašnji vlasnici nisu plaćali režije u zadnja 3-4 mjeseca pa je nove vlasnike dočekao i trosak uključivanja svega toga i sl.
eto..

Agencija moze garantirati samo za ono sto je potpisala na posrednickom nalogu , na sto se obvezala za Kupca obaviti to to to i to i na sto je lupila svoj zig pri dogovoru. Ono "rekla-kazala" pisite propalo ....
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 09:09   #207
Jel netko ima neka iskustva s Ar nekretninama? Oni su Novom Zagrebu kod ministarstva financij....
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 14:36   #208
ima li netko iskustva sa agencijom raval?
gagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:35   #209
Quote:
gagi kaže:
ima li netko iskustva sa agencijom raval?
ja sam jednom gledao jedan stan s njihovim čovjekom koji je bio vrlo, vrlo ljubazan i fin. za razliku od mnogih drugih stano-preprodavača.
poslovao s njima nisam.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 09:54   #210
Quote:
stoposto kaže:
ja sam jednom gledao jedan stan s njihovim čovjekom koji je bio vrlo, vrlo ljubazan i fin. za razliku od mnogih drugih stano-preprodavača.
poslovao s njima nisam.
i ja sam bila s njim (vjerojatno-osim ako ih nema vise) cinio mi se na prvi dojam OK ali ne znam kako kasnije rade svoj posao( da li i oni sluze samo za upoznavanje ili mozes vjerovati da ce za placenu proviziju napraviti sve sto treba).
gagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:16   #211
Quote:
gagi kaže:
i ja sam bila s njim (vjerojatno-osim ako ih nema vise) cinio mi se na prvi dojam OK ali ne znam kako kasnije rade svoj posao( da li i oni sluze samo za upoznavanje ili mozes vjerovati da ce za placenu proviziju napraviti sve sto treba).
... a to je ono što se broji. da.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 16:25   #212
da, nazalost to ti kod nas ispadne extra usluga i pravi si sretnik ako sve prođe kako treba. muka mi je od agencija. pogotovo onih koje se skrivaju iza brojeva u oglasniku. takvim bi trebalo financijsku poslati.
nedavno sam zvala neki oglas i dogovaram se sa zenom oko razgledavanja, ona kaze da nije agencija. dogovorimo se mi i ja zovem prije nego krenem s posla da potvrdim dogovor, a kad ono ona zaboravila da ima nekih obaveza i da nikako ne moze. tako se to ponovilo jos par puta u sljedecih nekoliko dana. konacno se dogovorimo gdje cemo se naci i u koje vrijeme, medjutim cijenjena gospodja se ne pojavi, ja je nazovem (naivno mislim, mozda je zapela u guzvi...) i ona kaze da dolazi za 10 min. prodje 25min (nakon tih 10!), ja bijesna i odlazim (jer sam skuzila da je to zgrada koja nema sanse bit gotova u 6-om mjesecu kako mi je rekla a vjerojatno se radi i o preprodaji). nazovem je opet i ona promrmlja u slusalicu da ne moze jer je kod pravnika(!). ja smrznuta i bijesna ko pas puknem, izvicem se na nju i pitam je ponovno je li ona to iz neke agencije slucajno,a ona rece da je i jos se pohvali nazivom. cak se i ljubazno ponudila da ce me sutra nazvati i faksirati mi nacrte! stvarno malodusne face, apsolutno neprofesionalne. ne mogu vjerovati na sto se ljudi spustaju zbog lake zarade.
napravi svoj posao kako treba i bit ces placen za to! sigurna sam da nadjem stan iz snova i da ispadne da se prodaje preko te babe da ga ne bi kupila!
gagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 12:52   #213
moja su iskustva s agencijama i dobra i loša.

no, generalno, smatram da nikako ne zaslužuju svoj postotak od nas kupaca. za 1% (a to je ljudi moji cca 10.000 kuna za malo veći stan), oni meni jedino sređuju gruntovnicu. A to mogu i sam napraviti u jednom danu!!!
Nama kupcima, čista su smetnja i trošak.

A ima ih koji traže i 2%!

E, NEDAM!!!

Kad završim s kupnjom stana, očekujte moj mali izvještaj o agencijama, s punim imenima.

Jer i zbog toga Forum postoji, zar ne?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 16:11   #214
Quote:
stoposto kaže:
A ima ih koji traže i 2%!
Ima ih i koje traže 3 posto!!!
U jednom malom gradu u kojem imaju svega dvije agencije,iskorištavaju nezasićenost tržišta i traže bezobrazna 3 posto od prodavatelja i od kupca.
Strašno
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:10   #215
Quote:
Leda kaže:
ajde da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje, ionako je usko vezano uz agencije.
nasla sam stan za koji sam ozbiljno zainteresirana, prodaje se preko jedne agencije.
danas je taj isti stan osvanuo u oglasima preko jos jedne druge agencije, za znatno vecu cijenu.
Zanima me jel to normalno da isti stan prodaju dvije agencije????

Mogu ga prodavati i 100 agencija samo je stvar u tome sto su neke transparentne i prikazu vlasnikovu cijenu dok druge blefiraju i pokusavaju uz proviziju, dici i neku razliku u cijeni. A u principu, uglavno se lako da primjetiti da li je odredjenoj nekretnin podignuta cijena od strane agencije : ako je ova fleksibilna u snizavanju cijene, onda je vjerojatnost da je cijena podignuta veca.
IAAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:19   #216
Quote:
Chloe kaže:
Baš sam ja htjela pitati nešto slično... Zapravo, to je problem! Mi prodajemo stan i jedna agencija nam se niš ne javlja pa smo se čuli s jednom drugom, koja je našla stan našoj prijateljici i ona nam ju je preporučila. Uglavnom, u ugovoru koji bismo trebali potpisati stoji da ta agencija ima ekskluzivitet prodaje nekretnine do raskida ugovora. To mi zvuči malo previše obvezujuće... Mislim, kaj ak nam dođe neki susjed i hoće kupit stan? Kužim zašto agencije ne vole da prodavatelj stan prodaje preko još neke, jer se onda događaju gore spomenute situacije... Ali, ipak... je li u redu da traže da se potpiše ugovor poput ovog kojeg sam spomenula?
Ako je cijena realna, ekskluzivitet ti i nije potreban. A svakako trebas provjeriti sto taj ekskluzivitet sadrzi, tj. sto oni nude posebno pa da se kupcu/prodavatelju isplati ne kontaktirati vise agencija. Moj savjet je da se nekretnina ponudi vise agencija, jer tim vise publicitet za tvoju nekretninu.

Isto tako, iz osobnog iskustva, agencije ce nerijetko prodavati/kupovati nekretninu za vas iako ugovor nije potpisan, a ako i kad se pronadje zainteresirani kupac/prodavatelj, postati ce vrlo fleksibilne sto se provizije tice jer znaju da ce drugoj strani uzeti proviziju i onda idu po principu bolje ista nego nista. To u prijevodu znaci da ako vam dovedu kupca i po neom njihovom pravilniku uzimaju 2-3% od obe strane, dovoljno im je ponuditi 0,5% i vjerujte da ce pristati, jer ako ne pristanu, gube punu proviziju s druge strane.
IAAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 09:28   #217
jedno kratko iskustvo:

odlučio sam se prodati stan i kupiti novi veći. Odlučio sam prodati svoj stan sam jer mi za to zaista ne treba pomoć i k tome da to još platim. Uglavnom prodaja je krenula ali ništa ekstra obećavajuće. Dok sam s druge strane već našao novi stan na stranicama SUNCE-NEKRETNINE. Uglavnom taj stan je bio zaista OK i ljudima sam iz Sunca rekao da sam kupac tog stana ali se ne usudim dati kaparu prije vremena jer ne znam kada ću prodati svoj. Oni su mi rekli da ga dam njima i da će ga oni zdilati. Na to sam rekao da mi ne odgovara platiti im 1.5% za novi i još 1,5% za prodaju starog. Na to su mi oni rekli kako će mi prodati moj stan bez provizije ako onda kupim od njih taj novi koji želim. Znači obe usluge za 1,5% od cijene novog. To nisam mogao odbiti i rekoh ajde da vidim. Bio sam vrlo skeptičan ali prodali su moj stan za 2 fakin dana! Pri tom odradili svu papirologiju i pripremili sve što treba za kredu za novi. Mislim da su zaslužili svaku kunu odnosno euro.

Eto to je jedno vrlo pozitivno iskustvo, inače loših imam dosta ali sva se uglavnom svode na netočne podatke preko telefona. Ne imanja dokumentacije i laganja u kompi s vlasnikom stana. A sve to im omogućava tržište i nenormalne cijene kvadrata i debilni ljudi koji kupuju svašta. Ekipa će rađe držati stan u oglasniku po nenormalnoj cijeni 2 godine neg spustiti cijenu za 5K eura. Jer znaju da stan realno ne vrijedi ni približno ali će debil s lovom naletit.

UGLAVNOM čuvajte se BABA, to su one kakti fine gospođe koje se naseru prek telefona a kad dođete - šupa. Pritom muljaju s svim čim se može.
__________________
Erotski roman: Zaključan u pivovari
Frtajler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 21:35   #218
Zanima nas koliko je ugovor koji se potpiše pri gledanju nekretnine preko agencije pravno važeći?
Naime, nama se dogodilo sljedeće:
Agent nas je odveo do stana koji nam se svidio i odlučili smo dati ponudu. Nazvali smo agenta da u naše ime pregovara sa prodavateljem i pokuša nešto spustiti cijenu. Nakon nekog vremena agent nas je nazvao i rekao da se prodavatelj nećka i da je na kraju rekao da više ne prodaje stan. Bilo nam je užasno žao, ali što se može... Tražili smo dalje i našli u oglasima nešto što bi nam moglo odgovarati, nazvali, kad ono... isti stan, isti čovjek, ovaj puta voljan prodati... I što sad? Zaista nam je glupo zvati agenciju i reći "znate, mi smo ga nagovorili, koliko vam moramo platiti proviziju" jer stvarno nisu gotovo ništa učinili. S druge strane, kod gledanja nekretnine bili smo potpisali taj nekakav ugovor.
Ima li netko ideju što nam je činiti?
I zna li netko otprilike cijenu advokata za sređivanje svega što je potrebno?
s&i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 11:14   #219
mojoj frendici je odvjetnik pogledao papire i upozorio na nekakve sitnice, to je platila 500 kuna. ne znam koliko odvjetnici cijepaju za cijeli postupak.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 11:21   #220
Quote:
s&i kaže:
Ima li netko ideju što nam je činiti?
I zna li netko otprilike cijenu advokata za sređivanje svega što je potrebno?
Ne znam točno kako izgleda taj ugovor ali prvo provjerite da li je ta agencija uopće registrirana il je mozda na ugovoru sam ime i prezime tipa. Ako nema firme ne moraš niš platiti samo ga tražite specifikaciju odrađenog posla i fakturu i to je to. Odvjetnik čije sam ja usluge koristio uzeo mi je 1% od dogovorene svote za kompletnu papirologiju.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.